پیامک حین رانندگی کاری بس خطرناک است، آن را چگونه ترک کنیم؟

آمار تصادفات رانندگی و میزان فوت و جراحات وارده بسیار ناراحت کننده است. ناراحت کننده تر از آن این است که در بسیاری از موارد، عدم توجه به رانندگی باعث ایجاد حادثه شده است. و علت اصلی حواس پرتی نیز کار با موبایل هنگام رانندگی عنوان شده است که بدترین آن خواندن و نوشتن انواع پیامک حین رانندگی است!

آمار کار با گوشی حین رانندگی و حوادث ناشی از آن

با زیاد شدن انواع فضاهای اجتماعی مجازی این حواس پرتی موبایلی بیش از پیش شده و حوادث جبران ناپذیری هم به همراه داشته است. در یک نظرسنجی که در امریکا به عمل آمد، ۴۵درصد افراد شرکت کننده اقرار کردند که در سی روز گذشته حداقل یک پیامک حین رانندگی خوانده اند و ۳۵ درصد نیز اقرار کردند که اقدام به نوشتن و ارسال پیامک حین رانندگی کرده اند. جالب است که این آمار مربوط به کشوری است که پلیس آن هیچگونه دلیلی را قبول نمی کند و هزینه جرایم رانندگی هم بسیار بالا هستند!

پیامک حین رانندگی ، دیجی دکی

روزانه ۱۰۰۰ حادثه تصادف در امریکا به دلیل عدم توجه به جلو رخ می دهد و درصد بالایی از آن را موبایل به خود اختصاص می دهد و در این حوادث به طور میانگین ۹ نفر جان خود را از دست می دهند!

معمولا وقتی چنین خبرهایی را می خوانیم یا می شنویم خطاکار را بسیار سرزنش می کنیم، اما حواسمان اصلا به خودمان نیست! آخرین باری که هنگام رانندگی پیامکی خوانده اید را به یاد دارید؟ تا به حال تلگرام یا اینستاگرام خود را پشت فرمان چک نکرده اید؟

پیامک حین رانندگی ، دیجی دکی

مشکل جایی شروع می شود که یک بار کاری خطرناک را انجام می دهیم، اتفاق بدی نمی افتد و می گوییم که “بابا بیخیال، اینا همش آماره، من که چیزی ندیدم!” اما زمانی که حادثه رخ دهد دیگر زندگی به کاممان تلخ می شود و این حرف ها فایده ندارد. لحظه ای غفلت می تواند به قیمت جان یک یا چند انسان تمام شود. حتما می دانید که ماشین در حال حرکت ثانیه ای چند متر جابجا می شود!؟ و این زمان را با مدت مورد نیاز برای خواندن یک پیامک حین رانندگی مقایسه کنید.

چگونه موبایل و پیامک حین رانندگی را ترک کنیم؟

برای ترک یک عادت کمی تلاش نیاز هست. برای تسهیل این امر (در مورد موضوعی که در حال پرداختن به آن هستیم) خوب است که از قابلیت های گوشی هم استفاده کنیم. اگر شما کلا متوجه تماس یا پیامک نشوید، دیگر اقدام به خواندن و پاسخ گویی به آن حین رانندگی هم نخواهید کرد.

پیامک حین رانندگی ، دیجی دکی

گوشی های آیفون که دارای iOS 11 به بالا هستند، این ویژگی را در خود دارند که هنگام رانندگی کلیه تماس ها و پیامک ها به صورت خود به خود سایلنت بشوند و این ویژگی را می توان فعال کرد که به تماس گیرنده پیامکی در این رابطه هم ارسال شود.

اپ های دیگری هم برای همین موضوع وجود دارند که برای هر دو پلتفرم اندروید و iOS وجود دارند، اپ هایی نظیر (Mojo (AndroidiOS و (DriveWell (AndroidiOS را می توان نام برد.

وصل کردن گوشی به بلوتوث ماشین هم گزینه ای است که حداقل برای پاسخگویی به موبایل، دیگر دنبال آن نخواهید بود و نگاهش هم نخواهید کرد!

شروع از نوجوانان و آموزش در مدارس 

با آموزش های مدون و برنامه های تلویزیونی نزدیک به واقعیت به منظور آموزش بسیار جدی این موضوع، یکی دیگر از روش های پیشگیری هست. اگر افراد نتیجه تلخ کار خود را به درستی متوجه شوند، کمتر ریسک می کنند و تصاویر ترسناک هنگام انجام این کار جلوی چشمانشان ظاهر شده و آنها را از ادامه کار خطا باز خواهد داشت.

اعمال قوانین سخت گیرانه

از آنجا که پرداختن به موبایل حین رانندگی با خطر کشته شدن افراد مواجه هست، راه دیگر، سخت تر شدن قوانین می تواند باشد که البته خیلی هم گزینه زیبایی نیست. اما در حال حاضر جریمه شدن به تنهایی گویا کفایت نکرده و افراد زیادی همچنان از گوشی خود حین رانندگی استفاده می کنند.

پیامک حین رانندگی ، دیجی دکی

 

منبع: تعمیرات موبایل در هر مکان در هر زمان

ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 11 اردیبهشت 1394  ساعت :3:43 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

بلاک کردن در واتساپ چگونه است و چگونه می توان آن را تشخیص داد؟

حتما برایتان پیش آمده که نخواهید به هر دلیلی از شخصی پیامی دریافت کنید، مخصوصا در فضاهای مجازی اینترنتی. در این پست می خواهیم در رابطه با بلاک شدن و بلاک کردن در واتساپ برایتان بگوییم. فقط این را بدانید که در واتساپ هر آنچه برای خود می پسندی برای دیگران هم باید بپسندی! 🙂

بلاک کردن در واتساپ ، دیجی دکی

چگونه شماره ای را در واتساپ بلاک کنیم

برای بلاک کردن در واتساپ دو روش وجود دارد:

اول اینکه چت شماره یا مخاطب مورد نظر را باز کنید. روی نام یا شماره اش بزنید تا به بخش مربوط به تنظیمات مخاطب بروید. در انتهای این صفحه، یکی مانده به آخر گزینه ای هست به رنگ قرمز و نوشته Block Contact که با انتخاب آن مخاطب بلاک می شود.

بلاک کردن در واتساپ ، دیجی دکی

روش دیگر این است که از طریق تنظیمات واتساپ ابتدا Account بعد Privacy و در انتها گزینه Blocked را بزنید. در این بخش لیستی از شماره هایی که در واتساپ بلاک کرده اید را می توانید ببینید، شماره ای اضافه کنید و یا شماره ای را از بلاک بودن خارج سازید.

هنگام بلاک کردن در واتساپ چه اتفاقاتی می افتد؟

بر خلاف بلاک کردن در تلگرام، در واتساب هم بلاک کننده و هم بلاک شونده محدودیت هایی پیدا می کنند که به تفکیک آن ها را بیان خواهیم کرد. فقط در ابتدا بگوییم که هنگام بلاک کردن در واتساپ هیچ اتفاقی برای پیام های قبلی شما و مخاطب مورد نظر رخ نخواهد داد!

بلاک کردن در واتساپ ، دیجی دکی

ارسال و دریافت پیام های جدید

دو مخاطبی که یکی دیگری را بلاک کرده باشد، امکان ارسال پیام به یکدیگر ندارند. بلاک شده، پیام می فرستد، اما به بلاک کننده نخواهد رسید. بلاک کننده هم اگر کاری بخواهد بکند از طرف واتساپ پیامی دریافت خواهد کرد که شما این مخاطب را بلاک کرده اید و پیام ها به او نمی رسند. و پیام ارسالی تنها یک تک تیک خاکستری می خورد، یعنی ارسال شده اما به گیرنده نرسیده!

بلاک کردن در واتساپ ، دیجی دکی

تمام این پیام های ارسالی بعد از رفع بلاک، از بین می روند و هیچکدام از پیام ها و تماس ها هنگام بلاک بودن نمی مانند!

تماس واتساپی

وقتی مخاطبی بلاک می شود، هیچیک نمی تواند با دیگری تماس بگیرد! بلاک شده، هنگام برقراری تماس مشکلی متوجه نخواهد شد، گویی تماس در حال برقرار شدن است، اما بلاک کننده هیچ پیام یا زنگی دریافت نمی کند. وقتی هم بلاک کننده بخواهد تماس برقرار کند، واتساپ پیام می دهد که این مخاطب را بلاک کرده ای و نمی توانی با او تماس بگیری!

بلاک کردن در واتساپ ، دیجی دکی

وضعیت آنلاین

در اینجا هم محدودیت دو طرفه هست. وضعیت آنلاین بودن، آخرین زمان آنلاین بودن، برای هر دو طرف رابطه بلاک شده وجود نخواهد داشت! کلا چیزی در این بخش، یعنی زیر نام مخاطب نوشته نخواهد شد.

بلاک کردن در واتساپ ، دیجی دکی

البته این حالت بدون بلاک کردن در واتساپ هم قابل انجام هست و از طریق تنظیمات که در پستی دیگر به آن می پردازیم.

عکس پروفایل

عکس پروفایل در حالت رابطه بلاک شده، به صورت حالت پیشفرض واتساپ تبدیل می شود و شما نمی توانید عکس جدید پروفایل شخص بلاک شده یا بلاک کننده را ببینید.

بلاک کردن در واتساپ ، دیجی دکی

توضیحات

پروفایل هر شخص یک توضیحات یا همان about دارد. افراد بلاک شده نمی توانند این بخش را از یکدیگر ببینند.

بلاک کردن در واتساپ ، دیجی دکی بلاک کردن در واتساپ ، دیجی دکی

چت در گروه

در گروه ها اوضاع فرق می کند. دیگر موارد گفته شده در رابطه با چت مطرح نیست. اگر دو فرد که یکی دیگری را بلاک کرده در یک گروه عضو باشند، باز هم می توانند پیغام هایی که هر یک در گروه می گذارند را ببینند! حتی اگر اعضای آن گروه فقط همان دو نفر باشند!!

آیا بلاک کردن در واتساپ به معنای پاک کردن مخاطب است؟

پاسخ به این سوال در یک کلام خیر است. بلاک کردن با پاک کردن تفاوت دارد.

چگونه بفهمیم که بلاک شده ایم؟

نشانه های بالا که ذکر شدند را بررسی کنید. اگر در مورد شما و شخص دیگری صدق می کرد، آنگاه به این معنا هست که بلاک شده اید!

 

منبع: تعمیر موبایل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 10 اردیبهشت 1394  ساعت :3:40 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

پاک کردن پیام های تلگرام در به روز رسانی جدید تلگرام ۵.۵

گروه تلگرام به تازگی یک به روز رسانی دیگری را ارائه کرده که شاید یکی از مهم ترین قابلیت های آن امکان پاک کردن پیام های تلگرام حتی بعد از گذشت بیش از ۴۸ ساعت از ارسال پیام است! در ادامه در این رابطه و سایر ویژگی های اضافه شده برایتان خواهیم گفت.

ویژگی های جدید تلگرام ۵.۵

 • امکان پاک کردن پیام های تلگرام به این عنوان که شما می توانید بعد از به روز کردن تلگرام خود، هر پیامی را که قبلا برای شخصی ارسال کرده اید پاک کنید، هم از گوشی خودتان و هم از گوشی و تلگرام طرف مقابل. در گذشته این کار فقط برای مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت امکان پذیر بود. جالب تر اینکه این امکان بعد از به روز رسانی برای تمام پیام های ارسالی شما مهیا می شود!

مطلب مرتبط: نحوه استفاده از تلگرام بدون استفاده از ف ی ل ت ر ش ک ن

 • هنگام فوروارد کردن پیام ها می توانید تعیین کنید که بالای پیام لینکی به شما داده شود یا نه! اگر دقت کرده باشید، در بالای پیام های فورواردی نشان داده می شود که این پیام از طرف چه شخصی فوروارد شده و می توانید او را ببینید. اما در به روز رسانی جدید می توانید از طریق تنظیمات کاری کنید که یا فقط مخاطبانتان امکان دیدن فرستنده پیام های فورواردی شما را داشته باشند یا هیچکس یا همه.

پاک کردن پیام های تلگرام دیجی دکی

 • در تلگرام ۵.۵ می توانید تعیین کنید که چه کسانی عکس پروفایل شما را ببینند. همه یا مخاطبانتان. همچنین می توانید تعیین کنید که چه کسانی آن را نبینند!

پاک کردن پیام های تلگرام دیجی دکی

 • کاربران اندرویدی می توانند هنگام استفاده از ایموجی (شکلک) موضوع مورد نظر خود را سرچ کنند تا ایموجی های مرتبط برایشان نمایان شوند.

مطلب مرتبط: بلاک کردن و بلاک شدن در تلگرام

آیا امکان پاک کردن پیام های تلگرام خوب است؟

بعد از ارائه به روز رسانی جدید تلگرام با این امکانات امنیتی جدید، یک پرسشنامه از طرف خود تلگرام هم منتشر شد که آیا شما با این وضع جدید اوکی هستید یا خیر؟

پاک کردن پیام های تلگرام دیجی دکی

عده ای بر این باور هستند که این به روز رسانی ها کار را برای افراد تروریست و خرابکار ساده تر می کند و بالطبع برای پلیس و نیروهای امنیتی سخت تر. نظر شما چیست؟

 

منبع: تعمیرات گوشی در محل دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 9 اردیبهشت 1394  ساعت :3:37 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

بلاک شدن در اینستاگرام را از طریق این ۶ روش متوجه شوید

پیش از این در رابطه با بلاک شدن در تلگرام و بلاک شدن در واتساپ برایتان گفتیم و حالا می خواهیم در رابطه با فضای اجتماعی محبوب دیگری و بلاک شدن در اینستاگرام برایتان بگوییم که از کجا بفهمیم که شخصی ما را بلاک کرده است. خوشبختانه خود اینستاگرام هنگامی که توسط کسی بلاک می شوید، پیغامی به شما نمی دهد، اما ۶ روش وجود دارد که به تفکیک برایتان شرح خواهیم داد.

۱- یافتن پروفایل هدف از طریق جستجو

به بخش جستجوی اینستاگرام رفته و تلاش کنید تا پروفایل شخصی را که به او شک دارید که شما را بلاک کرده جستجو کنید. نتیجه جستجو حالت می تواند داشته باشد:

الف) پروفایل مورد نظر یافت می شود و تمام پست ها و عکس هایش را می توانید ببینید که در این صورت شما را بلاک نکرده است. ممکن است شما را از فالو کردن خارج کرده باشد، که در این صورت اگر پروفایلش خصوصی باشد با پیغام This Account is Private بجای عکسهایش مواجه می شوید. در این صورت می توانید مجدد درخواست فالو کردن بدهید

بلاک شدن در اینستاگرام ، دیجی دکی

ب) اگر پروفایل را یافتین و در حالیکه تعداد پست هایش بیشتر از صفر است، هیچ عکسی از او نمی توانید ببینید و پیغام No Posts Yet مواجه شوید، بله این نشان از بلاک شدن در اینستاگرام است و شما را بلاک کرده است.

بلاک شدن در اینستاگرام ، دیجی دکی

ج) اگر با جستجو به پروفایل مورد نظر نرسیدید، یا شما را بلاک کرده است و یا اکانت خودش را غیرفعال کرده. برای مطمئن شدن مراحل بعدی را نیز انجام دهید.

۲- چک کردن پروفایل مورد نظر

وقتی شخصی شما را در اینستاگرام بلاک کند، کامنت های قبلی او پاک نخواهند شد. یکی از کامنت های او را پیدا کنید و وارد پروفایلش شوید. اگر اوضاع مانند شرایط بخش قبل، بند (ب) بود آنگاه شما بلاک شده اید.

۳- چک کردن آدرس صفحه مورد نظر به صورت مستقیم

اگر نام کامل اینستاگرامی فرد مورد نظر را می دانید، می توانید از طریق لینک صفحه اش روی یک رایانه شخصی امتحان کنید تا ببینید که پروفایلش به صورت کامل پاک شده یا خیر. در یک رایانه، وارد اکانت اینستاگرام خود شوید، و سپس آدرس Instagram.com/username را وارد کنید با این تفاوت که به جای عبارت username داخل آدرس نام اینستاگرامی فرد مورد نظرتان را وارد کنید.

اگر بلاک شده باشید و یا او اکانت خود را غیر فعال کرده باشد صفحه زیر را خواهید دید:

بلاک شدن در اینستاگرام ، دیجی دکی

می توانید برای اطمینان از اینکه اکانتش غیرفعال شده و یا شما را بلاک کرده روی همین رایانه از اکانت خود خارج شوید و همان لینک را مجدد بزنید تا متوجه شوید. اما خیلی مهم هست که دقیقا نام خودش را وارد کنید.

۴- پاک شدن پیام های مستقیم بعد از بلاک شدن در اینستاگرام

در اینستاگرام، گزینه ای وجود دارد که به نوعی می توانید با طرف مقابل چت کنید، بدون اینکه دیگران پیام های شما را ببینند که به اصطلاح به آن دایرکت می گویند. در این حالت علاوه بر چت نوشتاری، چت تصویری اینستاگرامی هم می توانید داشته باشید. اگر با فرد مورد نظر قبلا چت کرده باشید، بعد از بلاک شدن، تمام این پیام ها خود به خود پاک خواهند شد. البته این حالت زمانی که فرد مورد نظر اکانتش را غیرفعال کرده باشد، باز هم پیش خواهد آمد که برای کشف این موضوع سراغ گروه های مشترکتان بروید. اگر در آنجا پروفایل و پیغام هایش بودند، بله شما بلاک شده اید.

۵- فالو کردن مجدد

اگر پروفایل فرد را پیدا کردید، و او شما را ترک کرده بود (دیگر فالواش نمی کنید) مجدد روی گزینه Follow بزنید. اگر هیچ اتفاقی نیفتد، حتی با چند بار زدن، این یعنی که شما بلاک شده اید. نگران تلاش های زیاد نباشید، فرد بلاک کننده متوجه درخواستهای شما نخواهد شد! ولی اگر بلاک نکرده باشد، با اولین بار که اقدام می کنید، اینستاگرام او را متوجه می سازد.

بلاک شدن در اینستاگرام ، دیجی دکی

۶- از طریق گوشی یا اکانت شخصی دیگر امتحان کنید

آخرین روش که متکی به فرد سومی است، استفاده از اکانت و یا گوشی شخص دیگری است. اگر این شخص سوم و آن فرد مورد نظر کاملا بی ربط باشند که دیگر چه بهتر، امکان اینکه این شخص سوم هم بلاک شده باشد دیگر منتفی است. یکی از روش های فوق را امتحان کنید تا ببینید که اوضاع از چه قرار است.

بلاک کردن استوری اینستاگرام

گاهی ممکن است فردی شما را فقط در رابطه با استوری اش بلاک کرده باشد و یا استوری هایش را فقط برای دوستان صمیمی اینستاگرامیاش منتشر کند و شما نتوانید آن را ببینید. هیچ راهی برای کشف این موضوع وجود ندارد. اما در رابطه با مورد اول، تنها راه استفاده از یک گوشی و اکانت دیگر است، اگر و فقط اگر اکانت او خصوصی نباشد!

کلام آخر

افراد زیادی به دلیل اینکه اینستاگرام از آنها وقت زیادی می گیرد آن را ترک می کنند. بنابراین زود قضاوت نکنید. اگر یکی نشانه های بالا را دیدید، حتما به این معنای بلاک شدن در اینستاگرام نیست! حتما تمام روش ها را کنترل کنید تا بفهمید که بلاک شدید و یا که طرف مقابل از اینستاگرام رفته است! مراقب خوبی ها باشید 🙂

بلاک شدن در اینستاگرام ، دیجی دکی

 

منبع: تعمیرات موبایل در محل دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : سه شنبه 8 اردیبهشت 1394  ساعت :3:33 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

پرداخت عوارض جاده بدون داشتن برچسب و با داشتن برچسب

اگر عید به مسافرت در یکی از جاده های تهران-قم، تهران-ساوه، قزوین-زنجان، کرج قزوین و یکی از باندهای جاده تهران-پردیس متوجه شده اید که هیچ ماموری جهت اخذ عوارض وجود ندارد و بسیاری از مسافران از نحوه پرداخت عوارض جاده بی اطلاع بودند تا اینکه پیامک مربوط به آن را دریافت کردند. در ادامه برایتان چند راه برای پرداخت عوارض جاده را بیان خواهیم کرد. این طرح آنی رو نام دارد و از ۲۸ام اسفند ۹۷ به طور همزمان در ۴ بزرگراه اصلی کشور اجرای شد.

پرداخت موبایلی

از آنجا که کار دیجی دُکی، تعمیرات موبایل در محل هست، در ابتدا روش موبایلی پرداخت عوارض جاده را بیان می کنیم. شما با چند اپ خدمات پرداخت می توانید این کار را انجام دهید. اپ هایی نظیر پرنا، دیجی پی، اتول یار، کیپاد، nspay و تاپ. این های همگی اپ هایی هستند که تماما روی اندروید کار می کنند و برخی روی آیفون هم اپ دارند و برخی هم روی حالت بروزر موبایل.

پرداخت ایستگاهی

چنانچه در مسیرهای مطرح شده در توقفگاه های میان راهی ایستادید، می توانید از طریق دستگاه های پوز مستقر در آنها نیز اقدام به پرداخت کنید.

پرداخت عوارض جاده ، دیجی دکی

برچسب (تگ) بانک مسکن (تگ ETC)

با مراجعه به بانک مسکن و یا کیوسک های بانک مسکن بعد از عوارضی ها می توانید با به همراه داشتن مدارک ماشین یک برچسب الکترونیکی تحت عنوان برچسب ETC دریافت کنید و آن را با مبلغی شارژ نموده و هر بار که عبور می کنید، با استفاده از ۲۰ درصد تخفیف از عوارضی جاده ها عبور کنید. پس از عبور از عوارضی، به شماره موبایلی که هنگام خرید برچسب داده اید، اطلاعات عبور شما پیامک می شود و اگر میزان شارژ برچسب شما کم باشد، به شما گفته می شود که مدت زمانی را فرصت دارید تا آن را مجدد شارژ نمایید و برای این کار باید از طریق درگاه پرداخت بانک مسکن و یا اپ پرنا اقدام نمایید.

پرداخت عوارض جاده ، دیجی دکی

پرداخت بی واسطه

با موافقت صاحب ماشین و دارنده حساب، با مراجعه به بانک، تعیین می کنید که مبلغ عوارض جاده ای بعد از هر بار عبور به صورت خودکار از حسابتان برداشت شود و اطلاعات این برداشت نیز برای صاحب حساب پیامک می شود. بانک های فعال در این حوزه عبارتند از: ملت، سپه، اقتصاد نوین، انصار، شهر، ایران‌زمین، دی و پست بانک.

پرداخت عوارض جاده با استفاده از دستگاه های خودپرداز بانکی

اگر از عوارضی ها عبور کرده باشید و پیامک دریافتی را ملاحظه کنید، متوجه شناسه قبض و شناسه پرداخت عوارضی مربوطه هم خواهید شد. با استفاده از این دو شناسه می توانید به راحتی و از طریق تمام روش هایی که قبض های دیگرتان را با همین روش پرداخت می کنید، مبلغ عوارض را نیز پرداخت نمایید.

پرداخت عوارض جاده ، دیجی دکی

پرداخت گروهی

شرکت هایی که کارمندانشان عبورهای زیادی از عوارض دارند می توانند از طریق سامانه nspay اقدام به پرداخت گروهی نمایند تا ماشین های تعریف شده از این طریق عوارضشان در هر بار عبور پرداخت شود.

 

منبع: تعمیر موبایل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : دوشنبه 7 اردیبهشت 1394  ساعت :3:31 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

سیب اپ ، بازار غیر رسمی اپ های آیفون برای ایرانی ها، بازگشت!

بعد از آنکه شرکت اپل از اقدامات سیب اپ به عنوان بازار ارائه دهنده اپ های آیفون به کاربران ایرانی خوشش نیامد و آن را مغایر با قوانین خود دانست، گواهی شرکت اینترپرایز ارائه دهنده آن را ابطال کرد و بدین ترتیب سیب اپ و تمام اپ هایی که از این گواهی استفاده می کردند مسدود شدند.

داستان چه بود؟

هنوز خبر درست و حسابی در این رابطه از سوی شرکت اپل منتشر نشده، اما موضوع کلی ذکر شده نقض قوانین مالی است. اپ هایی که رایگان و در قبال پرداخت پول می توان آنها را نصب کرد، به ازای هر نصب درصدی از پیش تعیین شده را به خود اپل و اپ استور پرداخت می کنند. اما بازار سیب اپ این کار را نمی کرد و تمام اپ های پولی را بدون دادن درصدی به شرکت اپل منتشر می کرد. همین امر موجب ابطال گواهی شرکت اینترپرایز مربوط به آن شد.

مطلب مرتبط: نصب همراه بانک ملت برای گوشی های آیفون

بازگشت سیب اپ

شرکت های زیادی راه های دیگری برای ارائه اپ های آیفونی خود پیدا کردند و از طریق دیگر شرکت های اینترپرایز اقدام به انتشار اپ خود کردند. شرکت sibapp نیز درحال ایجاد اپی قوی تر از قبل و با استفاده از گواهی یک شرکت دیگری است و احتمال دارد اپ های پولی را از بازار خودش حذف کند. توسعه دهندگان این اپلیکیشن گفته اند که سعی دارند تا پیش از آغاز سال جدید این اپ را آماده و ارائه دهند.

سیب اپ ، دیجی دکی

کافی است بر روی گوشی آیفون خود وارد سایت sibapp شده و بر روی گزینه دانلود مستقیم سیب اپ بزنید. از شما شماره موبایل برای فعالسازی اپ می خواهد و پس از وارد کردن کد فعالسازی کار نصب شروع می شود. در ابتدا از شما پرسیده می شود که itunes باز شود، که شما باید قبول کنید و بدون این که صفحه جدیدی باز شود از شما اجازه نصب می خواهد که با قبول آن نصب برنامه شروع می شود.

وقتی که برنامه نصب شد باید که از طریق تنظیمات، شرکت mohajer را verify کنید تا بتوانید از این اپ مانند سابق استفاده کنید.

توصیه دیجی دُکی

شاید برای عده ای کار کردن با اپ استور اصلی کمی مشکل باشد، اما توصیه داریم که تا جای ممکن اپ ها را مستقیم از خود اپ استور دانلود و نصب نمایید.

منبع: تعمیر آیفون در حضور خودتان

ادامه مطلب

نوشته شده در : یک شنبه 6 اردیبهشت 1394  ساعت :3:28 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

علت داغ شدن شارژر گوشی های موبایل چیست؟

احتمالا تا به حال متوجه داغ شدن شارژر گوشی خود شده اید. وقتی که گوشی یا هر وسیله دیگری را شارژ می کنید، شارژر داغ می شود. آیا جای نگرانی دارد؟ اصلا! در ادامه دلیل این داغ شدن را برایتان شرح خواهیم داد.

اساس کار شارژر

اگر روی شارژر گوشی یا لپتاپ خود نگاه کرده باشید، خروجی ولتاژ و آمپر آن نوشته شده است. عمدتا ۵ ولت بوده و جریان ها با توجه به نوع گوشی و تبلت از ۱ تا ۳ آمپر متغیر هستند. خیلی مهم هست که این اعداد به درستی در خروجی آداپتور ایجاد شوند وگرنه گوشی آسیب خواهد دید. یکی از تفاوت های شارژرهای تقلبی و اصلی همین هست. ضمنا، دلیل آنکه گاهی شارژری یک گوشی را شارژ نمی کند هم این است که از ولتاژ و جریان مناسب آن دستگاه استفاده نشده است.

داغ شدن شارژر گوشی ، دیجی دکی

برق شهری ۲۲۰ ولت و به صورت AC (سینوسی) است. برق مورد نیاز برای موبایل ۵ ولت و به صورت DC است. مداراتی داخل شارژر وجود دارند که اولا AC را به DC تبدیل می کنند و ثانیا ولتاژ خروجی را به ۵ ولت می رسانند. به صورت ساده بخواهیم بگوییم این کار توسط یک دیود و یک ترانزیستور انجام می گیرد.

دلیل داغ شدن شارژر گوشی هنگام شارژ

همانطور که در بند قبل گفتیم، برق شهری باید برای گوشی شما مناسب سازی شود. این مناسب سازی از دو جنبه DC کردن و کم کردن ولتاژ انجام می گیرد. قطعه ای که برق را DC می کند، Switch Mode Power Supply یا به اختصار SMPS نام دارد. این قطعه هنگام فعالیت مقداری حرارت تولید می کند.

اما مهمتر مربوط به بخش کم کردن ولتاژ است. ۲۲۰ ولت به ۵ ولت یعنی اتلاف ۲۱۵ ولت! این ولتاژ در یک مقاوت تنظیم پذیر تلف می شود. اتلاف ولتاژ هم به معنای ایجاد حرارت است. این بخش مسئول اصلی تولید حرارت در شارژر گوشی شما است.

فناوری دیگر

یک حالت دیگر استفاده از سوئیچ هاست که با قطع و وصل کردن های متوالی می توان در نهایت و با اضافه کردن یک فیلتر به خروجی مطلوب دست پیدا کرد. این سیستم هم البته ۱۰۰ درصد بهینه نیست و باز هم با اتلاف و ایجاد حرارت همراه است، اما در شارژرها هنوز از آن استفاده نمی شود.

داغ شدن شارژر گوشی ، دیجی دکی

آیا جای نگرانی دارد؟

داغ شدن شارژر گوشی به خودی خود جای نگرانی ندارد، اما مسائل مهم که باید نگران آن ها بود و در برخی موارد هم نیاز به تعمیر گوشی دارد عبارتند از:

 • داغ شدن بیش از حد خود گوشی هنگام شارژ (در این صورت یا شارژر شما استاندارد نیست یا باید برای تعمیر گوشی اقدام کنید)
 • داغ ماندن شارژر حتی بعد از شارژ کامل گوشی (سیستم گوشی های جدید این گونه است که بعد از آنکه کامل شارژ شدند، دیگر جریان زیادی نمی کشند و این به این معنا است که برقی وارد گوشی نمی شود و بنابراین شارژر نباید داغ شود. اگر بعد از فول شارژ شدن گوشی با یک فاصله زمانی مناسب، همچنان شارژر داغ بود، یا شارژر آسیب دیده و یا مدار شارژ گوشی)
 • به جریان مورد نیاز گوشی خود دقت کنید و شارژر مناسب آن را انتخاب کنید.
 • اگر از پاور بانک استفاده می کنید، چه بهتر که از پاوربانک های هوشمندی که بر اساس نوع گوشی خود تشخیص می دهند و جریان را تنظیم می کنند استفاده کنید، در غیر اینصورت به اعداد کنار خروجی ها دقت کنید.
 • اگر از شارژر فندکی داخل ماشین استفاده می کنید، حتما دقت داشته باشید که هنگام استارت زدن گوشی را جدا نمایید تا جریان ابتدایی که دقیق هم نیست وارد گوشی شما نشود.

داغ شدن شارژر گوشی ، دیجی دکی

رفع مشکلات احتمالی

چنانچه هریک از مشکلات ذکر شده و یا مشکلی دیگر داشتید، برای حل مشکل نگران نباشید، کافی است وارد سامانه دیجی دکی به نشانی www.digidoki.com شوید و بعد از ثبت درخواست و دریافت مشاوره رایگان تلفنی، تعمیر موبایل خود را مقابل چشمانتان در محل شما نظاره گر باشید.

 

منبع: تعمیرات گوشی دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : شنبه 5 اردیبهشت 1394  ساعت :3:25 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

گوشی با چند دوربین چگونه عکس می گیرد؟

تا یکی دو سال پیش، مگاپیکسل دوربین ها مهم ترین عامل کیفیت در گوشی های موبایل به شما می رفت اما حال گوشی با چند دوربین مدل رقابت را عوض کرده و در حالی که دوربین با دو لنز چیز جالب و عجیبی به نظر می رسید، حال رقابت در افزودن تعداد این دوربین های سوار شده روی گوشی شده است!

خلاصه ای از عملکرد دوربین دو لنزه

در گذشته به طور کامل در رابطه با دوربین های دو لنزه برایتان مطالبی گفته ایم. این که یکی به صورت سیاه سفید است و بیشتر روی جزئیات متمرکز می شود و دیگری رنگ محیط را ذخیره می کند. ترکیب تصویر این دو لنز تصاویری با کیفیت بسیار بهتر نتیجه می دهند. سنسور دوربین های سیاه و سفید نور بیشتری را هم می توانند از محیط بگیرند، در نتیجه تصاویر شب دوربین های دو لنزه کیفیت بهتری دارند.

عملکرد گوشی با چند دوربین

بعد از آنکه دوربین های دو لنزه یا گوشی با لنز دوگانه به صورت یک مسئله عادی درآمد، سازندگان به فکر اضافه کردن تعداد دوربین های گوشی افتادند. سامسونگ و هواوی در این زمینه از مجریان اصلی به شمار می آیند و موبایل های با ۳ و یا چهار دوربین و حتی با دو دوربین برای دوربین سلفی را به بازار روانه ساختند. شرکت نوکیا نیز که به تازگی با اندروید کردن گوشی هایش  مجدد سعی در یافتن محبوبیت سابقش را دارد، اخیرا نوکیا ۹ را با ۵ دوربین روانه بازار کرده است که تحولی در این زمینه به شمار می آید.

گوشی با چند دوربین ، دیجی دکی

اما این همه لنز و دوربین برای چه هستند؟ این موضوع از چند زاویه قابل بررسی است. یکی از لحاظ اندازه فاصله کانونی، اندازه دهانه و کیفیت دوربین (مگاپیکسل) و دیگری از لحاظ سیاه و سفید یا رنگی بودن لنز. در ادامه از هر دو منظر برایتان توضیح خواهیم داد.

لنزهای سیاه و سفید در برابر رنگی

همانطور که گفتیم، لنز های سیاه و سفید، نور بیشتری نسبتا به لنزهای رنگی جذب می کنند. تقریبا هر لنز سیاه و سفید، سه برابر لنز رنگی نور را جذب می کند. این باعث می شود که مثلا در نوکیا ۹ که سه لنز آن سیاه و سفید هستند، تقریبا ۱۰ برابر بیشتر از سایر دوربین ها بتواند در محیط های کم نور، نور جذب کند و بنابراین کیفیت عکس های در محیط تاریک آن به مراتب بیشتر خواهد شد. علاوه بر این لنز های سیاه و سفید جزئیات بیشتری هم ذخیره می کنند.

گوشی با چند دوربین ، دیجی دکی

تاثیر تفاوت های دیگر لنزها

در گوشی با چند دوربین ، بعضا ویژگی های اصلی لنز ها با هم متفاوت هستند. این موضوع باعث می شود که هر لنز یک عمق خاص خودش را با کیفیت بالاتری ذخیره کند. به عنوان مثال در گوشی A9 2019 سامسونگ، که چهار دوربین اصلی دارد، کیفیت ها و سایز دهانه این دوربین ها با هم متفاوت هستند. هر کدام تمام تلاش خود را می کند. وقتی عکس ها با هم ترکیب می شوند، شما عکسی خواهید داشت که در تمام ابعاد دقت و وضوح بالایی دارد.

همین موضوع است که به شما امکان گرفتن عکس های بوکه یا همان پورتره را می دهد.

یک توصیه

سعی کنید همواره با دوربین موبایل خود بهترین عکس ها را بگیرید. عکس های دسته جمعی، خانوادگی، زیبایی های طبیعت و … برای دل خودتان عکس بگیرید. مراقب باشید که بخاطر گرفتن یک سلفی جان خود را به خطر نیندازید.

ضمنا اگر دوربین گوشی تان دچار مشکل شد، برای رفع عیب آن نگران نباشید، کافی است وارد سامانه دیجی دکی به نشانی www.digidoki.com شوید و بعد از ثبت درخواست و دریافت مشاوره رایگان تلفنی، برای تعمیر دوربین موبایل خود، کارها را به دیجی دُکی بسپارید!

منبع: تعمیر گوشی  دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : جمعه 4 اردیبهشت 1394  ساعت :3:21 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

گوشی تاشو و شفاف نتیجه ثبت اختراعی از طرف شرکت ال جی

گوشی تاشو در گذشته نیز به نوبه خودش جالب بود و حالا هم با بزرگ و هوشمند شدن گوشی های موبایل، تاشو بودن مجدد یکی از قابلیت های گوشی ها شده و شرکت های مختلفی همچون سامسونگ و هواوی اخیرا محصولاتی تاشو ارائه کرده اند.

گوشی تاشو ال جی ، دیجی دکی

اختراع ال جی

تقریبا یک هفته پیش شرکت ال جی اختراعی ثبت کرده که می تواند برای دوستداران تکنولوژی جالب باشد. دستگاهی شفاف با امکان تا شدن از وسط! بدون تا همچون یک تبلت است و وقتی تا می شود در ابعاد یک گوشی می شود (مانند سایر گوشی های تاشوی ارائه شده تا به الان).

گوشی تاشو ال جی ، دیجی دکی

شفاف بودن این وسیله در زوایای مختلف کمی متفاوت است، اما این امکان هم وجود دارد که بتوان از دو سمت دستگاه استفاده های مجزا کرد! در حال حاضر با توجه به تصاویر ارائه شده، می توان از صفحات نمایش گوشی تاشو در حالت باز به صورت تصویری پیوسته استفاده کرد و یا آنکه دو صفحه تصاویر و کاربردهای متفاوت داشته باشند.

مطلب مرتبط: تعمیر گوشی ال جی

دوربین آن هم به نوبه خودش جالب خواهد بود. یک دوربین معمولی در جلو و دوربینی چند لنزه در پشت آن که با داشتن یک لیزر می تواند تصاویر را به صورت سه بعدی نیز تهیه کند.

از اختراع تا بازار 

اگر چه این چیزها خیلی جالب به نظر می رسند، اما تا به بازار برسند و در دستان شما احتمالا راهی طولانی وجود داشته باشد. اما چنین اختراعاتی راه را برای بسیاری از خلاقیت ها باز می کند. تصور کنید شیشه ماشین شما یک صفحه نمایش بزرگ باشد که برای مسیریابی نقشه و جهت روی شیشه آن بیفتد، بدون آنکه اختلالی در دید شما ایجاد کند!

گوشی های ال جی

شرکت ال جی کمی از بازار رقابت گوشی های هوشمند عقب افتاده و سعی دارد تا این بازار را مجدد بدست آورد. البته که ال جی نیز همانند رقیب اصلی اش سامسونگ در بسیاری از بخش های دیگر نیز فعالیت می کند، اما سود و شهرتی که در بازار موبایل هست را نمی توان به راحتی جایگزین کرد.

محصولات ال جی ، دیجی دکی

اما چنانچه شما یک گوشی ال جی دارید و دچار مشکل شده است، نگران نباشید. وارد سایت دیجی دُکی به نشانی www.digidoki.comشوید و بعد از ثبت درخواست منتظر تماس کارشناسان دیجی دُکی باشید. بعد از ارائه یک مشاوره رایگان تلفنی، در صورت تمایل شما، برایتعمیر گوشی در محلی که شما می خواهید اقدام خواهند کرد!

منبع: تعمیرات موبایل در هر مکان در هر زمان

ادامه مطلب

نوشته شده در : پنج شنبه 3 اردیبهشت 1394  ساعت :3:18 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

تعمیرات موبایل در منزل از رویا تا حقیقت!

این روزها با گران شدن خیلی از اجناس من جمله گوشی های موبایل، تعمیرات امری ضروری و بعضا واجب به حساب می آید. اما آیا می توان تعمیرات موبایل در منزل انجام شود؟ در یک کلام بخواهیم جواب بدهیم، باید بگوییم که بله! در ادامه در این رابطه با شما بیشتر خواهیم گفت.

تعمیرات موبایل در منزل ، آرزویی ممکن برای همگان!

تعمیرات موبایل بعضا مسئله ای پیچیده است. اما چنانچه تعمیرکاری به اندازه کافی حرفه ای و آموزش دیده باشد، می تواند در حداقل ۸۰-۹۰ درصد موارد موبایل را در جایی به غیر از تعمیرگاه تعمیر کند! این امر شدنی است و برای این حرف اثبات هم وجود دارد.

تعمیرات موبایل در منزل ، دیجی دکی

تعمیرات را به صورت کلی به دو دسته سخت افزاری و نرم افزاری می توان تقسیم کرد. تعمیرات نرم افزاری که در بدترین شرایط نیاز به یک سیستم دیگری همچون رایانه و اینترنت دارند که با لپتاپ و اینترنت همراه قابل انجام در محل هستند.

در رابطه با تعمیرات سخت افزاری، در ۹۰ درصد موارد، مورد خرابی به گونه ای است که باز هم در محل قابل تعمیر است.

نحوه تعمیر موبایل در منزل

یا باید خودتان تعمیرات بلد باشید تا گوشی را در منزل تعمیر کنید و یا باید بتوانید به یک سیستم و گروه حرفه ای اعتماد کنید و کار تعمیرات گوشی خود را به آنها بسپارید. در ادامه این گروه را به شما معرفی خواهیم کرد.

تعمیرات موبایل در منزل ، دیجی دکی

گروه دیجی دُکی با افتخار توانسته شعار تعمیرات موبایل در منزل و به طور کلی تر تعمیرات موبایل در محل را به واقعیت تبدیل کند. دیجی دُکی اعلام می کند که تا به این لحظه بیش از ۱۵هزار درخواست ثبتی در سامانه اش را پیگیری کرده و بالای ۸۰ درصد از تعمیرات را در محل انجام داده است.

تعداد زیادی از موارد ثبتی هم با یک مشاوره کاملا رایگان، از طریق تلفن و به دست صاحب گوشی انجام شده است!

مزایای تعمیرات گوشی در منزل

مزایای این کار برای همگان واضح است، اما چند مورد را بصورت خلاصه برایتان می گوییم:

 • امنیت اطلاعات
 • عدم جابجایی بدون دلیل قطعات
 • دور نشدن گوشی از شما
 • استراحت و آسایش در منزل
 • عدم نیاز به یافتن تعمیرکار مناسب

این موارد به همراه بسیاری از موارد دیگر، دلایلی خوب و مناسب جهت انجام تعمیرات موبایل در محل است

روند کار دیجی دُکی

اگر خدای ناکرده گوشی شما آسیب دید و مجبور به تعمیر کردن آن شدید، ناراحت نباشید. وارد سایت دیجی دُکی به نشانیwww.digidoki.com بشوید. در کمتر از یک دقیقه یک درخواست ثبت کنید و بعد منتظر باشید تا کارشناسی با شما تماس بگیرد. کارشناس دیجی دُکی یا همان دیجی تِک سعی خواهد کرد در وهله اول مشکل شما را تلفنی و رایگان حل کند. اگر نشد، مشکل که برایش مشخص شد، در صورت رضایت شما و با هماهنگی خود شما، جهت تعمیر موبایل در منزل شما یا هر محل دیگری که بخواهید اقدام خواهد کرد.

تعمیرات موبایل در منزل

نگران چیزی نباشید، بعد از تعمیرات یک ماه مهلت تست و گارانتی دارید و دیجی دُکی در این مدت همواره پشت شما خواهد بود!

در حال حاضر این خدمات به هم میهنان عزیزمان در تهران و کرج ارائه می شود و به زودی منتظر باشید تا استان های بعدی را نیز اعلام کنیم!

 

منبع: تعمیر موبایل ، دیجی دکی

ادامه مطلب

نوشته شده در : چهارشنبه 2 اردیبهشت 1394  ساعت :3:14 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

درباره ما

اِلبان ایجاد شد تا مانع از تکرار تجربه تلخ تعمیرات موبایل ما برای دیگران باشد.

بایگانی

آمار بازدیدها

 • کل بازديد : 25430
 • تعداد کل مطالب : 371
 • تعداد کل نظرات : 0
 • تاریخ ایجاد وبلاگ : پنج شنبه 22 مهر 1395 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه