به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

هر گونه نظر و پیشنهاد و انتقادی داشتید، در قسمت نظرات اعلام کنید.

لینک های سایت

 باشگاه خبرنگاران؛ به نقل از پلیس فتا، کودک شما علاقه زیادی به استفاده از اینترنت دارد و وقت زیادی را پای رایانه می‌گذراند. شما نگران بی تحرکی، احتمال چاقی و بروز ناراحتی‌های جسمی از جمله ضعیف شدن چشم او هستید. محققان هم که هر روز حرف تازه‌ای می‌زنند. یک روز می‌گویند استفاده از اینترنت باعث انزوای آدم‌ها می‌شود و روز دیگر کشف می‌کنند که اینترنت در تحکیم پیوندهای انسانی و دوستانه موثر است. اما در این میان چیزی که بیشتر از همه می‌تواند باعث نگرانی والدین شود، خطراتی است که ممکن است به واسطه استفاده از این پدیده گریبانگیر بچه‌ها شود.
 
رعایت این نکات ساده ممکن است در این زمینه به شما کمک کند:
1. به جای جلوگیری از استفاده از اینترنت، با فرزندان خود درباره‌ آنچه در اینترنت انجام می‌دهند گفتگو کنید و به آن‌ها آموزش دهید. آن‌ها را تشویق کنید به هنگام گشت و گذار در اینترنت، پدر و مادر، آموزگار یا سرپرست خود را در جریان بگذارند.

 


کارشناسان توصیه می‌کنند که کامپیوتری که کودک از آن استفاده می‌کند باید در اتاق نشیمن، جایی که والدین و سرپرستان بر آن نظارت دارند قرار داده شود. این اقدام کودکان را تشویق می‌کند وقتی به مشکل یا مساله‌ نگران کننده‌ای برخورد کردند بزرگترها را در جریان بگذارند. 
همچنین استفاده از نرم‌افزارهایی که به والدین امکان می‌دهد محتویات اینترنت را کنترل کنند می‌تواند مفید باشد. با این حال برخی فیلترها پیش پا افتاده است و سایت‌های مفید را نیز مسدود می‌کند.
 
2.به بچه ها آموزش دهید به هنگام باز کردن ایمیل‌ها و پیوست‌های آن‌ها (Attachment) احتیاط به خرج دهند و چنانچه آنتی ویروس ندارند آن‌ها را باز نکنند حتی اگر فرستنده را بشناسند. بسیاری از والدین بیش از پیش نگران پیام‌های نامناسبی هستند که به صندوق ایمیل کودکان ارسال می‌شود. 

یکی از راه‌های پرهیز از این دردسر، ایجاد دو آدرس ایمیل برای کودکان است. یکی از آن‌ها یک آدرس ایمیل خصوصی است که برای ارسال پیام با آشنایان و دوستان کودک مورد استفاده قرار می‌گیرد و دیگری یک آدرس عمومی برای گشت و گذار در اینترنت و ثبت در وب سایت‌های مختلف. به این ترتیب ایمیل‌های ناخواسته، وارد صندوق عمومی خواهد شد و شما می‌توانید آن را کنترل کنید.
 


3.چت روم‌ها یا اتاق‌های گفتگوی مجازی روی اینترنت (Chat Room) محلی مناسب برای ملاقات و گفتگو با سایر کودکان در سراسر جهان است، اما کودک باید احتیاط زیادی به خرج دهد و هر بار پیش از ورود به آن از والدین خود اجازه بگیرد. حتی اگر یک چت روم تنها مختص ورود کودکان باشد، درحال حاضر هیچ راهی برای جلوگیری از ورود بزرگسالان به آن وجود ندارد و ممکن است کسی برای اغفال کودک وارد آن شود. به کودکان یادآوری کنید هرگز نباید آدرس خانه، شماره تلفن یا نام مدرسه خود را در اختیار کسانی بگذارند که در اینترنت ملاقات می کنند، مگر آنکه به طور مشخص از پدر و مادر یا آموزگار اجازه داشته باشند.

همچنین نباید بدون اجازه پدر و مادر یا سرپرست، عکس خود را برای کسی ارسال کنند. همچنین کودک باید کلمات گذر (password) را کاملا مخفی نگاه دارد و حتی در اختیار نزدیک ترین دوست خود قرار ندهد.
 
4.هرگز به کودک اجازه ندهید بدون آگاهی شما شخصا با کسی که در اینترنت آشنا شده است ملاقات کند. حتی در آن صورت نیز باید با یک بزرگسال همراه باشد و در اماکن عمومی ملاقات کند. به کودکان خود بیاموزید کسانی که در اینترنت با شما تماس می‌گیرند همیشه همان کسانی نیستند که ادعا می‌کنند.

ادامه مطلب
چهارشنبه 27 فروردین 1393  - 3:14 PM
 باشگاه خبرنگاران؛ آسیب‌پذیری بسیار مهمی در تاریخ 19 فروردین 1393 - 8 آوریل 2014 منتشر شده است که درجه تهدیدهای اینترنتی را در وضعیت قرمز قرار داده است و به "خونریزی قلبی" شهرت یافته است. خونریزی قلبی با تحت تاثیر قرار دادن بخش open ssl می تواند به اطلاعات سایت ها و کاربران دسترسی پیدا کند، open ssl در تمامی وب سرورها وجود دارد و به صورت رایگان در اختیار تمامی افراد قرار گرفته است، اما در جدیدترین نسخه open ssl که در سال 2012 کار خود را آغاز کرد، یک مشکل اساسی و اشتباه بزرگ در برنامه نویسی صورت گرفته است، به صورتی open ssl اطلاعات موجود در سرور را در اختیار کاربران قرار می دهد، از این رو هکرها و افراد سودجو اقدام به بهره برداری غیر مجاز از اطلاعات کاربران می کنند و با استفاده از این شیوه تعدادی از سایت های بزرگ هک شده اند. بهترین راه برای مقابله با این مشکل، بروز رسانی open ssl به جدیدترین نسخه و تغییر رمزهای اینترنتی است. توجه داشته باشید که خونریزی قلبی سایت های گوگل و یاهو را هم مورد تهدید قرار داده است و برای افزایش امنیت اطلاعات خود بهتر است رمزهای عبور ایمیل ها را در این دو سرور بزرگ ایمیل دهی عوض کنید.
 
 
حال دریچه قصد معرفی یک سایت ایرانی را دارد که می تواند با استفاده الگوریتم های پیشرفته خود بگوید، چه سایت هایی دچار خونریزی قلبی شده اند. کافیست وارد لینک زیر شوید و آدرس مورد نظرتان را وارد کنید تا سایت به شما بگوید سایت مد نظرتان سالم است یا دچار خونریزی قلبی شده است.
 
ادامه مطلب
چهارشنبه 27 فروردین 1393  - 3:06 PM

2

شنوایی انسان‌ها درنوع خود بسیار شکننده  ضعیف است و در این میان گوش دادن به موسیقی ممکن است موجب شود تا بخشی از شنوایی فرد دچار اختلال وآسیب‌دیدگی شود  ولی چه سبک‌هایی از موسیقی می‌تواند بیشترین آسیب را برای گوشی انسان داشته باشد؟ جواب این سوال با کمک متخصصین کامپیوتر و پزشکی تشخیص داده شده است و ممکن است به‌هیچ عنوان با انتظارات شما یکسان نباشد.

در نخستین گام تمامی ما به حجم صدای تولید شده توسط ابزار موسیقی فکر می‌کنیم و به‌همین دلیل ممکن است فکر کنیم که موسیقی راک بیشترین آسیب را به افراد می‌رساند. در این صورت باید بیشتر خوانندگان و نوازندگان این سبک در معرض کر شدن قرار داشته باشند ولی در حقیقت امر گروه دیگری از موسیقی‌دانان هستند که در خطر بسیار جدی‌تر قرار دارند.

موسیقی کلاسیک برای ما ممکن است آرامش‌بخش‌ترین موسیقی ممن به‌نظر برسد ولی تحقیقات نشان داده است که میزان خروجی صدا در یک گروه ارکستر ممکن است به‌مراتب از یک گروه راک بیشتر باشد و علاوه بر این تعداد جلسات تمرینی گروه‌های موسیقی کلاسیک به مراتب بیشتر از گروه‌های راک است و این موضوع موجب شده است تا موسیقی‌دانان این عرصه درخطر بسیار بالایی قرار داشته باشند زیرا به‌صورت عمومی از پوشاندن گوش خود در هنگام تمرین خودداری می‌کنند.

2-1

متخصصین کامپیوتر با اندازه‌گیری دقیق میزان خروجی صدا در شرایط مختلف به‌ عرض‌یابی شرایط پرداخته‌اند، برای نمونه حضور در یک استادیوم هاکی شما را در معرض صدای 104 دسی بلی قرار خواهد داد، حضور در مسابقات ماشین‌رانی صدای 120 دسی بلی را وارد سیستم شنوایی شما خواهد نمود، در این میان حداکثر میزان صدایی که ممکن است به گوش ما آسیب نزند 1000 دسی بل است و جالب اینجاست که تمرینات موسیقی کلاسیک در بازه‌ای نزدیک به 103 دیسی بل به گوش خواهند رسید و همین امر موجب شده است تا موسیقی‌دانان این سبک در خطر قرار داشته باشند.

این موضوع درباره گوش دادن به موسیقی نیز صادق است و باید درنظر داشته باشید که قرار گرفتن در معرض موسیقی بالاتر از 100 دسی بلی برای مدت زمان بیش از 15 دقیقه می‌تواند به شنوایی شما آسیب بزند، بنابراین درصورتی که علاقه‌مند به گوش دادن به موسیقی با صدای بلند هستید هر یک ربع یک‌بار هدفون خود را از گوش خارج نموده و یا اینکه موسیقی را با صدای کمتری گوش بدهید تا آسیب کمتری بینید. برای اطلاع از میزان خروجی کافیست تا نام مدل گوشی، لپ تاپ یا تبلت خود را به همراه بنچ مارک DAC1 HDR در اینترنت جستجو کنید تااز نهایت توان خروجی دستگاه  مطلع گردید.

ادامه مطلب
سه شنبه 26 فروردین 1393  - 7:24 PM

3-1

دانشمنادن موفق به ساختن نخستین ساعت مچی اتمی جهان شده‌اند، این ساعت ویژه برای نخستین بار است که با این بعاد کوچک عرضه می‌شود و به‌همین دلیل نیز توجه بسیاری را برانگیخته است.

این ساعت با دقت بی‌نظیر خود به‌خوبی می‌تواند برای مدتی طولانی با کمترین میزان خطا به‌ کار کردن ادامه بدهد و به‌همین دلیل نیز داشتن آن چندان ارزان قیمت نخواهد بود. طراحی این ساعت نیز بسیار مناسب است و ساختن آن نیازمند دقت فراوانی بوده است. این ساعت دارای ابعادی غیر معمول است و اندکی از اندازه ساعت‌های مرسوم مچی بزرگ‌تر است ولی این تفاوت ابعادی به ‌اندازه‌ای نیست که موجب شود تا از داشتن آن صرف‌نظر کنید.

3

این ساعت Cesium 133 نام دارد و توسط یک دانشمند به‌ نام جان پترسون اختراع شده است و طراحی و تولید آن نیز بر عهده شرکت مشهور باتیس هوای بوده است . نخستین معرفی این ساعت حدود 6 ماه پیش صورت پذیرفت ولی مورد نشان داده شده در آن زمان با ساعت فعلی تفاوت بسیار عمده‌ای دارد و ساعت فعلی به‌مراتب زیباتر و ظریف‌تر از ساعتی است که در آن معرفی به نمایش درامده بود.

در وب سایت باتیس  هواوی درباره این ساعت نوشته شده است:« فناوری این ساعت چیزی است که چند دهه پیش حتی کسی نمی‌توانست آن را تصور کند ولی ما موفق شده‌ایم این دستاورد ویژه علمی را در این ابعاد کوچک تولید نماییم.»

ادامه مطلب
سه شنبه 26 فروردین 1393  - 7:21 PM
باشگاه خبرنگاران،نرم افزار Clean Master یک ابزار مناسب برای پاک کردن فایل های temp و cache ها و فایل های  است که اغلب حجم زیادی از مموری کارت گوشی را به خود اختصاص می دهد.
 
 
ویژگیها Clean Master:
 
پاک کردن کش برنامه ها
پاک کردن پوشه های خالی
پاک کردن فایلهای بدون استفاده
پاک کردن clipboard
پاک کردن History برنامه ها
Task manager قدرتمند
نمایش تمام فایلهای apk موجود در گوشی
دارای ویجت Task killer
 
برای دانلود روی تصویر زیر کلیک کنید
ادامه مطلب
سه شنبه 26 فروردین 1393  - 7:18 PM

صفحات سایت

تعداد صفحات : 17

جستجو

آمار سایت

کل بازدید : 4654267
تعداد کل پست ها : 30564
تعداد کل نظرات : 1029
تاریخ ایجاد بلاگ : پنج شنبه 19 شهریور 1388 
آخرین بروز رسانی : دوشنبه 19 آذر 1397 

نویسندگان

ابوالفضل اقایی

امکانات جانبی

عمارنامه : نجوای دیجیتال بصیرت با دیدگان شما AmmarName.ir
فا تولز - ابزار رایگان وبمستر
Learning Products