فرمانده ناتو: به دنبال تقویت توان برای مهار روسیه هستیم

فرمانده کل نیروی نظامی ناتو در اروپا اعلام کرد این سازمان به منظور مهار روسیه به دنبال افزایش نیرو‌، هواپیما‌های جاسوسی و منابع در اروپاست.

فرمانده ناتو: به دنبال تقویت توان برای مهار روسیه هستیمبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، «کرتیس اسکاپاروتی»، فرمانده کل نیروی نظامی ناتو در اروپا، اعلام کرد به منظور حفظ برتری نظامی آمریکا و مهار روسیه با توجه به برنامه‌های مسکو برای نوسازی ساختار ارتش این کشور، به دنبال نیرو‌های بیشتر، هواپیما‌های جاسوسی بیشتر و افزایش منابع در اروپا است.

ژنرال کرتیس اسکاپاروتی، رئیس فرماندهی نیرو‌های آمریکایی و نیز فرمانده کل نیروی نظامی ناتو در اروپا، شب گذشته پس از دیدار با مقامات ارشد دفاعی از سراسر اروپا اعلام کرد مهار و بازدارندگی روسیه یکی از وظایف اصلی و محوری وی در این سمت است.

وی به خبرنگاران گفت: ممکن است منابعی که هم اکنون بر مبارزه با تروریسم تخصیص یافته است، به سمت دیگری هدایت شود.

اسکاپاروتی افزود: «به لحاظ ساختار نیرو‌ها در هریک از حوزه‌ها ضرورت افزایش نیرو وجود دارد، تقویت نیرو‌های آمریکایی در بخش‌های معینی از نیروی هوایی، زمینی و دریایی به من کمک خواهد کرد تا در انجام وظیفه خود یعنی بازدارندگی و مهار روسیه بهتر عمل کنم و برای شناخت نحوه فعالیت و عملکرد مسکو در موقعیت بهتری قرار بگیرم».

وی تصریح کرد ارتش آمریکا از سامانه‌های هشداردهنده و کنترل هوایی کافی در اروپا برخوردار است، ولی با توجه به ویژگی‌های جغرافیایی و دیگر ملزومات خاص، او خواستار استقرار هواپیما‌های بیشتر جاسوسی، نظارتی و شناسایی در اروپا شده است.

این ژنرال آمریکایی گفت: با دیگر سران و مقامات ارشد نظامی درباره لزوم هماهنگی بهتر تلاش‌ها در مبارزه با تروریسم به منظور رهاسازی منابعی که بتوان از آن در جهت مقابله با «چالش‌های فزاینده روسیه و چین» بهره برداری کرد، گفتگو کرده است.

در دیدار سه روزه فرماندهان ارشد نظامی و مقامات دفاعی ناتو در ویسبادن در مجاورت فرانکفورت آلمان، مذاکرات فشرده‌ای در زمینه تغییر ماهیت تهدیدات، پیشرفت در مبادله اطلاعات و تلاش‌ها به منظور هماهنگی بهتر میان نهاد‌های دولت‌های مربوط صورت گرفت.

اسکاپاروتی تاکید کرد بهبود روند مبادله اطلاعات میان دولت آمریکا و متحدان این کشور در اروپا در طول یکسال گذشته به مقامات کمک کرده است تا بسیاری از حملات بالقوه را خنثی سازند.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

بیانیه وزارت خارجه کره شمالی در پی لغو نشست مقامات پیونگ‌یانگ و واشنگتن

معاون وزیر خارجه کره شمالی تصمیم ترامپ مبنی بر لغو ملاقات خود با رهبر کره شمالی را «مایه تاسف» دانست.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، در پی اعلام لغو نشست آتی سران آمریکا و کره شمالی، پیونگ یانگ اعلام کرد این تصمیم با خواسته‌های جهانی در تضاد است. 

در این بیانیه که از جانب کیم کی گوان، معاون وزیر خارجه کره شمالی، اعلام شد و خبرگزاری رسمی این کشور آن را منتشر کرد، آمده است کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، برای برگزاری نشست با آمریکا تلاش خود را کرده است و پیونگ یانگ همچنان آماده است در هر زمان با آمریکا وارد گفتگو شود. معاون وزیر خارجه کره شمالی متذکر شد نشست با آمریکا برای پایان بخشیدن به «روابطِ به شدت خصمانه» لازم است.

در این بیانیه آمده است: «ما انتظارات بسیاری از اقدامات رئیس جمهور ترامپ برای برگزاری نشست کره شمالی و آمریکا داشتیم. بار دیگر به آمریکا می‌گوییم آماده ایم در هر زمان برای حل مشکلات اقدام کنیم.»

در بیانیه کره شمالی همچنین آمده است: «ما به تعهد خود برای تلاش حداکثری به منظور رسیدن به صلح و ثبات در جهان و شبه جزیره کره پایبندیم و آماده ایم به آمریکا زمان و فرصت برای این امر را بدهیم. اعلام ناگهانی لغو نشست سران کره شمالی و آمریکا برای ما غیرمنتظره بود و آن را مایه تاسف می‌دانیم.»

روز پنجشنبه، دونالد ترامپ در پیامی توییتری، نامه‌ای خطاب به کیم جونگ اون منتشر و در آن اعلام کرد نشستی که قرار بود با حضور سران دو کشور در سنگاپور برگزار شود، لغو شده است.

وی در این نامه مدعی شد «خشم بسیار و دشمنی آشکار» کره شمالی موجب شده است برگزاری این دیدار در حال حاضر، مناسب نباشد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

واکنش ترامپ به ورزشکارانی که هنگام پخش سرود ملی آمریکا زانو می‌زنند

ترامپ به اقدام بازیکنان فوتبال آمریکایی که هنگام پخش سرود ملی این کشور در اعتراض به خشونت پلیس نسبت به سیاهپوستان زانو می‌زنند، واکنش نشان داد.

واکنش ترامپ به ورزشکارانی که هنگام پخش سرود ملی آمریکا زانو می‌زنندبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، روز پنجشنبه گفت آن دسته از بازیکنان فوتبال آمریکایی که هنگام پخش سرود ملی این کشور در شروع رقابت‌های این ورزش - که اغلب آن‌ها نیز سیاه پوست هستند و به خشونت بیش از حد پلیس معترض هستند - زانو بزنند و سرپا نایستند، شاید نباید در این کشور باشند.

اظهارات جنجال برانگیز ترامپ در شرایطی صورت گرفت که ویدیوی سوال برانگیز دیگری از مواجهه پلیس آمریکا با یک مرد جوان سیاهپوست آمریکایی در این کشور منتشر شد که از قضا یک بازیکن حرفه‌ای بسکتبال بود.

ترامپ از قانون جدید لیگ ملی فوتبال آمریکا استقبال کرد که به موجب آن بازیکنان باید حتما در شروع مسابقات و زمان پخش سرود ملی این کشور به حالت خبردار بایستند.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : جمعه 4 خرداد 1397  | 1:11 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

واکنش فرانسه به شروط رهبر انقلاب برای ادامه برجام

سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه در اظهاراتی به شروط اخیر رهبر انقلاب برای ادامه برجام با اروپایی‌ها واکنش نشان داد.

فرانسه: شروط ایران را در نظر خواهیم گرفتبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری کویت، فرانسه اعلام کرد که شروط رهبر انقلاب درباره ادامهبرجام با کشورهای اروپایی را مد نظر قرار داده است.

 «اگنس وان در مال» سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه در یک نشست خبری در پاسخ به سئوالی درباره هفت شرط رهبر انقلاب برای ادامه برجام با کشورهای اروپایی گفت: «ما شروط آقای خامنه‌ای را در نظر گرفته‌ایم.»

گفتنی است مقام معظم رهبری در دیدار روز چهارشنبه گذشته خود با مسئولان و کارگزاران نظام هفت شرط را برای ادامه حضور ایران در برجام پس از خروج آمریکا از آن تعیین کردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه همچنین در این نشست خبری با تکرار اظهارات روز گذشته «ژان-ایو لو دریان» وزیر خارجه فرانسه گفت: "برجام نمرده است. شرکای اروپایی توافق هسته‌ای ایران بر سر ضرورت زنده نگه داشتن این توافق اتفاق نظر دارند و عزم خود را برای حفاظت از منافع شرکت‌های خود در ایران نشان داده‌اند."

وی اضافه کرد: "ما هنوز از برجام خارج نشده‌ایم و خواهان احترام به آن هستیم. به همین دلیل، ایران نیز باید به تعهدات خود پایبند باشد."

 «اگنس وان در مال» در عین حال مدعی شد: "تمایل اروپا به باقی ماندن در برجام به هیچ وجه مانع از پرداختن به موضوعات مورد نگرانی ما در ارتباط با ایران بویژه درباره برنامه موشک‌های بالستیک و حضور نظامی مستقیم یا غیرمستقیم این کشور در منطقه نمی‌شود."

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

تصمیم اخیر ترامپ درباره کره شمالی، معترضان خشمگین کره جنوبی را به خیابان‌ها کشاند+ تصاویر

شهروندان خشمگین کره جنوبی پس از عقب‌نشینی رئیس‌جمهور آمریکا از دیدار با رهبر کره شمالی، در سئول دست به تظاهرات زدند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از یورونیوز، شهروندان خشمگین کره جنوبی روز جمعه پس از انتشار خبر لغو نشست سران کره شمالی و آمریکا از سوی دونالد ترامپ، به خیابان‌های سئول آمدند و خشم خود را از این تصمیم او که به گفته آن‌ها پس از سال‌های طولانی فرصت آن‌ها برای زندگی در صلح را از بین برده است، ابراز کردند.

شرکت‌کنندگان در راهپیمایی سئول عمدتا دانشجویان و فعالان حقوق بشر بودند. معترضان کره‌ای همچنین مقابل سفارت آمریکا در سئول دست به تجمع زدند. آن‌ها این تصمیم ترامپ را محکوم و حتی عکس‌های او را پاره کردند.

تصمیم اخیر ترامپ درباره کره شمالی، معترضان خشمگین کره جنوبی را به خیابان‌ها کشاند+ تصاویر

تجمع در مقابل سفارت آمریکا در سئول

 

تصمیم اخیر ترامپ درباره کره شمالی، معترضان خشمگین کره جنوبی را به خیابان‌ها کشاند+ تصاویر

 ترامپ روز پنج‌شنبه و پس از چند ماه تلاش دیپلماتیک، دیدار خود با رهبر کره شمالی را که قرار بود ۱۲ ژوئن در سنگاپور انجام شود، لغو کرد. 

مون جائه‌این، رئیس جمهور کره جنوبی، نیز که برای برگزاری این نشست به سختی تلاش و حتی این هفته در دیدار با دونالد ترامپ اهمیت استفاده از این فرصت نادر را به او تاکید کرده بود، اعلام کرد که از خبر لغو این دیدار «بهت‌زده» شده است.

خبر عهدشکنی آمریکا در حالی اعلام شد که کره شمالی روز پنج‌شنبه طبق وعده‌ای که پیش‌تر داده بود، سایت هسته‌ای «پونگی‌ری» را که پیش از این شش آزمایش هسته‌ای در آن انجام شده بود، تخریب کرد. رهبر کره شمالی حتی برای نشان دادن حسن نیت خود، سه شهروند آمریکایی زندانی در این کشور را آزاد کرد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0