تاريخ : پنج شنبه 30 دی 1395  | 7:06 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

شیعه واقعی کیست؟

شیعه واقعی مشخصاتی دارد که امام صادق (ع) به این مشخصات می پردازد.

به گزارشحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛آیت الله مجتهدی تهرانی (ره) در شرح حدیثی از امام صادق (ع) می گوید:

امام صادق(ع) در مورد مشخصات شيعه واقعي می‌فرمایند: «إنما شیعه الجعفر من عفه بطنه و فرجه و شده الجهاده و العمل الخافه و رجا الثوابه و خاف العقابه».

1) «من عفه بطنه»؛ حرام نخورد، عفت بطن داشته باشد، وسواس داشته باشد در حلال و حرام.
حالا اگر می‌دانید این آقا حرام خوار و رشوه خوار است،چرا به خانه او می روید و غذا می‌خورید؟ شیعه کسي هست که حلال بخورد.

2) «و فرجه»؛ فرجش هم عفت داشته باشد. زنا نکند، گناه نکند، دامنش را آلوده نکند.

3) «و شده الجهاده» جد و جهدش هم در عبادت زیاد باشد. به فکر نماز اول وقت، نماز شب، نماز جماعت، خمس، مکه باشد.

4) «و العمل الخاف»؛ و هر کاری که می‌کند برای خدا بکند نه برای ریا. مسجد می‌سازد برای خدا، بیمارستان می‌سازد برای خدا.

5) «و رجا الثوابه»؛ امید ثواب هم داشته باشد. عبادت کند امید هم داشته باشد که خدا ثواب می‌دهد.

6) «و خاف العقابه»؛‌ از عقاب خدا هم بترسد.

اگر چنین انسانی دیدید که این صفات را دارد، شیعه امام صادق(ع) است.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : پنج شنبه 30 دی 1395  | 7:06 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

امام علی(ع) یاد یاران شهید خود می کند

امیرالمومنین علی(ع) با کلامی جانکاه و اندوه بار از یاران صدیق و شهید خود یاد می کند.

به گزارشحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛امام علی (ع)در بخشی از خطبه 182 کتاب شریف نهج البلاغه که در آخرین روزهای عمر خود در یاد یاران شهید خود می فرماید:آن دسته از برادرانی که در جنگ صفین خونشان ریخته شد، هیچ زیانی نکردند.گرچه امروز نیستند تا خوراکشان غم و غصه و نوشیدنی آنها خونابه دل باشد.به خدا سوگند آنها خدا را ملاقات کردند که پاداش آنها را داد و پس از دوران ترس آنها را در سرای امن خود جایگزین کرد.

امام سپس با کلامی غم و جانکاه، با حسرت از یاران صدیق خود یاد می کند و می فرماید:کجا هستند برادران من که به راه حق رفتند و با حق درگذشتند؟ کجاست عمار؟ وکجاست پسر تیهان؟ و کجاست ذی شهادتین؟ و کجایند همانند آنان از برادرانشان که پیمان جانبازی بستند و سرهایشان را برای ستمگران فرستادند؟

سپس در این هنگام امام علی (ع)به محاسن خود دست کشیدند و زمانی طولانی گریستند و بعد فرمودند:دریغا از برادرانم که قرآن خواندند و بر اساس آن قضاوت کردند.در واجبات الهی اندیشه کرده و آنها را به پا داشتند سنت های الهی را پذیرفته و به رهبر خدد اطمینان داشته و از او پیروی کردند.

سپس امام با صدایی بلند می فرماید:جهاد جهاد بندگان خدا من امروز لشکر آماده می کنم کسی که می خواهد  به سوی خدا رود همراه ما خارج شود.

بعد از این سخنان امام علی (ع) سپاهیان را منظم کرد و می خواست برای مقابله با شامیان به صفین حرکت کند که ابن ملجم ملعون بر امام ضربت وارد کرد و امیرالمومنین علی (ع)که برای امت رسول خدا (ص)خون دل های فراوان خورده بود، غریبانه به شهادت رسید.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : پنج شنبه 30 دی 1395  | 7:05 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

حدیث پیامبراکرم(ص) درباره شریک شیطان

هر روز یک حدیث از معصومین(ع) با مضامین دینی و اخلاقی در بخش قرآن و عترت منتشر می شود.

به گزارشحوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛هر روز یک حدیث از معصومین(ع) با مضامین دینی ، اخلاقی و اجتماعی در بخش قرآن و عترت منتشر می شود.

 پیامبراکرم (ص) فرمودند:

اِذا رَاَیتُم الرَّجُل لایُبالی ما قال و لا ما قِیلَ لَهُ فَهُوَ شِرکُ الشَّیطان ؛

هرگاه دیدید که مردی باکی ندارد که چه می گوید و چه درباره اش گفته می شود،چنین کسی شریک شیطان است.

(جهادالنفس،ح687)

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : پنج شنبه 30 دی 1395  | 7:05 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

2017 ؛ چشم انداز کاهش تقاضا برای نفت خام

آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرد رشد درخواست برای نفت خام در سال کنونی میلادی نسبت به سال 2016 کاهش یابد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آناتولی ؛ این آژانس در گزارش ماهانه خود پیش بینی کرد در حالی که درخواست برای نفت خام در سال 2016 روزانه 1.5 میلیون بشکه نفت بود در سال 2017  به 1.3 میلیون بشکه در روز برسد.

 

در این گزارش آمده است کاهش درخواست احتمالا با تداوم روند افزایش قیمت نفت خام در بازارهای جهانی به خاطر کاهش تولید در ارتباط است.

 

کشورهای عضو اوپک و تولیدکنندگان مستقل نفت توافق کردند برای بازگرداندن ثبات به بازارهای جهانی میزان تولید نفت خود را کاهش دهند.

 

قرار است کمیته نظارت بر کاهش تولید اوپک به ریاست کویت نشست نخست خود را روزهای جمعه و شنبه در وین برگزار کند و مشخص کند اعضای اوپک تا چد حد به سهمیه های خود برای کاهش تولید پایبند بوده اند.

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

سفارت آمریکا دعوتنامه شرکت در مذاکرات آستانه را دریافت کرد

سخنگوی سفارت آمریکا در مسکو گفت، سفارت آمریکا دعوتنامه رسمی شرکت در مذاکرات صلح سوریه در آستانه را دریافت کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ایتارتاس، "ماریا اولسون " سخنگوی سفارت آمریکا در مسکو در سخنانی تاکید کرد: سفارت آمریکا دعوتنامه مذاکرات آستانه در خصوص سوریه را دریافت و آن را به واشنگتن ارسال کرده است.

 

بر اساس اعلام ایتارتاس، "میخاییل بوگدانوف" معاون وزیر خارجه روسیه این دعوتنامه رسمی را به "جان تفت" سفیر آمریکا در مسکو تحویل داده است.

 

جان اگلند مشاور استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه نیز امروز پنجشنبه تاکید کرد: دی میستورا برای شرکت در مذاکرات صلح سوریه در شهر آستانه پایتخت قزاقستان، دعوت شده است.

 

مذاکرات آستانه بین دولت سوریه و معارضان به میزبانی دولت قزاقستان و با نظارت روسیه، جمهوری اسلامی ایران و ترکیه، چهارم و پنجم بهمن ماه جاری در شهر آستانه برگزار می‌شود.

 

هدف این نشست فراهم کردن مقدمات حل سیاسی بحران سوریه از طریق گفت‌وگوهای جدی میان دولت و معارضان سوریه است.

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : پنج شنبه 30 دی 1395  | 7:04 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

جاسوسی شوراهای محلی انگلیس از شهروندان

شوراهای محلی انگلیس به بهانه مبارزه با تروریسم، در طول پنج سال گذشته علیه هزاران نفر از شهروندان این کشور جاسوسی کرده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از العالم ؛ شوراهای محلی انگلیس 55 هزار بار از قوانینی که دولت وقت این کشور (حزب حاکم کارگر) در سال 2000 به بهانه مبارزه با تروریسم ارائه کرد، در طول پنج سال برای جاسوسی از شهروندان استفاده کرده اند.

 

پایگاه اینترنتی ورلد سوسیالیست در گزارشی به قلم تروور جانسون نوشت: این شوراها به موجب قانون اختیارات تجسس مجوز اجرای عملیات شناسایی، از جمله جاسوسی درباره افرادی را دارند که با سگ خود به پیاده روی می روند، به کبوترها غذا می دهند یا زباله ها را در مکان های غیر قانونی تخلیه می کنند. بسیاری از این شوراها از جاسوسی برای زیر سؤال بردن مشروعیت شکایت های مربوط به مزایای بیمه های اجتماعی استفاده می کنند.

 

آنها مدارک و شواهد خود را از طریق جاسازی ابزار شنود، نصب دوربین و استفاده از کارآگاهان خصوصی جمع آوری می کنند.

 

لیبرال دموکرات ها با صدور درخواستی مبنی بر لزوم آزادی اطلاعات، به این اطلاعات دست یافتند. از همه شوراهای محلی انگلیس سؤال شد که چند بار از اختیارات جاسوسی خود استفاده کرده اند.

 

پاسخ های این شوراها نشان داد که آنها دو هزار و 800 عملیات شناسایی جداگانه انجام داده بودند که هر یک از آنها بالغ بر 90 روز به طول انجامید. دو سوم از 283 شورایی که به این درخواست ها پاسخ دادند، از اختیارات خود به موجب قانون اختیارات تجسس استفاده کرده بودند.

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

استولتنبرگ: حمله‌های سایبری دولت‌ها علیه ناتو افزایش یافته است

دبیرکل ناتو مدعی شد حمله‌های سایبری مورد حمایت دولت‌ها علیه این ائتلاف نظامی افزایش یافته است.

استولتنبرگ: حمله‌های سایبری دولت‌ها علیه ناتو افزایش یافته استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از پرس تی‌وی، «ینس استولتنبرگ»، دبیرکل ناتو، پنج‌شنبه در مصاحبه با روزنامه آلمانی «دی ولت» گفت: «بنا بر آخرین ارزیابی‌های ما، زیرساخت‌های ناتو در سال گذشته به طور میانگین هر ماه هدف 500 حمله سایبری تهدیدآمیز قرار گرفت که به تلاش شدید کارشناسان ما برای دفع آن نیاز بود.»

 

استولتنبرگ ادامه داد: «این (حمله‌ها) در مقایسه با سال 2015 میلادی 60 درصد بیشتر شده است. اکثر این حمله‌ها با حمایت نهادهای ملی دیگر کشورها انجام شده بود.» وی در خصوص این حمله‌ها به شدت ابراز نگرانی کرد و گفت دفاع سایبری یکی از محورهای اصلی در نشست آتی ناتو است.

 

استولتنبرگ با بیان اینکه مهاجمان می‌توانند «آمادگی دفاعی ناتو و فعالیت نیروهای مسلح ما» را دچار مشکل کنند، تأکید کرد: «ما باید توانایی‌های خود را در این زمینه تقویت کنیم.»

 

دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی خاطرنشان کرد: «امروزه، تمامی فعالیت‌های نظامی مبتنی بر انتقال داده است. اگر این انتقال داده صورت نگیرد، ممکن است خسارت‌هایی جدی به بار آورد.»

این در حالی است که شماری از کشورهای غربی از جمله انگلیس، فرانسه و آلمان به افزایش حمله‌های سایبری اشاره و اعلام کرده‌اند زیرساخت‌های دفاعی خود را برای مقابله با این حمله‌ها تقویت می‌کنند.

 

در شرایطی که استولتنبرگ از دولت‌هایی که به زعم وی مسئول حمله‌های سایبری به ناتو هستند، نام نبرده، آلمان در چندین مورد انگشت اتهام را به سوی روسیه نشانه گرفته است. با وجود این، مسکو این اتهام‌ها را بی‌اساس خوانده و رد کرده است.

 

در همین حال، «هانس گئورگ ماسن»، رئیس دستگاه اطلاعات داخلی آلمان، در جمع خبرنگاران گفت کشورش در آستانه انتخابات در ماه سپتامبر با احتمال حمله‌های سایبری روسیه مواجه است.

 

ماسن با اشاره به حمله‌های سایبری به کمیته مرکزی حزب دموکرات امریکا در سال گذشته میلادی و هک شدن پارلمان آلمان در سال 2015 – که دستگاه‌های امنیتی دو کشور مسکو را مسئول آن‌ها می‌دانند - اظهار داشت: «واضح است که احتمال وقوع سناریویی مشابه در آلمان وجود دارد.» 

 

 

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : پنج شنبه 30 دی 1395  | 6:55 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

واکنش توییتری حداد عادل به آتش‌سوزی پلاسکو

غلامعلی حداد عادل با انتشار پیامی در صفحه توئیترش نسبت به حادثه حریق ساختمان پلاسکو واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی ایران با انتشار پیامی در صفحه توئیترش نسبت به حادثه حریق ساختمان پلاسکو واکنش نشان داد و عنوان کرد: امیدوارم خانواده هیچ آتش نشانی فیلم حادثه پلاسکو را ندیده باشد.

 

وی در صفحه توئیتر خود نوشت:

"امیدوارم خانواده هیچ آتش نشانی فیلم حادثه پلاسکو را ندیده باشد. قدردان فداکاری آتش نشان ها و همکاران امدادی هستیم.

 

او در توئیت دیگری نوشت:

"صدای یکی از خسارت دیدگان در گزارش زنده شبکه خبر بسیار دردناک بود.برای سلامتی آتش‌نشان ها و همه عوامل دعا میکنیم."

واکنش توییتری حداد عادل به آتش‌سوزی پلاسکو

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

تحلیل حمید ابوطالبی از احتمال نقض آمریکایی برجام+توییت

حمید ابوطالبی در پست توئیتری خود نوشت: همه پشت برجام خواهند ایستاد.

به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمید ابوطالبی معاون سیاسی دفتر رییس جمهوری به ارائه تحلیلی درباره احتمال نقض برجام توسط ایالات متحده پرداخت.

 

وی  در صفحه توییتر خود نوشت:

"احتمال مخالفت آمریکای پس از "٢٠ژانویه" با برجام و تلاش برای نقض آن، ایران را در دفاع از برجام متحدکرده است؛ همه پشت برجام خواهند ایستاد.‏"

 

"اتفاقی که هم اکنون نزد جناح‌های سیاسی در شرف وقوع است و از این رو، دفاع از برجام درحال تبدیل به یک اجماع ملی است.

 

"‏پیام‌ها و مواضع پنج کشور و اتحادیه اروپا هم نشان می‌دهد که حمایت بین المللی از برجام و مخالفت جهانی با نقض یک‌طرفه آن، جدی شده است."

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : پنج شنبه 30 دی 1395  | 6:53 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

واکنش جالب یک هموطن به توییت یک صهیونیست

اظهارنظر یک اسرائیلی درباره حادثه ساختمان پلاسکو با پاسخ جالب یک هموطن مواجه شد.

به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پس از انتشار خبر حادثه آتش‌سوزی در ساختمان پلاسکو حواشی آن بلافاصله در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود و هر کاربری به نوعی درباره آن اظهار نظر می‌کند. یکی از این کاربران مئیر جاودانفر، روزنامه‌نگار اسرائیلی متولد ایران است که به زبان فارسی تسلط دارد و اکنون در اسرائیل به سر می‌برد. 

او در پستی که در توییتر منتشر کرده نوشته ای کاش اسرائیل بتواند نیروی کمکی ارسال کند چون در این زمینه تخصص دارد. اما پاسخ یک کاربر ایرانی به او جالب است، این هموطن در پاسخ به او نوشته است: "شما خونه‌های بچه های فلسطینی رو سرشون خراب نکن، کمک به ما پیشکش".


واکنش جالب یک هموطن به توییت یک صهیونیست

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

تعداد کل صفحات : 67 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >