مکالمه صوتی واتساپ بهتر است یا مکالمه معمولی؟

یکی از اولین و مهمترین قابلیت های هر موبایلی امکان مکالمه داشتن با آن است. در ابتدا موبایل ها فقط قادر بودند مکالمه معمولی داشته باشند و بعدها پیامک هم آمد و حالا با اتصال گوشی به اینترنت دنیا، دنیای دیگری شده است. در این پست به مقایسه مکالمه صوتی واتساپ با مکالمه معمولی می پردازیم. هم از نظر کیفیت و هم از نظر هزینه.

نرم افزارهای چت بسیار زیادی در بازار اپلیکیشن های موبایلی وجود دارد. برخی رایگان و برخی پولی هستند. واتساپ نیز یک نرم افزار اجتماعی و چتی می باشد که امکان مکالمه صوتی آن رایگان است و خوشبختانه برخلاف تلگرام هنوز فیلتر نشده است. (دلیل فیلتر شدن امکان مکالمه صوتی تلگرام هم مسائل امنیتی و عدم توانایی در کنترل این گونه تماس هاست که به دلیل استفاده زیاد و همه گیر بودن آن میان ایرانیها آن فیلتر شده است و احتمال دارد این اتفاق برای سایر نرم افزارهایی هم که مورد استقبال عموم قرار گیرند بیفتد)

مکالمه صوتی واتساپ ، دیجی دکی

مکالمه صوتی واتساپ ، دیجی دکی

از آنجا که کیفیت تماس صوتی به میزان آنتن دهی گوشی مربوط می شود، بنابراین هرجا آنتندهی بهتر باشد کیفیت مکالمه بهتر خواهد بود که این مقوله برای هر دو مکالمه معمولی و مکالمه صوتی واتساپ مطرح است. اما اگر جایی اینترنت از منبع دیگری به غیر از خط سیم کارت تامین شود و آنتن دهی سیم کارت ضعیف باشد، مکالمه صوتی واتساپ برنده خواهد بود.

 

مرتبط: تعرفه اپراتورها

 

و اما درمورد هزینه که شاید دغدغه اصلی بسیاری از کاربران باشد. بر اساس محاسبات کارشناسان دیجی دکی با استفاده از نرم افزارهای گوناگون، یک دقیقه مکالمه در واتساپ با اینترنت LTE در هر دو طرف حجمی معادل ۸۰۰ تا ۱۳۰۰ کیلو بایت مصرف خواهد شد. البته در گزارشی از اندروید این مصرف معادل ۶۰۰ کیلو بایت بوده که در آن گزارش درمورد نوع اینترنت اتصالی صحبتی نشده است. بر اساس نرخ های اعلامی از سوی اپراتورها برای هر کیلو بایت مصرف اینترنت (بین ۰.۴ تا ۰.۶ ریال) هزینه هر دقیقه مکالمه با اینترنت آزاد (بدون بسته) اپراتورها معادل ۳۲۰ الی ۷۸۰ ریال خواهد بود که البته قیمت بازه بالا خیلی زیاد در نظر گرفته شده است و معمولا همان ۸۰۰ کیلو بایت مصرف به دست آمده است.

خلاصه مکالمه صوتی واتساپ دقیقه ای تقریبا ۳۲تومان می شود در حالیکه این نرخ در اپراتورها مبلغی است از ۵۰تومان به بالا. بنابراین از لحاظ هزینه مکالمه صوتی واتساپ برنده خواهد بود. و این هزینه حتی با استفاده از بسته های اینترنتی اپراتورها کمتر هم خواهد شد!

 

منبع: تعمیر موبایل در محل دیجی دکی

نوشته شده در : جمعه 29 دی 1396  ساعت :6:18 PM   |   توسط :اِلبان نظرات (0)

درباره ما

اِلبان ایجاد شد تا مانع از تکرار تجربه تلخ تعمیرات موبایل ما برای دیگران باشد.

بایگانی

آمار بازدیدها

  • کل بازديد : 25432
  • تعداد کل مطالب : 371
  • تعداد کل نظرات : 0
  • تاریخ ایجاد وبلاگ : پنج شنبه 22 مهر 1395 

تماس با ما

پست الکترونيکي :
وب سایت :

خبرنامه