تاريخ : سه شنبه 28 مهر 1394  | 10:03 AM | نویسنده : مهدی گلشنی
115 میلیون دلار کالا به کشور افغانستان صادر شده است

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: طی 6 ماه نخست امسال صادرات کالا به ارزش 115 میلیون و 132 هزار و 828 دلار از سیستان و بلوچستان به کشور افغانستان صادر شده است.

خبرگزاری فارس: 115 میلیون دلار کالا به کشور افغانستان صادر شده است
 

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان، غلامعلی گنجعلی اظهار کرد: کل صادرات از گمرکات و بازارچه‎های مرزی استان به کشور افغانستان در مدت 6 ماه نخست سال‌جاری به ارزش 115 میلیون و 132 هزار و 828 دلار است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 75 درصد افزایش داشته است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان  افزود: از مجموع کل صادرات سیستان و بلوچستان، حدود 48 درصد صادرات به کشور افغانستان انجام گرفته که عمده کالاهای صادراتی شامل مصالح ساختمانی (سیمان)، قیر، تخم گشنیز، سیب درختی و محصولات شیمیایی و صنعتی است.

این مسئول ادامه داد: بر اساس آمار ارائه شده در سایت رسمی گمرک ایران، صادرات کشور به افغانستان به ارزش یک میلیارد و 286 میلیون و 680 هزار و 213 دلار بوده که سهم استان حدود 9 درصد است.

گنجعلی در زمینه میزان صادرات از گمرکات استان به کشور افغانستان گفت: میزان صادرات از گمرکات استان 39 میلیون و 400 هزار و 235 دلار بوده که در مقایسه 6 ماه سال 93 حدود 31 درصد افزایش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: میزان صادرات از بازارچه‎های مرزی استان به افغانستان به ارزش 75 میلیون و 732 هزار و 593 دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 111 درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام/3139/ت/


ادامه مطلب
نظرات 1
تاريخ : سه شنبه 28 مهر 1394  | 10:03 AM | نویسنده : مهدی گلشنی
اطعام بیش از 1000 عزادار حسینی از محل عواید موقوفات

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: تاکنون بیش از یک هزار نفر از عزاداران حسینی از عواید موقوفات این استان اطعام شدند.

خبرگزاری فارس: اطعام بیش از 1000 عزادار حسینی از محل عواید موقوفات
 

حجت‌الاسلام مصطفی نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: یکی از نیات واقفان استان قزوین اطعام به عزاداران حسینی در ماه‌های محرم و صفر است.

وی گفت: در این راستا در دهه نخست ماه محرم سال جاری بیش از یک هزار نفر از عزاداران حسینی از محل عواید موقوفات استان قزوین اطعام شدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین با اشاره به برخی از موقوفاتی که نیات واقفان آن‌ها اطعام عزاداران حسینی بوده است، اضافه کرد: موقوفه مرحوم حاج محمدحسین خزانه، موقوفه مرحوم مولاوردی‌خان، موقوفه شیخ‌الاسلامی، موقوفه امینی و موقوفه سیدجوادی از جمله موقوفات این استان به شمار می‌روند که درآمد حاصل از آن‌ها باید برای روضه‌خوانی و اطعام عزاداران حسینی هزینه شود.

نوروزی ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های موجود در امامزادگان و بقاع متبرکه برای برگزاری مراسم عزاداری و ترویج فرهنگ عاشورایی و فرهنگ وقف بر اساس نیات واقفان خیراندیش ضروری است.

وی عنوان کرد: در راستای اجرای نیات واقفان خیراندیش، سوگواره بصیرت عاشورایی در امامزادگان شاخص استان قزوین در حال برگزاری است که در این برنامه نیز اطعام عزاداران در امامزادگان در حال اجراست.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین تصریح کرد: وقف برای سیدالشهدا پشتوانه اقتصادی مراسم عزاداری حسینی بوده و هزینه بسیاری از مراسم‌ها از این طریق تأمین می‌شود.

نوروزی خاطرنشان کرد: واقفان خیراندیش با درک صحیح از وضعیت زمان خود دست به کار بزرگی زدند و امروز هم خیران می‌توانند در عرصه‌های مختلف به این سنت حسنه اقدام کنند.

وی یادآور شد: این اطعام در مراسم عزاداری که همراه با قرائت قرآن، سخنرانی و مدیحه‌سرایی است، صورت گرفت و البته در خصوص موقوفاتی که برای اطعام، قید زمان و مکان اعلام شده، طبق همان نیت عمل شده است.

انتهای پیام/77010/ک20


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 28 مهر 1394  | 10:03 AM | نویسنده : مهدی گلشنی
عضوگیری جدید خانه هنرمندان طی هفته‌های آینده

رئیس هیئت مدیره خانه هنرمندان استان زنجان از عضوگیری جدید خانه هنرمندان طی هفته‌های آینده خبر داد.

خبرگزاری فارس: عضوگیری جدید خانه هنرمندان طی هفته‌های آینده
 

رحمان پرچگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: طی روزهای گذشته فرهنگسرای کوثر به صورت موقت به خانه هنرمندان استان زنجان تحویل شده است.

وی با اشاره به اینکه هنوز خانه هنرمندان به صورت کامل تحویل هنرمندان نشده و کانون‌های مساجد در بخشی از فرهنگسرا مستقر هستند، تصریح کرد: مسولان ارشد استان قول تحویل محلی جدید برای کانون‌های مساجد را تا دو ماه آینده را داده‌اند که امیدواری عملی شود.

وی افزود: ضمنا در این مدت عملیات بازسازی و فضاسازی فرهنگسرای کوثر متناسب با فعالیت‌های هنرمندان و بر حسب نیازها، انجام خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه مراسم افتتاح رسمی خانه هنرمندان استان پس از بازسازی فرهنگسرا انجام می‌شود، گفت: طبق برنامه این مراسم پس از ماه محرم و صفر در قالب یک برنامه با حضور مسئولان، هنرمندان و اصحاب رسانه برگزار می‌شود.

رئیس هیئت مدیره خانه هنرمندان استان زنجان با اشاره به برخی از اقدامات اعضای خانه هنرمندان افزود: هم اکنون در حال آماده سازی و صدور کارت برای هنرمندان که در قالب اعضای پیوسته، وابسته و افتخاری  که در خانه هنرمندان عضویت دارند، هستند.

وی تصریح کرد: همکاری اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل خانه تفاهم نامه‌هایی با بانک‌ها و سازمان‌ها بسته شده است که به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

پرچگانی با اشاره به اینکه هم اکنون 460 نفر در خانه هنرمندان عضو هستند، گفت: پس از صدور کارت‌های هنرمندان عضو در این خانه نسبت به عضوگیری جدید اقدام خواهد شد.

وی با اشاره به ظرفیت خوب فرهنگسرای کوثر برای انجام امور هنری اضافه کرد: این فرهنگسرا قابلیت لازم برای تمرین و برخی اجراها را دارد.

رئیس هیئت مدیره خانه هنرمندان استان زنجان همچنین از طرح سالن اجتماعات خانه هنرمندان برای ایجاد یک سینمای کوچک با توجه به وجود فقط یک سینما در شهر اشاره کرد و گفت: امیدواریم پس از بررسی‌های دقیق و کارشناسانه و با همکاری معاونت سینمایی این کار را انجام گیرد، تا ساکنان محله‌ها و شهرک‌های اهالی فرهنسگرا بتوانند از آن استفاده کنند.

انتهای پیام/73005/س20


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 28 مهر 1394  | 10:03 AM | نویسنده : مهدی گلشنی
مرکز نگهداری سگ‌های خیابانی شهر بوشهر راه‌اندازی شد

سایت نگهداری سگ‌های سطح شهر بوشهر در تنگک سوم با متراژی بیش از 1000 مترمربع راه‌اندازی شد.

خبرگزاری فارس: مرکز نگهداری سگ‌های خیابانی شهر بوشهر راه‌اندازی شد
 

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، به نقل از روابط عمومی شهرداری بوشهر، اخیراً در بوشهر برای مدیریت مشکل سگ‌های خیابانی و کاهش نگرانی‌های شهروندان، با صرف هزینه‌های قابل‌توجهی، سایت نگهداری سگ‌های سطح شهر بوشهر در تنگک سوم با متراژی بیش از یک‌هزار مترمربع راه‌اندازی شده است.

ازدیاد سگ‌ها در سطح محلات شهرها و رهاگردی آن‌ها در خیابان‌ها و معابر، ایجاد مشکلات متعدد برای شهروندان و متعاقب آن طرح شکایات بسیاری از وجود این وضعیت، یکی از مسائل و مشکلات رایج مدیریت شهرهای کشور است که شهرداری‌ها برای حل این مشکل راهکارهای مختلفی را به کار می‌گیرند. از راه‌حل‌‌های قدیمی می‌توان به اتلاف این حیوانات با اسلحه شکاری و طعمه‌گذاری غذاهای مسموم و از روش‌های جدید می‌توان به زنده‌گیری و نگهداری سگ‌ها در قفس‌های بزرگ اشاره کرد.

واقعیت این است که هرکدام از این روش‌ها طرفداران خود را دارد، اما دستورالعمل‌هایی که توسط سازمان شهرداری‌ها ابلاغ‌شده است، تأکید بر زنده‌گیری، نگهداری و رهاسازی با نظارت دامپزشکان  دارد که هنوز این روش به دلیل هزینه‌های سنگینی که برای شهرداری‌ها دارد، نتوانسته به‌صورت کامل اجرایی شود، آن هم برای شهرداری‌هایی که مشکلات مالی متعددی برای اداره امور و تأمین هزینه‌های جاری خود دارند.

شهرداری مرکز استان برای نگهداری از این سگ‌ها اقدام به تهیه غذای این حیوانات از رستوران‌ها، غذا فروشی‌ها و کشتارگاه بوشهر می‌کند.

در همین حال، شهرداری بوشهر در حال رایزنی با تعدادی از سازمان‌های مردم‌نهاد بوشهر درزمینه قرنطینه و نگهداری این حیوانات است که انتظار می‌رود در آینده نزدیک با کمک سازمان‌های مردم‌نهاد، قرنطینه این حیوانات نیز در شهر بوشهر برپا شود.

از سوی دیگر جلسات متعددی در رابطه با موضوع سگ‌های خیابانی در شورای اسلامی شهر و فرمانداری و شهرداری بندر بوشهر برگزارشده است که همه مدیران شهری در آن جلسات بر یک موضوع اتفاق‌نظر داشته‌اند و آن این‌که کشتن سگ‌های سطح شهر مطلقاً ممنوع است.

پیگیری‌های شهرداری بوشهر باعث شده است که فرمانداری بوشهر نیز  به سایر شهرداری‌ها توصیه کند تا از اقدامات اخیر این شهرداری جهت حل این معضل شهری بهره‌برداری کنند.

انتهای پیام/2255/الف


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 28 مهر 1394  | 10:03 AM | نویسنده : مهدی گلشنی
پیکر شهید مدافع حرم در اصفهان تشییع شد

پیکر مطهر شهید مدافع حرم مسلم خیزاب بر دستان مردم شهیدپرور اصفهان تشییع شد.

خبرگزاری فارس: پیکر شهید مدافع حرم در اصفهان تشییع شد
 

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، پیکر مطهر شهید مدافع حرم سرهنگ مسلم خیزاب فرمانده گردان یا زهرا (س)، لشکر 14 امام حسین (ع) در حالی بر دستان مردم شهیدپرور و ولایتمدار اصفهان تشییع شد که حضور اقشار مختلف و آحاد جامعه اعم از روحانیون، بانوان و بسیجیان در این تشییع جنازه مشهود بود.

مراسم تشییع پیکر مطهر این شهید از ناحیه مقاومت بسیج امام صادق تا خیمه گلستان شهدا در حال برگزاری است.

آحاد مردم شهیدپرور و ولایتمدار اصفهان با حضور در این مراسم بر ادامه راه شهیدان، ایستادگی و مقاومت در برابر ظالمین و متجاوزین و همچنین پشتیبان ولایت فقیه بودن تاکید کردند و با سر دادن شعارهایی چون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، می‌میریم می‌میریم سازش نمی‌پذیریم، هیهات منه الذله با آرمان‌های امام راحل و شهیدان تجدید عهد کردند.

یکی از دوستان نزدیک شهید خیزاب که در این مراسم حضور داشت به مداحی و عزاداری برای این شهید پرداخت.

برخی از مسئولان همچون غلامعلی قادری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در این مراسم حضور داشتند که دقایقی پیش با رسیدن جمعیت به میدان فیض و پل خواجو همان‌جا نماز میت توسط حجت‌الاسلام احمد عبداللهی‌نژاد دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان برپا شد.

به گزارش فارس، شهید پاسدار مسلم خیزاب از رزمندگان اصفهانی مدافع حرم حضرت زینب(س) حین انجام فعالیت مستشاری در درگیری با گروه‌های تروریستی تکفیری القاعده، ارتش آزاد و احرارالشام در شمال غربی سوریه و در کنار نیروهای نظامی سوری به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

در وصیت‌نامه این شهید آمده است «پشتیبانی از ولایت فقیه بر هر امر دیگری واجب است» تربیت فرزندان و نسل نوجوان بر طریقت ولایت از جمله وصایای این شهید است.

انتهای پیام/63059/غ20


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 28 مهر 1394  | 10:03 AM | نویسنده : مهدی گلشنی
زلزله 3.2 ریشتری سلماس را لرزاند

شب گذشته زلزله‌ای به بزرگی 3.2 ریشتری سلماس را لرزاند.

خبرگزاری فارس: زلزله 3.2 ریشتری سلماس را لرزاند
 

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه شب گذشته زلزله‌ای به بزرگی 3.2 ریشتری سلماس را لرزاند.

این زمین لرزه که در عمق 8 کیلومتری زمین به وقوع پیوسته بود، در 38.278 درجه شمالی و 44.975  درجه شرقی رخ داد.

تاکنون گزارشی از خسارت این زمین لرزه گزارش نشده است.

انتهای پیام/61001


ادامه مطلب
نظرات 0
ظروف یک‌بارمصرف با منشأ گیاهی برای توزیع نذورات استفاده شود

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان گفت: از ظروف یک‌بارمصرف با منشأ گیاهی برای توزیع نذورات استفاده شود

خبرگزاری فارس: ظروف یک‌بارمصرف با منشأ گیاهی برای توزیع نذورات استفاده شود
 

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان تهران، رضا شایسته بر رعایت الزامات زیست‌محیطی توسط هیئت‌ها و تکایای شهرستان در ایام سوگواری ماه محرم تأکید کرد.

وی اظهار کرد: با توجه به فرارسیدن ماه محرم و ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله حسین (ع) و فعالیت دسته‌ها عزاداری، حسینیه‌ها، تکایا و  مساجد، توزیع نذورات مردمی افزایش‌ یافته و به همین دلیل استفاده از ظروف یک‌بارمصرف در نقاط مختلف شهر فزونی می‌یابد. 

شایسته با تأکید بر اهمیت استفاده از ظروف یک‌بارمصرف با منشأ گیاهی به‌جای ظروف یک‌بارمصرف پلاستیکی بیان کرد: متأسفانه تعدادی از شهروندان پس از استفاده نذورات، با رها کردن ظروف یک‌بارمصرف در سطح شهر باعث آلودگی سطح شهر می‌شوند.

وی ادامه داد: همچنین با ورود این زباله‌ها در جوی آب و نهرهای داخل شهر، باعث گرفتگی آب در زیر پل‌ها و طغیان آب نهرها به خیابان و سطح شهر می‌شود و گاهی با هدایت آنها به فاضلاب شهری، همراه با فاضلاب وارد زمین‌های کشاورزی شده و در سطح زمین کشاورزی پخش می‌شوند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست بهارستان گفت: با توجه به طول عمر بالای این ظروف باعث آلودگی خاک کشاورزی و کم شدن حاصلخیزی خاک زمین‌های کشاورزی می‌شوند.

وی از هیئت‌ها و حسینیه‌ها، تکایا، مساجد خواست تا ضمن اطلاع‌رسانی و نصب بنرهای پارچه‌ای در محل با محوریت آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی عمومی با بهره‌گیری از آیات و احادیث در حوزه توجه به محیط زیست، نسبت به استقرار سطل‌های زباله بزرگ در نزدیکی هیئت‌ها و محل پخش نذورات و جمع‌آوری ظروف اقدام کنند.

انتهای پیام/3154/ی/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 28 مهر 1394  | 10:03 AM | نویسنده : مهدی گلشنی
برگزاری همایش رهروان حضرت زینب(س) در گرگان

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی گلستان از برگزاری همایش رهروان حضرت زینب(س) در شهرستان گرگان خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری همایش رهروان حضرت زینب(س) در گرگان
 

حجت‎الاسلام جواد نجفی امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان اظهار کرد: همایش رهروان حضرت زینب(س) امروز با حضور خواهران، هیئت‎های مذهبی، فعالان قرآنی، مبلغان و مداحان در شهرستان گرگان برگزار می‎شود.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهم‌ترین اهداف سیدالشهدا(ع) بوده است، تصریح کرد: این فریضه دینی یکی از مهم‌ترین معروفات حکومت ولایی است، در عصر حاضر بالاترین معروف، نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده که مشاء خوبی‎ها و معروفات زیادی در سطح جهان است.

بالاترین منکر تقویت استکبار جهانی است

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی گلستان بر لزوم ترویج فرهنگ عاشورایی تاکید کرد و افزود: یکی از منکرات این است که در حمایت از نظام و حمایت از ولایت‌فقیه غفلت شود و بالاترین منکر بیان سخنانی است که موجب تقویت استکبار جهانی شود.

نجفی با اشاره به اهداف برگزاری همایش رهروان حضرت زینب(س) گفت: حضور بانوان در این همایش، برافراشتن پرچم خوبی‌ها و سخنان گرانقدر حضرت زینب(س) در واقعه عاشورا و در دوران سخت اسارت است.

وی با بیان اینکه حضرت زینب(س) با افشاگری ظلم قیام سیدالشهدا(ع) را تکمیل کرد، افزود: بانوان با حضور در همایش و تجدید پیمان با شهدای کربلا و هم‌نوایی با حضرت زینب(س) با وظایف خود بیشتر آشنا می‎شوند.

بانوان عفاف و حجاب را بیشتر رعایت کنند

معاون فرهنگی اداره‌کل تبلیغات اسلامی گلستان بیان داشت: برگزاری این همایش قطعاً محبت جامعه را به اهل‎بیت(ع) بیشتر می‎کند، خوبی‎ها ترویج می‎شود، جامعه اطاعت از ولایت، قرآن و معنویت را سرلوحه کارهای خود قرار می‎دهند و دور شدن از پلیدی و زشتی در جامعه فرهنگ‌سازی می‎شود.

نجفی با تأکید بر اینکه بانوان عفاف و حجاب را بیشتر رعایت کنند، گفت: این مسئله کمتر در جامعه مورد توجه قرار گرفته است، لذا اگر بانوان با شخصیت و سیره حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) آشنا شوند، قطعاً رعایت پوشش شرعی را سرلوحه قرار می‎دهند.

وی گفت: کسانی که در مجالس عزاداری شرکت می‎کنند باید توجه داشته باشند که حضرت زینب(س) در سخت‎ترین شرایط مصیبت نیز تلاش کرد تا پوشش و رعایت حجاب را داشته باشد.

انتهای پیام/83001/ب20/ظ1004


ادامه مطلب
نظرات 0
امر به معروف و نهی از منکر؛ ترنم بهار زندگی و نماد مهربانی

امر به معروف، ترنم بهار زندگی و ضامت سلامت جامعه و نمادی از مهربانی و نهی از منکر چیدن خار از گلزار زندگی است.

خبرگزاری فارس: امر به معروف و نهی از منکر؛ ترنم بهار زندگی و نماد مهربانی
 

به گزارش خبرگزاری فارس از بیجار، امر به معروف و نهی از منکر از جایگاه بالایی در اسلام برخوردار است و ملاک برتری جامعه اسلامی بر سایر جوامع شمرده می‌شود؛ این مهم به عنوان یکی از مهم‌ترین ابتکارات اسلام، علاوه بر وظایف انبیاء از تکالیف عمومی جامعه نیز محسوب می‌شود.

امر به معروف و نهی از منکر موجبات رشد و پیشرفت جامعه اسلامی را در ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، امنیتی، نظامی، قضایی و غیره فراهم می‌آورد؛ بنابراین گسترش، توسعه و تعمیق این فریضه نیازمند عزم همگانی و نقشه راه اصولی و کارآمد است.

از آنجایی که گسترش و توسعه فریضه امر به معروف و نهی از منکر نیازمند بهره‌گیری از روش‌های هوشمندانه‌ای همچون آگاهی‌بخشی و بالابردن سطح معرفت عمومی جامعه در خصوص اهمیت این فریضه الهی، ایجاد بسترهای اجتماعی مناسب برای الگوپذیری نسل جوان، استفاده صحیح از ابزارها و کیفیت‌بخشی رسانه‌های تبلیغی، بکار بردن روش‌های تبلیغی مناسب و مواردی دیگر از این قبیل است، بنابراین وظیفه تمام ارگان‌ها و سازمان‌ها برای ترویج و احیای بیش از پیش این فریضتین الهی وظیفه‌ای خطیر محسوب می‌شود.

علاوه بر ظرفیت‌های مردمی و بهره‌گیری از توان ادارات و سازمان‌ها برای ترویج این مهم در جامعه می‌توان از فضای مجازی به دلیل ظرفیت‌های فوق‌العاده و تکثر گفتمان در آن، بستر مناسبی برای توسعه و گسترش این فریضتین الهی است.

با اجرایی‌شدن امر به معروف و نهی از منکر به صورت آگاهانه و عالمانه با برنامه‌ریزی دقیق و با بهره‌گیری از روش‌های کارآمد و اثربخش و اثرگذار در سطح جامعه، می‌توان موجبات اجرای احکام و فرایض الهی و در نتیجه سلامت و سعادت مردم، تحقق عدالت اجتماعی و امنیت اجتماعی و عزت و سربلندی جامعه اسلامی را فراهم ساخت.

اهمیت امر به معروف و نهی از منکر تا این اندازه بر مسلمین جهان نمایان می‌شود که امام حسین (ع) برای احیای این فریضه مهم الهی قیام کرد به گونه‌ای که امر به معروف و نهی از منکر شعار نهضت عاشورایی و کربلا بود.

افزایش سطح آگاهی؛ ضامن توسعه امر به معروف و نهی از منکر

امام جمعه بیجار در گفتگو با خبرنگار فارس با تسلیت ایام سوگواری ماه محرم با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر نشانه تعهد و علاقه انسان به سلامت جامعه است، گفت: احیا و ترویج این فریضتین الهی جزء وظایف تمامی مسلمانان است و دوری از آن جامعه را به انحطاط کشانده و موجب افزایش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

حجت‌الاسلام علی مرادی با بیان اینکه هفته اول محرم با عنوان هفته امر به معروف و نهی از منکر نامگذاری شده است، گفت: الگوی ما بزرگ آمر به معروف و نهی از منکر امام حسین (ع) است و بر ماست که ادامه دهنده اهداف و راه سیدالشهدا (ع) باشیم.

وی افزود: امام حسین (ع) شعار اصلی نهضت عاشورایی خود را امر به معروف و نهی از منکر بیان کرده و افق فکری روشن و تابناکی را برای قیام خود ترسیم کردند.

مرادی بیان کرد: اهمیت امر به معروف و نهی از منکر با توجه به آیات قرآنی تا جایی است که اولین آمر به معروف و ناهی از منکر پروردگار، پیامبر عظیم‌الشان، حاکمان صالح و در نهایت عموم مردم است.

خطیب جمعه بیجار با اشاره به سخنی از امام علی (ع) مبنی بر اینکه همه کارهای خوب و جهاد در راه خدا در برابر امر به معروف و نهی از منکر چون قطره‌ای در مقابل دریای عمیق است، گفت: با ترویج و نهادینه شدن این فریضه الهی و آگاه‌سازی مردم در قبال این امر خطیر جامعه به سوی سعادت در حرکت خواهد بود.

تکریم ارباب رجوع در ادارات از مصادیق امر به معروف است

معاون فرماندار بیجار نیز در گفتگو با فارس با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر ضامن اجرای تمام واجبات است بر توجه به این فریضه الهی در جامعه به ویژه از سوی روسای ادارات و کارمندان به عنوان الگویی برای مردم تأکید کرد.

حمیدرضا همایی افزود: تکریم ارباب رجوع خود از مصادیق امر به معروف است و مسئولین ادارات باید به شیوه‌ای با ارباب رجوع برخورد کنند که الگویی برای مردم و کارمندان و کارکنان ادارات خود باشند.

وی بر فراهم‌کردن و بسترسازی برای عملیاتی‌شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه تأکید کرد و تذکر لسانی با رعایت کلیه اصول اسلامی را از مهم‌ترین شیوه‌های اجرایی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه دانست.

همایی سکوت در برابر منکرات را موجب شکسته شدن قبح گناه دانست و گفت: با شکستن قبح گناه و رخت بر بستن معروفات از جامعه، افراد متدین و خداباور و متدین از عرصه جامعه کنار زده شده و فضای جامعه با گناه مأنوس می‌شود.

انتهای پیام/79015/م20/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 28 مهر 1394  | 10:02 AM | نویسنده : مهدی گلشنی
توزیع 4 هزار پوستر ویژه ماه محرم در قدس

توزیع 4 هزار پوستر ویژه ماه محرم در قدس توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری این شهر صورت گرفت.

خبرگزاری فارس: توزیع 4 هزار پوستر ویژه ماه محرم در قدس
 

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، با توجه به رویکرد سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قدس در گرامیداشت مناسبت‌های مذهبی، اقدامات گسترده‌ای در زمینه اطلاع‌رسانی و تبلیغات شهری توسط روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قدس صورت گرفته است.

در این راستا با رویکرد تبلیغ فرهنگ عاشورایی، تبلیغات شهری متنوعی تهیه و در سازه‌های مختلف در سطح شهر به اکران درآمده است.

همچنین بیش از 4 هزار پوستر مزین به نام و القاب مبارک «یا ابوالفضل العباس (ع)» و «یا اباعبدالله الحسین (ع)» در سطح شهر در حال توزیع است. از اهداف توزیع این پوسترها، تقویت فضاسازی تبلیغی در شهر و اشاعه فرهنگ عاشورایی است.

سیاه‌پوش کردن سازمان و مراکز ورزشی و فرهنگی با کتیبه‌ها و پارچه‌های مشکی، تعویض پرچم‌های الوان رنگی سازمان با پرچم‌های عزاداری، طراحی، چاپ و نصب بنرهای ایام محرم و ارسال پیامک باهدف انتقال مفاهیم ناب عاشورای حسینی به شهروندان از دیگر اقدامات انجام شده در روابط عمومی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قدس به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان است.

انتهای پیام/3154/ی/


ادامه مطلب
نظرات 0

تعداد کل صفحات : 123 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >