بوی بد و زلزله تا چه حد می توانند به هم مرتبط باشند؟

با توجه به شایعاتی که پس از منتشر شدن بوی بد در تهران فراگیر شده است، بر آن شدیم تا در این رابطه برایتان شرح دهیم و رابطه بین بوی بد و زلزله را بیان کنیم. شاید از اینکه مطلبی غیر موبایلی مطرح می کنیم تعجب کنید، اما به دلیل تکثیر زیاد این مطلب در فضای مجازی برآن شدیم تا اطلاع رسانی کنیم.

آیا بوی بد و زلزله با هم رابطه علمی دارند؟

در سال ۲۰۱۴ خانمی در اوکلوهاما ادعا کرد که با توجه به اینکه زلزله های سهمگینی را تجربه کرده است، به این تجربه رسیده که می توان از روی بوی بد (چیزی شبیه به تخم مرغ گندیده و یا گوگرد) احتمالا وقوع زلزله را پیش بینی کرد.

در کتاب های علمی زیادی نیز این ارتباط بوی بد و زلزله آمده است. اینکه وقتی زلزله می خواهد رخ دهد، به دلیل تکان خوردن گسل ها و آزاد شدن انرژی داخلی زمین، این آزاد شدن همراه با خارج شدن بوهایی نظیر بوی گوگرد از داخل زمین می تواند باشد.

برخی از پژوهشگران هم بر این باور هستند که علتی که حیواناتی همچون سگ می توانند لحظاتی پیش از وقوع زلزله آن را پیش بینی کنند، همین حس قوی بویایی آنهاست و این بوی بدی که از زمین خارج می شود.

بوی بد و زلزله دیجی دکی

در تهران چه گذشت؟

در هفته گذشته، در تهران گزارشاتی از استشمام بوی بسیار بد منتشر شد. مردم از نقاط مختلف شهر در مورد بوی بدی که در تهران می آمد می گفتند و فضای مجازی پر شد از حدس و گمان ها. در این میان مسئولین هم سعی در یافتن منشا بو داشتند و فضای مجازی مرتب انواع اخبار را در این رابطه منتشر می کرد که بعضا واقعیت هم نداشتند.

مطلب مرتبط: تمام لرزه ها را در گوشی خود ببینید

با توجه به آنچه در رابطه با زاویه علمی بحث گفتیم، بوی بد در لحظه ای که زلزله می خواهد بیاید (یا چند ثانیه قبل از آن) طبیعی است و اگر بوی بدی به این صورت احساس شد می توان نتیجه گرفت که زلزله در حال وقوع است. اما بوی بد و زلزله تنها روابط این معما نیستند. قطعا با حرکت گسل ها و آزاد شدن گازها لرزش های زیادی توسط لرزه نگارها ثبت خواهند شد، که در این مورد در تهران خبری نبود.

به نقل از دبیرکارگروه ملی زلزله نیز بوی بد و زلزله رابطه دارند، اما بوی بد تهران ربطی به زلزله نداشته است. در مورد فعال شدن آتشفشان دماوند هم به دلیل جهت بادهای تهران این موضوع منتفی است.

عوامل گوناگونی برای منشا بوی بد تهران عنوان شده که قوی ترین آنها، گازهای آزاد شده در حفاری مربوط به ساختمان پلاسکو، مواد شیمیایی مربوط به بودار کردن گاز مصرفی منازل، زباله ها و واحد های دامپروری سمت غرب تهران می توان نام برد.

اگر قرار بود این بوی بد نشان دهنده زلزله باشد، تنها لحظاتی بعد از اتنشار آن زلزله رخ می داد. اما درکل خوب است که در تهران آمادگی های لازم برای کمتر خسارت دیدن در برابر زلزله را در خود ایجاد کنیم.

 

 

منبع: تعمیرات موبایل در هر مکان در هر زمان

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

دانلود پست هایتان از اینستاگرام بدون هیچ نرم افزار اضافه ای و به سادگی!

اینستاگرام نرم افزار محبوبی در میان کاربران گوشی های هوشمند شده است. نرم افزاری اجتماعی که افراد در آن از لحظات مختلف و جالب عکس و فیلم تهیه کرده و در صفحه شخصی شان به اشتراک می گذارند (تحت عنوان پست) و با توجه به مدلی که برای خود انتخاب کرده اند افراد دیگر می توانند آن ها را ببینند. در این پس می خواهیم شیوه ای بسیار ساده برای دانلود پست هایتان از اینستاگرام معرفی کنیم تا بتوانید عکس، فیلم و استوری هایتان را از اینستاگرام دانلود کنید.


 دانلود پست هایتان از اینستاگرام به راحتی و بدون نیاز به هر نرم افزار اضافه ای، از طریق رایانه تان قابل انجام است!


اگر از کاربران فیس بوک باشید، متوجه اضافه شدن این قابلیت در نسخه موبایل و وب آن شده اید. بعد از اضافه شدن این قابلیت به فیس بوک طرفداران اینستاگرام درخواست چنین امکانی را برای اینستاگرام هم کردند، اینستاگرام قابلیتی را اضافه کرده که به راحتی می توانید از طریق رایانه خود بدون نیاز به هر نرم افزاری، تمامی پست هایتان را دانلود کنید.

برای دانلود پست هایتان از اینستاگرام بایستی به سایت اینستاگرام بروید. با نام کاربری و رمز خود وارد شوید. وقتی وارد اکانت خود شدید، در گوشه بالای سمت راست صفحه یک نیم تنه مرد را می بینید. درواقع همان پروفایل شما! روی آن کلیک کنید.

وقتی وارد صفحه پروفایل خود شدید در جلوی عبارت Edit Profile یک آیکون مهره مانند (شبیه به گزینه تنظیمات در بسیاری از جاها) می توانید ببینید. آن را انتخاب و کلیک کنید.

در جدولی که باز می شود شما می توانید رمزتان را تغییر دهید، متوجه شوید که کدام اپها به اکانت شما دسترسی دارند، تنظیمات مربوط به اعلان را تغییر دهید، تنظیمات حریم شخصی و امنیتی خود را بررسی کنید و همچنین از اکانت خود خارج شوید. در این جدول گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید.


مرتبط: آمار اینستاگرام در سال ۲۰۱۷


در صفحه مربوط به تنظیمات امنیتی و حریم شخصی، گزینه های زیادی وجود دارند. گزینه یکی مانده به آخر (باید به انتهای صفحه بروید) گزینه دانلود دیتا هست (Data Download). این گزینه را که انتخاب کنید، اینستاگرام از شما می پرسد که کدام اطلاعاتتان را می خواهید. درباره گزینه های موجودش چیزی نمی گوییم تا وقتی دیدید برایتان جالبتر باشد! بعد از انتخاب موارد مورد نظرتان، اینستاگرام می گوید که اطلاعات مورد درخواستتان ظرف مدت حداکثر ۴۸ ساعت برایتان ایمیل خواهد شد. یا به ایمیلی که اکانتتان مربوط به آن است، یا به ایمیل دیگری که برایش تعریف می کنید.

دانلود پست هایتان از اینستاگرام دیجی دکی

در این صفخه ایمیل را که تایید کردید گزینه next را انتخاب کنید. از شما مجددا رمز اینستاگرامتان خواسته خواهد شد، آن را وارد کنید. بعد از وارد کردن رمز، پیغامی داده خواهد شد که اینستاگرام ظرف مدت نهایتا ۴۸ ساعت اطلاعات درخواستی تان را در قالب یک فایل به ایمیل Di…@di…com (همان که تاییدش کرده اید) خواهد فرستاد. در صفحه پایانی هم لینکی وجود دارد که شما را به صفحه اول اکانتتان بر می گرداند.

دانلود پست هایتان از اینستاگرام دیجی دکی

در آزمایش ما اطلاعات در قالب یک فایل زیپ در عرض ۲۰ساعت ارسال شد، خوشحال می شیم مدت زمان انتظارتان را به ما و سایر کاربران بگویید.

منبع: تعمیر موبایل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

بهترین ویروس کش برای آیفون کدام نرم افزار است؟

بگذارید در ابتدای کار خیالتان را راحت کنیم. یک گوشی آیفون اصلا ویروس کش نمی خواهد! بنابراین پاسخ به سوال بهترین ویروس کش برای آیفون کدام است، گزینه هیچکدام می باشد!!! تمام برنامه هایی که تحت عنوان ویروس کش برای آیفون تبلیغ می شوند، ویروس کش نیستند، بلکه نرم افزار امنیتی هستند که درواقع اصلا گوشی شما را در برابر ویروس محافظت نمی کنند. در ادامه درباره آنها برایتان خواهیم گفت.

هر نرم افزای که در گوشی خود نصب می کنید، از دروازه های امنیتی اپل عبور کرده اند و از حیث ویروس به طور کامل بررسی شده اند. در ثانی اپ هایی که در آیفون نصب می شوند دسترسی بسیار محدودی دارند. ضمن اینکه همان دسترسی محدود را هم شما خودتان به اپ می دهید و می توانید آن را هم ندهید.


 

 پاسخ به سوال بهترین ویروس کش برای آیفون کدام است، گزینه هیچکدام می باشد!!!


اپهای امنیتی ای هم که نصب می کنید در همین فضا هستند. آنها حتی نمی دانند که شما چه نرم افزارهایی روی گوشی خود نصب دارید. بنابراین حتی اگر به فرض محال ویروسی هم بخواهد درگوشی شما بیاید، آنها متوجه آن نمی شوند! اگر هم دقت کرده باشید هیچگاه در جایی گفته نمی شود که به اصطلاح ویروس کش ها چه ویروسی را کشف کرده و پاک کرده اند.

ممکن هست که در برخی به روز رسانی ها گوشی های آیفون دچار مشکلاتی بشوند، اما بلافاصله به روز رسانی های بعدی برای رفع آنها ارائه شده اند.

ویروس کش برای آیفون دیجی دکیویروس کش برای آیفون دیجی دکی

ضمنا خود گوشی شما یک روش امنیتی داخلی دارد. find iPhone که پیش از این نیز آن را توضیح دادیم روشی است برای کنترل گوشی تان از راه دور. در مرورگر سافاری گوشی هم در تنظیماتش گزینه ای هست که به سایت ها اجازه خرابکاری در گوشی شما را نمی دهد.


مرتبط: آموزش نحوه کار با FIND IPHONE


اما تمام آنچه تا به اینجا گفتیم تنها به شرطی بود که گوشی شما جیلبریک نشده باشد و همچنین از جایی به غیر اپ استور نرم افزار نصب نکرده باشید! احتمالا برای گوشی جیلبریک شده نیاز به ویروس کش باشد، اما هنوز چنین اپی معرفی نشده. کلا جیلبریک شدن از طرف شرکت اپل بسیار منع می شود و همواره انجام این کار را سخت تر کرده است. بنابراین بعید نیست که اجازه ندهد اپی برای چنین دستگاه هایی در اپ استور وجود داشته باشد!

 

منبع: تعمیرات موبایل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

افزایش سرعت گوشی و رفع برخی عیوب با راهکاری ساده!

یکی از مشکلاتی که اکثر کاربران با آن دست و پنجه نرم می کنند، کند شدن و گیر کردن یا اصطلاحا هنگ کردن گوشی هایشان است. در کنار این کند شدن و هنگ کردن، گاهی برخی اپ ها یا عملکردهای گوشی همچون بلوتوث، وای فای، تاچ گوشی و … نیز از کار می افتند! در ادامه روشی بسیار ساده را برایتان خواهیم گفت که باعث افزایش سرعت گوشی و نیز رفع بسیاری از این دست عیوب می شود.

شاید برایتان خنده دار باشد اما بهترین و راحت ترین روش خاموش روشن کردن گوشی یا اصطلاحا ری استارت کردن گوشی است! منظور اصلا فکتوری ریست نیست، بلکه همین خاموش و روشن کردن معمولی گوشی است که به هیچ عنوان باعث از دست رفتن اطلاعاتتان نمی شود. حتی این کار را بدون نیاز به افزایش سرعت گوشی و یا وجود مشکلاتی دیگر به شما توصیه می کنیم چراکه باعث بهبود عملکرد گوشی شما می شود. اما آیا دلیل آن را می دانید؟


در کنار این کند شدن و هنگ کردن، گاهی برخی اپ ها یا عملکردهای گوشی همچون بلوتوث، وای فای، تاچ گوشی و … نیز از کار می افتند


وقتی صحبت از سرعت گوشی می شود، باید به رم (RAM) آن توجه کرد. حافظه ای که هر نرم افزاری هنگام کار کردن بخشی از آن را اشغال می کنند و وقتی از ظرفیت بالای این رم استفاده شود گوشی کند می شود و حتی برخی از عملکردهای آن نیز به دلیل نبود رم کافی از کار می افتند!

حتی وقتی شما اپی را می بندید و یا آن را به طور کامل پاک می کنید، باز هم قسمتی از فضای رم در اشغال آن اپ می ماند و فضای خالی برای دیگر اپ ها کمتر و کمتر می شود. بنابراین سیستم عامل در این زمان مجبور است تا با جابجایی دیتای داخل رم، جا را برای اپ های جدید باز کند. همین جابجایی ها نیز از سرعت گوشی می کاهند.

افزایش سرعت گوشی دیجی دکی

درواقع پر بودن رم به تنهایی دلیل کند شدن گوشی شما نیست، بلکه همین مرتب سازی و جابجایی دلیل اصلی کند شدن آن است. و گاهی ممکن است اجزای مختلف یک اپ در بخش های مختلف زیادی از رم پراکنده شوند که البته به دلیل سرعت نوشتن و خواندن بالای رم، شما متوجه چیز زیادی نمی شوید!


 

مراقب باشید، اگر پین کد سیم کارتتان را به خاطر ندارید به هیچ عنوان گوشی را خاموش و روشن نکنید، مگر آنکه این گزینه را در تنظیمات حذف کرده باشید


اما ری استارت کردن (خاموش و روشن کردن) گوشی چه کمکی به افزایش سرعت گوشی شما می کند؟ درواقع با این کار رم شما خالی می شود! و یک رم خالی و سرحال پیش روی شما خواهد بود. با این کار اپ ها سریع تر باز می شوند، راحت تر و سریع تر از اپی به اپی دیگر می روید و …. البته با توجه به نوع سیستم عامل و همچنین مشخصات سخت افزاری گوشی شما، درجه این بهبود و افزایش سرعت گوشی متفاوت خواهد بود.

افزایش سرعت گوشی دیجی دکی

برای خاموش و روشن کردن هم راه های مختلفی هست. اینکه دکمه پاور را نگه دارید تا گوشی خاموش شود و مجدد روشنش کنید. در برخی از گوشی ها هنگامی که دکمه پاور را نگه می دارید گزینه restart هم وجود دارد. در برخی دیگر از گوشی ها هم با ترکیبی از دکمه ها می توانید عملیات ری استارت را انجام دهید (به عنوان مثال در آیفون های قبل از سری ۷، نگه داشتن همزمان دکمه های پاور و هوم)


مرتبط: زمان تعویض باطری چه زمانی است و تا چه حد واجب است؟


البته گاهی هم مشکل فراتر از این حرفهاست و شاید باطری گوشی شما به مشکل برخورده باشد. خلاصه اگر با خاموش روشن کردن گوشی باز هم مشکلتان حل نشد، یک راه حل ساده دیگر هم وجود دارد! کافی است به سایت  بروید، یک درخواست ثبت کنید، هنگام تماس کارشناسان ما تلفنتان را پاسخ دهید و از مشاوره رایگان ما لذت ببرید. چنانچه لازم به کارهای بیشتری باشد، کارشناس مربوطه، در صورت رضایت کامل شما، با شما زمان و مکانی را تنظیم می کند تا بیاید و گوشی را جلوی چشمانتان و در محل تعمیر کند.

 

منبع: تعمیرات گوشی دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

وصل کردن اپل واچ به گوشی آیفون، قبل و بعد از ریست کردن گوشی

گجت های پوشیدنی از ادوات بسیار محبوب و فراوان این روزها شده اند. ساعت ها و مچ بندهای هوشمند از جمله این ادوات هستند. این ساعت ها اطلاعات سلامتی نظیر تعداد گام پیموده شده، ضربان قلب، فشار خون و … را به گوشی و اطلاعاتی نظیر تماس ها، پیام ها و اعلان های نرم افزارهای دیگر را از گوشی به کاربر ارسال می کند. یکی از این گجت ها اپل واچ است که گاها افراد در وصل کردن اپل واچ به گوشی آیفون خود دچار مشکل می شوند و با توجه به درخواست هایی که پیرامون این موضوع در سامانه دیجی دُکی ثبت شده است برخود لازم دانستیم تا قدری در این زمینه توضیح دهیم.


مرتبط: گام شمار گوشی آیفون


برای وصل کردن اپل واچ در اولین مرتبه، هنگامی که اپل واچ قبلا به هیچ گوشی دیگری وصل نشده بوده است، کافی است در گوشی خود وارد اپ واچ بشوید و با توجه به نوشته روی آن اقدام به اصطلاح جفت کردن (همان وصل کردن) اپل واچ و گوشی کنید. لازم است در این راستا بلوتوث گوشی شما روشن باشد و گوشی شما یا از طریق وای فای و یا از طریق اینترنت خط به اینترنت متصل باشد. همانطور که می دانید، اپل واچ و تقریبا تمام گجت های هوشمند از طریق بلوتوث به گوشی وصل می شوند. اینترنت هم برای خاطر کنترل کردن اپل آیدی و برخی تنظیمات لازم هست.

وصل کردن اپل واچ دیجی دکی

بعد از وصل کردن اپل واچ به گوشی، در تنظیمات گوشی که وارد شوید، وقتی وارد قسمت اول تنظیمات (که نام شما را نشان می دهد) بشوید، در انتهای آن می توانید دستگاه هایی که اپل آیدی شما روی آنها ست شده است را ببینید. که حالا علاوه بر گوشی شما، اپل واچ هم به آن اضافه شده است.


بعد از ریست شدن ساعت، می توانید آن را مجددا تنها به همان گوشی قبلی وصل کنید.


تمام تنظیمات اپل واچ، نصب، حذف و به روز رسانی برنامه های روی آن و حتی به روز کردن خود اپل واچ، از طریق اپ واچ (Watch) داخل گوشی قابل انجام هست.

این کار ساده بود، اما مشکل زمانی پیش می آید که شما به هر دلیلی مجبور می شوید گوشی خود را ریست کنید، ریست کامل. اگر این کار را بکنید، متوجه می شوید که گوشی دیگر ساعت را نمی شناسد و با اقدامات قبلی هم نمی توانید ساعت را به گوشی وصل کنید. روی ساعت شما نام اپل آیدی شما هست، اما اصلا نمی توانید آن را به گوشی وصل کنید.

وصل کردن اپل واچ دیجی دکی

بعد از ریست کردن گوشی، برای وصل کردن اپل واچ به آن بایستی اپل واچ را هم ریست کنید. برای این کار، روی خود ساعت به تنظیمات آن بروید، در بخش General در انتهای آن گزینه ریست را انتخاب و بعد پاک کردن تمام محتویات آن را تایید کنید. مراقب باشید که برای این کار باطری اپل واچ باید بالای ۵۰ درصد باشد و در غیر اینصورت آن را روی پایه شارژرش قرار دهید. بعد از ریست شدن ساعت، می توانید آن را مجددا تنها به همان گوشی قبلی وصل کنید.


بهترین کار این است که حتما جلوی فروشنده، اپل واچ به گوشی خریدار وصل شود


توجه شما را به واژه همان در جمله قبلی جلب می کنیم. یکی از شرایط امنیتی اپل واچ و شرکت اپل این هست که تا وقتی که یک اپل واچ و گوشی جفت شده را، از هم جدا نکنید یا همان unpair نکنید، تحت هیچ شرایطی نمی توانید آن ساعت را به گوشی دیگری متصل کنید! این حالت امنیتی باعث می شود که دیگر دزدیدن اپل واچ هیچ سودی نداشته باشد، البته اگر دزدان این موضوع را بدانند :). به این موضوع در هنگام خرید و فروش اپل واچ دست دوم دقت کافی را داشته باشید. و بهترین کار این است که حتما جلوی فروشنده، اپل واچ به گوشی خریدار وصل شود.

یک نکته جالب هم در رابطه با این ساعت هوشمند بگویم که در شهری جان خانمی به دلیل داشتن ساعت هوشمند نجات داده شد، هنگامی که بدون آنکه خودش بداند فشارش نوسان داشت و ساعت او را به رفتن به بیمارستان دعوت کرد و از یک سکته جان سالم به در برد

منبع: تعمیر گوشی  دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

در کنفرانس WWDC 2018 اپل چه گذشت؟

در کنفرانس WWDC 2018 ، شرکت اپل بیشتر به معرفی پیشرفت های نرم افزاری خودش پرداخت تا در بخش دوم کنفرانس در هفته بعد، سایر نوآوری هایش را به نمایش عموم بگذارد. در این کنفرانس از iOS 12 گفته شد و سایر چیزهای جدید نرم افزاری در سایر دستگاه های شرکت اپل.

کنفرانس WWDC 2018 دیجی دکی

iOS 12

شاید یکی از مهمترین و جالب ترین امکانات برای iOS 12 که در کنفرانس WWDC 2018 معرفی شد این باشد که با این به روز رسانی، سرعت گوشی های آیفون بیشتر خواهند شد! این به روز رسانی که حتی برای آیفون ۵اس نیز ارائه می شود، بنا بر گفته شرکت اپل تاثیر شگرفی در افزایش سرعت گوشی های به روز شده خواهد داشت. در این راستا هم تلاش شده تا گوشی در زیر اپ های سنگین سریعتر عمل کند و باز و بسته کردن اپ ها با سرعت بیشتری انجام گیرد.

درکنار امکان جدید “لطفا مزاحم نشوید” شما می توانید با iOS 12 به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه گزارش ریزی از نحوه مصرفتان از گوشی داشته باشید، اینکه چند ساعت با کدام نرم افزار آن کار کرده اید، چند مرتبه قفل گوشی را باز کرده اید و … خلاصه آمار کاملی به شما می دهد تا اگر نیاز دانستید حتی بتوانید نحوه مصرف خودتان از گوشی را اصلاح کنید.


مرتبط: نحوه اشتراک گذاری (HOTSPOT) کردن اینترنت با گوشی آیفون


علاوه بر این در زمینه کنترل های والدین، این نسخه پیشرفتی داشته که به واسطه آن والدین می توانند مقدار ساعت مجاز برای استفاده کودکشان را تعیین کنند و یا رصد کنند که فرزندشان چند ساعت از گوشی استفاده کرده و حتی برای زمان های خواب و مورد نظرشان، دسترسی به برخی اپ ها را محدود کنند!

کنفرانس WWDC 2018 دیجی دکی

در کنار انیموجی قرار است میموجی نیز اضافه شود، چیزی شبیه به ایموجی سامسونگ که می توانید با صورت خودتان ایموجی های سه بعدی و زنده بسازید

سیری نیز پیشرفت خواهد کرد. اگر از استفاده کنندگان از آن هستید، در iOS 12 خیلی امکانات بیشتری به آن اضافه خواهد شد.

در کنفرانس WWDC 2018 بیان شد که فیس تایم و آی مسج هم پیشرفت هایی خواهند داشت. اضافه شدن انواع استیکرها، امکان چت تصویری گروهی تا ۳۲ نفر و … همگی از قابلیت های جدید این نسخه خواهند بود.

ویژگی های دیگری همچون دسته بندی اعلان ها، حالات جدید عکاسی و … نیز بیان شدند که بهتر است تا رونمایی اصلی صبر کنیم، چراکه برای iOS 11 هم صحبت های زیادی شد که برخی به این نسخه منتقل شدند.


مرتبط: نحوه جفت کردن اپل واچ و گوشی آیفون


Watch OS5

به روز رسانی در اپل واچ ها هم جالب خواهند بود. امکاناتی که در این نسخه به اپل واچ شما اضافه خواهند شد: امکان رقابت برای فعالیت های روزانه با سایر افراد، ارسال پیغام های صوتی با استفاده از ساعت هنگام راه رفتن، رصد و ثبت تمام فعالیت ها و حرکات ورزشی و زمان شروع و اتمام آنها، امکان استفاده مستقیم سیری در آن و …

در کنفرانس WWDC 2018 در مورد سایر ادوات اپل هم گفته شد. اما ما با توجه به حیطه کاری خودمان (تعمیرات موبایل در محل) به گفتن این دو مورد بسنده می کنیم.

منبع: تعمیرات گوشی دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

شخصی سازی صدای اعلان پیام برای هر فرد در واتساپ

بعد از تلگرام، واتساپ به نوعی یکی از محبوبترین اپ های اجتماعی بین کاربران به شمار می رود. سعی داریم تا از قابلیت های مختلف واتساپ برایتان شرح دهیم تا بهتر از آن استفاده کنید. در این پست می خواهیم درباره شخصی سازی صدای اعلان پیام برای هر فرد در واتساپ بگوییم.


مرتبط: تغییر حالت متن در واتساپ


حتما در گوشی خود با این قابلیت که می توانید صدای زنگ تماس و پیامک را برای هر فردی، چیزی قرار بدهید آشنا و مواجه شده اید. این امکان در واستاپ هم وجود دارد. تا با شنیدن صدای اعلان بتوانید بدون نگاه کردن به گوشی تشخیص دهید که چه کسی برایتان پیغام ارسال کرده است و یا حتی بتوانید صدای اعلان را برای گروه ها یا افراد خاص قطع کنید. برای شخصی سازی صدای اعلان به ترتیب زیر عمل کنید.

شخصی سازی صدای اعلان واتساپ دیجی دکی

شخصی سازی صدای اعلان واتساپ دیجی دکی

وارد واتساپ داخل گوشی تان بشوید. روی چت فرد یا گروهی که می خواهید صدای اعلانش را تغییر دهید بزنید. به این ترتیب وارد صفحه چت ها می شوید. در این صفحه روی نام فرد یا گروه که در بالای صفحه وجود دارد بزنید. صفحه مشخصات فرد یا گروه باز می شود. در این صفحه بخشی وجود دارد که برای قطع صدا و یا شخصی سازی صدای اعلان به کار می رود.


مرتبط: چت با خود و جمع آوری مطالب مورد نیاز در یک جا در واتساپ


وقتی روی بخش تغییر صدا بزنید در صفحه ای دیگر صداهایی را که می توانید به عنوان صدای اعلان انتخاب کنید برایتان ظاهر خواهند شد. در گوشی های اندروید شما می توانید صدای زنگ فرد را نیز تغییر دهید و از حالت کلی خارج سازید.

علاوه بر تغییر صدا با انتخاب گزینه mute می توانید تعیین کنید که برای مدتی دیگر از فرد یا گروه مورد نظرتان اعلانی برای دریافت پیغام هایشان دریافت نکنید. حالت خاموشی همیشگی ندارد و نهایتا می توانید تا مدت یک سال این گزینه را فعال کرده و مجددا بعد از یک سال آن را فعال کنید.

 

منبع: تعمیر گوشی  دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

قانون GDPR چیست، چه بندهایی دارد و مجازات متخلفان آن چیست؟

از تاریخ ۴ خرداد امسال مصادف با ۲۵ می، اجرای قانون GDPR به صورت رسمی اجرا و واجب شد. اگر از جاهای مختلفی ایمیل های خبرنامه ای دریافت می کرده اید، حتما ایمیلی برای به روز رسانی شرایط و قوانین خصوصی آن خبرنامه بر اساس قانون GDPR دریافت کرده اید و باید تایید می کردید. در ادامه می خواهیم درباره این قانون بیشتر بگوییم و نتایج عمل نکردن به آن را هم برایتان شرح دهیم.

قانون GDPR دیجی دکی

اتحادیه اروپا پارلمانی دارد که قوانین رگولاتوری را تصویب می کند. خروجی های این پارلمان برای تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون نیاز به تصویب آنها در خود اتحادیه لازم الاجرا می شود. در سال ۲۰۱۶ یک قانون حفاظت اطلاعات تحت عنوان (GDPR (General Data Protection Regulation به تصویب رسید و اجرای آن از ۲۵می ۲۰۱۸ کلید خورد. این قانون در جهت حفظ بیشتر حریم خصوصی کاربران اروپایی تنظیم شده، اما سایر کشورهایی هم که می خواهند در اروپا فعالیت داشته باشند، بایستی آن را بپذیرند. پیش از این قانون دیگری تصویب شده بود، اما تنها شرکتهای مستقر در اروپا را هدف قرار می داد که بعد از داستان و اخبار مربوط به فروش اطلاعات شخصی کاربران فیس بوک، این قانون جدید بیش از پیش قوت گرفته و اجرایی شد.

اما اول بگوییم که در این قانون کدام اطلاعات، به عنوان اطلاعات شخصی شناخته می شوند! درواقع هر اطلاعاتی که باعث تشخیص هوبت یک شخص بشود، به عنوان اطلاعات شخصی وی محسوب خواهد شد. هرگونه اطلاعات بیوگرافی شامل نام، آدرس، شماره تلفن و …، اطلاعات درباره ظاهر فیزیکی شما شامل رنگ مو، قد، وزن و …، اطلاعات مربوط به سابقه تحصیلی و شغلی، اطلاعات پزشکی، اطلاعاتی نظیر تاریخچه تماس ها، پیام ها و … و بسیاری اطلاعات دیگر از این دست. خلاصه هر اطلاعاتی که باعث شناسایی شما شود.


این قانون برای حفاظت از اطلاعات شخصی گردآوری شده از کاربران ایجاد شده است.


اما قانون GDPR برای شهروندان اروپایی در قبال اطلاعاتی که می دهند ۸ حق می دهد که شرکت های جمع کننده اطلاعات شخصی موظف به رعایت آنها هستند:

۱- حق مطلع بودن: اگر شرکتی دارد اطلاعاتی می گیرد، باید بگوید که چه اطلاعاتی می گیرد، چرا آنها را می گیرد، از آن چه استفاده ای خواهد کرد، برای چه مدت نگه می دارد و چگونه ممکن است با گروه ثالثی به اشتراک گذاشته شود. تمام این موارد باید به صورت کاملا آشکار به کاربر گفته شود.

۲- حق دسترسی: هر شرکتی که اطلاعات جمع می کند، موظف است بعد از حداکثر یک ماه این اطلاعات را در اختیار کاربری که از او آنها را گرفته بگذارد.

۳- حق تغییر و اصلاح: اگر کاربری متوجه شود که شرکتی اطلاعات نادرستی از وی دارد، باید بتواند به آن شرکت بگوید، و آن شرکت نیز موظف است حداکثر ظرف مدت یک ماه آن را تصحیح کند.

۴- حق پاک و حذف کردن: هرگاه کاربری بخواهد، شرکت گردآورنده اطلاعات موظف به حذف اطلاعات آن کاربر می باشد.

۵- حق محدودسازی پردازش: چنانچه شرکتی نمی تواند اطلاعات کاربری را پاک کند (مثلا به دلیل امنیتی)، کاربر باید بتواند سطح پردازش شرکت برای اطلاعاتش را محدود کند.

۶- حق قابلیت جابجایی اطلاعات: کاربران باید بتوانند اطلاعاتشان را از هر شرکتی به شرکت دیگری منتقل کنند.

۷- حق رد کردن: اگر اطلاعات بدون اجازه گرفته می شوند، به منظور کار امنیتی، مصلحت جامعه یا هر سازمان دولتی، کاربر می تواند تا زمانی که یکی از این موارد برایش اثبات شوند، گردآوری و پردازش اطلاعاتش را رد کند.

۸- حقوق مربوط به کارهای اتوماتیک مانند نمایه سازی: در قانون GDPR به کاربر این حق داده می شود که اگر شرکتی براساس اطلاعات جمع آوری شده کاربر، به صورت خودکار کاری برایش انجام می دهد که روی اطلاعات و نتایج کار کاربر اثر می گذارند، کاربر می تواند از شرکت توضیح بخواهد و یا اجازه این کار را رد کند. (مثلا وقتی نام را بزند جنسیت برایش تعیین شود و یا محل زندگی برایش تابعیت ایجاد کند)


مرتبط: پذیرفتن به روز رسانی تلگرام در اپ استور به بهانه قانون حریم شخصی GDPR


خلاصه شرکت های زیر سایه این قانون باید دلیل قانونی یا اجازه کاربر برای جمع آوری اطلاعاتش داشته باشند. خلاصه دیگر شرکتی نمی تواند کلی اطلاعات از کاربر بگیرد، به امید اینکه روزی شاید به دردش بخورد و بتواند از آن استفاده ای بکند. لااقل برای اطلاعات شهروندان اروپایی. به همین دلیل است که تمام جاهایی که از شما اطلاعاتی دارند مجبور شدند تا در یک ایمیل به شما شرایط جدید را توضیح دهند و مورد و دلیل استفاده از اطلاعاتتان را برایتان شرح دهند و شما بایستی آنها را تایید می کردید.

اما اگر شرکتی از این قانون تخطی کند جریمه ای معادل با ۲۰ ملیون دلار و یا ۴درصد از ارزش سهام جهانی اش برایش تعیین می شود!

همانطور که متوجه شدید قانون GDPR مختص شهروندان اروپایی است، پس چرا شرکت ها به تمام کاربرانشان ایمیل زدند؟ درواقع شناخت شهروند اروپایی از غیر اروپایی برای شرکت ها بسیار مشکل هست و برای محکم کاری شرایط جدید را به همه کاربرانشان اطلاع دادند. ضمن اینکه برخی شرکت ها همچون اپل در صدد اجرای این قانون برای تمام کاربران (اروپایی و غیر اروپایی) هستند و با این کار اعتماد بیشتری را جلب خواهند کرد.

منبع: 

  • تعمیر آیفون در حضور خودتان

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

مخاطبان MAYBE در آیفون چه هستند، از کجا آمده اند و چگونه حذفشان کنیم؟

ممکن است شما که خود آیفون دارید یا دوستتان تا به حال با مشکل خاصی مواجه شده باشید، مشکل مخاطبان maybe دار! شماره ای را حذف می کنید یا که شماره ای که در لیست مخاطبانتان نیست به شما پیامک می دهد و یا تماس می گیرد و با کلمه maybe به همراه یک اسم مواجه می شوید. اگر می خواهید بدانید که این مخاطبان maybe از کجا می آیند ادامه پست را ملاحظه بفرمایید.

شما روی گوشی خود نرم افزارهای اجتماعی گوناگونی دارید، بعضا از یک تا چندین مورد. در هر یک نیز مخاطبانی دارید. وقتی به گوشی خود مخاطبی اضافه می کنید، این مخاطب چنانچه در هریک از این اپها حضور داشته باشد، قابل دیدن خواهد بود. برعکس این مورد هم صادق است. یعنی وقتی داخل اپ مخاطبی را اضافه می کنید، آن مخاطب را در گوشی خود نیز خواهید دید. حال بگوییم مخاطبان maybe از کجا می آیند: وقتی شما مخاطب را از گوشی پاک می کنید، مخاطبی که در هریک از این اپهای اجتماعی بوده و شما با او چت هم کرده اید (یا حتی بعضا بدون چت)، گوشی آیفون شما کمی فضولی کرده و از طریق این اپ، شماره شخص را در تماس ها و پیامک ها با کلمه maybe به معنی شاید، به او نسبت می دهد.

این مورد در ایمیل ها هم اتفاق می افتد، حتی اگر به شخصی ایمیل بزنید و یا از همه جالبتر، در متن ایمیل درباره یک نام بگویید و شماره یا ایمیلی در کنارش بیاید، باز حس کمک و فضولی آیفون باعث می شود تا چنین شماره و یا ایمیلی را به آن نام منتسب کند!


مرتبط: نحوه پاک کردن مخاطبان به صورت تکی و گروهی در آیفون


برای روشن شدن موضوع یک مثال می زنم: مثلا شما مخاطبی دارید به نام DigiDoki، این مخاطب شما در اپ های اجتماعی موجود در گوشیتان نیز هست. در یکی از اپها با او چت می کنید و یا در ایمیلی نام او را با شماره و یا ایمیلش کنار هم می آورید. وقتی مخاطب DigiDokiرا از گوشیتان پاک می کنید، در تماس بعدی او به جای آنکه به عنوان شماره ناشناس دیده شود، آیفون شما او را به صورت Maybe DigiDokiنمایش خواهد داد!

اگر این مسئله را دوست ندارید نگران نباشید، گوشی مشکل ندارد، بلکه شما به او اجازه سرک کشیدن در اپها و یافتن مخاطبان را داده اید. البته این حالت به صورت کارخانه ای و از ابتدا فعال هست. گزینه ای هست در تنظیمات گوشی که به واسطه آن سیری به شما در شناساندن شماره های ناآشنا با کمک اپهای دیگر کمک می کند. راه برداشتنش هم ساده است:

مخاطبان maybe دیجی دکی

از دو طریق می توانید به این گزینه ها دسترسی داشته باشید: اول اینکه در تنظیمات گوشی به دنبال گزینه Siri & Search باشید. تنظیمات مربوط به سیری. واردش که بشوید، در پایین آن لیستی از تمامی اپهای موجود در گوشی را خواهید دید، گزینه Contacts را پیدا کنید و وارد آن شوید. در مخاطبان، دو گزینه فعال خواهید دید. هر دو را غیرفعال کنید و چنانچه در غیرفعال کردن یکی، گزینه دیگری هم ایجاد شد، آن را هم غیرفعال کنید. بدین ترتیب دیگر گوشی در اپهای دیگر دنبال مخاطب برایتان نخواهد بود و مخاطبان maybe را دیگر نخواهید دید.


نکته مهم: با این کار تمام مخاطبینی که از سایر اپها به گوشی شما اضافه شده اند از روی گوشی پاک خواهند شد!


راه دوم برای دسترسی به این گزینه ها این است که در تنظیمات گوشی از ابتدا وارد Contacts شوید. در این بخش، در ابتدای صفحه گزینه Siri & Search را خواهید دید. وارد آن که شوید به همان دو گزینه ای که دربالا گفتیم خواهید رسید!

مخاطبان maybe دیجی دکی

اما چنانچه با تمام این اقدامات باز هم مشکل داشتید، اصلا نگران نباشید، کافیست به سایت ما www.digidoki.com بروید و یک درخواست ثبت کنید تا کارشناسان ما جهت ارائه مشاوره رایگان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

منبع: تعمیرات موبایل دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

۶ ویژگی اندروید که اپل حتی بعد از IOS 12 هم ندارد

جنگ بین اندروید و iOS همیشه برقرار بوده و هست و هر کدام به نوبه ای سعی دارد برتری خودش را ثابت کند. همواره این دو مشغول رقابت و کپی برداری از یکدیگر بوده و هستند. در این پست می خواهیم چند ویژگی اندروید که حتی در iOS 12 در آیفون نخواهد بود را به شما معرفی کنیم. البته این نکته را متذکر می شویم که این مقایسه اصلا به معنای برتری اندروید بر iOS نیست. هر دو پلتفرم بسیار خوب هستند و هرکدام در زمینه هایی از رقیبش برتری دارد!

ویژگی اندروید دیجی دکی

  1. دسترسی چند کاربری و کاربر مهمان

روی گوشی های با ورژن اندروید ۵ به بالا، می توانید گوشی خود را به شخص دیگری قرض بدهید و او بدون فکتوری ریست و … به سادگی اکانت خودش را وارد کند، به اپها و اطلاعاتش به غیر از پیامکهایش دسترسی داشته باشد و کارش را انجام دهد.

ضمنا اگر بخواهید گوشی تان را در اختیار کسی قرار دهید ولی نمی خواهید به تمام چیزهای داخل گوشی دسترسی داشته باشد، به سادگی می توانید گوشی را روی حالت مهمان قرار دهید و دسترسی آن را محدود سازید.

این ویژگی اندروید روی آیفون و iOS وجود ندارد. شاید بگویید که گوشی وسیله ای شخصی است و نیازی به این ویژگی نیست. تمام این مسائل سلیقه ای و شخصی هستند.

ویژگی اندروید دیجی دکی

۲. دسترسی به تمام فایل ها از طریق USB

وقتی یک گوشی اندروید را به کامپیوتر وصل می کنید، با استفاده از کابل USB می توانید به تمام فایلهای درون آن دسترسی پیدا کنید.

حتی روی خود گوشی هم با نرم افزارهای مدیریت فایل می توانید انواع کارها را روی حافظه گوشی و فایلهای داخل آن انجام دهید.

اما در iOS چنین امکانی وجود ندارد و دسترسی ها بسیار محدود هستند. با برنامه آیتونز این دسترسی ها کمی بیشتر می شوند اما هرگز در این زمینه به پای اندروید هم نمی رسد!

۳. بازطراحی صفحه نمایش

یک ویژگی اندروید که iOS ندارد، امکان طراحی صفحه نمایش به شکل دلخواه خودتان است. شما در آیفون می توانید اپها را مرتب کنید و یا در گروه بگذارید، اما همواره باید پشت سر هم باشند و نمی توانید خارج از نظمی که دارند آنها را بچینید. اما در اندروید همه المان های صفحه را به هر شکلی که بخواهید می توانید چینش کنید و حتی سایزها را هم به دلخواهتان تغییر دهید.

ویژگی اندروید دیجی دکی

۴. انتخاب اپ پیش فرض (اصلی) برای هر کاری

در اندروید می توانید هر نرم افزاری را که می خواهید به عنوان نرم افزار پایه برای کارهای مختلفتان استفاده کنید. مثلا مرورگر. اما در iOS می توانید اپهای مختلف را نصب کنید، اما همیشه اپ پایه و اصلی همان هست که از ابتدا روی گوشی نصب بوده و نمی توانید اپهای دیگر را به عنوان اپ اصلی معرفی کنید.


مرتبط: نحوه تعیین و تغییر دادن اپ پیش فرض در اندروید


۵. صفحه همیشه روشن

در اندروید می توان ساعت و برخی دیگر از موارد دلخواه را به صورت دائمی روی صفحه نمایش دید. اما در iOS چنین امکانی وجود ندارد.

ویژگی اندروید دیجی دکی

۶. استفاده همزمان از دو اپ

در اندروید ۷ به بعد، امکان استفاده از دو اپ به صورت همزمان در اندروید فراهم شده است. شما می توانید صفحه را دو بخش کرده و در هر بخش اپی متفاوت را استفاده کنید. این ویژگی اندروید ۷ در تبلت های iPad وجود دارد اما شاید نیاز به استفاده از آن در گوشی ها هم خیلی حس شود که هنوز امکانش فراهم نشده است.

این بود ۶ تفاوت بین اندروید و iOS و حتما تفاوت های بسیار زیاد دیگری هم وجود دارد. خوشحال می شویم تا نظرات شما را در این رابطه بدانیم.

منبع: تعمیر موبایل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 14 اردیبهشت 1399  ساعت :8:35 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

تعداد صفحات : 16   12345678910>

درباره ما

اِلبان ایجاد شد تا مانع از تکرار تجربه تلخ تعمیرات موبایل ما برای دیگران باشد.

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 69371
  • تعداد کل مطالب : 478
  • تعداد کل نظرات : 0
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : پنج شنبه 22 مهر 1395 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه