نمایندگی تعمیرات موبایل برای انواع برندها کجا هستند؟

هنگامی که یک دستگاه دچار مشکل می‌شود، اولین اقدام مراجعه به نمایندگی تعمیرات آن دستگاه و دریافت خدمات از این طریق است. آیا شما با نمایندگی تعمیرات موبایل خودتان آشنا هستید؟ آیا می‌دانید کدام گوشی‌ها نمایندگی دارند؟ البان در ادامه بیشتر در مورد چگونگی یافتن نمایندگی تعمیرات موبایل و نحوه‌ی اطمینان از آن‌ها توضیح خواهد داد.

تعمیرات تخصصی موبایل

طبیعتا مهم‌ترین دلیل برای مراجعه به نمایندگی‌ها استفاده از تعمیرات تخصصی موبایل است. نمایندگی‌ها در صورتی که واقعا نمایندگی رسمی آن برند باشند قطعا از قطعات اصل و اوریجینال استفاده می‌کنند و از این بابت می‌توانند خیال شما را راحت کنند. یکی از مهم‌ترین چالش‌ها و نگرانی‌ها برای کاربران در تعمیرات موبایل، تقلبی یا غیر اصل بودن قطعات استفاده شده برای تعمیر گوشی آن‌هاست.

در ادامه مطلب در مورد نمایندگی‌های چند برند برتر و پرفروش تر در ایران صحبت خواهیم کرد. سایر برندها نیز وضعیتی کمابیش مشابه دارند. اگر در زمینه آنها سوالی داشتید، می‌توانید پایین همین پست به صورت کامنت سوال خود را مطرح بفرمایید تا ما به شما پاسخ بدهیم.

آیا نمایندگی تعمیرات موبایل برای انجام خدمات تعمیرات بهترین گزینه است؟

وقتی گوشی شما خراب می‌شود دو حالت متصور است: یا مشمول گارانتی می‌شود و یا نه.

در حالتی که گوشی شما هنوز در دوران گارانتی باشد، بهترین و منطقی‌ترین گزینه طبعا استفاده از خدمات گارانتی است. این خدمات ممکن است در نمایندگی‌های اصلی ارائه شوند. علاوه بر این این امکان نیز وجود دارد که توسط شرکت های جانبی خدمات مربوطه ارائه شوند. اینکه باید به کجا مراجعه کنید معمولا در خود برگه یا کارت ضمانت گوشی شما قید شده است.

اما اگر گارانتی موبایل شما تمام شده است، دیگر لازم نیست حتما به نمایندگی و شرکت گارانتی کننده مراجعه کنید. هرچند که باز هم نمایندگی‌ها گزینه‌های مناسبی برای تعمیرات  موبایل هستند. اما نکته‌ی مهم این است که شما چشم بسته به آنها مراجعه نکنید و قبل از اقدام کمی روی کار مورد نیاز و هزینه‌های آن تحقیق کنید.

تعریف تعمیرات در نمایندگی ها کمی متفاوت است. ممکن است به جای تعویض یک قطعه ساده از روی برد، کل آن برد را تعویض نمایند. در این صورت هزینه این تعویض برای شما خیلی زیاد تر از تعمیر ساده‌ای خواهد شد که با یک تغییر یا تعویض کوچک قابل انجام بوده است.

مورد دیگر اینکه بعضا ممکن است دسترسی به نمایندگی تعمیرات موبایل هم دشوار باشد. این را هم باید در بررسی‌های خود لحاظ کنید.

در هر صورت نگران نباشید. راه های تعمیرات موبایل بسیار زیاد هستند که ما بهترین آن را نیز به شما معرفی خواهیم کرد!

نمایندگی تعمیرات موبایل آیفون 

شاید فکر کنید که گوشی های آیفون از فراوانی زیادی در ایران برخوردار نیستند، چرا که اپل هیچ گونه نمایندگی رسمی در ایران ندارد. اما خوب است بدانید (یا البته شاید قابل حدس زدن هم باشد) که درصد استفاده کاربران از گویش های آیفون در ایران عدد بسیار قابل ملاحظه ای را به خود اختصاص می دهد.

در مورد شرکت اپل و محصولاتش پیش از این نیز توضیح داده ایم که این شرکت هنوز در ایران هیچگونه نمایندگی رسمی ندارد. نمایندگی فروش و نیز نمایندگی برای تعمیرات گوشی و خدمات پس از فروش اپل در ایران هیچ‌وقت وجود نداشته و در حال حاضر هم نیست. خود کمپانی اپل هم اعلام کرده که تصمیمی برای ایجاد و راه اندازی نمایندگی در ایران نخواهد داشت.

نمایندگی تعمیرات موبایل البان

در ایران به چند شرکت مجوز داده شد تا بتوانند گوشی های آیفون را وارد کنند اما این ها نمایندگان رسمی از سوی شرکت اپل نیستند. در مقطعی کوتاه طی سال‌های قبل در مورد یکی از شرکت‌ها شایعات و صحبت‌هایی بود که بناست به شکل رسمی و طی قراردادی رسمی با شرکت این خدمات را ارائه دهد. اما بعدتر معلوم شد که چنین چیزی صحت نداشته و کل قضیه طبعا منتفی شد. بنابراین اگر جایی عنوان شد یا شرکتی ادعا کرد که نمایندگی تعمیرات موبایل رسمی آیفون هستند، حرفشان درست نیست و این عنوان صرفا چند کلمه بدون هیچ پشتوانه‌ای است.

اما کماکان راهکارهای مطمئن دیگری نیز برای تعمیرات آیفون وجود دارد که توصیه داریم به بخش آخر همین پست مراجعه کنید.

نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ 

در مقایسه با آیفون، سامسونگ در ایران وضعیت بهتری دارد. اگر چه طی سالیان اخیر تحریم ها سبب شدند تا مجبور شود تغییراتی ایجاد کرده و رفته رفته شکل خدمات رسانی آن سخت‌تر و کم‌رنگ‌تر شده است. اما باز هم در قیاس با اغلب برندها، سامسونگ در ایران به شکل رسمی تری وجود دارد. تبلیغات های بیلبوردی در سطح شهر که کماکان انواع مدل های گوشی سامسونگ را تبلیغ می کنند، تصدیق کننده همین موضوع هستند.

اما گاهی برخی از افراد خود را به عنوان نمایندگی رسمی معرفی می کنند که ممکن است اصلا حرفشان درست نباشد. خوشبختانه سایت رسمی سامسونگ فارسی مرجع خوبی برای یافتن نمایندگی‌های رسمی آن است. با ورود به سایت سامسونگ و پس از کمی جستجو می توانید تمام مراکز خدماتی و فروش و نمایندگی گوشی سامسونگ در ایران را پیدا کنید.

گوشی های با اندروید 10 البان

برخی از مراکز سامسونگ تنها مختص به فروش هستند. در برخی از آنها هم تعمیرات گوشی و خدمات پس از فروش انجام می شود. برخی فقط برای کارهای نرم افزاری بوده و مراکزی هم دارد برای تحویل گرفتن خود گوشی و ارسال به مراکز تعمیراتی.

اگر گوشی خود را به تازگی خریداری کرده اید، احتمالا حتما گارانتی دارد. لزوما این مراکز و نمایندگی ها به گارانتی شما مربوط نمی شوند و حتما در این زمنیه پیش از مراجعه تحقیق و بررسی بفرمایید.

در مورد تعمیرات خارج از گارانتی می توانید به این نمایندگی ها یا هر جای دیگری مراجعه کنید. اما در انتخاب باید چند پارامتر را در نظر داشته باشید:

 • کیفیت خدمات
 • کیفیت قطعات به کار رفته در تعمیر
 • سرعت عمل
 • سهولت دسترسی
 • اطمینان از فرد تعمیرکار
 • ارائه گارانتی روی تعمیرات انجام شده

همان طور که بالاتر نیز اشاره کردیم نمایندگی های سامسونگ را تنها باید از طریق سایت اصلی سامسونگ بیابید. شاید این کار کمی بیشتر زمان ببرد اما خیلی مطمئن تر خواهد بود. البته خب روشی دیگری هم برای تعمیرات گوشی سامسونگ وجود دارد که در انتها به آن پرداخته ایم.

نمایندگی هواوی 

شرکت هواوی شرکت پیچیده ای است. از این لحاظ می گوییم پیچیده، چرا که به نوعی باید از دو جهت با تحریم ها مبارزه کند. یکی تحریم های علیه ایران و دیگری تحریم هایی که علیه خودش وضع می شوند. در حال حاضر امریکا خیلی روابط خوبی با چین و هواوی ندارد و تا جای ممکن سعی در سنگ اندازی برای این شرکت خاص دارد. به ویژه که علاوه بر بازار گوشی های هوشمند، شرکت هواوی حضور قدرتمندی در تولید انواع مختلف تجهیزات مخابراتی و زیرساختی ارتباطات دارد. از این بابت همواره و به ویژه طی سالیان اخیر هواوی یکی از نقاط اصلی چالش‌ها بین چین و آمریکا بوده و تحریم‌ها در اشکال مختلف را تجربه کرده است.

گوشی های با اندروید 10 البان

با این وجود در حاضر هواوی تعدادی نمایندگی و واحدهای خدمات پس از فروش دارد که بیشتر برای گوشی های تحت گارانتی ارائه خدمات می دهند و البته که گوشی های خارج از گارانتی را نیز تا حدودی قبول می کنند.

آدرس و نوع خدمات ارائه شده در مراکز هواوی را از خود سایت اصلی هواوی بیابید. به روز رسانی این سایت ها بعضا بسیار کند انجام می گیرند، بنابراین قبل از مراجعه حتما تماس بگیرید. روش مطمئن دیگری نیز برای تعمیرات هواوی وجود دارد که در انتها به آن می پردازیم

نمایندگی تعمیرات گوشی ال جی

از برندهای کره‌ای دیگر حاضر در بازار ایران ال جی است. با توجه به مطالب مندرج در سایت، شرکت ال جی تنها برای گوشی های تحت گارانتی خدمات تعمیرات ارائه می دهد. شرایطی را هم که گوشی مشمول گارانتی می شود ذکر کرده است.

نمایندگی تعمیرات موبایل البان

نکته قابل توجه این است که شما باید برای انجام تعمیرات تمام اطلاعات داخل گوشی خود را پاک کنید و سپس گوشی را به نمایندگی تعمیرات موبایل ال جی بسپارید! سایت اصلی ال جی مطمئن ترین روش برای پیدا کردن نمایندگی های ال جی است. از حیث چگونگی فعالیت شرکت ال جی در ایران باید بگوییم این شرکت نیز کمابیش شبیه به همتای دیگر کره‌ای خود، یعنی سامسونگ است. البته شاید در قیاس با آن کمی کمرنگ‌تر باشد.

علاوه بر نمایندگی یا حتی راحت تر از آن هم روش مطمئن دیگری برای تعمیرات ال جی وجود دارد که در انتها به آن می پردازیم

نمایندگی سونی 

در مورد نمایندگی سونی خیلی باید مراقب باشید. متاسفانه سایت های زیادی به صورت فیک و مشابه با سونی اصلی ایجاد شده اند که نمی توان به راحتی آنها را تشخیص داد.

نمایندگی های سونی را از طریق سایت اصلی سونی بیابید. البته برند سونی به طور کلی در حوزه‌ی خاورمیانه و به ویژه در ایران طی سالیان اخیر تقریبا هیچ فعالیت خاصی ندارد و در نتیجه اگر جایی مدعی نمایندگی موبایل سونی را داشت، مطمئن باشید خلاف واقعیت است.

تعمیر گوشی سونی ، البان

نکته‌ای که باید همیشه یادتان باشد این است که بعد از تماس با نمایندگی، در رابطه با نحوه انجام تعمیرات و سایر موارد صحبت کنید. در خصوص این برند خاص ما اطلاعات دقیقی در این زمینه در سایت سونی پیدا نکردیم.

با این وجود باز هم نگران نباشید، برای تعمیر گوشی سونی شما هم راهکار مطمئن دیگری وجود دارد که در بخش بعدی معرفی می شود.

نمایندگی شیائومی

شیائومی

یکی از برندهایی که طی سالیان اخیر تمایل به آن در بازارهای جهانی و البته طبیعتا در بازار ایران بسیار روزافزون بوده، شیائومی است. برندی که با تولیدات باکیفیت و قیمت بسیار رقابتی خود رفته رفته سهم بیشتری از بازار را دارد به خود اختصاص می‌دهد. گزارش‌ها و بررسی‌ها هم حاکی از این است که کاربران از کیفیت گوشی‌های تولیدی این شرکت بسیار راضی هستند.

با جستجویی مختصر در اینترنت سایت‌های بسیاری می‌بینید که ادعای نمایندگی شیائومی رسمی را دارند، اما بررسی سایت اصلی شیائومی حاکی از این است که این برند نمایندگی رسمی در ایران ندارد. در نتیجه اگر جایی دیدید کسی ادعای نمایندگی شیائومی داشت، مطمئن باشید چنین چیزی نیست. صرفا تعدادی واردکننده داریم که امکان و مجوز ورود تجهیزات این برند را دارند و به شکل رسمی پشتیبانی شرکت شیائومی را ندارند.

با این حال کماکان برای تعمیرات گوشی شیائومی خود نگرانی نداشته باشید. راه‌های دیگری وجود دارد که کماکان توصیه‌ی ما رجوع به بخش انتهایی همین مطلب است.

تعمیرات موبایل سایر برندها

مابقی برندهای حاضر در بازار ایران نیز شرایطی شبیه به برندهای فوق و بلکه در مواردی شرایط به هم ریخته‌تر دارند. ممکن است شما برند گوشی خود را از بین دیگر شرکت‌ها نظیر ایسوس، لنوو، اچ تی سی، وان پلاس و غیره انتخاب کرده باشید. به طور کلی اگر بخواهیم گفته باشیم یافتن نمایندگی رسمی برای برندها تقریبا کاری بسیار سخت و دشوار است و بهتر است شرکت ارائه‌دهنده‌ی خدمات موبایل و تعمیرات آن را بیابید. مهمتر از همه این است که باید به آن اطمینان کافی داشته باشید. در این صورت دیگر در نبود نمایندگی رسمی هم برای برند گوشی دلخواه شما چندان چالش برانگیز نبوده و خیالتان راحت خواهد بود که در صورت بروز مشکل به شرکت معتمد خود مراجعه خواهید کرد.

وقت آن رسیده است که پیشنهاد خود را در این رابطه ارائه دهیم.

یک نمایندگی برای تعمیرات تخصصی گوشی تمام برندها

تا اینجای مطلب سعی کردیم در رابطه با نمایندگی تعمیرات موبایل انواع برندها برایتان بگوییم و مشکلات و چالش‌های پیش روی شما در این زمینه را کمی بشکافیم. حال توجه شما را به یک راهکار سریع، آسان و مطمئن برای تعمیرات گوشی جلب می کنیم.

البان ، سامانه آنلاین تعمیرات موبایل در محل یک راه حل برای تمام مشکلات موبایلی است. مهم نیست که گوشی شما چه مدلی باشد و از چه برندی، و یا حتی مشکل آن سخت افزاری باشد یا نرم افزاری، مهم این است که شما از البان کمک بخواهید و به آن اطمینان کنید.

نمایندگی تعمیرات موبایل البان

یک ثبت درخواست رایگان در سامانه تعمیرات البان به نشانی www.elbaan.com تنها کاری است که لازم است شما برای تعمیرات گوشی خود انجام دهید. بقیه کارها را البان به دست گرفته و انجام خواهد داد. ابتدا با شما تماس گرفته و راهنماییتان می کند تا خودتان مشکل گوشی را حل کنید. سپس اگر نیاز به اقدامات بیشتر باشد، برای تعمیر گوشی، با موافقت خودتان اقدام می کند. بخشی از تعمیرات موبایل در محل قابل انجام است که بسته به نوع گوشی، مشکل آن و البته نظر شما می‌شود در محل نیز تعمیرات را انجام داد. با این وجود کلینیک تخصصی مرکزی البان جایی است که تعمیرات تخصصی موبایل شما را انجام خواهد داد.

بعد از اتمام تعمیرات، دوره گارانتی تعمیرات ارائه شده به شما آغاز می شود. بنا بر نوع تعمیرات و خدمات دریافتی، مدت زمانی بین حداقل یک تا شش ماه گارانتی تعمیرات موبایل البان دریافت خواهید کرد! این گارانتی که تنها البان برای تعمیرات خود ارائه می‌دهد چیزی است که خیال شما را آسوده می‌کند. کافی است یک بار امتحان کنید. قول می‌دهیم پشیمان نشوید. منتظر درخواست شماییم.

 

منبع: وبلاگ مرکز تعمیرات موبایل آیفون

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 27 دی 1399  ساعت :12:46 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

نمایندگی تعمیرات موبایل آیفون در ایران

گوشی آیفون یکی از محبوب‌ترین موبایل‌ها در جهان و البته طبعا در ایران است. شرکت اپل سال‌هاست که با معرفی سالیانه‌ی سری جدید محصولات خود خیل علاقمندان را به دنبال خود می‌کشاند. کیفیت ساخت و طراحی منحصربه‌فرد محصولات اپل همیشه عالی بوده است. اما نمایندگی تعمیرات موبایل آیفون چگونه است؟ آیا امکان استفاده از خدمات پشتیبانی رسمی اپل در همه جا به یک شکل وجود دارد؟ البان در این مطلب سعی می‌کند کمی بیشتر به این موضوع بپردازد.

موبایل آیفون

نمایندگی تعمیرات موبایل آیفون در دیگر کشورها

در دیگر کشورهای جهان شرکت اپل با راه‌اندازی شعب Apple Store رسمی خود و یا Apple Repair Center ها علاوه بر فروش محصولاتش، امکان استفاده از خدمات پس از فروش را برای موبایل آیفون و دیگر محصولاتش فراهم کرده است. به سادگی کافی است به یکی از این مراکز مراجعه کرده و خدمات مدنظر خود را دریافت کنید.

بدیهی اینکه کارشناسان مورد تایید خود شرکت اپل وظیفه‌ی خدمت رسانی را به عهده دارند. و طبعا قطعات استفاده شده نیز مطمئن و اصل هستند. اطلاعات مربوط به این مراکز و چگونگی دسترسی به آنها و ثبت درخواست در سایت رسمی اپل موجود است. البته که در کشورهای دیگر هم از بابت گرانی خدمات ارائه شده در اپل سنتر شکایت ها بسیار است.

اما در ایران وضع چگونه است؟

اپل استور

نمایندگی تعمیرات موبایل آیفون در ایران

با توجه به اصالت امریکایی شرکت اپل، بدیهی است که تحریم‌ها در بحث خدمات موبایل نیز مانند باقی موارد است. و این بدان معنی است که هیچ‌وقت نمایندگی رسمی آیفون و محصولات دیگر اپل در ایران وجود نداشته است. با توجه به اذعان رسمی شرکت اپل نیز این امکان که خدمات رسمی نمایندگی اپل در ایران در آینده ایجاد شود تقریبا محال است. بنابراین بدیهی است که اگر کسی یا جایی مدعی نمایندگی رسمی تعمیرات موبایل آیفون و یا دیگر محصولات اپل اعم از آیپد، مک بوک و … شد،‌ یقین بدانید که ادعای باطل و کذبی است.

اما چالش ها و مشکلات تعمیرات موبایل آیفون به نبود نمایندگی رسمی اپل در ایران محدود نیست. تحریم‌ها امکان دسترسی به قطعات اصل و اوریجینال را هم برای تعمیرکاران سخت کرده است. چیزی که در روند تعمیرات بسیار می‌تواند موثر باشد.

قطعات فابریک و هم‌چنین ابزارهای پیشرفته در تعمیرات موبایل آیفون به همراه داشتن دانش، تجربه و تخصص عالی چیزی است که باید یک تعمیرکار حرفه‌ای داشته باشد و در نبود نمایندگی رسمی تعمیرات موبایل آیفون ممکن است چالش برانگیز باشد. اما چه باید کرد؟ ابتدا کمی مشکلات تعمیرات موبایل آیفون را بررسی کنیم و بعد در انتها راهکار البان در این زمینه را ارائه خواهیم کرد.


مطلب مرتبط: نمایندگی تعمیرات موبایل برای انواع برندها در ایران کجا هستند؟


مشکلات آیفون در نبود نمایندگی اپل

با وجود اینکه موبایل آیفون همواره به خاطر کیفیت خوب قطعات و ساخت آن مورد اقبال عموم قرار داشته، اما مشکلات خاص خود را نیز دارد. مشکلات آیفون که نیاز به تعمیر تخصصی گوشی آیفون را ضروری می‌کنند به طور کلی در سه دسته قابل تقسیم‌بندی‌اند. مشکلات مربوط به برد آیفون، مشکلاتی که تعویض ال سی دی آیفون را به دنبال خواهند داشت و مشکلات مربوط به باتری آیفون. البته که این دسته‌بندی را می‌توان دقیق‌تر و جزیی‌تر نیز کرد اما به طور عمومی و طبق تجربه‌ی متخصصان ما این مشکلات آیفون رایج‌ترند.

تعویض ال سی دی موبایل آیفون

شکستگی ال سی دی آیفون نیز مانند سایر گوشی‌ها یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که برای کاربران اتفاق می‌افتد. البته که این مشکل می‌تواند صرفا منحصر به شکستگی نبوده و مشکلات دیگری را نیز شامل شود. اما تشخیص این موضوع نیاز به بررسی دقیق کارشناس متخصص و سپس تعمیر یا تعویض ال سی دی خواهد داشت.

تعویض باتری موبایل آیفون

بعد از ال سی دی، دومین مشکل رایج که نیاز به یک نمایندگی تعمیرات موبایل آیفون مطمئن را برای همه‌ی ما ضروری می‌کند مشکلات باتری است. چیزی که اگر نمایندگی رسمی آیفون در ایران وجود داشت طبعا خیال همه از اصل بودن باتری استفاده شده در آن مطمئن بود. اما با این حال اگر یک مرکز تخصصی تعمیرات موبایل آیفون باشد که علاوه بر جلب اطمینان شما، گارانتی برای تعمیرات و قطعات خود ارائه دهد؛ تا حدی می‌تواند این مشکل را برطرف کند.

تعمیر برد موبایل آیفون

اما مشکلات مربوط به قطعات روی برد و ایراداتی که نیاز به تعویض آی سی و تعمیرات تخصصی موبایل آیفون دارند در این دسته جای می‌گیرند. این دسته از مشکلات معمولا نیاز به تجهیزات و بررسی دقیق و البته تخصصی کارشناس داشته و برد باید در تعمیرگاه تخصصی موبایل آیفون بررسی شود.

تعمیرات در نمایندگی تعمیرات موبایل آیفون

برای تعمیر تخصصی و مطمئن موبایل آیفون، باید به تعمیرکار حرفه ای اپل در مرکز تعمیرات تخصصی اپل دسترسی داشت. امری که در کنار ارائه‌ی گارانتی توسط مرکز مربوطه می‌تواند خیال شما را راحت کند.

اما با توجه به نبود نمایندگی رسمی اپل در ایران، این موضوع به نظر کمی دور از عمل می آید. از طرفی با توجه به قانون رجیستری گوشی، تمام گوشی های موبایل باید به صورت رسمی وارد کشور شوند و وارد کنندگان موظف به ارائه گارانتی هستند. مگر آنکه فرد خودش گوشی را به صورت مسافر وارد کرده باشد.

اگر گوشی آیفون شما دارای گارانتی است، به ناچار باید مشکلات را توسط شرکت گارانتی کننده برطرف کنید (باز هم تاکید می کنیم که شرکت های گارانتی کننده ربطی به نمایندگی های رسمی اپل در سراسر دنیا ندارند) چه مشمول گارانتی باشند و چه نباشند.

اما اگر دوره گارانتی دستگاه شما تمام شده و یا از ابتدا بدون گارانتی تهیه کرده اید (به صورت مسافر وارد کرده اید) برای تعمیرات آیفون خود به نکات مهمی باید توجه داشته باشید. قطعات، مهارت و گارانتی پس از خدمات سه اصل مهم در انتخاب یک تعمیرکار آیفون است.

ما در البان علاوه بر داشتن تجهیزات تخصصی و حرفه ای برای تعمیر تخصصی آیفون، تعمیرکاران و کارشناسانی مجرب و با سابقه داریم که حسن سابقه‌ی چند ساله‌ی فعالیت ما، رضایت مشتریان را تا به اینجا به دنبال داشته است. از آنجا که البان برای تعمیرات تخصصی آیفون خود و با توجه به نوع مشکل، گارانتی بین یک تا شش ماه نیز ارائه می‌دهد در نتیجه مجبور است از بهترین قطعات استفاده کند.

جمع‌بندی

در نبود نمایندگی تعمیرات موبایل آیفون به شکل رسمی، پیشنهاد ما استفاده از خدمات تعمیرات تخصصی البان است. ما همواره از قطعات اورجینال و اصل در تعمیرات استفاده کرده‌ایم و خواهیم کرد. علاوه بر این گارانتی تعمیرات موبایل البان همواره می‌تواند ضامنی برای آسودگی خاطر شما باشد. کافی است با ثبت درخواست در سامانه‌ی تعمیرات موبایل البان (elbaan.com) منتظر تماس متخصصین ما باشید.

منبع: وبلاگ مرکز تعمیرات گوشی موبایل البان

ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 26 دی 1399  ساعت :6:29 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

باتری لپ تاپ و هرآنچه در خصوص آن باید بدانید

با توجه به اینکه لپ تاپ هم از ابزارهایی است که مورد استفاده های زیادی دارد و قابل حمل بودن آن بسیار با اهمیت می شود، بنابراین باتری لپ تاپ هم یکی از قطعات مهم در آن محسوب می شود.

یک لپ تاپ با باتری قوی در بسیاری از اوقات می تواند برای کاربر مفید باشد و خراب شدن آن نیز می تواند بسیار آزار دهنده باشد و لپ تاپ را عملا به یک کامپیوتر معمولی تبدیل کند که امکان حمل آن از بین می رود.

یکی از موارد تعمیرات لپ تاپ معمولا تعویض باتری آن است که البان این کار را با بهتین قطعات و با کیفیت ترین خدمات انجام می دهد. در ادامه در رابطه با انواع کارهایی که باید بکنید تا باتری لپ تاپ تان بیشتر عمر کند و مسائلی که در رابطه با باطری مطرح است مواردی را ذکر خواهیم کرد.

شاید بتوان گفت مهم ترین بخش بعد از صفحه لپ تاپ، باتری آن است که کاربران می توانند آن را به راحتی درک کنند و لمسی از دستگاه داشته باشند.

نکات مهم در نگهداری باتری لپ تاپ

باید توجه داشت که باتری لپ تاپ یکی از بخش های به اصطلاح مصرفی لپ تاپ است و عمر آن محدود است. اما می توان کارهایی انجام داد تا عمر آن را بهبود ببخشیم و دیرتر نیاز به تعویض باتری پیدا کنیم. در ادامه نکات مهم در رابطه با نگهداری باطری لپ تاپ برایتان خواهیم گفت.

بهترین روش برای شارژ کردن باتری

همیشه نحوه مناسب شارژ کردن هر باتری ای یکی از مهم ترین مسائلی بوده و هست که مورد سوال بسیاری از کاربران می شود. مخصوصا با توجه به اینکه برای باتری های قدیمی خیلی کارها باید و نباید انجام می شدند و مسائل شارژ کردن آنها بسیار خاص و مهم بود.

اما الان با فناوری لیتیوم یونی، داستان متفاوت است و همینطور اینکه در لپ تاپها هم کارهای نرم افزاری قوی تری انجام شده و خود دستگاه نیز در شارژ شدن دخالت می کند و جلوی آسیب دیدن باتری را می گیرد.

باتری لپ تاپ | تعمیرات لپ تاپ البان

عمر باتری لپ تاپ برحسب سیکل های شارژ آن تعیین می شود. معمولا تعداد سیکل شارژ کردن لپ تاپ 500 بار و یا کمی بیشتر است. یک سیکل یعنی شارژ از صفر تا صد در صد. اما توجه داشته باشید که این کار نباید دائمی انجام شود و اگر به صورت روزانه مصرف دارید، ماهی یا دو ماه یک بار این کار کفایت کند و بهتر است که نگذارید شارژ باتری لپ تاپ به زیر 20 درصد برود.

مهم ترین موضوع در باتری های لیتیوم یونی حرارت و استرس ولتاژی است. این دو عامل باید کنترل شوند تا عمر باتری بیشتر شود. بنابراین شارژ طولانی مدت باتری خوب نیست.

اما اینکه لپ تاپ دائمی به برق باشد و با توجه به اینکه در لپ تاپ های امروزی نمی توان به راحتی باتری را خارج کرد، این نگرانی پیش می آید که باتری یا لپ تاپ آسیب ببینند. اما باید به شما بگوییم که این گونه نیست. بلکه وقتی که شارژ لپ تاپ شما پر شود، به نوعی باتری کنار می رود و لپ تاپ مستقیم از برق استفاده می کند.

ضمن اینکه اگر دارید از لپ تاپ کار سنگینی می کشید، حتما سعی کنید لپ تاپ به برق باشد، مخصوصا در هنگام بازی کردن با لپ تاپ تا فشار کمتری به باتری لپ تاپ وارد آید.

نکته انتهایی در رابطه با شارژ باتری لپ تا این است که اگر می خواهید برای مدت طولانی از لپ تاپ استفاده نکنید، شارژ آن را روی حوالی 50 درصد بگذارید، خالی کامل یا پر کامل گزینه های خوبی نیستند.

منبع: دانشگاه باتری

خنک نگه داشتن لپ تاپ

همان طور که در بند قبلی هم توضیح دادیم، حرارت زیاد باعث خراب شدن باتری می شود. راه تنفس و دور ریز حرارت لپ تاپ از طریق فن های داخل آن و سوراخ های هواکش زیر و کناره های آن است.

اگر شما به لپ تاپ اجازه تبادل حرارت ندهید، این کار باعث می شود که دمای لپ تاپ خیلی بالا برود و به خیلی از بخش ها از جمله باتری آن آسیب برساند. بنابراین مراقب باشید که لپ تاپ را در چه شرایطی استفاده می کنید.

استفاده از لپ تاپ روی تخت و فرش که تا حدی لپ تاپ داخل آنها فرو می رود و همچنین کلی گرد و خاک و کرک داخل آن می روند اصل فکر مناسبی نیست.

گذاشتن لپ تاپ روی پا و استفاده از آن هم باید با احتیاط انجام شود. در این حالت هم باید مراقب سلامتی خودتان باشید و هم سلامتی لپ تاپتان.

انواع تنظیمات برای باتری در لپ تاپ

اینکه لپ تاپ در چه حالتی باشد از باتری بیشتر استفاده کند یا کمتر، همگی امکاناتی است که تنظیمات مدیریت مصرف در لپ تاپ به شما می دهد. این امکان برحسب نسخه ویندوز شما ایجاد می شود و بیشتر نرم افزاری است تا سخت افزاری.

باتری لپ تاپ | تعمیرات لپ تاپ البان

انواع تنظیمات برای باتری بر این اساس است که باتری کمتر استفاده شود و عملکرد دستگاه پایین تر باشد و یا اینکه عملکرد دستگاه بهتر باشد و مصرف باتری بیشتر باشد. اینکه از چه زمانی و روی چند درصد به حالت مصرف کم برود هم گزینه هایی است که می توانید در تنظیمات لپ تاپ کنترل کنید.

به روز رسانی سیستم

شاید فکر کنید که ارتباطی ندارد اما باید بگوییم که این گونه نیست. به روز رسانی بسیار کار مناسبی است و توصیه اکید بر این است که دستگاه خود را همیشه به روز نگه دارید. یکی از پارامترهای مدنظر در به روز رسانی بهینه سازی مصرف توان و در نتیجه بهینه سازی مصرف باتری است.

به روز رسانی به صورت خودکار در پس زمینه انجام می شود و هر از چند گاهی باید ری استارت کنید تا به روز رسانی به صورت کامل انجام شود. در استارت ویندوز هم برای update سرچ کنید می توانید به این بخش در تنظیمات گوشی بروید.

حالات مختلف خاموش کردن لپ تاپ 

در گذشته سه حالت برای خاموش کردن لپ تاپ وجود داشت که البته الان به دلایلی که در ادامه بیان خواهیم کرد این حالات به دو حالت تقلیل پیدا کرده است. البته یک حالت دیگر هم وجود دارد که خاموش کردن صفحه نمایش لپ تاپ است که البته خیلی به آن نمی توان خاموش کردن لپ تاپ گفت:

 • لپ تاپ در حالت خوابیدن یا اسلیپ (Sleep): لپ تاپ در این حالت به صورت کامل خاموش نمی شود اما هارد دیگر کار نمی کند و فقط رم فعال است. مقدار بسیار کمی پردازش وجود دارد و البته از حالت روشن خیلی کمتر توان مصرف می شود اما از حالت خاموش بیشتر مصرف می کند. در این حالت لپ تاپ آسیب پذیر نیست و مشکلی پیش نمی آید اما خیلی توصیه به این کار نمی شود و اگر کار مهمی نمی کنید، بهتر است لپ تاپ را کامل خاموش کنید. اما خوب است که اگر برای مدتی از لپ تاپ دور می شوید و می خواهید در فاصله مثلا یک ساعته مجدد به کار برگردید، لپ تاپ را به حالت اسلیپ ببرید و یا تنظیمات را به گونه ای قرار دهید که دستگاه خودش بعد از مدتی که بلااستفاده بود به حالت اسلیپ برود.
 • خاموش کردن کامل (Shut Down یا Turn Off): در این حالت سیستم به صورت کامل کامل خاموش می شود و مجدد با زدن روی دکمه پاور، ویندوز از نو بالا می آید و همه برنامه هایی که قبلا در حال استفاده بودین، به حالت پایه و غیرفعال می روند. اگر در وسط کار مهمی نیستین یا می خواهید برای مدت طولانی لپ تاپ خاموش و بدون استفاده بماند این گزینه توصیه می شود.
 • گزینه هایبرنیت کردن (Hibernate): این حالت که دیگر تقریبا در لپ تاپ ها حذف شده است، چیزی ما بین اسلیپ و خاموشی کامل است اما آسیب آن به لپ تاپ زیاد بود و کسانی که مدام هایبرنیت می کردند بعضا در ویندوز خود به مشکل بر می خوردند و با تکرار زیاد این عمل مجبور به نصب مجدد ویندوز خود می شدند. در این حالت تمام اطلاعات روی رم (یعنی برنامه های در حال اجرا) روی هارد اصلی کپی می شوند. بنابراین به محض روشن کردن لپ تاپ این اطلاعات بلافاصله روی رم قرار می گرفتند و گویی اتفاقی نیفتاده است. در این حالت مصرف توان از حالت اسلیپ هم کمتر است، چرا که دستگاه به صورت کامل خاموش است اما با دردسرهای زیادی همراه بود و عملا دیگر از سیستم ها حذف شده است.
 • خاموش کردن مانیتور یا صفحه نمایش لپ تاپ: حالت دیگر این است که فقط صفحه نمایش را خاموش کنید که در این حالت مصرف توان کمتر می شود، اما خیلی باید مواظب باشید که با حالت خاموش کامل اشتباه نگیرید. لپ تاپ روشن از بخش هارد آن به تکان های شدید و حرکت بسیار حساس است و هرگونه تکانشی می تواند به قیمت خراب شدن کامل هارد و از بین رفتن اطلاعات و هزینه ای بسیار زیاد منجر شود.

آیا نور صفحه در میزان میزان طول عمر باتری لپ تاپ موثر است؟

در پاسخ به این سوال، که سوال بسیاری از کاربران ما هم بوده است، باید بگوییم که قطعا بله! یعنی هرچه نور صفحه نمایش شما کمتر باشد، باتری کمتری مصرف می شود.

راه تست این موضوع زمانی است که سیستم شما به حالت کم مصرف یا Low Power Mode می رود که در این حالت نور صفحه نمایش کم می شود.

باتری لپ تاپ | تعمیرات لپ تاپ البان

در برخی از لپ تاپ ها تنظیمات به گونه ای است که وقتی لپ تاپ به برق متصل است نور صفحه آن زیاد باشد و وقتی به حالت باتری می رود، یعنی لپ تاپ را از برق می کشید، نور صفحه کمتر می شود که البته می توانید این موضوع و تنظیم را تغییر بدهید.

بنابراین اگر در شرایطی هستین که به برق دسترسی ندارید و باید که از لپ تاپ استفاده کنید و نگران میزان شارژ آن هستید، تا جای ممکن نور صفحه را کم کنید و قابلیت های اتوماتیک آن را کم کنید.

آیا تیره بودن صفحه نمایش یا پس زمینه مشکی باعث کم شدن مصرف باتری می شود؟

این سوال که به نوعی در موبایل هم خیلی مطرح است این است که آیا هرچه رنگ ها تیره تر باشند، در کاهش مصرف باتری موثر است؟ به نوعی آیا دارک مورد یا حالت تاریک کمکی به کاهش مصرف باتری می کند.

شاید جواب این سوال تا یکی دو سال پیش به صورت قطعی خیر می بود، اما این جواب فقط برای صفحه نمایش های از نوع LCD مطرح است. حالا تولید کنندگان بزرگ لپ تاپ به سراغ لپ تاپ هایی با صفحه نمایش از جنس LED و OLED رفته اند.

باتری لپ تاپ | تعمیرات لپ تاپ البان

در حالت LED هر پیکسل به صورت جداگانه روشن می شود، تاریک بودن یا مشکی بودن یک نقطه یعنی خاموش بودن آن پیکسل یا پیکسل های آن ناحیه. خاموش ماندن پیکسل قطعا باعث کاهش مصرف باتری خواهد شد.

تست سلامت باتری لپ تاپ 

نرم افزارهای جانبی زیادی هستند که به واسطه آنها می توان سلامت باتری را سنجید. اما خود ویندوز هم امکاناتی برای این کار دارد و تاریخچه کاملی از باتری را برایتان ایجاد می کند. برای ایجاد گزارش وضعیت باتری باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • بعد از کلیک روی علامت ویندوز پایین سمت چپ یا همان استارت، عبارت Command Prompt را بنویسید و گزینه مربوطه را انتخاب کنید.

باتری لپ تاپ | تعمیرات لپ تاپ البان

 • در پنجره باز شده باید عبارت powercfg /batteryreport را تایپ کنید. (می توانید از همین متن کپی پیست کنید 🙂 )

باتری لپ تاپ | تعمیرات لپ تاپ البان

 • این دستور اجرا می شود و با اعلام ایجاد شدن گزارش باتری تمام می شود. گزارش به صورت یک فایل html است که باید با یک مرورگر باز کنید.

گزارش سلامت باتری | تعمیرات لپ تاپ البان

 • برای پیدا کردن فایل گزارش، مجدد روی استارت کلیک کنید و عبارت battery-report  را جستجو کنید. یک فایل پیدا خواهد شد که علامت مرورگر هم جلوی آن است.

باتری لپ تاپ | تعمیرات لپ تاپ البان

 • وقتی آن را باز کنید، تمام تاریخچه باتری لپ تاپ شما از ابتدا، زمان های شارژ و اطلاعات تکمیلی از سلامت آن ارائه می شوند.

شاید این روش از اینکه یک نرم افزار اضافه روی سیستم نصب کنید بهتر باشد. در مک بوک ها که سیستم عامل غیر ویندوزی دارند، خودشان امکاناتی دارند که می توانید به صورت مستقیم از طریق تنظیمات وضعیت باتری مک را متوجه شوید.

باتری مک بوک | تعمیرات لپ تاپ البان

تعمیر باتری لپ تاپ یا تعویض باتری لپ تاپ ؟

تا اینجا در رابطه با نکات مهم در نگهداری و استفاده از باطری لپ تاپ مطالبی را ارائه کردیم. حالا نوبت به جایی می رسد که باید در رابطه با تعمیر یا تعویض باتری هم صحبت کنیم. برای این موضوع به نکات مهم زیر توجه داشته باشید چرا که اگر شما می خواهید از لپ تاپ خود به مدت طولانی استفاده کنید قطعا زمانی می رسد که مجبور می شوید باتری آن را تعویض نمایید.

باد کردن باتری لپ تاپ آیا واقعیت دارد؟

باد کردن باتری یکی از مواردی است که در برخی از باتری ها ممکن است پیش بیاید. این مورد را نباید دست کم گرفت، مخصوصا در خصوص لپ تاپ هایی که باتری آنها داخلی است. در این مدل لپ تاپ ها باتری هیچ گونه حفاظی ندارد و اگر باد کند به سایر قطعات فشار می آورد.

فشاری که باتری لپ تاپ می آورد معمولا به برد و صفحه نمایش وارد نمی شود، اما می تواند باعث شکستن کیبورد و قاب لپ تاپ بشود. اگر این المان ها هم نشکنند، آن وقت امکان سوراخ شدن و در نتیجه ترکیدن یا آتش گرفتن باتری شود.

باتری باد کرده لپ تاپ | تعمیرات لپ تاپ البان

در مورد لپ تاپ هایی که باتری آنها بیرونی است، معمولا داخل یک پوشش پلاستیکی سخت قرار دارند و اگر هم باد کنند به جای دیگری آسیب نمی رسانند و تنها ممکن است حفاظ خود را بشکنند. اما در این ها هم همان خطر آتش سوزی و انفجار همچنان وجود دارد.

دلیل باد کردن باتری لپ تاپ این است که باتری ضعیف شده و نمی تواند به درستی شارژ شود و یا شارژ نگه دارد و سیستم هم آنقدر هوشمند نیست که وقتی به برق وصل است به باتری کاری نداشته باشد، در نتیجه در شارژ ماندن طولانی باتری باعث می شود که کم کم باد کند و در نتیجه خساراتی وارد کند.

با توجه به اینکه لپ تاپ یک دستگاه قابل حمل است و بعضا افراد آن را روی پای خود قرار می دهند و استفاده می کنند، خیلی مراقب باشید تا خدای ناکرده آسیبی به شما وارد نیاید.

خرید باتری از کجا و چگونه باید انجام گیرد؟

لپ تاپ ها از نظر باتری به دو دسته کلی تقسیم بندی می شوند. لپ تاپ هایی که باتری بیرونی دارند و خود کاربر به راحتی هم می تواند آن را جدا کند و هم تعویض کند. در دسته دیگر لپ تاپ هایی قرار می گیرند که باتری آنها داخلی است و تعویض شان به راحتی دسته اول نیست.

بنابراین گاهی برای تعویض باتری لپ تاپ خود مجبور خواهید بود به یک مرکز تعمیر لپ تاپ مراجعه نمایید.

اما اگر باتری را خودتان می توانید تعویض کنید، نیازی به مراجعه به مراکز تعمیرات لپ تاپ نخواهد بود، اما باید مراقب باشید که از جای مطمئن باتری تهیه کنید و باتری تهیه شده هم دارای گارانتی و مهلت تست به اندازه کافی باشد.

بعضا برخی مراکز فروش باتری هستند که اگر باتری را به فرد بفروشند، هرگز گارانتی را نمی پذیرند و از قوانینشان این است که باید حتما پیش خودشان و خودشان باید باتری را تعویض نمایند که هرچند این موضوع باعث گرانتر شدن هزینه تعویض باتری می شود اما گارانتی معقوله بسیار مهمی در تعویض باتری است.

اما توصیه کلی ما این است که برای باتری، حتی در حالتی که خودتان هم می توانید تعویض کنید، برای خرید و سایر مسائل حتما با یک تعمیرکار یا مرکز تعمیراتی این کار را پیش ببرید چرا که آنها می توانند توصیه های خوبی به شما بدهند و همچنین انواع جنس را می شناسند و بهتر از خودتان می توانند برایتان خرید کنند.

تعمیر باتری لپ تاپ به چه معنایی است؟

برخی مراکز هستند که به جای تعویض کامل باتری، سلول های آن را که عهده دار اصلی نگهداری شارژ و … هستند را تعویض می کنند. یعنی، باتری دستگاه شما را می گیرند و بازش می کنند و سپس سلول های داخل آن را تعویض می کنند.

بعضا در دستگاه هایی که باتری آنها اصلا پیدا نمی شود این کار خیلی توصیه می شود و خیلی کار خوبی است. در برخی دستگاه ها به غیر از لپ تاپ هم مشکل واردات باتری وجود دارد که در آن ها هم می توان این کار را انجام داد.

باتری لپ تاپ | تعمیرات لپ تاپ البان

اما اگر از مرکز تعمیر لپ تاپ البان این سوال را دارید که این کار را بکنم یا نه، ما نمی توانیم به این سوال جواب قطعی بله یا خیر بدهیم. این کار کاملا بستگی به خودتان دارد و اگر بتوانید یک مرکز مطمئن برای این کار را پیدا کنید که روی باتری تعمیر شده به شما گارانتی کامل ارائه دهند، می توانید این کار را انجام دهید.

 • توجه توجه: باتری یک بخش بسیار مهم است و بسیار استفاده می شود. با توجه به جنس لیتیوم یونی آن هم و ساختار آن که داخلش اسید هست، خیلی وسیله خطرناکی هم محسوب می شود. اگر از اجناس و قطعات غیراستاندارد استفاده شود، می تواند خطرات بسیار زیادی از جمله انفجار و آتش گرفتن لپ تاپ را به همراه داشته باشد به همین دلیل در تعمیر باتری لپ تاپ خود خیلی دقت داشته باشید و از مرکز تعمیرات باتری کامل مطمئن شوید و اگر نتوانستین به این مرکز اطمینان کامل داشته باشید اصلا سمت این کار نروید.

باتری اورجینال لپ تاپ را از کجا تهیه کنیم و چگونه متوجه اصلی بودن قطعه بشویم؟

در فضای تعمیرات و تعویض و … همیشه اصل بودن یا اورجینال بودن قطعه تعویضی مورد سوال و بحث بوده و هست. اما واقعا از کجا می توان فهمید که یک قطعه اصلی است یا خیر.

به صورت کلی معمولا در ایران خیلی نمی توان قطعات اصلی را پیدا کرد و عمدتا به صورت غیر اصلی وارد می شوند. اما برخی از موارد هم هستند تحت عنوان قطعه شرکتی که تقریبا اصلی هستند.

یک راه برای تشخیص اورجینال بودن باتری لپ تاپ این است که شماره قطعه یا همان part number را در اینترنت جستجو کنید. اگر نتایج با قطعه تهیه شده شما مطابقت داشت تا حدی می توان به اصلی بودن آن اطمینان داشت، اما باز هم تا حدی چرا که اگر شما می توانید پارت نامبر را جستجو کنید، قطعا تولید کننده قطعه غیراصلی هم می تواند این کار را بکند 

باتری لپ تاپ | تعمیرات لپ تاپ البان

راهکار دیگر این است که در سایت های معتبر خارجی مانند آمازون و ای بی دنبال قطعه خود باشید. قیمت را در آنجا ببینید و با تبدیل دلار و سایر موارد ببینید که قیمت اعلام شده به شما تا چه اندازه به عدد آن سایت ها نزدیک است. البته که باز هم این روش هم زیر سوال می رود چرا که افراد سودجو می توانند قیمت را بسیار بالاتر از عدد واقعی قطعه و مشابه قطعه اصلی اعلام کنند!

در واقع واقعا خیلی راهکاری برای تشخیص اورجینال بودن باتری لپ تاپ وجود ندارد و برای همین است که همیشه توصیه داریم که از جایی تهیه کنید که برای قطعه خود ضمانت می دهند. حداقل مدت ضمانت باید یک ماه باشد.

بنابراین در این مورد هم باز می رسیم به اینکه از یک مرکز تعمیرات لپ تاپ مطمئن قطعه تهیه کنید تا خیالتان راحتتر باشد. مرکزی که نسبت به قطعاتش پاسخگوست و به قطعه و خدمات ارائه شده به شما ضمانت و مهلت تست هم می دهد.

خرید باتری اینترنتی به چه صورتی است؟

قطعا اگر در اینترنت برای باتری لپ تاپ جستجو کنید، نتایج زیادی مشاهده خواهید کرد و از جمله آنها تهیه اینترنتی یا خرید اینترنتی باتری است. اگر این مقاله را تا به اینجا مطالعه کرده باشید، در رابطه با موارد مختلف در تهیه باتری نکاتی گفته ایم، اما وقتی صحبت از خرید اینترنتی می شود، باید نکات دیگری را هم اضافه کنیم.

معمولا یکی از مهم ترین پارامترهای مقایسه در خرید اینترنتی مقایسه قیمت کالا است. معمولا تلاش می شود تا یک جنس را با قیمت کمتر تهیه کنیم. اما این موضوع فقط برای اجناسی معنا دارد که قیمت مشخص و واضحی دارند و یا کیفیت یکتا دارند و از آنها چند مدل جنس در بازار وجود ندارد.

باتری لپ تاپ یکی از اجناسی است که نمی توان صرفا به خاطر قیمت روی آن قضاوتی کرد و لزوما جنس ارزان تر به معنای ضعیف تر بودن جنس نیست.

باتری لپ تاپ | تعمیرات لپ تاپ البان

در واقع تا وقتی که نتوانید به سایت فروشنده اعتماد کامل داشته باشید، نمی توانید از آن خرید کنید. اما سایت های معتبری هم هستند که صرفا به صورت فروشگاهی کار می کنند و فروشندگان زیادی در آنها فعالیت می کنند، فروشگاه هایی نظیر دیجی کالا. دیجی کالا نام بزرگی است اما لزوما هرچه در آن فروخته می شود اصلی و اوکی نیست و خیلی مهم است که فروشنده کالا چه کسی است و آیا به آن فروشنده اعتماد کافی دارید یا خیر.

بنابراین در خرید اینترنتی باتری لپ تاپ خیلی باید مراقب باشید که از کجا این کار را انجام می دهید و اگر مرکزی پیدا کنید که در کنار فروش به شما مشاوره رایگان هم ارائه دهد قطعا با خیال راحت تری می توانید خرید کنید و مهم تر از همه اینها این است که روی قطعه فروخته شده گارانتی مدت دار ارائه دهد.

بهترین راهکار تعویض باتری لپ تاپ چگونه است؟

حالا اگر با توجه به تمام مطالب گفته شده در بندهای قبلی به این نتیجه رسیدین که باید باتری لپ تاپ خود را تعویض نمایید، بهترین راهکار چه خواهد بود؟ ما در این بخش می خواهیم در این رابطه به شما توضیحاتی ارائه دهیم تا بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید:

 • به هیچ عنوان از خراب شدن باتری لپ تاپ خودتان ناراحت نشوید، این اتفاقی است که برای همه خواهد افتاد. دیر و زود دارد اما چاره ای برای پیشگیری هم ندارد.
 • اگر احساس می کنید که باتری لپ تاپتان نیاز به تعویض دارد، بدون هرگونه استرسی وارد سامانه تعمیرات البان شوید و یک درخواست رایگان ثبت کنید.
 • کارشناسان البان با شما تماس می گیرند و بعد از راهنمایی و مشاوره رایگان و کامل، شما را برای گرفتن بهترین گزینه باتری راهنمایی خواهند کرد.
 • در صورتی که باتری شما بیرونی باشد و خودتان هم بتوانید آن را تعویض کنید، در صورت موافقت خودتان، باتری تهیه شده و برایتان ارسال می شود.
 • اما اگر باتری درونی است و نیاز به کارهای تعمیراتی برای دسترسی به آن است، با شما جهت دریافت لپ تاپ و انجام تعمیرات هماهنگی های لازم انجام خواهد شد.

 

 

منبع: وبلاگ تعمیرات لپ تاپ البان - باتری لپ تاپ 

ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 26 دی 1399  ساعت :3:43 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ در ایران

سامسونگ سال‌هاست که به یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین برندهای دنیای موبایل در جهان تبدیل شده است. این شرکت معظم کُره‌ای با سیاست‌گذاری‌های درست خود سهم بزرگی از بازارهای بین‌المللی را به خود اختصاص داده است. ایران هم طبعا از این موضوع مستثنا نیست. اما نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ چگونه است؟ آیا امکان استفاده از خدمات پشتیبانی رسمی سامسونگ وجود دارد؟ و اگر دسترسی به چنین چیزی نداشتیم چه؟ باید چه کار کنیم؟ البان در این مطلب سعی می‌کند کمی بیشتر به این موضوع بپردازد.

گوشی سامسونگ

مشکلات نیازمند به تعمیر موبایل سامسونگ

ابتدا به چند نکته پیرامون مشکلات عمده‌ای که برای موبایل های سامسونگ پدید می‌آید اشاره کنیم.

ال سی دی گوشی سامسونگ

رایج‌ترین مشکل (که البته در بین تمامی برندها به همین شکل است) مربوط به ال سی دی گوشی های سامسونگ است. شکستگی صفحه نمایش موبایل که یقینا احتمال آن کم هم نیست نیاز به وجود نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ و یا شرکتی معتبر و متخصص را که بتواند خدمات خوبی ارائه بدهد، ضروری می‌سازد. در مطلب تخصصی دیگری به شکل مفصل در مورد مشکلات مختص ال سی دی گوشی موبایل و البته بررسی فناوری‌های ساخت آن پرداخته‌ایم. اما اینجا و به طور مشخص در خصوص گوشی‌های سامسونگ باید نکته‌ای را یادآور شویم.

سامسونگ در گوشی‌های خود بیش از سایر برندها از پنل‌های Super AMOLED استفاده می‌کند. چیزی که خب طبیعتا کیفیت تصویر خوبی را به ویژه از حیث کنتراست در قیاس با پنل‌های رایج به نمایش می‌گذارد. اما مساله‌ای که خوب است بدانید اینکه هزینه‌ی قطعه و البته تعویض ال سی دی و تاچ گوشی برای پنل‌های AMOLED بسیار گرانتر از مدل‌های دیگر است. علت اصلی آن هم گران‌تر بودن ذاتی این پنل‌هاست. پس خوب است این نکته را گوشه‌ای از ذهن خود به یاد داشته باشید. و اگر گوشی سامسونگ دارید در محافظت از صفحه نمایش آن دقت و مراقبت کافی به عمل آورید.

سایر مشکلات

سایر مشکلات رایج گوشی های سامسونگ اعم از مشکلات برد سامسونگ، باتری موبایل های سامسونگ، دوربین و تاچ گوشی و البته مشکلات نرم افزاری هم طبعا از مشکلات رایج دیگری هستند که بسته به مورد آن باید با متخصص مجربی مشورت و بعد اقدام کنید.


مطلب مرتبط: نمایندگی تعمیرات موبایل برای انواع برندها در ایران کجا هستند؟


نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ در ایران

یکی از معدود شرکت‌هایی که در بین تولیدکنندگان تلفن همراه نمایندگی رسمی آن در کشور ما وجود داشته سامسونگ است. علاوه‌بر مراکز فروش متعددی که به شکل رسمی گوشی های سامسونگ را می‌فروشند، نمایندگی‌های تعمیرات موبایل سامسونگ و خدمات پس از فروش آن نیز وجود دارند. البته طی سالیان اخیر و با پررنگ‌تر شدن روزافزون تحریم‌ها گاهی کمی این حضور سامسونگ در ایران نیز تحت تاثیر قرار گرفته است. اما همچنان یکی از بهترین راه‌ها در گام نخست مراجعه به سایت رسمی سامسونگ فارسی (www.samsung.com/iran) است. با رجوع به این سایت و یافتن بخش پشتیبانی آن می‌توانید نمایندگی‌های رسمی سامسونگ را پیدا کنید. بدین‌ترتیب از بابت رسمی بودن و اصالت کار و البته اوریجینال بودن قطعات خیال راحتی خواهید داشت.

به روز رسانی – با توجه به موضوع تحریم های امریکا، نمایندگی سامسونگ مجبور شده تغییر نام داده و به عنوان سام سنتر درحال خدمات رسانی است.

نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ در تهران

اگر به طور مشخص نمایندگی‌های رسمی تعمیرات موبایل سامسونگ در تهران را در سایت رسمی سامسونگ ببینید، خواهید دید که تعداد زیادی ندارند. نمایندگی تعمیرات سامسونگ بازار موبایل ایران و یا نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ چارسو دو مورد از این گزینه‌ها هستند.

علاوه‌بر کم بودن این گزینه‌ها مشکلات دسترسی و رفت و آمد نیز هست، و اگر البته مشکلات دیگری هم نداشته باشند و بتوانند خدمات دلخواه شما را ارائه دهند. پس همواره وجود شرکت تخصصی تعمیرات دیگری که تعمیرات گوشی های سامسونگ را به شکل حرفه ای بتواند پوشش دهد ضروری است.

البته توجه داشته باشید که هزینه تعمیرات موبایل سامسونگ در نمایندگی ها معمولا بیشتر از بازار و نرخ گذاری آنها متفاوت با نرخ گذاری اتحادیه است.

اما چرا باید به نمایندگی مراجعه کرد؟ 

دو حالت افراد به نمایندگی مراجعه می کنند. اول به منظور خریدن محصول و دوم به منظور رفع خرابی و مشکلات آن محصول.

یکی از بهترین گزینه ها برای خرید، نمایندگی های واقعی هستند. نمایندگی هایی که گارانتی معبتر ارائه می دهند و در آینده هم می توانید آنها را همانجا بیابید.

اما حالت دوم یعنی تعمیر گوشی یا محصول خریداری شده از نمایندگی است. تا مادامی که محصول و گوشی موبایل شما دارای گارانتی است، مجبور هستید که برای حفظ گارانتی آن به نمایندگی مراجعه کنید. حتی اگر خرابی گوشی شما شامل گارانتی نباشد.

می دانیم که بسیاری از مشکلات در پوشش گارانتی نیستند، اما باز شدن و تعمیر گوشی در جایی غیر از نهاد گارانتی کننده یعنی ابطال گارانتی. بنابراین مجبور خواهید بود تا حداقل 18 ماه پس از خرید گوشی (مدت زمان معمول برای گارانتی) برای تمام مشکلات گوشی به گارانتی مراجعه کنید.

اما پس از اتمام دوره گارانتی، دیگر مجبور نیستید به نمایندگی مراجعه کنید. آن موقع باید ببینید که کجا به شما خدمات بهتری خواهد داد و چقدر روی تعمیراتش مطمئن است. نکته مهم مهلت تست بعد از تعمیرات است که قانونا یک ماه باید داده شود، اما اکثر مراکز تعمیراتی شما را از این حق محروم می کنند و به محض خروج از مغازه شان دیگر هیچ موردی برایشان پذیرفتنی نیست.

اما به غیر از نمایندگی روش های دیگری هم هستند. ما در البان و به پشتوانه‌ی تجربه‌ی چند ساله‌ی خود در تعمیرات موبایل می‌توانیم پشتیبان خوبی برای شما باشیم.

کاستن دغدغه تعمیرات گوشی سامسونگ در البان

ما در البان علاوه بر اینکه همواره از قطعات اوریجینال و شرکتی برای تعمیرات موبایل سامسونگ شما استفاده می‌کنیم، همواره تجربه و تعهد خود را نیز با تمام قوا به کار می‌بندیم.

هدف اصلی رضایت شماست و چیزی جز این نمی‌خواهیم. برای همین می‌توانید گارانتی تعمیرات موبایل البان برای تعمیرات موبایل سامسونگ را هم همواره حامی خود بدانید. این گارانتی با توجه به مشکل سخت افزاری گوشی شما می‌تواند بین یک تا شش ماه باشد.

علاوه بر اینها شعار همیشگی البان انجام تعمیرات در محل بوده است. هرچند که این روزها و با وجود شرایط خاص این بخش از خدمات را به شکل دیگری ارائه می‌دهیم. با دریافت و ارسال گوشی به وسیله‌ی پیک، دغدغه‌ی شما از بابت حمل و نقل و ترافیک و شلوغی‌های دیگر برطرف می‌شود. تنها کاری که شما باید انجام دهید ثبت یک درخواست رایگان در سایت البان (elbaan.com) است.

 

منبع: وبلاگ مرکز تعمیرات موبایل البانادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 24 دی 1399  ساعت :8:54 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

به روز رسانی گوشی آیفون و مشکلات احتمالی پیش رو

برخلاف تصور عموم در مورد به روز رسانی، این کار بسیار توصیه می شود. همواره شرکت ها مشغول نوآوری های مختلف و رفع عیوب و نواقص قبلی خود هستند. از جمله این شرکت ها می توان از شرکت اپل نام برد. به روز رسانی در ادوات این شرکت بسیار وسیله شما را کارآمد و از لحاظ ایمنی قوی تر می کند. در ادامه این متن می توانید از نحوه به روز رسانی گوشی آیفون و مشکلات احتمالی که ممکن است در طول به روز رسانی با آن مواجه شوید، اطلاع پیدا کنید.

مرتبط: مشاوره رایگان تلفنی تعمیرات موبایل آیفون البان 

اقدامات مورد نیاز پیش از آپدیت گوشی آیفون

پیش از آنکه اقدام به آپدیت کردن گوشی خود کنید، لازم است چند نکته را در نظر داشته باشید.

 • اگر شارژ باتری گوشی شما از 50 درصد کمتر باشد، اجازه نصب به روز رسانی را نخواهید داشت.
 • به حجم به روز رسانی توجه داشته باشید. سعی کنید حافظه گوشی تان حداقل یک گیگ بیشتر از مقدار فایل به روز رسانی خالی باشد.
 • بهتر است قبل از اقدام به آپدیت، عکس ها و فیلم های خود را به رایانه منتقل کنید. (گاهی به دلایل خطای انسانی یا حتی قطع برق و اینترنت ممکن است گوشی دچار مشکل شود)
 • فرآیند نصب به روز رسانی یک فرآیندی است که حرارت زیادی تولید می کند. بهتر این است که هنگام به روز رسانی، مخصوصا اگر گوشی شما به شارژر وصل است آن را از قاب محافظ خودش خارج کرده و امکان تبادل حرارتی از پشت گوشی را به آن بدهید.
 • حتما حتما رمز passcode گوشی را حفظ باشید. (یعنی همان رمزی که برای باز کردن گوشی نیاز دارید) این رمز هم در ابتدای به روز رسانی و هم بعد از آپدیت شدن گوشی از شما خواسته می شود.
 • در برخی موارد از شما رمز اپل آیدی نیز خواسته می شود. آن را در جایی یادداشت کنید یا حفظ باشید.
 • اگر با رایانه می خواهید گوشی را به روز کنید، حتما اول خود آیتونز را پیش از اتصال گوشی به روز کنید.

مراحل به روز رسانی گوشی آیفون

گوشی آیفون را می توانید هم با خود گوشی و هم با استفاده از کامپیوتر به روز کنید. معمولا صاحبان گوشی هایی که میزان حافظه کمی دارند، مجبور هستند با استفاده از رایانه گوشی خود را به روز کنند. همچنین اگر مدت زمان زیادی از به روز نکردن گوشی شما گذشته باشد، باز هم احتمال دارد که مجبور شوید با کمک آیتونز و رایانه گوشی را به روز کنید.

نگران نباشید، روش کار ساده است و هر دو را برایتان توصیف خواهیم کرد.

به روز رسانی گوشی آیفون با استفاده از خود گوشی

در گوشی های آیفون برای آپدیت کافی است که به ترتیب زیر عمل  نمایید:

قدم اول: به بخش تنظیمات (Settings) گوشی خود مراجعه نمایید. آیکون این برنامه شبیه به چرخ دنده طراحی شده است که به راحتی می توانید آن را در میان برنامه های گوشی خود پیدا کنید.

قدم دوم: در تنظیمات بر روی بخش تنظیمات عمومی (General) بزنید.

قدم سوم: هنگامی که در داخل بخش تنظیمات هستید بر روی گزینه به روز رسانی نرم افزار (Software Update) بزنید. (تصویر پایین وسط)

قدم چهارم: گزینه Download and Install به معنای دانلود و نصب به روز رسانی را فشار دهید. با این کار گوشی شما شروع به دانلود نرم افزار به روز رسانی سیستم عامل iOS خواهد کرد و پس از دانلود کامل آن را در گوشی شما نصب می کند.

update1update2update3

می توانید فایل به روز رسانی را دانلود نمایید و در زمانی دیگر آن را نصب نمایید.

به روز رسانی آیفون با استفاده از رایانه

اگر حافظه گوشی شما کم است و نمی توانید برای به روز رسانی به اندازه کافی حافظه را خالی کنید، یا خیلی وقت است که گوشی را به روز نکرده اید یا اینکه تعداد گوشی های آیفون در اطرافتان زیاد است و نمی خواهید برای هر کدام جداگانه فایل به روز رسانی را دانلود کنید، از رایانه برای به روز رسانی گوشی آیفون استفاده کنید.

فدم اول: نرم افزار آیتونز را باز کنید. اگر اعلام کرد که به روز رسانی جدیدی وجود دارد، حتما آن را دانلود و نصب نمایید.

قدم دوم: گوشی را به رایانه وصل کنید و بعد قفل گوشی را باز کنید. در این حالت از شما پرسیده می شود که آیا به رایانه اعتماد دارید، شما گزینه بله (Allow یا Trust) را انتخاب کرده و رمز گوشی را وارد کنید.

به روز رسانی گوشی آیفون | سامانه تعمیرات آیفون البان

به روز رسانی گوشی آیفون | سامانه تعمیرات آیفون البان

قدم سوم: توصیه داریم اول از طریق گزینه Backup یک فایل پشتیبانی از گوشی تهیه کنید. این کار کمی طول می کشد اما حتما انجامش بدهید.

به روز رسانی گوشی آیفون در تعمیرات گوشی آیفون البان

قدم چهارم: خود آیتونز به شما می گوید که برای گوشی شما آپدیت وجود دارد یا خیر. با زدن گزینه دانلود، فایل به روز رسانی روی رایانه ذخیره می شود. اما اگر این پیام را اشتباها بستید، می توانید از بخش summary مجدد دانلود را شروع کنید.

قدم پنجم: وقتی دانلود فایل به روز رسانی تمام شود، کار نصب آن شروع خواهد شد.

مشکلات احتمالی و نکات مهم هنگام به روز رسانی گوشی های آیفون 

عدم نصب فایل دانلود شده 

در صورتیکه که از شارژ باطری گوشی شما کمتر از 50 درصد باقی مانده باشد، آیفون شما فایل بروز رسانی را دانلود خواهد کرد، اما برای نصب آن اجازه نخواهد داد، چرا که گوشی شما نباید هنگام به روز شدن خاموش گردد و آستانه احتیاط آیفون 50 درصد می باشد. بنابراین باید یا گوشی خود را شارژ نمایید و یا آنکه گوشی خود را در حالی که به برق وصل است به روز کنید.

اگر از رایانه استفاده می کنید توجه داشته باشید که اولا به روز رسانی برای مدل گوشی شما باشد (یعنی نمی توانید iOS 14 را روی آیفون 6 نصب کنید) و ثانیا از نسخه خود گوشی بالاتر باشد. اپل معمولا دانگرید را می بندد یعنی شما نمی توانید روی گوشی با iOS 14.2 به روز رسانی iOS 14.1 یا پایین تر را نصب کنید.

عدم امکان دانلود و ایراد پر بود بودن حافظه 

نکته مهم این است که اگر حافظه گوشی شما پر باشد، هنگام نصب به روز رسانی دانلود شده، به مشکل برخورده و مجبور می شوید گوشی را فلش کنید. حتما بعد از دانلود شدن به روز رسانی، فضای خالی در گوشی خود داشته باشید، وگرنه همه اطلاعاتتان از دست خواهد رفت.

خطا هنگام نصب

اگر آیتونز شما به روز نباشد، هنگام نصب به روز رسانی بر روی گوشی، دچار مشکل خواهید شد و بعضا مجبور می شوید گوشی را فلش کنید. اگر قبل از به روز رسانی پشتیبان گیری کرده باشید، هیچ نگرانی ندارد اما اگر نکرده باشید، تمام اطلاعاتتان از دست خواهد رفت!

به روز رسانی گوشی آیفون با اینترنت گوشی

به دلیل حجم بالای به روز رسانی ها، آیفون به شما اجازه نمی دهد تا آن را با اینترنت خط دانلود کنید. اما این کار مسئله هم چاره ای دارد. وارد تنظیمات گوشی شده و در بخش تنظیمات تاریخ و ساعت، تاریخ گوشی را حداقل سه ماه جلو ببرید. آنگاه آیفون فریب می خورد و اجازه می دهد تا با استفاده از اینترنت خط گوشی را به روز کنید.

توجه داشته باشید که اگر در این مدت پیامکی دریافت کنید، این پیامک همواره در ابتدای لیست خواهد ماند، تا زمانی که از تاریخ جعلی شما به صورت حقیقی عبور کنیم.

چرا و چه زمانی گوشی خودم را به روز کنم؟

در گذشته تصور بر این بود که شرکت اپل به واسطه به روز رسانی ها خودش، کاری می کند تا گوشی های قدیمی کند شوند و کاربران مجبور به نوسازی گوشی خود شوند. باید بگوییم که این تصور کاملا صحیح بود و بعد از شکایات بسیار اپل به این موضوع اعتراف کرد.

اپل دلیل این کار را ضعیف شدن باتری بیان کرد. یعنی باتری گوشی که ضعیف تر شود، نمی تواند با همان عملکرد قدیم گوشی به روز شده را زنده نگه دارد، بنابراین گوشی را کند می کنند تا میزان نگهداری شارژ باتری خیلی تغییر نکند.

با ادامه شکایات، اپل مجبور شد انتخاب بین کند شدن گوشی و زودتر تمام شدن شارژ باتری را به اختیار کاربران بگذارد تا آنها خودشان از تنظیمات انتخاب کنند.

اما نکته مهم بعدی زمان به روز رسانی است. متاسفانه شرکت اپل بعد از استیو جابز به شدت افت کرده و برخلاف گذشته برای جبران باگ هر به روز رسانی یک به روز رسانی دیگر ارائه می دهد و برخلاف گذشته کاربران آیفونی مجبورن در سال چند مرتبه گوشی خود را آپدیت کنند.

اگر آدم ماجراجویی هستید و به روز، می توانید به محض ارائه گوشی خود را آپدیت کنید، اما معمولا توصیه بر این است که یک ماه صبر کنید تا مشکلات به روز رسانی معلوم شود و مثلا به جای iOS 14 یک دفعه iOS 14.2 را نصب کنید.

هنگام آپدیت، گوشی هنگ کرده و دیگر روشن نمی شود!

با وجود رعایت تمام مسائل گفته شده باز هم ممکن است هنگام به روز رسانی گوشی آیفون مشکلاتی پیش بیاید. چنانچه بر اثر به آپدیت گوشی آیفون خود به مشکل برخورد کردید، اصلا نگران نشوید، در سامانه تعمیرات موبایل در محل البان یک درخواست رایگان ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس گرفته و راهنماییتان کنند.

اگر طبق توصیه از گوشی نسخه پشتیان هم تهیه کرده اید، حتما به کارشناس البان بگویید تا به راحتی اطلاعاتتان را برایتان برگرداند.

 

منبع: وبلاگ مرکز تعمیرات گوشی موبایل البانادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 21 دی 1399  ساعت :11:11 AM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

ال سی دی آیفون و هر آنچه باید در رابطه با آن بدانید

ال سی دی آیفون و هر موبایل دیگری از مهم ترین بخش های آن محسوب می شود. مهم ترین روش استفاده ما از گوشی همین صفحه نمایش آن است. البان در ادامه در رابطه با ال سی دی آیفون انواع توضیحاتی که ممکن است هر مصرف کننده ای نیاز داشته باشد را توضیح می دهد.

چنانچه در رابطه با صفحه نمایش آیفون سوالی برایتان باقی مانده بود و یا هر سوالی در زمینه تعمیرات موبایل آیفون داشته باشید، به راحتی می توانید در پایین همین پست، سوال خود را به صورت کامنت از ما بپرسید تا در اولین فرصت پاسخ آن را نیز دریافت نمایید.

انواع ال سی دی آیفون چه هستند؟

انواع صفحه نمایش آیفون را می توان از دو منظر در نظر داشت. یکی در هنگام خریدن گوشی جدید و دیگری هنگام تعویض ال سی دی آیفون که هر دو را به تفکیک برایتان بیان خواهیم کرد.

انواع صفحه نمایش گوشی های آیفون

تا قبل از آیفون ده یا همان آیفون ایکس، تمام گوشی های آیفون دارای صفحه نمایش به صورت LCD بودند. این موضوع سبب می شد که صفحه نمایششان قیمت نسبتا ارزانی داشته باشد. تا آیفون ده با نمایشگر OLED ارائه شد. بعد از آن نیز گوشی های آیفون برخی OLED ارائه شدند و برخی دیگر به صورت LCD.

البته که کیفیت نمایشگر OLED خیلی بیشتر از LCD است اما بالطبع قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود. ضمنا نمایشگرهای LCD آیفون دارای فناوری خاصی هستند که کیفیتشان نسبت سایر LCDها در گوشی های دیگر بالاتر است.

خلاصه اگر هزینه تعویض صفحه نمایش برایتان یکی از موارد مهم در خرید گوشی است، توصیه داریم این مورد را حتما در نظر داشته باشید.

انواع ال سی دی های تعویضی در بازار

وقتی صفحه نمایش آیفون شما خراب می شود، آن موقع از زاویه دیگر می توان به انواع صفحه نمایش آیفون نگاه کرد. انواع ال سی دی ها به چهار دسته روکاری، شرکتی، چینج گلس و بازار آزاد تقسیم کرد که هر کدام را برایتان بیشتر توضیح می دهیم.

تعویض ال سی دی آیفون در تعمیرات موبایل البان

صفحه نمایش روکاری: یعنی صفحه نمایشی که از روی یک گوشی مشابه گوشی شما باز کنند و روی گوشی شما ببندند. قطعا از لحاظ کیفیت می تواند بهترین باشد، اصل نیز هست. اما حتما باید توجه داشت که رنگ و سایر مسائل در آن درست و صحیح باشند.

صفحه نمایش شرکتی (OEM): این نوع صفحه نمایش بسیار با کیفیت است و شرکتی به معنای مشابه به اصل بودن است. یعنی شرکت هایی که اپل به آنها اجازه ساخت صفحه نمایش داده است و روانه بازار می کنند. کیفیت این نوع نمایشگرها هم بسیار خوب است.

صفحه نمایش چینج گلس: اگر ال سی دی آیفون شما به گونه ای خراب شده باشد که فقط گلس آن آسیب دیده باشد، می توان تنها گلس آن را در شرایطی خاص تعویض کرد. این کار بستگی به خودتان دارد. کیفیت خروجی اوکی است و تایید شده اما برخی از کاربران این حالت را دوست ندارد و ترجیح می دهند کلا صفحه نمایششان تعویض شود. ممکن است یا گلس نمایشگر خودتان تعویض شود یا یک نمایشگری که گلسش تعویض شده به شما پیشنهاد شود. مورد خوبی است.

صفحه نمایش بازار آزاد: این نوع صفحه نمایش ها کیفیت های بسیار متنوعی دارند. از خیلی ضعیف تا های کپی. شاید خیلی ارزانتر از سه حالت قبلی باشند، اما به هیچ عنوان توصیه نمی شوند.

در بین صفحه نمایش های ذکر شده، از لحاظ قیمتی از زیاد به کم به ترتیب شرکتی، روکاری، چینج گلس و بازار آزاد هستند و از لحاظ کیفیت نیز روکاری (با توجه به مسائل ذکر شده)، شرکتی، چینج گلس و در آخر بازار آزاد هستند.

در گوشی های آیفون تا مدل 8 پلاس، امکان تعویض لایت نیز وجود دارد. درحالاتی که الکل یا مایعات به صفحه نمایش نشت می کند و ایجاد لکه ابری یا سیاه می کند.

با چه اقداماتی از صفحه نمایش آیفون خود محافظت کنیم؟

صفحه نمایش موبایل یکی از آسیب پذیر ترین بخش های گوشی است که عمدتا گارانتی هم نمی شوند. هرچه تولید کنندگان سعی می کنند تا صفحه نمایش های محکم تری بسازند، باز هم شرایطی پیش می آید که ممکن است صفحه نمایش آسیب ببیند.

استفاده از قاب

سعی کنید گوشی را در قاب هایی قرار دهید که دورتادور گوشی را پر می کنند و اگر یک مقدار از سطح گوشی هم بالاتر باشند که چه بهتر. قاب هایی که در کنار صفحه نمایش دارای لبه هستند، هنگام افتادن خود این لبه ها می توانند سبب آسیب دیدن صفحه نمایش شوند.

از طرفی قابی انتخاب کنید که مشکلی برای خودتان و گوشی به وجود نیاورد. اجازه تبادل حرارتی به گوشی را بدهد.

تعویض و نوسازی قاب نیز خیلی حس خوبی است که به صاحب گوشی می دهد و هر بار تعویض می تواند روحیه خوبی به شما بدهد.

استفاده از گلس محافظ روی ال سی دی آیفون 

گلس محافظ را بسیار توصیه می کنیم. انواع گلس در بازار وجود دارند و نباید حتما یک گلس خیلی گران قیمت بخرید. به تبلیغات روی جعبه های گلس ها توجه نکنید که حتی در برابر ضربه چکش نیز مقاوم هستند. هر چه هم که مقاوم باشند، بلاخره می شکنند.

توصیه داریم هروقت گلس محافظ آسیب دید، آن را بلافاصله تعویض کنید. هر بار شکستن گلس می تواند یکی از دفعات نجات یافتن صفحه نمایش گوشی شما باشد.

سعی کنید از گلس های فول استفاده کنید که تمام صفحه نمایش را بپوشاند.

مشکلات رایج در ال سی دی های آیفون چه هستند؟

مهم ترین مشکل صفحه نمایش، شکستن آن است. تنها راهکار مقابله با آن محافظت بیشتر از گوشی با استفاده از قاب و گلس محافظ است. اما مشکلات دیگری نیز وجود دارند.

هنگ کردن تاچ آیفون

برخی اوقات پیش می آید که تاچ گوشی از کار می افتد. هیچ بخشی از صفحه لمس شما را حس نمی کند و واکنشی نشان نمی دهد. اولین کاری که باید کرد این است که گوشی را خاموش و روشن کنید. در 95درصد موارد این کار جواب می دهد.

اما با از کار افتادن تاچ، چگونه می توان گوشی را خاموش کرد؟ (بعد از نگه داشتن دکمه پاور، باید یک لمس کششی روی صفحه داشته باشید تا گوشی خاموش شود.)

برای این کار باید از ریست سخت یا hard reset استفاده کنید. در مدل هی مختلف این کار متفاوت است:

آیفون 8به بالا: دکمه ولوم بالا و سپس دکمه ولوم پایین را یک بار زده و رها کنید و بلافاصله دکمه کناری گوشی را نگه دارید. گوشی خاموش می شود، وقتی لوگوی اپل را دیدید دکمه را رها کنید.

آیفون 7 و 7 پلاس: دکمه ولوم پایین و دکمه کناری (سمت راست گوشی) را باهم نگه دارید. مجدد بعد از خاموش شدن گوشی، لوگو نمایان می شود و دکمه ها را رها کنید.

آیفون 6 اس به پایین: دکمه های هوم (Home Button) و پاور را با هم نگه دارید تا گوشی خاموش شده و مجدد روشن و لوگو نمایان شود، دکمه ها را رها کنید.

تغییر رنگ در صفحه نمایش آیفون

گاهی اوقات رنگ صفحه نمایش به صورت کامل تغییر می کند. گویی یک فیلتر روی صفحه نمایش قرار گرفته. این مورد هم می تواند سخت افزاری باشد و هم نرم افزاری. ما در اینجا دلایل محتمل نرم افزاری را برایتان شرح می دهیم.

نایت شیفت (Night Shift): این قابلیت سبب می شود رنگ آبی صفحه حذف شود و رنگ صفحه گرم تر به نظر برسد. این کار برای سلامتی کاربر و در ساعات شب اتفاق می افتد. می توانید تنظیمات آن را در تنظیمات (Settings)، بخش Display & Brightness تغییر دهید.

تغییر رنگ های عجیب و غریب: در تنظیمات گوشی و بخش Accessibility گزینه ای وجود دارد تحت عنوان Display & Text Size. در این بخش هم انواع فیلترها برای صفحه نمایش وجود دارد.

تنظیمات Zoom: در حالت زوم نیز انواع فیلترها وجود دارند. ممکن است زوم روی یک برابر باشد و بزرگنمایی خاصی ایجاد نشود، اما فیلترهای آن شما را اذیت کنند. در تنظیمات، بخش Accessibility و بعد Zoom امکان تغییر تنظیمات وجود دارند.

چگونه صفحه نمایش شکسته آیفون را تعویض کنیم؟

متاسفانه با توجه به درخواست های ثبت شده در سامانه تعمیرات موبایل البان، صفحه نمایش های زیادی روزانه می شکنند و صاحبان گوشی ها مجبور به تعویض آنها می شوند. در اینجا راهکاری بسیار ساده و مناسب را برایتان شرح می دهیم.

تعویض ال سی دی آیفون در تعمیرات موبایل البان

موارد مهم در تعویض صفحه نمایش آیفون

روش های زیادی برای تعویض صفحه نمایش آسیب دیده آیفون وجود دارند اما باید در تمام آنها به مواردی توجه داشت.

اول – نوع صفحه نمایش به کار رفته برای تعویض مطابق با آنچه در بخش اول این مقاله گفتیم. فقط قیمت را در نظر نگیرید، نوع صفحه نمایش مورد نظر برای تعویض را هم حتما مد نظر قرار دهید.

دوم – مدت زمان انجام کار و کیفیت. تعویض صفحه نمایش آیفون خیلی کار پیچیده ای نیست و با وجود قطعه مناسب، حداکثر دو ساعت زمان خواهد برد.

سوم – داشتن مهلت تست و گارانتی. یکی از مهم ترین مسائلی که باید در نظر داشته باشید گرفتن مهلت تست و گارانتی برای صفحه نمایش تعویضی تان است. حداقل دو هفته گارانتی نیاز است. این مورد برای تمام کارهای تعمیراتی باید وجود داشته باشد.

چهارم – برخی تعمیرکاران به شما صفحه نمایش های فلت چینج هم ممکن است پیشنهاد دهند. ما اصلا آنها را به شما توصیه نمی کنیم، چراکه معمولا با گذر زمان مجدد خراب می شوند.

راهکار استاندارد و مناسب برای تعویض صفحه نمایش موبایل آیفون

همانطور که می دانید، در ایران نمایندگی رسمی اپل وجود ندارد. هرچند که هزینه تعمیرات موبایل در نمایندگی های رسمی بعضا بسیار بالا هستند.

نکته بعدی شرکتهای گارانتی کننده و مدت زمان باقی مانده از گارانتی گوشی شماست. از لحاظ گارانتی بعضا مجبور هستید کارهای تعمیراتی را به شرکتهای گارانتی کننده بسپارید تا بتوانید از مدت زمان باقی مانده گارانتی گوشی خود استفاده کنید.

تعویض ال سی دی آیفون در تعمیرات موبایل البان

اگر به نمایندگی رسمی اپل دسترسی ندارید و یا گارانتی گوشی شما تمام شده، وقتی صفحه نمایش گوشی تان آسیب می بیند توصیه داریم اقدامات زیر را انجام دهید:

 • وارد سایت البان به نشانی www.elbaan.com شوید.
 • یک درخواست رایگان ثبت کنید.
 • کارشناسی با شما تماس گرفته و سوالاتی می پرسد.
 • اگر تمایل داشتین، کار تعمیرات و تعویض صفحه نمایش شما آغاز خواهد شد.
 • قبل از کرونا، تعویض صفحه نمایش آیفون در محل شما و مقابل چشمانتان انجام می شد، اما الان به دلایل بهداشتی از این کار معذوریم و کار باید در کلینیک البان انجام شود.
 • گوشی به کلینیک ارسال، صفحه نمایش تعویض و به شما باز گردانده خواهد شد.
 • حداقل یک ماه گارانتی تعمیرات به گوشی شما تعلق خواهد گرفت تا خیالتان از خدمات و قطعه به کار رفته نیز راحت باشد.
 • و تمام 🙂

به همین سادگی صفحه نمایش آیفون شما تعویض شد.

هزینه تعویض ال سی دی آیفون چقدر است؟

هزینه تعویض ال سی دی آیفون به دو بخش قطعه و اجرت تقسیم می شود. در مورد قطعه از آنجا که قیمت قطعات مستقیما از روی نرخ دلار تعیین می شوند، نمی توان به صورت لیست در اینجا قیمتی ارائه کرد. اما در البان شما قطعا قبلا از انجام کار از قیمت مطلع خواهید شد و اگر بخواهید کار برایتان انجام می گیرد.

مورد دوم در مورد اجرت تعویض ال سی دی آیفون است. اجرت تعویض طبق تعرفه اتحادیه از حدودا 200هزار تومان شروع شده و در مدل های بالاتر طبق جدول اتحادیه برابر با 15 درصد از قیمت خود گوشی خواهد بود.

روش تست و نکات مهم در تعویض ال سی دی آیفون چگونه است؟

در تست صفحه نمایش آیفون، برخلاف سایر گوشی ها که نرم افزار و کد مخفی دارند، باید خودتان دست به کار شوید.

1- دو عکس کاملا سفید و سیاه را باز کنید و دقت کنید که پیکسل سوخته وجود نداشته باشد.

2- یک تماس برقرار کنید و ببینید که آیا حسگر مجاورت عمل می کند یا خیر؟ سنسور مجاورت سبب می شود هنگام تماس تلفنی وقتی بالای گوشی را می پوشانید، صفحه خاموش شود.

3- تاچ کمکی یا Assistive Touch را فعال کنید و در تمام صفحه حرکتش دهید. با این کار تاچ گوشی تان تست می شود.

فیس آیدی یا حسگر اثر انگشت آیفون در صفحه نمایش تعویض شده

این مورد از سایر موارد حائز اهمیت بیشتری است. فیس آیدی یا حسگر اثر انگشت برای گوشی ها یونیک بوده و با سی پی یوی گوشی ست می شود. در هنگام تعویض، اگر این دو بخش هم آسیب کامل دیده باشند، در صفحه نمایش جدید دیگر نمی توانید آنها را داشته باشید!

اما اگر هنوز بخش مداری آنها سالم مانده باشد، می توان از اطلاعاتش به اصطلاح رید (read) گرفت و روی قطعه جدید رایت (write) کرد تا باز هم قابل استفاده باشند.

حتما قبل از انجام تعمیرات این مورد را با تعمیرکار چک کنید.

جمع بندی

در این مقاله اطلاعات خوبی راجع به ال سی دی آیفون و تعویض صفحه نمایش برایتان گفتیم. اگر خدای ناکرده صفحه نمایش آیفون شما آسیب دید، اصلا نگران نباشید، البان همیشه در کنار شماست.

چنانچه باز هم سوالاتی داشتین، به راحتی می توانید در پایین این پست به صورت کامنت از ما بپرسید.

منبع: وبلاگ تعمیر گوشی البانادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 16 دی 1399  ساعت :5:00 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

درباره ما

اِلبان ایجاد شد تا مانع از تکرار تجربه تلخ تعمیرات موبایل ما برای دیگران باشد.

بایگانی

آمار بازدیدها

 • کل بازديد : 69379
 • تعداد کل مطالب : 478
 • تعداد کل نظرات : 0
 • تاریخ ایجاد وبلاگ : پنج شنبه 22 مهر 1395 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه