پرینتر سه بعدی چگونه کار می کند و چه کاربردهایی دارد؟

شاید پرینتر معمولی یکی از اختراعات بزرگ بشر به حساب بیاید، اما پرینتر سه بعدی و انواع کاربردهای آن امروزه دنیای دیگری را برای کاربران باز کرده است و امکانات زیادی به استفاده کنندگان آن می دهد. البان در این پست سعی خواهد کرد به زبانی ساده در رابطه با این نوع پرینترها و طرز کارشان توضیح دهد.

اساس کار پرینتر سه بعدی چیست؟

احتمالا تا به حال چسب های تفنگی را دیده اید. یک پایه که لوله های پلاستیک داخل آن گذاشته شده و با حرارت این پلاستیک آب شده و خاصیت چسبندگی آن باعث می شود تا اشیا را بتوانیم به هم بچسبانیم.

حال می توان با همین چسب تفنگی کارهای زیاد دیگری هم کرد! وقتی پلاستیک آب می شود، تا قبل از سفت شدن مجددش می توان انواع ساختارها را با آن ساخت. وقتی سفت شد، به صورت یک شی پلاستیکی می شود!

پرینتر سه بعدی ، البان

پرینت سه بعدی نیز چیزی مانند همین چسب تفنگی است. یک دستگاه که مواد اولیه (بعضا مشتقات پلاستیکی) داخل آن گذاشته می شود و با توجه به طرحی که آن داده شده، شروع به ساخت یک وسیله سه بعدی می کند.

مطلب خواندنی: نحوه کار سیستم تشخیص چهره موبایل

یک سری دارد که در سه جهت حرکت کرده و طرح را لایه لایه ایجاد می کند. بنابراین اساس کار این نوع پرینتر چیز خیلی پیچیده ای نیست، چیزی که آن را پیچیده می کند، فهماندن طرح است و اینکه ماده ای به کار رود که اولا سریع خشک نشود تا به لایه بعدی و قبلی بچسبد، ثانیا حین کار فرو نریزد و یک استحکامی از خودش داشته باشد.

اما به غیر از این بخش، قبل از آغاز کار با پرینتر کارهای دیگری هم باید انجام گیرند:

مدل های سه بعدی

اگر یک پرینتر معمولی از روی یک نوشته معمولی یا عکس معمولی پرینت دو بعدی می گیرد، پرینتر سه بعدی نیاز به مدلی سه بعدی هم دارد!

شما هر مدل سه بعدی‌ای را که بتوانید طراحی کنید، می توانید به پرینتر داده و یک خروجی از آن بگیرید. مهم این هست که طراحی سه بعدی خود جزئیات را رعایت کرده باشید. به این شیوه ابعاد بیرونی ساختار شما به سادگی پرینت شده و شما یک نمونه دارید.

پرینتر سه بعدی ، البان

این کار در کارخانه های تولیدی اهمیت بسیار زیادی دارد. در این کارخانه ها می توانند قبل از هر گونه تغییری در خط تولید، نمونه ای را به صورت سه بعدی پرینت بگیرند و مشکلات و مزایای آن را بررسی کنند. وقتی طرحی اوکی شد، اقدام به ایجاد تغییر در ساختار خط تولید بدهند.

اسلایسینگ مدل قبل از پرینت

اگر چه پرینتر ما سه بعدی است، اما در واقع اصل کار آن به این شکل هست که طرح و مدل سه بعدی را لایه لایه پرینت می گیرد. یعنی یک لایه را که پرینت گرفت به لایه بعدی می رود و به نوعی در هر لایه پرینت را به صورت دو بعدی انجام می دهد.

پرینتر سه بعدی ، البان

بنابراین لازم هست تا مدل نیز لایه لایه شود و پرینتر براساس این لایه ها کار خودش را انجام دهد. این کار اسلایسینگ (Slicing) نام دارد. یک پردازشی است که لازم است قبل از پرینت انجام شود. در این عمل، شما می توانید جزئیات درونی ساختار را هم بیشتر کنترل کنید و فقط یک شی با ابعاد بیرونی مورد نظر برایتان ایجاد نشود.

خروجی کار اسلایسینگ برای پرینت به پرینتر سه بعدی فرستاده می شود.

پرینت سه بعدی شروع می شود اما صبور باشید

وقتی مدل شما لایه بندی شد و پرینتر ارسال شد، عملیات پرینت آغاز می شود. اگر یک پرینتر معمولی، کتابی را در عرض چند دقیقه یا ثانیه پرینت می کند، قطعا این پرینتر سه بعدی نیاز به زمان بیشتری دارد. یکی از مواردی که نیاز به بهبود دارد، همین افزایش سرعت پرینت سه بعدی است.

مطلب خواندنی: سرعت سنج ماشین یا سرعت داخل اپ؟

اگرچه شیوه های دیگری نیز ارائه شده اند و به عنوان مثال با استفاده از تکنولوژی لیزر، در مایعات پرینت می کنند. اما این دستگاه ها بسیار گران تر بوده و کار با آنها سخت تر و پیچیده تر هست.

در همین پرینترهای سه بعدی معمولی، هر اشتباهی که در طراحی یا لایه بندی داشته باشید، خروجی کاملا به هم خواهد ریخت و مجبور هستید از ابتدا شروع کنید.

کاربردهای پرینتر سه بعدی چه هستند؟

شاید یکی از بیشترین کاربردهای این نوع پرینترها، همان است که در متن نیز به آن اشاره شد. نمونه های اولیه برای کارخانجاتی که خط تولید دارند. با اسفاده از این تکنولوژی به راحتی می توانند در خط تولید خود با اطمینان تغییرات ایجاد کنند.

در صنعت ریختگری پرینت سه بعدی بسیار کاربرد دارد. حتی در طلاسازی نیز می توان انواع مدل ها را پرینت گرفته و با شیوه های خاص (تقریبا مشابه با ریختگری) آن را به طلا تبدیل کرد.

اخیرا ساخت منازل با استفاده از پرینترهای سه بعدی خاص نیز شروع شده است. پرینترهایی که با مصالح ساختمانی خوراک می شوند و در خروجی در عرض زیر یک هفته یک خانه کوچک یک یا دو خوابه ایجاد می کنند.

پرینتر سه بعدی ، البان

در صنعت پزشکی نیز برای ساخت انواع اعضای بدن، از پرینتر سه بعدی کمک گرفته می شود. اعضایی مانند دست و پای مصنوعی و حتی برخی اعضای حساس تر بدن!

خلاصه کاربردهای زیادی برای این نوع پرینتر وجود دارد و قطعا در آینده بیشتر هم خواهند شد. یکی از آنها ترکیب موبایل و پرینتر است که شما می توانید با دوربین موبایل و اپ های مخصوص، هر چیزی را اسکن کنید و از پرینتر مشابه آن را دریافت کنید!

کلام آخر

این بود مختصر توضیحی پیرامون پرینترهای سه بعدی که البان برایتان ارائه کرد. شما تا چه حد دوست دارید تا البان در حوزه فناوری های غیر موبایلی نظیر این پست برای شما مطلب بنویسد؟ نظرات شما برای ما بسیار ارزشمند خواهد بود.

 

منبع: تعمیرات لپ تاپ البان

ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 31 مرداد 1399  ساعت :5:14 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

تبدیل فایل ورد به عکس با فرمت JPG

گاهی ممکن است متنی را در ورد آماده کنید و بخواهید آن را در فضای مجازی و محیط های اجتماعی به اشتراک بگذارید. برای اینکه فایل در یک نگاه دیده شود، نیاز به تبدیل فایل ورد به عکس هست. عکس گیرایی بهتری دارد و برای رساندن پیام هم بهتر خواهد بود. البان در این پست روش تبدیل فایل ورد به عکس را برایتان شرح می دهد.

در واقع روش مستقیمی برای این کار وجود ندارد و ما ترفندهای این کار را به شما خواهیم گفت.

تبدیل یک صفحه فایل ورد به عکس 

اگر می خواهید فقط از یک صفحه یا بخشی از صفحه عکس درست کنید، با انواع برنامه های کپچر یا حتی پرینت اسکرین خود ویندوز (که البته به دلیل افت کیفیت خیلی توصیه نمی شود) می توانید این کار را انجام دهید.

تبدیل فایل ورد به عکس ، البان

ابتدا فایلتان را باز کرده و زوم آن را (پایین صفحه سمت راست، در ورد) به گونه ای تغییر دهید تا تمام آنچه که می خواهید نمایان باشد.

تبدیل فایل ورد به عکس ، البان

سپس با استفاده از هر برنامه ای  که در اختیار دارید، اقدام به تصویربرداری یا اصطلاحا کپچر کردن صفحه نمایش کنید.

تبدیل فایل ورد به عکس با یک تغییر میانی

حال اگر می خواهید چند صفحه را تبدیل به عکس کنید و یا از شیوه قبلی خوشتان نمی آید، روش دیگری را می توانید استفاده کنید.

مطلب مرتبط: آموزش پرینت از اکسل

ابتدا فایل ورد را به pdf تبدیل کنید. برای اینکار می توانید از گزینه Save As… استفاده کنید و از بخش زیر نامگذاری فایل، فرمت ذخیره سازی را روی PDF قرار دهید. البته با انواع نرم افزارهای دیگر هم می توانید این کار را انجام دهید.

تبدیل فایل ورد به عکس ، البان

برای تبدیل فایل پی دی اف به عکس، دو راه وجود دارد. اولین روش این است که از برنامه ای مانند Nitro Pro یا Adobe Acrobat نسخه کامل استفاده کرده و از فایل پی دی اف خروجی عکس بگیرید.

تبدیل فایل ورد به عکس ، البان

روش دوم (که خیلی هم توصیه نمی شود) استفاده از اینترنت است. در گوگل سرچ کنید pdf to jpg و انواع سایت های رایگان و پولی برایتان باز خواهد شد تا بتوانید این کار را انجام دهید. یکی را انتخاب کرده، فایل خود را آپلود کنید و سپس بعد از اتمام فرآیند تبدیل، عکس را دانلود کنید.

مک بوک خودش برنامه دارد

تا مرحله پی دی اف کردن فایل ورد در مک هم وجود دارد، اما برای آنکه پی دی اف را عکس کنید، می توانید از برنامه Preview استفاده کرده و مستقیما فایل پی دی اف را به صورت عکس خروجی بگیرید.

تبدیل فایل ورد به عکس ، البانتبدیل فایل ورد به عکس ، البان

کلام آخر

البته که یک راه میانبر برای تبدیل فایل ورد به عکس وجود دارد و می توانید از همان ابتدا از سایت های مختلف این کار استفاده کنید. اما در کل آپلود کردن یا بارگزاری هر فایلی در انواع سایت ها به منزله اجازه دسترسی کامل به آن فایل برای سایت مقصد است. اینکه سایتی کاری را برای شما به صورت رایگان انجام می دهد، به غیر از مقاصد تبلیغاتی (که برایش درآمدزا هست) داشتن مجموعه کاملی از انواع فایل ها هم برایش جذاب خواهد بود.

 

منبع: تعمیرات گوشی در محل البان

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 30 مرداد 1399  ساعت :5:09 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

نحوه ایجاد ایموجی به چه شکلی است و شما چگونه می‌توانید یکی ایجاد کنید؟

در متون معمولا هیچ حسی وجود ندارد و نوشته ها بعضا می توانند باعث ایجاد سوتفاهم شوند. اما استفاده از ایموجی تا حدودی می تواند مولفه احساس را به نوشته بیفزاید. البان در این پست در رابطه با نحوه ایجاد ایموجی رسمی و تاریخچه آن برایتان توضیح خواهد داد.

ایموجی چگونه کار خود را آغاز کرد؟

شاید فکر کنید که ایموجی ها مربوط به سالهای خیلی نزدیک هستند. اما در واقع تاریخچه ایموجی ها به اواخر دهه 1990 و اوایل دهه 2000 در ژاپن برمی گردد. زمانی که در گوشی ها اسمایلی و برخی آیکون های ایموجی مانند وجود داشتند. پیش از آن نیز با استفاده از کاراکترهایی نظیر ^-^ و … ایموجی ها به صورت آیکونی و دستی ایجاد می شدند.

مطلب مرتبط: تبدیل سلفی به ایموجی

اما آغاز رسمی ایموجی به سال 2010 برمی گردد. یعنی زمانی که ایموجی به یونیکد (Unicode)، استاندارد جهانی برای کدگذاری و نوشتن در سیستم های محاسباتی، اضافه شد. گروهی از گوگل و اپل ایموجی را پیشنهاد دادند و استاندارد ایموجی تصویب شد!

نحوه ایجاد ایموجی ، البان

از آن زمان به بعد استفاده از ایموجی ها بسیار محبوب شد و در سال 2015 نیز یکی از پرکاربردترین کلمات از طرف دیکشنری آکسفورد خنده اشک دار 😂 شد.

نحوه ایجاد ایموجی چگونه است؟

کنسرسیوم یونیکد، یک فرایند بسیار سخت گیرانه برای اضافه کردن ایموجی های جدید به یونیکد دارد. سالانه ایموجی های زیادی برایش ارسال می شوند، اما تنها تعداد اندکی از آنها به ایموجی رسمی تبدیل شده و در اختیار عموم قرار می گیرند.

مطلب مرتبط: استیکرهای متحرک در تلگرام

جالب است بدانید که اصلا نیازی نیست که عضو گروه یا شرکت خاصی باشید، هر فردی به صورت شخصی می تواند اقدام به ایجاد ایموجی کرده و برای بررسی و داوری به یونیکد ارسال کند. در ادامه نحوه ایجاد ایموجی را برایتان شرح خواهیم داد.

آیا ایده جدیدی دارید؟

اگر فکر می کنید که یک ایده جدید برای ایموجی دارید و نمی دانید که قبلا کسی آن را معرفی کرده یا نه، کنسرسیوم یونیکد لیستی از تمام ایموجی های پذیرفته شده و پذیرفته نشده را در سایت خودش قرار داده. حتی دلیل پذیرفته نشدن طرح های پیشنهادی رد شده نیز در این لیست وجود دارد.

نحوه ایجاد ایموجی ، البان

ممکن است شما ایده ای داشته باشید اما متوجه رد شدن یا حتی پذیرفته شدن آن باشید. ایموجی های داخل گوشی موبایل شما، تمام ایموجی ها نیستند.

فاکتورهای گزینش یک ایموجی توسط کنسرسیوم یونیکد نیز اعلام شده است و آن را به دو دسته کلی دلایل پذیرفتن و دلایل نپذیرفتن تقسیم کرده است. از دلایل پذیرفتن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تطبیق پذیری: بتوان از آن در انواع فضاهای اجتماعی و آنلاین استفاده کرد.
 • انتظار مصرف بالا: اینکه این ایموجی تا چه حدی استفاده می شود یک پارامتر مهم در پذیرفته شدن آن است.
 • تمایز: بتوان از این طرح به عنوان یک ایموجی استفاده کرد و به اندازه کافی گویا باشد.
 • کامل بودن: ایموجی پیشنهادی باید خلائی را از ایموجی های موجود پر کند.

در کنار این موارد دلایلی هم برای نپذیرفتن ایموجی وجود دارد.

ارسال پیشنهاد

وقتی که حس کردین، ایموجی شما می تواند موارد بند قبلی را به خوبی پاس کند، باید یک پروپوزال یا همان پیشنهاد تهیه کنید. برای این کار حتما از دستورالعمل یونیکد استفاده کنید. موارد زیر باید در پیشنهاد شما باشند:

 • نام: ایموجی شما باید یک نام با معنا داشته باشد.
 • عکس: عکسی از ایموجی پیشنهادی شما در دو نسخه رنگی و سیاه سفید.
 • دسته بندی: ایموجی شما در کدام یک از دسته بندی های یونیکد جا دارد.
 • فاکتورهای انتخاب: تطبیق با دلایل پذیرفتن و مقایسه با دلایل پذیرفته نشدن.

نمونه ای از پروپوزال مناسب را می تواندی در سایت یونیکد نیز پیدا کنید. بعد از آماده شدن پروپوزالتان باید مطابق با روش گفته شده یونیکد، آن را ایمیل کنید.

نحوه ایجاد ایموجی ، البان

روند بررسی پیشنهاد ایموجی شما

با توجه به زمان ارسال ایموجی، این فرآیند ممکن است طولانی هم بشود. سه گام در تایید ایموجی شما باید برداشته شود:

 • پروپوزال اولیه: یک کمیته داوران پیشنهاد شما را بررسی کرده و تصمیم اولیه را می گیرند.
 • ملاحظات یونیکد: اگر از مرحله اول عبور کنید، پروپوزال شما به دست کمیته یونیکد می افتد و آن را با جزئیات بررسی خواهند کرد.
 • تایید نهایی: اگر نظر کمیته راجع به ایموجی شما مثبت باشد، ایموجی شما تایید شده و به سازمان ها ارسال می شود تا طراحی شده و منتشر شود.

این فرآیند حتی ممکن است یک سال هم طول بکشد!

کلام آخر

در این پست در رابطه با نحوه ایجاد ایموجی به صورت کاملا رسمی و به نام خودتان گفته شد. اگر ایده ای دارید و یا فکر می کند ایموجی ها چیزی کم دارند، همین الان دست به کار شوید.

 

منبع: البان، تعمیرات موبایل در محل

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 29 مرداد 1399  ساعت :5:04 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

مشکل compromised اینستاگرام چیست و چگونه می‌توان آن را برطرف کرد؟

برخی از کاربران البان با مشکل compromised اینستاگرام در سیستم مشاوره رایگان تلفنی ثبت درخواست کرده و خواستار راهنمایی در این زمینه شده اند. با توجه به تعداد این درخواست ها، تصمیم گرفتیم تا در این رابطه توضیح کاملی بدهیم تا عزیزان مشکلشان را راحت تر حل نمایند.

دلیل پیش آمدن مشکل compromised اینستاگرام چیست؟

اپ هایی وجود دارند که با در اختیار گرفتن یوزر و پسوورد اکانت اینستاگرامی شما، کارهایی را برایتان راحت تر می کنند. کارهایی نظیر افزایش فالوور، افزایش لایک، افزایش ویو، ارسال پست و …

اینستاگرام تا وقتی که شما از امکانات افزایش کاربر و لایک و … دروغین استفاده نکنید، مشکلی ندارد. اما اگر بفهمد که شما اقدام به انجام چنین کارهایی کرده اید، خوشش نیامده و به نوعی به شما اخطار می دهد.

مشکل compromised اینستاگرام ، البان

شیوه اخطار دادن اینستاگرام به این ترتیب است که به شما اعلام می کند که فهمیده که از این اپ استفاده کرده اید و به شما می گوید چون رمزتان را با اپ یا شخص دیگری به اشتراک گذاشته اید، باید رمزتان را تغییر دهید.

ضمنا به شما هم در همین صفحه می گوید اگر باز هم چنین کاری را انجام دهید، شما امکان فالو کردن، لایک کردن یا کامنت گذاشتن را برای مدتی نخواهید داشت!

راه حل مشکل compromised اینستاگرام چیست؟

برای آنکه این مشکل برطرف شود، در همان پنجره ای که این پیام برایتان آشکار شده است، گزینه ای هست برای تغییر رمز. روی آن بزنید و اقدام به تغییر دادن رمز خود کنید.

مطلب مرتبط: بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام

اگر واقعا از چنین سرویس هایی استفاده می کنید، دیگر از آنها استفاده نکنید چون ممکن است به گونه ای از طرف اینستاگرام بلاک شوید که دیگر رهایتان نکند و نتوانید از امکانات اینستاگرام استفاده کنید.

کلام آخر

اگر صاحب کسب و کاری هستید و یا پیجی معمولی دارید، توصیه داریم هرگز از یوزر و آمار فیک استفاده نکنید. این کار، به شما دید اشتباهی از کسب و کارتان خواهد داد و نمی توانید بر اساس آنها تصمیم گیری کنید. عضوگیری کاری بس مشکل هست، ولی هر عضو واقعی از هزاران عضو فیک بیشتر برایتان ارزش خواهد داشت.

مرتبط: پیج اینستاگرام البان

چنانچه در هر یک از مراحل تغییر رمز اینستاگرام مشکلی داشتید می توانید از کارشناسان البان نیز کمک بگیرید. کافی است وارد سامانه تعمیرات البان به نشانی www.elbaan.com شوید و یک درخواست رایگان ثبت نمایید.

 

منبع: تعمیر گوشی در محل البان

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 27 مرداد 1399  ساعت :7:50 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

نصب ایمو برای گوشی‌های آیفون و تغییر آدرس اپل آیدی برای رفع آن

در گذشته بسیاری از چت های تصویری با ایمو انجام می گرفت و هنوز هم افراد بسیاری از آن استفاده می کنند. اما مدتی است کاربران آیفون با نصب ایمو دچار مشکل هستند. البته اگر نسخه قبلی را پاک نکرده باشید، مشکلی نخواهد بود، اما در نسخه جدید مشکلی وجود دارد که البان راه حل آن را برایتان توضیح می دهد.

مشکل نصب ایمو چیست؟

عمدتا اپل آیدی کاربران ایرانی، با کشور مبدا امریکا ساخته شده است. ایمو برای کاربران امریکایی یک گزینه اضافه کرده که باید پیامک فعالسازی دریافت کنند و کد داخل آن را وارد کنند. در واقعا بعد از نصب ایمو، دیگر قادر نخواهید بود شماره ایرانی خود را وارد کنید و قسمت وارد کردن شماره با پیش شماره +1 به صورت پیش فرض پر شده است.

کلا ایمو برای امریکایی ها کمی مشکلات ایجاد کرده و خیلی از کاربران امریکایی آن معترض شده و از ایمو خارج شدند. کاربران آیفونی البته! به نوعی ایمو برای امریکا تبدیل به یک اپ درون کشوری شده و کاربرای امریکایی برای اتصال و چت با افراد خارج از امریکا دچار مشکل شده اند.

راه حل مشکل نصب ایمو چیست؟

همانطور که متوجه شدید مشکل نصب ایمو امریکایی بودن اپل آیدی است. بنابراین شما دو راه دارید: یا یک اپل آیدی غیر امریکایی بسازید و یا آدرس اپل آیدی فعلی خود را تغییر دهید.!

ساخت اپل آیدی غیر امریکایی

برای ساخت اپل آیدی غیر امریکایی، تمام فرآیند کار مشابه آن است که قبلا برای ساختن اپل آیدی گفته ایم. فقط باید دقت داشته باشید، هرجا از شما سوال شود که از کدام کشور هستید، یک کشور غیر از امریکا انتخاب کنید.

ساختن اپل آیدی البان

گزینه های مناسب انگلیس و استرالیا هستند. دو کشوری که انگلیسی زبان بوده و کار با گوشی برایتان راحتتر خواهد بود. برای بخش دانلود از اپ استور هم باید مانند حالت قبل آدرسی تقلبی وارد کنید و این بار برای کشوری که انتخاب کرده اید.

با یک سرچ ساده با عنوان united kingdom fake address for apple id در گوگل می توانید انواع آدرس ها را یافته و در بخش آدرس مربوط به اطلاعات پرداخت برای اپ استور وارد کنید.

یک نمونه آدرس تقلبی انگلیسی:

 • Full Name: Laura Dixon
 • Street address: 65 Farburn Terrace
 • City: LITTLE DRIFFIELD
 • Zipcode: YO25 0UZ
 • Telephone Number: 079 2074 4269
 • Country code: 44

یک نمونه دیگر آدرس تقلبی انگلیسی:

 • Full Name: Georgia F Holmes
 • Street: 83 Cheriton Rd
 • Town: WEST LINGO
 • Post Code: KY9 6SP
 • Phone Number: 070 6768 1417
تغییر آدرس اپل آیدی فعلی

کار دیگری که می توانید انجام دهید این هست که آدرس همین اپل آیدی فعلی خود را تغییر دهید. روند کار از قرار زیر است:

 • در تنظیمات گوشی به بخش iTunes & App Store رفته و روی اپل آیدی خود که در بالای صفحه می بینید بزنید. سپس گزینه View Apple ID را بزنید.
 • پسورد اپل آیدی خود را وارد نمایید. در صورت فراموشی رمز اپل آیدی آموزش مربوط به بازیابی رمز اپل آیدی را مطالعه فرمایید.

نصب ایمو ، البان

 • حال در صفحه باز شده گزینه Country/Region را انتخاب کنید.
 • از بین کشورهای موجود کشوری United Kingdom را انتخاب کنید.

نصب ایمو ، البان

 • یک آدرس فیک (تقلبی) وارد کنید. دو نمونه آدرس تقلبی را در قسمت قبلی برایتان نوشته ایم.
 • در مرحله بعد گزینه Agree را زده و در بخش payment گزینه None را انتخاب کنید.
 • بعد از این کارها، آدرس اپل آیدی شما تغییر می کند و می توانید برای نصب ایمو مجدد به اپ استور مراجعه کنید!

کلام آخر

آدرس اپل آیدی شما تغییر کرده و یا یک اپل آیدی جدید ساخته اید. ممکن است این آدرس هم مشکلاتی برایتان بسازد و لازم باشد مجدد از یک آدرس امریکایی استفاده کنید. به هر حال راه های رسیدن به هدف زیاد هستند و البان همواره تلاش دارد با آخرین آموزش ها شما را راهنمایی کند.

چنانچه در این زمینه مشکلی برایتان باقی ماند، می توانید از خدمات مشاوره رایگان تلفنی البان بهره بگیرید. کافی است در سامانه البان به نشانی www.elbaan.com یک درخواست رایگان ثبت کنید.

 

منبع: تعمیرات موبایل البان

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 25 مرداد 1399  ساعت :8:45 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

آخرین آپدیت تلگرام در سال 2019

تنها ساعتی مانده به سال نوی میلادی، آخرین آپدیت تلگرام نیز ارائه شد تا نسخه 5.13 روی گوشی ارائه شده باشد. البان در این پست در رابطه با امکانات اضافه شده در آخرین آپدیت تلگرام برایتان توضیح خواهد داد.

تغییرات ظاهری در آخرین آپدیت تلگرام در سال 2019

در این نسخه، شما در انتخاب رنگ بندی صفحه چت خود، دستتان باز تر است. انواع و اقسام حالات رنگ، حتی رنگ های gradient را می توانید انتخاب کنید. کافی است در بخش تنظیمات به قسمت تنظیمات ظاهری (Appearance) بروید و خودتان امتحان کنید.

آخرین آپدیت تلگرام در سال 2019، البان

علاوه بر بازی با رنگ ها، عکس های بیشتری هم برایتان آماده شده است.

آخرین آپدیت تلگرام در سال 2019، البان

امکانات جدید کلی برای اندروید و iOS

در آخرین آپدیت تلگرام در سال 2019 در زمان بندی برای ارسال پیام، گزینه ارسال وقتی که آنلاین می شود هم اضافه شده است. اما این گزینه تنها برای افرادی کار می کند که شما بتوانید در حالت عادی زمان آنلاین بودنشان را ببینید.

آخرین آپدیت تلگرام در سال 2019، البان

در نسخه 5.13 هنگامی که می خواهید لوکیشن خود را در تلگرام به اشتراک بگذارید، کمی نسبت به حالت قبل تغییراتی ایجاد شده و اماکن خاص در اطرافتان دیده می شوند. رستورانها، سینما و … به نوعی اشتراک گذاری یک مکان خاص در اطرافتان ساده تر شده است.

برای فایل های صوتی، نظیر کتاب های صوتی و پادکست ها، برای آنها که طولشان بیشتر از 20 دقیقه است، تلگرام کار شما را راحت کرده و اگر وسط کار از گوش دادن دست کشیدید، دوباره که به آن فایل برگردید، بقیه آن برایتان پخش خواهد شد و نیازی نیست خودتان به نقطه قبلی برگردید.

با استفاده از روبات @GmailBot می توانید برای دوستانی که در تلگرام نیستند، ایمیل بفرستید. در واقعا بایستی در ابتدا جیمیل خود را در تلگرام و در این روبات معرفی کنید و بعد می توانید از طریق تلگرام جیمیل خود را چک کرده و یا جیمیل بفرستید. روبات جیمیل با یک تیک آبی رنگ متمایز شده و مراقب باشید از روبات های تقلبی و فرعی هم نام استفاده نکنید!

آخرین آپدیت تلگرام در سال 2019، البان

امکانات جدید آخرین آپدیت تلگرام مخصوص اندروید

نسخه 5.13:

 • رفتن به مود شب، یا همان دارک مود ساده تر شد. منو را که ببینید، علامت ماه و خورشید بیانگر مود تاریک و روشن هستند. به راحتی با انتخابشان بین مود معمولی و دارک جابجا شوید.
 • نقشه هم به مود تاریک می رود!

آخرین آپدیت تلگرام در سال 2019، البان

 • انیمیشن های داخل برنامه ای بیشتر.
 • انتخاب تنها بخشی از یک پیام (این امکان قبلا در iOS ایجاد شده بود)
 • امکان اشتراک گذاری از خارج از تلگرام به چندین مخاطب در تلگرام. حتی می توانید یک کامنت مشترک هم برای همه بنویسید.
 • پیام های بخش آرشیو را به صورت خوانده شده علامت بزنید.
 • انتخاب کیفیت فیلم برای اشتراک گذاری تغییر کرده است.

آخرین آپدیت تلگرام در سال 2019، البان

 • شکل ظاهری ارسال مخاطبان از طریق تلگرام متفاوت شده است.
 • پیش از این وقتی که صوتی را با گرفتن گوشی کنار گوشتان گوش می کردید، بعد از پایان یافتن پیام، میکروفن از طرف شما صدا ضبط می کرد. الان شما می توانید با غیر فعال کردن گزینه Raise to Speak در تنظیمات چت تلگرام، این مشکل را حل کنید.
 • 31 باگ دیگر نیز در نسخه اندروید بهبود یافته اند.

امکانات جدید آخرین آپدیت تلگرام مخصوص iOS

نسخه 5.13:

 • تغییر سایز متن، فقط درون اپ و مستقل از سیستم.
 • انتخاب مرورگر، هم می توانید از سافاری درون برنامه ای استفاده کنید و هم هر مرورگر دیگری که در گوشی خود دارید. از طریق بخش Other در تنظیمات، بخش اطلاعات و حافظه (Settings->Data and Storage->Other)

آخرین آپدیت تلگرام در سال 2019، البان

 • انتخاب مواردی که در iOS Share Sheet نشان داده می شوند (Settings->Data and Storage->Other->Share Sheet)
 • جابجایی ساده تر بین اکانت ها. اگر به iOS 13 به روز شده اید، با نگه داشتن انگشتتان روی آیکون اپ تلگرام به راحتی بین اکانتهایتان جابجا شوید. امکان داشتن 3 اکانت با شماره های متفاوت را دارید
 • بخش حافظه مورد استفاده را راحت تر ببینید و مدیریت کنید. مراقب باشید، تلگرام می تواند بخش زیادی از حافظه گوشی شما را اشغال کند. بهتر است دانلود اتوماتیک آن را غیرفعال کنید.

آخرین آپدیت تلگرام در سال 2019، البان

 • انتخاب چند چت در یک گروه یا کانال، برای شما گزینه ای ایجاد می کند تا حافظه کش آن گروه یا کانال را پاک کنید.

آخرین آپدیت تلگرام در سال 2019، البان

 • ترک گروه ها راحت تر شده اند. لیست افراد عضو گروه کوتاه تر شده و شما سریعتر به گزینه Leave Group می رسید.

آخرین آپدیت تلگرام در سال 2019، البان

امکانات جدید آخرین آپدیت تلگرام مخصوص تلگرام ویندوز

با این به روز رسانی به نسخه 1.9.3 می روید:

 • پخش خودکار ویدیوها در آغاز گفتگوها. از طریق بخش تنظیمات (Settings)، پیشرفته (Advanced) و قسمت دانلود خودکار رسانه ها (Automatic media download)، پخش خودکار ویدیوها، گیف ها و پیام های ویدیویی دایره ای را کنترل کنید
 • ادامه پخش در ویدیوها و آهنگ های طولانی از نقطه ای که قبلا تا آنجا را دیده یا شنیده بودید.
 • امکان استفاده از بررسی کننده املا روی سیستم های مدرن.

مطلب مرتبط: راه اندازی تلگرام ویندوز

کلام آخر

این هم یک به روز رسانی دیگر از تلگرام. اما نکته مهم این هست که کاربران باید مراقب بوده و فقط از مبادی رسمی، مانند اپ استور و گوگل پلی اقدام به به روز رسانی اپ های خود از جمله تلگرام کنند. تا جای ممکن سعی کنید از تلگرام های نسخه فرعی استفاده نکنید. درصورت بروز هر گونه مشکلی هم البان به شما کمک خواهد کرد.

 

منبع: تعمیرات گوشی البان

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 23 مرداد 1399  ساعت :8:40 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

کاهش سهمیه کارت سوخت در صورتیکه در سوختگیری دقت نشود!

از اواخر آبان 98 بعد از چند سال توقف استفاده از کارت سوخت جهت سوختگیری، کارت های سوخت مجدد فعال شدند. نکته ای مهم که مردم باید بدانند این است که اگر به نکته ای ظریف دقت نکنند باعث کاهش سهمیه کارت سوخت خود می شوند و ممکن است در هر بار سوختگیری تا 2لیتر از سهمیه آنها کاسته شود! البان برایتان توضیح می دهد.

نحوه سوخت گیری با استفاده از کارت سوخت

بعد از اجرایی شدن اجبار به استفاده از کارت سوخت، رانندگان برای سوختگیری باید از کارت استفاده کنند. ابتدا کارت را وارد جایگاه کارت سوخت نمایند، رمز را که اگر تغییر نداده باشند 4 رقم آخر کد ملی فرد نوشته شده روی کارت سوخت است، را وارد نمایند و نازل را برداشته و اقدام به سوختگیری نمایند.

کاهش سهمیه کارت سوخت ، البان

مطلب مرتبط: استعلام وضعیت کارت سوخت

بدین ترتیب می توانید در صورتیکه در کارت سوخت خود سهمیه داشته باشید، اقدام به سوختگیری نمایید.

جریان کاهش سهمیه کارت سوخت چیست؟

به تازگی آقای رضایی، مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، اعلام کرده است که سیستم سوختگیری با کارت سوخت به صورت ترکیبی آنلاین و آفلاین بوده و چنانچه کاربران دقت نکنند در انتهای سوختگیری مقداری از سهیمه کارت سوختشان کاهش خواهد یافت.

روش صحیح سوختگیری بدون کاهش سهمیه کارت سوخت چگونه است؟
 • تا پایان فرآیند سوختگیری همان است که در بند قبل گفته شد.
 • اما وقتی سوختگیری تمام شد، ابتدا نازل را در جای خودش قرار دهید.
 • صبر کنید، تا وقتی که روی صفحه نمایش دستگاه سوختگیری، بنویسد “لطفا کارت خود را بردارید”.
 • چنانچه پیش از دیدن این جمله کارت را بردارید، تا دو لیتر از سهمیه کارت سوخت شما از دست می رود، اما هزینه ای بابت آن از شما گرفته نخواهد شد.

کاهش سهمیه کارت سوخت ، البان

شما می توانید بعد از اتمام عملیات سوختگیری و وقتی نازل را روی جایش قرار می دهید، در باک را ببندید، تا وقتتان هم تلف نشود و بعد از دیدن جمله رو نمایشگر، کارت سوخت را برداشته و سپس اقدام به پرداخت مبلغ بنزین کنید.

اعتراض درصورتیکه باز هم سهمیه شما کاهش یابد

اما چنانچه حواستان بود و پس از سوختگیری نیز کارت را دیر برداشتید، اما باز هم مقداری سوخت از کارتتان کم شد، می تواند با شماره 09627 تماس بگیرید و در این باره اطلاع دهید. کارشناسان بررسی می کنند و در صورتیکه برایشان این موضوع تایید شود، مقدار از دست رفته را باز می گردانند.

اما در حالتی که کارت را زود برمی دارید، چون در حالت آفلاین سوخت از کارتتان کم می شود، اقدامی نمی توانند بکنند.

 

منبع: تعميرات موبايل در هر مکان در هر زمان

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 21 مرداد 1399  ساعت :4:35 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

پرینت از اکسل و فقط از سلول‌های مورد نظر

یکی از برنامه های پرکاربرد در رایانه و حتی گوشی های همراه برنامه اکسل است. اما گاهی کاربران برای پرینت از اکسل دچار مشکلاتی می شوند و بعضا برای این کار باید کارهای زیادی انجام دهند. البان در این پست به شما نحوه پرینت از اکسل و مخصوصا پرینت تنها از بخشی از اکسل آموزش می دهد.

پرینت از اکسل و انواع حالت های آن

به طور کلی اگر در برنامه اکسل به سراغ پرینت گرفتن بروید، با سه گزینه روبرو می شوید:

 • پرینت از شیت های فعال (Print Active Sheets)
 • پرینت از تمام فضای کار (Print Entire Workbook)
 • پرینت از بخش انتخاب شده (Print Selection)

شما با توجه به نیاز خود هر یک از این موارد را می توانید انتخاب کنید که در ادامه هر یک را به صورت مجزا برایتان توضیح می دهیم.

آموزش پرینت از اکسل ، البان

پرینت از شیت های فعال (Print Active Sheets)

شیت در اکسل همان صفحات مختلفی است که شما در یک فایل دارید. ممکن است تا چندین شیت هم بسازید و هر یک را به منظوری استفاده کنید.

اگر این گزینه را برای پرینت از اکسل انتخاب کنید، تنها شیتی پرینت گرفته می شود که شما روی آن گزینه پرینت را انتخاب کرده اید! شما یک دید کلی هم از پرینت می توانید در پنجره مربوط به پرینت هم ببینید.

پرینت از تمام فضای کار (Print Entire Workbook)

این گزینه را زمانی انتخاب می کنید که می خواهید از تمام شیت ها پرینت بگیرید. هر شیت به صورت جداگانه پرینت خواهد شد و البته هر شیتی که در آن محتوای وجود داشته باشد!

پرینت از بخش انتخاب شده (Print Selection)

فرض کنید در یکی از شیت ها یک جدول هم دارید و در کنار و بیرون از جدول کلی اطلاعات دارید که برای راحتی کار در همان شیت گذاشته اید. اگر بخواهید در این شیت، فقط از سلول های خاصی (مثلا جدول) پرینت بگیرید باید اول سلولهای مد نظرتان (در اینجا جدول) را انتخاب و سپس این گزینه را انتخاب کنید.

آموزش پرینت از اکسل ، البان

بدین ترتیب فقط جدول یا همان سلول های انتخابی شما در خروجی پرینت دیده خواهد شد.

آموزش پرینت از اکسل ، البان

انتخاب بخشی از شیت برای پرینت های بعدی

ممکن است شما جدولی داشته باشید که می خواهید این جدول را به صورت فواصل معین پرینت بگیرید. می توانید سلول های این جدول را انتخاب کنید، تا هر بار مجبور نباشید که آن را انتخاب کرده و مراحل بالا را تکرار کنید.

آموزش پرینت از اکسل ، البان

برای تعیین منطقه پرینت، باید وارد تب Page Layout شوید. اول سلول های مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس در منوی بالای صفحه در بخش Page Setup گزینه Set Print Area را انتخاب نمایید. با این کار، سلول های انتخابی شما در دفعات بعدی به عنوان خروجی پرینت لحاظ خواهند شد.

نکات مهم در پرینت از اکسل

چند نکته هنگام پرینت از اکسل وجود دارد که خوب است به آن توجه داشته باشید:

 • خطوط جدول: آنچه شما در فایل اکسل به صورت خطوط جدول در حالت ابتدایی می بینید، در واقع خطوط واقعی نیستند و اگر می خواهید در پرینت این خطوط معلوم باشند باید که خطوط را برایش ترسیم کنید. برای این کار در تب Home در بخش Font گزینه ای وجود دارد که از این بخش می توانید خطوط را ترسیم نمایید.

آموزش پرینت از اکسل ، البان

 • محدوده پرینت: اگر برایتان سوال است که چه محدوده ای از فایل شما در هر صفحه می کنجد، سوال به جایی هست! یک مرتبه که به صفحه پرینت بروید، هنگام برگشت به فایل متوجه یک سری خطوط هاشور خورده در شیت می شوید. این خطوط نشان دهنده اندازه کاغذی هستند که شما در بخش پرینت انتخاب کرده اید. هر کدام از بخش های هاشور خورده در یک برگه پرینت می شوند.

آموزش پرینت از اکسل ، البان

کلام آخر

سعی کنید تا جایی که مجبور نشده اید سراغ پرینت گرفتن روی کاغذ نروید. هر مقدار که در مصرف کاغذ صرفه جویی کنید، در واقع کمکی به نسل های آینده و حفظ پوشش سبز زمین کرده اید.

مطلب مرتبط: گوگل شیتس

چنانچه در این زمینه و یا زمینه های مشابه نیاز به راهنمایی و کمک بیشتری داشتین، می توانید از خدمات مشاوره رایگان البان استفاده کنید.

 

منبع: تعمیرات موبایل البان

ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 17 مرداد 1399  ساعت :11:57 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

اپ های ممنوعه را از گوشی خود پاک کنید

با هوشمند شدن گوشی ها، انواع کاربردهای گوشی با استفاده از انواع اپ ها مهیا می شود. اما در میان این اپها، اپ هایی هستند که ما در البان به آنها اپ های ممنوعه می گوییم و توصیه داریم اصلا نصبشان نکنید و اگر هم نصب دارید، در مورد پاک کردنشان فکری اساسی کنید.

طبق آمار منتشر شده در امریکا، به صورت میانگین روزانه هر فرد حداقل 9 اپ مختلف را در گوشی خود استفاده می کند و میانگین مصرف گوشی 3 ساعت در روز است. بنابراین استفاده از اپ یک مورد بسیار جدی است و باید هم این گونه باشد. با توجه به مبالغی که برای خرید گوشی پرداخت می کنیم باید که از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

مطلب مرتبط: با ممنوع التصویرهای فضای مجازی آشنا هستید؟

حال با وجود این همه اپ، باید مراقب اپ های ممنوعه هم باشیم. اپ هایی که در ادامه برایتان شرح خواهیم داد و به تفکیک می گوییم.

اپ های ممنوعه ای که شما را افسرده می کنند

اگر اپی روی گوشی خود دارید و هر بار که سراغ آن می روید حال روحی شما را خراب می کند، این اپ اصلا اپ خوبی نیست. توصیه داریم تا پاکش کنید.

گاهی این اپ ها مربوط می شوند به اپ های اجتماعی که افراد زیادی در آن عکس های فراوانی از حقایق و غیرحقیقت های زندگی شان منتشر می کنند و بعضا برای برخی از افراد ناراحت کننده می شود که چرا او چنین امکاناتی ندارد! اگر شما هم این چنینی هستید، دو راه را به شما توصیه می کنیم: اول اینکه افراد به اصطلاح خالی بند و یا فخرفروش (پوز دهنده) و یا آنهایی که حال شما را بد می کنند را دنبال نکنید و یا راه دوم این که کلا این اپ را پاک کنید.

اپ های ممنوعه ، البان

اینکه افراد زیادی در جامعه از اپ خاصی استفاده می کنند و یا افراد خاصی را دنبال می کنند اصلا مهم نیست. مهم ترین مسئله خود شما هستید! (حتما منظورمان را فهمیدید، بله، اینستاگرام یکی از اپ های افسرده کننده می تواند باشد!)

اپ های ممنوعه ای که حریم خصصوی شما را رعایت نمی کنند

در میان اپ هایی که بعضا بسیار مورد استقبال هم قرار گرفته اند، اپ های ممنوعه ای هستند که اصلا برای حریم خصوصی شما هیچ ارزشی قائل نیستند و از اطلاعات و فعالیت های شما سوءاستفاده می کنند!

فیس بوک و مرورگر کروم از سردمداران میلیونی این گونه اپ ها هستند! کروم آنقدر در اطلاعات افراد سرک کشید که دست آخر واشنگتن پست در مقاله ای کروم را جاسوس خواند! اخبار فروش اطلاعات فیس بوک هم که کم و بیش به گوشتان خورده حتما.

خوشبختانه اپ های جایگزین زیادی هم وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید، ضمن اینکه سیاست کلی شرکت ها رو به افزایش حفظ حریم خصوصی کاربرانشان است.

اپ های ممنوعه ای که در ظاهر رایگان هستند، اما نیستند!

اپ هایی هستند که در ظاهر شما به صورت رایگان از آنها استفاده می کنید و کلی امکانات جالب و مفرح به شما می دهند. اما در واقع این اپ ها خودشان را رایگان در اختیار شما نمی گذارند و بهایی که شما می پردازید اطلاعاتتان است!

اپ های زیادی وجود دارند که بعضا بسیار هم مورد توجه قرار می گیرند (مانند فیس اپ) که در ظاهر رایگان هستند، اما کلی از اطلاعات شما را ذخیره کرده و در وقت نیاز می فروشند.

اپ های ممنوعه ، البان

اپ های ممنوع این دسته شامل وی پ ی ان های رایگان، اپ چراغ قوه، اپ های تغییر چهره همچون فیس اپ و … می شوند.

خلاصه ببینید که یک اپ چرا باید به شما خدمتی را رایگان ارائه کند. اگر تبلیغات درون اپی داشته باشد، تا حد زیادی مشکلی نیست (اما در اکثر موارد هست 🙂 ). اگر جنسی برای فروش دارد، اوکی است. اگر پرداخت درون اپی دارد قابل قبول است. اما اگر دیدید، اپی تنها به خاطر رضایت خدا به شما رایگان سرویس می دهد، مراقب اطلاعات خودتان باشید.

اپ های ممنوعه ای که شما را متقاعد به هزینه کردن می کنند

دسته بعدی از اپ های ممنوعه فقط و فقط بستگی به خود شما دارند. حتما بازی هایی را دیده اید که در حالت عادی رایگان هستند، اما برای به دست آوردن امکاناتی باید در آنها پول خرج کنید. و یا اپ هایی که درگاه فروش هستند و به شما انواع کالاها را پیشنهاد می دهند.

اگر یک بازی حال شما را خوب می کند و پرداخت هزینه در آن حال شما را بهتر خواهد کرد، تا جایی که به شما آسیب وارد نکند خوب است. اگر خرید آنلاین باعث می شود تا فرصت های بیشتری به دست آورید و زندگی راحت تری داشته باشید عالی است. اما گاها افراد به این گونه هزینه کردن ها به نوعی معتاد می شوند.

اپ های ممنوعه ، البان

اگر دیدید که بازی گوشی شما را اداره می کند و اراده شما روی آن از دست رفته است، کمی بیشتر فکر کنید. برای خودتان سقف هزینه ای تعریف کنید. اگر می بینید که این سقف را نمی توانید رعایت کنید، به نظر بهتر است که با این اپ و بازی خداحافظی کنید.

اگر اپ خرید شما را وسوسه می کند تا چیزهایی که لازم ندارید بخرید و هر ماه کلی هزینه روی دستتان می گذارد، بهتر هست که هر موقع که به آن نیاز داشتین نصبش کنید.

اپ های ممنوعه ای که شما را مجبور به کار 24 ساعته می کنند

ما همگی انسان هستیم. در 24ساعت شبانه روز، باید ساعاتی را کار کنیم، ساعاتی را استراحت کنیم و ساعاتی را به فعالیت های غیر کاری سپری کنیم. اگر اپی روی گوشی دارید که شما را همیشه پشت میز کارتان نگه می دارد، این اپ اصلا اپ خوبی نیست و یا شما به خوبی از آن استفاده نمی کنید!

داشتن اپ هایی نظیر Trello، Google Docs و … به این معنا نیست که شما همیشه باید کار کنید. اگر نمی توانید به خاطر این اپ ها میان زمان های زندگی تان تفکیکی قائل شوید، بهتر است تا کلا آن ها را نداشته باشید.

اپ های ممنوعه ، البان

زندگی جاری است و توقفی هم ندارد. کار باید در جای خودش باشد و زندگی اجتماعی مان نیز در جای خودش!

کلام آخر

در این پست، البان در رابطه با اپ های ممنوعه ای گفت که هر کدام به طریقی حال شما را بد می کنند. یکی افسرده تان می کند، یکی پولتان را می دزدد، یکی وقتتان و دیگری اطلاعاتتان! برخی نیز به طریقه استفاده شما بستگی دارند.

اپ ها ساخته شده اند تا ما زندگی بهتری داشته باشیم و از امکانات گوشی بهتر و بیشتر استفاده کنیم. اگر می بینید که اپی دارد هر یک از بخش های زندگی تان را مختل می کند، از شرّ آن خلاص شوید.

 

منبع: تعمیرات موبایل در هر مکان در هر زمان

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 15 مرداد 1399  ساعت :7:49 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

تعمیر لپ تاپ دل خود را به راحتی در تخصصی ترین مرکز تعمیرات لپ تاپ انجام دهید

اگر بخواهیم یکی از مهم ترین برندها در حیطه لپ تاپ را نام ببریم، بی شک دل در یکی از ردیف های ابتدایی جای دارد. بنابراین طبیعی است که تعمیر لپ تاپ دل نیز یکی از بیشترین نیازها را از سمت مشتریان و کاربران لپ تاپ به دنبال داشته باشد. در ادامه کمی با برند دل و لپ تاپ های آن و مشکلات رایجی که در این حوزه داریم آشنا شده و با روش خوب و درست تعمیر هم آشنا می شویم.
شرکت دل یکی از بزرگ ترین شرکت های تولیدکننده کامپیوتر، لپ تاپ و قطعات جانبی آن ها و شاخه های متنوعی از فناوری های دیجیتال است. از مهم ترین محصولات این شرکت می توان به مادربورد، لپ تاپ، تجهیزات شبکه، موبایل و بسیاری تجهیزات دیگر است. دفتر اصلی این غول دنیای فناوری در امریکا است.
در بازار ایران هم لپ تاپ دل همیشه طرفدارهای بسیاری داشته و با توجه به کیفیت خوب و نوآوری های فراوان آن در ساخت لپ تاپ، در رده های متنوعی از قیمت طرفداران خاص خودش را دارد. از لپ تاپ های ارزان قیمت با کاربری سبک، تا لپ تاپ های میان رده و با قیمتی متوسط و مقرون به صرفه برای کاربری های عمومی. و البته لپ تاپ های گیمینگ و تخصصی دیگر دل با قیمت های بالاتر.

انواع موارد تعمیر لپ تاپ دل

با این حال و در عین اینکه ایسوس یکی از بهترین برندها در حوزه لپ تاپ و تجهیزات جانبی آن است، اما مشکلات متداول لپ تاپ دل همچنان به قوت خود باقی است. لپ تاپ های دل با توجه به نوع و مدل آن مشکلات رایج و متعددی دارند که در ادامه برخی از آن ها را با هم مرور می کنیم.

خراب شدن باتری لپ تاپ دل و مشکلات شارژ آن

یکی از مشکلات رایج و شایع در لپ تاپ، خراب شدن باتری آن است. چیزی که با توجه به ماهیت ذاتی این دستگاه، یعنی قابل حمل بودن آن بسیار طبیعی است. ضمنا هرچقدر هم که شما از لپ تاپ خوب استفاده کنید و دقت داشته باشید، بلاخره باتری دل مانند هر باتری دیگری خراب می شود.
خراب شدن باتری می تواند علل مختلفی داشته باشد. دلایلی از جمله به پایان رسیدن عمر باتری، خراب بودن کابل، شارژر و مشکلات آن، مشکلات مدار شارژ و ... از جمله این دلایل هستند. اگر برای باتری لپ تاپ دل شما یا نحوه شارژ شدن آن خللی ایجاد شده است باید حتما در اولین فرصت اقدام کنید.
برخی مراکز اقدام به تعویض سلول های باتری لپ تاپ شما می کنند که ما خیلی این کار را توصیه نمی کنیم، مگر آنکه واقعا به کار آن مرکز اطمینان داشته باشید. باتری بخش حساسی از دستگاه شما محسوب می شود و حتی خطر انفجار و آتش سوزی نیز دارد. یعنی یک قطعه به ظاهر ساده می تواند سبب نابودی کامل لپ تاپ شما بشود.

مشکلات صفحه نمایش لپ تاپ دل

بخش بعدی که بسیار احتمال دارد به تعمیر نیاز پیدا کند صفحه نمایش لپ تاپ است. اگر صفحه نمایش لپ تاپ دل شما دچار مشکل شده است می توانید با یافتن شرکت تعمیراتی معتبر و مطمئن مشکل خود را حل کنید.
از جمله مشکلات رایج صفحه نمایش می توان به پیکسل سوخته صفحه، پدید آمدن لکه روی صفحه، سیاه شدن صفحه نمایش، از کار افتادن تاچ در صفحه های لمسی و ... اشاره کرد.
مشکل صفحه نمایش ممکن است با تعویض فلت اصلاح شود. ممکن است خود صفحه نمایش به طور کلی یا بخشی از آن دچار مشکل شده باشد که در این صورت نیاز به تعویض صفحه نمایش لپ تاپ دل شما حتمی است. و البته ممکن است عدم نمایش تصویر به خاطر خرابی کارت گرافیک یا پردازنده گرافیکی لپ تاپ شما باشد.
یک تست ساده که خودتان نیز می توانید انجام دهید، این است که در صورتی که تصویر لپ تاپ شما مشکل داشت، اما صداها و نشانه ها هاکی از بالا آمدن سیستم عامل بودند، یک مانیتور را به لپ تاپ وصل کنید. با استفاده از ترکیب دکمه های windows + p می توانید تست کنید که آیا تصویر روی مانیتور ظاهر می شود یا خیر. اگر ظاهر شد، قطعا مشکل از صفحه نمایش یا یکی از اجزای آن است، اما اگر تصویر نشان داده نشد، آن موقع مشکل مربوط به بورد خواهد بود.
قیمت صفحه نمایش دل بر اساس اندازه، نوع لمسی یا غیر لمسی بودن، کیفیت و مات یا براق بودن تعیین می شود. بعضا یکی از قطعات گران قیمت لپ تاپ همان صفحه نمایش آن است که در صفحات لمسی این قیمت بیشتر هم می شود.

مشکلات صدا در لپ تاپ دل

هر نوع مشکلی در قطعی صدا یا اختلال در پخش صدا از لپ تاپ دل در زمره این دسته قرار می گیرند. بخشی از مشکلات این حیطه ممکن است نرم افزاری باشند و با به روز رسانی درایور کارت صدا یا نصب مجدد آن برطرف شوند.
اگر با روش های نرم افزاری مشکل برطرف نشود،‌ ممکن است کارت صدا یا خروجی های آن دچار مشکل شده باشند که نیاز به بررسی سخت افزاری توسط تکنسین مجرب را به دنبال خواهد داشت.
ابتدا سعی کنید با هندزفری هم تست کنید. اگر با هندزفری مشکل صدا برطرف شد، احتما زیاد بلندگوهای لپ تاپ آسیب دیده اند. مخصوصا که اگر شما هم به اشتباه با الکل لپ تاپ خود را ضدعفونی کرده اید، احتمال زیاد بلندگو را از کار انداخته اید. ما این موارد باید در مرکز تعمیراتی به صورت کامل بررسی شوند.

گرم یا داغ شدن بیش از حد لپ تاپ دل

یکی از عوامل اصلی داغ شدن لپ تاپ کارکرد سنگین پردازشگر آن یا همان cpu است که گاهی زیاد کار می کند و داغ می شود. معمولا خنک کردن سی پی یو به کمک یک هیت سینک انجام می شود که با خمیر سیلیکونی به سی پی یو وصل می شود. هیت سینک چیزی شبیه به شبکه مسی داخل کولرهای گازی و یا سیستم پشت یخچال است. هیت سینک در کنار فن لپ تاپ فرایند خنک شدن سی پی یو را تکمیل می کند.
اگر فن لپ تاپ دل شما دچار مشکل شده باشد این تبادل حرارت به درستی شکل نمی گیرد و داغی و گرم شدن بیش از حد دستگاه را حس خواهید کرد. بعضا داغ شدن بیش از حد دستگاه باعث خاموشی آن خواهد شد.
حال ممکن است این مشکل با تمیز کردن و سرویس عمومی فن لپ تاپ برطرف شود و یا در مواردی هم ممکن است نیاز به تعویض فن وجود داشته باشد.

خراب شدن کیبورد لپ تاپ دل

کیبورد یا صفحه کلید بخش مهمی از لپ تاپ محسوب می شود. مخصوصا به خاطر قابلیت حمل پذیری لپ تاپ، سالم بودن آن خیلی مهم تر می شود. اگر لپ تاپ را در یک جای ثابت استفاده می کنید، توصیه داریم برای حفظ ارگونومی بدن و بهتر نشستن، از کیبورد اکسترنال استفاده کنید و لپ تاپ را تا حدی بالا بیاورید که به شکل صحیحی پشت آن بنشینید.
اما بعضا به دلیل کهنه و کثیف شدن بیش از حد و در برخی موارد هم به دلیل استفاده از الکل به منظور ضدعفونی، کیبورد لپ تاپ از کار می افتد یا برخی از دکمه هایش دیگر کار نخواهند کرد. به سادگی نمی توان دکمه را عوض کرد و در اکثر موارد باید کل کیبورد را تعویض نمود.
توصیه داریم هنگام کار با الکل و کلا هر گونه مایعات در کنار لپ تاپ کمال دقت و توجه را داشته باشید. خراب شدن کیبورد ساده ترین نوع خرابی است و ممکن است آب خوردگی مشکلات بسیار زیادی را ایجاد کند.

آب خوردگی لپ تاپ دل و مشکلات ناشی از آن

معمولا کمترین لپ تاپی در بازار وجود دارد که ضد آب باشد. یعنی آب و مایعات به شدت می تواند به لپ تاپ دل شما آسیب وارد کنند. با توجه  به اینکه زمان های زیادی با لپ تاپ کار می کنید و معمولا خیلی جاها مثل میز غذاخوری این کار را انجام می دهید خیلی مراقب مایعات باشید.
بنابراین اول از همه توصیه داریم که برای خوردن مایعات حتی الامکان از لپ تاپ خود فاصله بگیرید. این کار سبب می شود تا از لحاظ سلامت چشم و جسم هم وضعیت بهتری داشته باشید. و در وهله بعدی با احتیاط زیاد در کنار لپ تاپ از مایعات استفاده کنید.
اما اگر روی لپ تاپ دل شما مایعاتی ریخته شد، حتما آن را خاموش کرده و اگر امکانش وجود دارد، باتری را از آن جدا کنید. صبر کنید تا لپ تاپ کاملا خشک شود. خوب است حداقل 24 ساعت صبر کنید.
اگر بعد از خشک شدن لپ تاپ، روشن نشد، بیشتر تلاش نکنید و حتما آن را به یک تعمیرکار نشان دهید. در این وضعیت تعمیرکار باید بورد را با دقت زیاد بررسی کند تا مشکل را پیدا کند.

ارتقا لپ تاپ دل

اما لازم نیست که حتما لپ تاپ شما خراب شده باشد تا سراغ البان بیایید. البان خدمات ارتقا نیز به شما ارائه می دهد. از تعویض هارد گرفته تا تعویض رم و اضافه کردن آن. برای ارتقا موضوع مهم این است که لپ تاپ شما تا چه حدی می تواند ارتقا پیدا کند.
براساس قابلیت لپ تاپ می توان رم آن را اضافه کرد و یا هارد آن را از حالت معمولی به حالت SSD تغییر داد که سرعت لپ تاپ و پردازش آن را بهبود خواهد داد. به علاوه با یک هزینه اندک می توانید هارد قبلی را به صورت هارد اکسترنال نیز استفاده کنید.
کار دیگر این است که اگر لپ تاپ شما دارای درایور نوری (دی وی دی) است، می توان آن را برداشته و به جایش یک هارد دیگر بگذارید. دلیل این کار این است که معمولا هاردهای SSD گران هستند، و بیشترین زمانی که سرعت آنها حس می شود هنگام بالا آمدن سیستم است. یعنی وقتی ویندوز بالا می آید.
بنابراین می توانید ویندوز و برنامه های اصلی را روی یک هارد SSD نصب کنید و بقیه اطلاعات را روی هارد معمولی داشته باشید و یک دستگاه دو هارده داشته باشید

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ دل

مشکلات نرم افزاری لپ تاپ ها عمدتا به ویندوز و یا سیستم عامل آنها برمی گردد. خراب شدن ویندوز و نیاز به نصب مجدد آنها بیشترین مشکل نرم افزاری لپ تاپ محسوب می شود. علاوه بر این گاها وقتی ویندوز برای مدت طولانی روی سیستم شما نصب باشد، خیلی کند می شود و نیاز به نصب مجدد آن خواهد بود.
اما باید توجه داشته باشید که با نصب مجدد ویندوز حداقل مجبور هستید اطلاعات درایور سی (C) را پاک کنید. بنابراین قبل از هر کاری تمام اطلاعات این درایور و اطلاعاتی که روی دسکتاپ هستند را بردارید و در یک حافظه جانبی ذخیره کنید.
برخی مشکلات نرم افزاری دیگر هم هستند که مربوط به یک نرم افزار خاص می شوند. برای تمام این مشکلات می توانید روی البان حساب کنید.

نمایندگی دل در تهران

یکی از فراوان ترین درخواست ها، یافتن نمایندگی دل در شهر تهران است. حقیقت آن است که واقعا نمایندگی رسمی دل در ایران وجود ندارد و شرکت های مختلف با توجه به قانون واردات لپ تاپ مشغول خدمات دهی در این زمینه هستند. با توجه به اینکه این برند از طریق شرکت های مختلفی وارد بازار ایران می شود، مهم است که از منبع معتبری لپ تاپ دل خود را خریداری کنید.
از آن مهم تر اینکه خدمات گارانتی لپ تاپ را دقیق بررسی کنید. یعنی شرکت گارانتی کننده واقعا وجود داشته باشد و در لیست شرکت های گارانتی کننده نیز باشد.
چنانچه دستگاه دل شما آسیب دید،  پیشنهاد ما این است که ترجیحا لپ تاپ خود را ابتدا به شرکت گارانتی کننده آن نشان دهید. متاسفانه در اکثر موارد تعمیرات لپ تاپ، گارانتی به مشکل تعلق نمی گیرد. اما مجبور هستید برای ادامه گارانتی از آن شرکت استفاده کنید.
اما اگر گارانتی دستگاه شما تمام شده یا به هر دلیل دیگری دسترسی به شرکت گارانتی ندارید، لپ تاپ خود را به جایی برای تعمیر بسپارید که ترجیحا خدمات سازمانی و حرفه ای دارند و برای خدمات تعمیر خود نیز گارانتی ارائه می دهند. یعنی علاوه بر تعمیرات مناسب و به موقع، بعد از اتمام تعمیرات نیز روی خدماتی که ارائه داده اند بایستند و برای این منظور به شما مهلت تست و به اصطلاح گارانتی بدهند.
نکته مهم دیگر اینکه عیب یابی در تعمیرات لپ تاپ امری است رایگان و هیچ جایی نباید بابت عیب یابی از شما هزینه ای دریافت کنند.
ما در مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ دل البان متخصصان حرفه ای تعمیرات لپ تاپ را به منظور ارائه خدماتی در خور شما کاربران گرامی گرد هم آورده ایم. اما کار البان بعد از تعمیر لپ تاپ دل شما تمام نمی شود بسته به نوع خدماتی که به شما ارائه شده است، حداقل یک ماه مهلت تست و به نوعی گارانتی داده خواهد شد تا شما با خیال راحت کار تعمیرات را به البان بسپارید و از کیفیت کار مطمئن باشید.

هزینه تعمیرات لپ تاپ دل

هزینه تعمیر لپ تاپ از دو بخش قطعه و اجرت تشکیل می شود. قیمت قطعات لپ تاپ با توجه به نرخ ارز و فراوانی بسیار متغیر هستند و نمی توان قیمت ثابتی برایشان ارائه کرد.
نرخ اجرت نیز توسط اتحادیه هر سال معلوم می شود. بسته به اینکه نوع خرابی چیست و اینکه مدل لپ تاپ چگونه است نرخ اجرت نیز متفاوت است. اما این موارد هر ساله از طرف اتحادیه بیان می شود و تعمیرکاران موظف هستند این نرخ را رعایت کنند.

منبع: تعمیرات لپ تاپ دل البان

تعمیر لپ تاپ دل در البان

با توجه به نکات گفته شده تا اینجا، شما برای تعمیر لپ تاپ دل خود به نقطه خوبی رسیده اید. اما برای ادامه کار باید:
تا اینجای کار شما برند لپ تاپ خود را که دل است مشخص کرده اید.
برای ادامه کار باید مشکل آن را انتخاب کنید.
و در گام انتهایی اطلاعات تماس خود را ثبت نمایید.
کارشناسان البان با شما تماس خواهند گرفت و مشاوره رایگان برای تعمیر لپ تاپ شما را در اختیارتان قرار خواهند داد.
نکته مهم این است که تا قبل از دریافت لپ تاپ شما، هیچ گونه هزینه ای برای تعمیر لپ تاپ دل شما دریافت نخواهد شد.
پس از دریافت لپ تاپ شما، تا نهایتا یک هفته تکلیف آن مشخص خواهد شد. عیب یابی شده و به شما اطلاع داده می شود. چنانچه هزینه تعمیرات لپ تاپ شما کمتر از 400هزار تومان باشد، تعمیرات انجام شده و لپ تاپ سالم به شما عودت داده می شود، اما برای هزینه تعمیرات بیشتر از 400هزار تومان، ابتدا مورد به شما گفته می شود و اگر شما تایید نهایی را بدهید، کار انجام خواهد شد.
پس از اتمام تعمیرات لپ تاپ دل شما بسته به نوع خدمات دریافتی، حداقل یک ماه گارانتی و مهلت تست به شما داده می شود.

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 4 مرداد 1399  ساعت :11:45 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

درباره ما

اِلبان ایجاد شد تا مانع از تکرار تجربه تلخ تعمیرات موبایل ما برای دیگران باشد.

بایگانی

آمار بازدیدها

 • کل بازديد : 69392
 • تعداد کل مطالب : 478
 • تعداد کل نظرات : 0
 • تاریخ ایجاد وبلاگ : پنج شنبه 22 مهر 1395 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه