تاريخ : یک شنبه 13 دی 1394  | 12:39 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

تشکیل روزانه ۱۷۰۰ پرونده ضرب و جرح در پزشکی قانونی


پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: در هشت ماهه سال جاری ۴۰۷ هزار و ۸۸۶ مصدوم نزاع به ادارات پزشکی قانونی سراسر کشور مراجعه کردند.
تشکیل روزانه ۱۷۰۰ پرونده ضرب و جرح در پزشکی قانونی

به گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، در هشت ماهه امسال از کل مراجعین نزاع ۲۸۲ هزار و ۴۵۹ نفر مرد و ۱۲۵ هزار و ۴۲۷ نفر زن بودند.

بر اساس این گزارش در این مدت استان‌های تهران با ۷۰ هزار و ۸۴۰، خراسان رضوی با ۳۴ هزار و ۹۷۱ و اصفهان با ۲۹ هزار و ۱۸۹ نفر بیشترین و استان های خراسان جنوبی با دو هزار و ۴۵۴، ایلام با دو هزار و ۵۱۳ و سمنان با سه هزار و ۲۵۶ نفر کمترین آمار مراجعین نزاع را داشته اند.

در آبان ماه سال جاری آمار مراجعین نزاع به ادارات پزشکی قانونی ۳۹ هزار و ۴۵۲ نفر بود که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با افزایش سه دهم درصدی مواجه بوده است.

مراجعین نزاع به خاطر داشته باشند

۱ - ظاهر خون آلود تأثیری در صدور نظریه کارشناسی توسط پزشکی قانونی ندارد، آنچه مبنای صدور نظریه کارشناسی در خصوص جراحات است، نوع جراحت و عمق آن است. لذا معاینه دقیق ‌تر ضایعات نیازمند تمیز بودن موضع و بررسی دقیق آن توسط کارشناسان پزشکی قانونی است.

۲- همچنین باید افزود که دیگر چیزی به نام طول درمان در پزشکی قانونی تعیین نمی‌شود و این هم یکی دیگر از باورهای نادرست به یادگار مانده از گذشته است.

۳- برای صدور نظریه کارشناسی در خصوص صدمات ناشی از نزاع توسط سازمان پزشکی قانونی ارائه معرفی نامه از مراجع قضایی و یا کلانتری الزامی است.

۴- در مواردی برای بررسی دقیق تر جراحات و یا عوارض صدمات نیازمند اخذ مشاوره و یا تصویربرداری و یا سایر اقدامات پاراکلینیک هستیم. این امر برای حفظ حقوق مراجعین و اظهار نظر دقیق در خصوص صدمات است، لذا صبر و شکیبایی بیشتر مراجعین را می طلبد.

۵- در صورت وجود جراحات و صدمات عمده و تهدید کننده، فرد می تواند پس از انجام اقدامات درمانی به پزشکی قانونی مراجعه کنند. سوابق اقدامات انجام شده از سوی پزشکی قانونی از مرجع درمان کننده اخذ خواهد شد تا حقی از فردی ضایع نشود.

۶- صدمات ایجاد شده در نزاع (شامل آثار ضرب و جرح) یا مشمول دیه است یا ارش. در دیه "که مقدار مالِ معینی است و در شرع مقدس به سبب جنایات غیرعمدی بر نَفس، عضو یا منفعت یا جنایات عمدی در مواردی که به هر جهت قصاص ندارد، مقرر شده‌ است. اَرش نیز "دیه غیر مقدر است و میزان آن در شرع تعیین نشده است و دادگاه با لحاظ نوع و کیفیت جنایت و تآثیر آن بر سلامت مجنی علیه و میزان خسارت وارده با در نظر گرفتن دیه مقدر و با جلب نظر کارشناس میزان آن را تعیین می کند." لذا در مواردی که برای صدمه وارده دیه مقدر وجود نداشته باشد کارشناس پزشکی قانونی بر اساس نوع جراحت و کیفیت آن و تأثیر بر سلامت مُجنی علیه و ایجاد یا عدم ایجاد نقص عضوی و تأثیر در کارایی عضو یا اندام اقدام به تعیین ارش می کنند که میزان ارش نسبت به دیه کامل انسان تعیین می شود.

 


ادامه مطلب
نظرات 0

بازداشت 40 نفر از کسانی که در ورود به ساختمان سفارت سعودی نقش داشتند


دادستان تهران گفت: ۴۰ نفر از کسانی که در ورود به ساختمان سفارت سعودی نقش داشتند، دستگیر شده‌اند.
بازداشت 40 نفر از کسانی که در ورود به ساختمان سفارت سعودی نقش داشتند

به گزارش گروه اجتماعی دفاع پرس، عباس جعفری‌دولت آبادی با اشاره به حوادث شب گذشته در مقابل سفارت سعودی و تعرض عده‌ای به ساختمان این سفارت گفت: تا این لحظه ۴۰ نفر از کسانی که در ورود به ساختمان سفارت مذکور نقش داشتند شناسایی و دستگیر شده‌اند. همچنین تحقیقات برای شناسایی دیگر افراد موثر در این حادثه ادامه دارد.

وی تاکید کرد: دستور قضایی برای شناسایی و دستگیری سایر افراد در این زمینه صادر شده است. پرونده مذکور نیز در دادسرای شهید مقدس تهران تحت رسیدگی است.

 


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : یک شنبه 13 دی 1394  | 12:38 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

ثبت روزانه 432 طلاق در کشور


مدیرکل آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه براساس آمار ثبت احوال در هر ساعت بطور متوسط 18 طلاق در کشور به ثبت می رسد گفت: در طول 24 ساعت شبانه روز نزدیک به 432 واقعه طلاق در کشور رخ می دهد.
ثبت روزانه 432 طلاق در کشور

به گزارش سرویس اجتماعی دفاع پرس،ولی الله نصر با بیان اینکه متاسفانه پدیده طلاق رو به افزایش است افزود: در 9ماهه امسال نسبت به کل سال گذشته 4.2 درصد طلاق در کشور رشد داشته است.

وی اظهار کرد: کمترین میزان طلاق مربوط به استانهای یزد و سیستان و بلوچستان، بیشترین مربوط به تهران و کرج به ازای جمعیت آنهاست.

نصر با اشاره به اینکه در کل کشور به ازای هر 4.2 ازدواج یک مورد طلاق صورت می گیرد افزود: در تهران به ازای هر 2.8 ازوداج یک طلاق و در البرز هم به ازای هر 3.1 ازدواج یک طلاق رخ می دهد.

وی اظهار کرد: بیشترین وقوع طلاق ها مربوط به یکسال اول زندگی زوج ها است که 14 درصد طلاق ها مربوط به یکسال اول و بعد پنج سال زندگی مشترک است.

این مسئول با بیان اینکه این امار نشان دهنده نبود شناخت کافی خانواده و کمرنگ شدن معیارهای سنتی و جایگزین معیارهای جدید منجر به بروز طلاق شده است افزود: همچنین شکاف نسلی خیلی سریع بین جوانان و بزرگترها ایجاد شده است.

مدیرکل آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی ا اشاره به وجود فناوری های جدید ارتباطی و عدم استفاده درست از آن ها توسط جوانان از فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی گفت: امروز معیار انتخاب ازدواج تغییر یافته است.

وی با اشاره به اینکه بحث اعتقادات مذهبی ، قومیتها و گروهی یک عامل بسیار مستحکم در تحکیم بنیان خانواده محسوب می شود

اظهار کرد: هرچند استان یزد و برخی از استانهای کشور مهاجرپذیرهستند اما هرجا محلیت و قومیت حفظ شده یک واکسیناسیون خوبی در برابر آسیبهای اجتماعی به ویژه طلاق است.

** آمار طلاق عاطفی قابل اندازه گیری و خط کشی نیست

مدیر کل آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه آمار طلاق عاطفی قابل اندازه گیری و خط کشی نیست گفت: این یک آسیب پنهان در درون خانواده هاست.

نصر، افزود: با توجه به تماسهای خط 123 بهزیستی و با خط مشاوره 1480تلفنی ، نشان از این است که بحث طلاق عاطفی یک موضوع جدی در درون خانواده ها متاسفانه جاری و ساری است.

وی اظهار کرد: در این زمینه باید در بحث نشاط اجتماعی ، فرهنگ و تبلیغات رسانه ای کارها جدی تری در زمینه بحث بنیان خانواده انجام دهند.

نصر با اشاره به مغفول ماندن بحث نشاط اجتماعی در کشور گفت: نزدیک به 40 شبکه ماهواره ای فیلم بصورت فارسی پخش می کند و خیلی از فرهنگ ، اداب و سنن ما را نشان گرفته است و قبح برخی از مسائل را ریختند.

این مسئول با بیان اینکه در گذشته طلاق در خانواده ها قبح داشت افزود: اکنون برخی خانواده ها طلاق را یک افتخار می دانند.

وی دلایل عمده طلاق در کشور اعتیاد و دخالت اطرافیان بیان و اظهار کرد: یکی از علل مراجعه زوج ها برای طلاق در دادگاهها بحث خیانت همسران و روابط خارج از عرف خانواده است که امار نشان می دهد در مردان بیشتر این موضوع رواج دارد خیلی ارتباط مستقیم و تنگاتنگ با اعتیاد دارد.

وی در ادامه از سکونت 12 میلیون نفر در سکونتگاههای غیر رسمی و غیر شهری در کشور خبر داد و گفت: البته در این زمینه آمارهای ضد و نقیضی وجود دارد.

نصر افزود: این سکونتگاههای منشاء بسیاری از آسیب های اجتماعی می شود و انتطار این است تمامی دستگاههای متولی رفاه و خدمات اجتماعی در این زمینه ورود کنند.

 


ادامه مطلب
نظرات 0

دیدار علی لاریجانی با خانواده شهید گنجی/ مادر شهید: مسئولان از شهدا الگو برداری کنند


دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استان بوشهر با حضور در منزل شهید صادق گنجی، با مادر شهید دیدار کردند
دیدار علی لاریجانی با خانواده شهید گنجی/ مادر شهید: مسئولان از شهدا الگو برداری کنند

به گزارش دفاع پرس از بوشهر، دکترعلی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و استاندار بوشهر و جمعی از مسئولان استان بوشهر با حضور در منزل مادر شهید صادق گنجی، نسبت به مقام شامخ شهدای عظیم‌الشان ادای احترام کردند.

دکتر لاریجانی در این دیدار با گرامیداشت یاد شهید صادق گنجی (سفیر فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان) بر لزوم تداوم راه شهدا تاکید و بر لزوم پاسداشت یاد و نام شهدای عظیم‌الشان تاکید کرد.

مادر شهید گنجی نیز در این دیدار با تقدیر از مسئولان اظهار داشت: همه مسئولان باید نسبت به پاسداشت خون شهدا اهتمام ورزند و از شهدا الگو برداری کنند.

رییس مجلس همچنین در بدو ورود به دشتستان، با حضور در گلزار شهدای برازجان با شهدای والامقام این شهرستان تجدید بیعت کرد.

شهید صادق گنجی سفیر فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان در سال 1365 در سن 24 سالگی مسئولیت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در پاکستان را بر عهده داشت و در 28 آذر 69 در مراسم تودیع خود درب هتل اینترنشنال لاهور پاکستان بر اثر هجوم وحشیانه ایادی استکبار به شهادت رسید.

بر اساس این گزارش دکتر لاریجانی پس از شرکت در مراسم یادواره شهید گنجی به منظور حضور در جلسه شورای اداری استان بوشهر وارد استانداری بوشهر خواهد شد.

 


ادامه مطلب
نظرات 0

برگزاری چهار مراسم به مناسبت سی و پنجمین سالگرد شهدای هویزه


به مناسبت سی و پنجمین سالگرد شهادت شهدای هویزه 4 مراسم گرامیداشت برگزار می‌شود.
برگزاری چهار مراسم به مناسبت سی و پنجمین سالگرد شهدای هویزه

به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، مراسم دانشگاهی بزرگداشت سی و پنجمین سالگرد شهدای گلگون کفن کربلای هویزه فردا 14 دی ماه 94 از ساعت 10 الی 12 با سخنرانی هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات، فناوری و مداحی حاج صادق آهنگران در تالار شیخ انصاری دانشکده حقوق دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

لازم به ذکر است؛ در این مراسم از خانواده معظم شهدا نیز تقدیر به عمل خواهد آمد.

مراسم دیگری به همین مناسبت چهارشنبه 16 دی ماه 94 از ساعت 10 الی 12 در یادمان هویزه برگزار خواهد شد.

براساس این گزارش؛ دو مراسم پرفیض زیارت عاشورا از ساعت 7 الی 8 در وزارت علوم، تحقیقات، فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با سخنرانی هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات، فناوری و حجت الاسلام و المسلمین سید حمید علم الهدی برادر شهید سید حسین علم الهدی برگزار می‌شود.

 


ادامه مطلب
نظرات 0

امروز، تجلیل از مقام شهید "سمیر قنطار" با حضور همرزمانش


مراسم «حقیقت سمیر» بزرگداشت شهید «سمیر قنطار» با حضور هم‌رزمان این شهید امروز 13 دی ماه از ساعت 17:30 در سالن سوره حوزه هنری برگزار می‌شود.
امروز، تجلیل از مقام شهید

به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، عصر امروز 13 دی ماه 94 بزرگداشت شهید «سمیر قنطار» از فرماندهان ارشد مقاومت حزب الله لبنان با عنوان «حقیقت سمیر» با حضور همرزمان شهید برای ذکر خاطراتی در جهت معرفی ابعاد شخصیتی و فعالیتی شهید در حوزه هنری برگزار می‌شود.

در این مراسم کتابی که برای بزرگداشت مقام شهید «سمیر قنطار» توسط یعقوب توکلی پژوهشگر تاریخ انقلاب اسلامی تالیف شده است، رونمایی خواهد شد.

لازم به ذکر است؛ مراسم «حقیقت سمیر» همچنین با شعرخوانی شاعران حوزه هنری با محوریت شخصیت و شهادت شهید قنطار همراه خواهد بود.

«شهید سمیر قنطار» از فرماندهان مقاومت حزب‌الله لبنان، ۲۹ آذرماه مصادف با سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) در سن ۵۳ سالگی در اثر حمله راکتی رژیم صهیونیستی در قنیطره، در نزدیکی دمشق سوریه به شهادت رسید.

 


ادامه مطلب
نظرات 0

خاطرات شهید تقوی فرد در کتاب "ابومریم" بازخوانی می‌شود


«ابومریم» شامل زندگی و خاطرات شهید سید حمید تقوی فرد، توسط انتشارات نیلوفران منتشر شد.
خاطرات شهید تقوی فرد در کتاب

به گزارش خبرگزاری گروه فرهنگ و هنر دفاع پرس، انتشارات نیلوفران به تازگی کتابی را با نام «ابومریم» درباره شهید سردار سید حمید تقوی فرد منتشر کرده است که زندگی و خاطرات این شهید مدافع حرم را در بر می گیرد. مطالب این کتاب شامل خاطرات اطرافیان این شهید از وی است اما بیشترین سهم این خاطرات متعلق به همسر این شهید است.

شهید تقوی فرد از جمله رزمندگان و فرماندهان دوران دفاع مقدس بود که سال های اخیر به عنوان یکی از مدافعان حرم فعالیت داشت و سال گذشته حوالی شهر سامرا در درگیری با نیروهای تروریست داعش به شهادت رسید. هفته گذشته اولین سالگرد شهادت این سردار اسلام بود که کتاب «ابومریم» به همین مناسبت به چاپ رسیده است.

شهید تقوی فرد محبوبیت خاصی بین مردم عراق داشت و امسال هم زائران اربعین حسینی، حدفاصل مابین شهر بصره تا کربلا را با تصویر او تزئین کرده بودند. معروفیت این شهید به «ابومریم» به دلیل این است که وی ۳ دختر دارد که بزرگ ترین شان مریم نام دارد و بین اعراب مرسوم است که پدر را به نام بزرگ ترین فرزندش صدا می کنند. البته شهید تقوی فرد از اهالی خوزستان ایران بود اما همان طور که اشاره شد، بین اعراب ایران و عراق، محبوبیت زیادی داشت.

کتاب «ابومریم» به تازگی با ۲۲۰ صفحه و شمارگان ۳ هزار نسخه توسط انتشارات نیلوفران به چاپ رسیده و با هماهنگی های انجام شده با مقامات فرهنگی عراق، قرار است نسخه عربی آن در عراق توزیع شود. نسخه عربی این کتاب هم توسط انتشارات نیلوفران چاپ خواهد شد و در حال حاضر کار ترجمه آن انجام شده و مرحله صفحه آرایی را طی می کند. قرار است این کتاب در عراق هم رونمایی شود.

 


ادامه مطلب
نظرات 0

184 خانواده شهدای جاویدالاثر اردبیل آزمایش DNA می‌دهند


زکی الله خوشبخت: برای شناسایی شهدای گمنام و مفقودین در کل کشور انجام آزمایشDNA آغاز شده و در استان اردبیل نیز تلاش می‌کنیم تا با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران این کار به سرعت انجام شده و هویت شهدای گمنام برای راحتی خیال خانواده‌های آنها مشخص شود.
184 خانواده شهدای جاویدالاثر اردبیل آزمایش DNA می‌دهند

به گزارش دفاع پرس از اردبیل، زکی‌الله خوشبخت عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار در استانداری اردبیل اظهار کرد: برای شناسایی شهدای گمنام و مفقودین در کل کشور انجام آزمایشDNA آغاز شده و در استان اردبیل نیز تلاش می‌کنیم تا با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران این کار به سرعت انجام شده و هویت شهدای گمنام برای راحتی خیال خانواده‌های آنها مشخص شود.

وی گفت: تاکنون در 26 نقطه استان اردبیل میزبان 64 شهید گمنام بودیم که البته یکی از این شهدای گمنام هویت شناسایی‌ شد و با حضور خانواده این شهید در مشگین‌شهر قرار شد جابه‌جایی در تدفین او انجام نشود.

نماینده کمیته تحقیق و تفحص شهدای گمنام نیروهای مسلح استان اردبیل ادامه داد: امیدواریم با استقرار اکیپ دریافت‌کننده آزمایشDNA در اردبیل و سایر شهرها که از پدر، مادر، هسر، فرزندان، برادر و خواهر شهدای جاویدالاثر انجام می‌شود هویت آنها مشخص شود.

خوشبخت تصریح کرد: هر چند این کار در گذشته سخت و دشوار بود اما در سال‌های اخیر جا افتاده و با افزایش آگاهی مردم و خانواده‌ها بسیاری از مسائل و مشکلات برطرف شده است.

 


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : یک شنبه 13 دی 1394  | 12:23 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

مشکل معارض زمین پارک موزه دفاع مقدس برطرف شد


مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ‌اردبیل از رفع مشکل معارض پارک موزه دفاع مقدس در استان ‌با همکاری شورا و شهرداری خبر داد.
مشکل معارض زمین پارک موزه دفاع مقدس برطرف شد

به گزارش  دفاع پرس از اردبیل، علی واحد عصر شنبه  در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و هیئت امنای مرکز فرهنگی دفاع مقدس در اردبیل اظهار کرد: مرکز فرهنگی دفاع مقدس که به نام پارک موزه معروف است، در زیربنای 5 هزار و 600 مترمربع در اطراف دریاچه شورابیل اردبیل احداث می‌شود که ما با پیگیری‌های مستمر موفق شدیم تا مشکل معارض این پروژه را برطرف کرده و زمینه تثبیت زمین با هدف آغاز مجدد احداث این پروژه را فراهم آوریم.

وی گفت: برآورد پیمانکاران برای احداث این پروژه در شرایط کنونی بیش از یک میلیارد و 950 میلیون تومان است که البته عملیات فنداسیون این پروژه قبلا اجرا شده و در چهار طبقه قرار است با تامین اعتبار ملی و استانی که به تصویب هیئت وزیران رسیده و جزو مصوبات سفر رئیس جمهور سابق است، به اجرا برسد.

واحد ادامه داد: تاکنون 800 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و 400 میلیون تومان از محل اعتبارات کشوری برای احداث این پروژه هزینه شده ولی به نظر می‌رسد با توجه به حجم وسیع عملیات احداث پارک موزه به اعتبارات بیشتری به ویژه در بخش موزه‌چینی و انتقال آثار دوران دفاع مقدس نیاز داشته باشیم.

وی بیان کرد: این موزه با رویکرد نشان دادن بخشی از دوران دفاع مقدس در قالب عملیات خیبر اجرایی و عملیاتی خواهد شد که امیدواریم با تامین اعتبار مناسب هر چه سریع‌تر زمینه اجرایی آن از سال آینده فراهم آید.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل در ادامه سخنان خود با قدردانی از همکاری و مشارکت شورا و شهرداری و میراث فرهنگی در اجرای این پروژه گفت: با توجه به اینکه دوران دفاع مقدس بخشی از هویت این سرزمین و میراث تاریخی است قطعا از ظرفیت میراث فرهنگی در آراستگی و چیدمان این پارک موزه استفاده خواهیم کرد.

واحد تصریح کرد:‌ این پارک موزه شامل مجموعه آمفی‌تئاتر و همچنین بخش‌های موزه‌ای است که قطعا از این ظرفیت می‌توانیم در بحث احیای عملیات‌های دوران دفاع مقدس در فضای بیرونی این مجموعه به ویژه در مناسبت‌های خاص و با هدف انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های آینده استفاده کنیم.

وی افزود: بنده مکرراً به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و راهبردی رئیس جمهور مراجعه کردم تا پیگیر مصوبه دولت در احداث پارک موزه در اردبیل باشم که مسئولان این نهاد با نادیده گرفتن مصوبات قبلی سفر به صراحت اعلام کردند که پرونده این پروژه بسته شده و ما جوابگوی مصوبات دولت گذشته نیستیم که گاه این رفتارها حتی به صورت تند انجام شده است.

*مرکز اسناد دفاع مقدس را احداث می‌کنیم

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اردبیل در ادامه به اجاره‌ای بودن ساختمان فعلی حفظ آثار با پرداخت ماهانه 3 میلیون تومان اجاره به یکی از نهادها اشاره کرد و گفت: ما در تامین 10 میلیون تومان رهن اجاره ساختمان جدید مشکل داریم و از طرفی در پرداخت اجاره بهای ماهانه نیز واقعا با تنگناهایی روبه‌رو هستیم از همین روز با خرید یک زمین در ورودی شهرک اداری و همراهی شورا و شهرداری در صدور پروانه رایگان از سال آینده عملیات احداث مرکز اسناد دفاع مقدس را آغاز خواهیم کرد تا این ساختمان را با 200 میلیون تومان اعتباری که در دست داشته و برخی منابع کمکی در مجموع با 340 میلیون تومان اعتبار و با خرید میلگرد از گذشته آغاز کنیم.

واحد بیان کرد: با توجه به اینکه این پروژه در 400 مترمربع و در پنج طبقه پیش‌بینی شده، امیدواریم از ردیف اعتبارات استانی سال آینده بتوانیم نسبت به اجرایی شدن این پروژه نیز اقدام کنیم.

این مسئول عنوان کرد: در احداث یادمان شهدای گمنام نیز در مجموع 64 شهید تدفین شده در استان در 26 نقطه شهرهای مختلف در برخی از مناطق یادمان شهدای گمنام اجرایی شده ولی برای اجرای بقیه یادمان‌ها تا 60 میلیون تومان اعتبار نیاز داریم که با کلنگ‌زنی در دهه فجر عملیات اجرایی آنها را آغاز می‌کنیم.

‌واحد در پایان سخنان خود اظهار کرد: این یادمان‌‌ها می‌تواند به یک فضای فرهنگی مناسب تبدیل شود تا به شکل مطلوب خانواده‌های مختلف با حضور در این منطقه بتوانند از این بستر فراهم شده نیز استفاده کنند.

 


ادامه مطلب
نظرات 0