تاريخ : چهارشنبه 31 تیر 1394  | 4:26 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
اولین واکنش یکی از اعضای خاندان سلطنتی عربستان به توافق ایران و 1+5 این بوده که «توافق ایران بر سر منطقه آوار خواهد شد» و «عربستان و قدرت‌های خلیج (فارس) آماده‌اند پس از توافق هسته‌ای، بدون حمایت آمریکا به ایران حمله کنند.»
 
 
 
خبرگزاری فارس: «بندر بن‌سلطان» سفیر عربستان در واشنگتن و یکی از اعضای بلندپایه خانواده سلطنتی حاکم بر حجاز، اولین واکنش سعودی‌ها را به توافق ایران و 1+5 رقم زده و از حمله به ایران سخن گفته است.

وی که با نشریه «تایمز لندن» مصاحبه کرده، ابتدا توافق هسته‌ای را با دستیابی به بمب اتم همسان دانسته و گفته که «توافق ایران بر سر منطقه آوار خواهد شد.»

دیپلمات سابق سعودی، شیخ‌نشین‌های حاشیه جنوبی خلیج‌فارس را قدرت خواند و ضمن تهدید ایران به حمله نظامی گفت: «عربستان و قدرت‌های خلیج (فارس) آماده‌اند پس از توافق هسته‌ای، بدون حمایت آمریکا به ایران حمله کنند.»

پرنس بن‌سلطان همچنین توافق با ایران را عامل کاهش اعتماد کشورهای منطقه به آمریکا دانست و گفت:‌«مردم منطقه من، حالا دیگر به مشیت الهی اتکا می‌کنند و در حال تقویت توانایی‌ها و تحلیل‌های خود با کمک هر کسی به جز قدیمی‌ترین و قدرتمندترین متحد خود هستیم.»

بندر بن‌سلطان به توافق دولت بیل کلینتون با کره شمالی بر سر مسائل هسته‌ای اشاره کرد و ضمن تشبیه توافق آن روزها با توافق وین، گفت: «همه تحلیل‌گران سیاست خارجی، ادارات اطلاعات و امنیت ملی و متحدان آمریکا در منطقه یش بینی کرده‌اند که حاصل توافق با ایران نه تنها از حاصل توافق با کره شمالی بدتر خواهد بود بلکه در این مورد، میلیاردها دلار هم در دسترس ایران قرار خواهد گرفت.»

ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 31 تیر 1394  | 4:26 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
روز ٢٨ ارديبهشت امسال يعني درست ٢ ماه پيش بود كه مهدی ٩ ساله صبح زود از خواب بيدار شد. مادرش او را براي خريد صبحانه به مغازه فرستاد. ولي يك ساعتي گذشت و مهدي به خانه برنگشت. مادرش كم‌كم نگران شد و به دنبال مهدي گشت ولي اثري از او نيافت.
 
 
 
روزنامه شهروند: روز ٢٨ ارديبهشت امسال يعني درست ٢ ماه پيش بود كه مهدی ٩ ساله صبح زود از خواب بيدار شد. مادرش او را براي خريد صبحانه به مغازه فرستاد. ولي يك ساعتي گذشت و مهدي به خانه برنگشت. مادرش كم‌كم نگران شد و به دنبال مهدي گشت ولي اثري از او نيافت.

 او در نهايت با نگراني با شوهرش تماس گرفت و موضوع را با او درمیان گذاشت. در حالي كه همه به دنبال اين پسر نوجوان مي گشتند پس از گذشت چند ساعت پیامکی از یک خط ایرانسل، با این متن به پدر مهدي ارسال شد:  «مهدی سالم و دست من است. اگر به کسی چیزی بگویید او را مي‌كشم.»

پدر که شوکه شده بود موضوع را به نیروی انتظامی اطلاع داد. پس از اين پيامك بود كه تماس‌هاي آدم‌ربا آغاز شد. او هر روز با پدر مهدي تماس مي‌گرفت و او را تهديد مي كرد. روز اول این تماس‌ها با یک شماره ایرانسل و روزهای بعدی با شماره‌های مختلفی به پیش‌شماره کشور افغانستان بود و مرد آدم‌ربا درخواست پول زياد براي آزادی مهدي مي‌كرد. درنهایت وقتي پدر مهدي از بازگشت فرزندش نااميد شد حاضر به پرداخت ٢٠٠‌میلیون تومان شد، اما ديگر دير شده بود.

زمانی که افرادی آماده تحویل پول به گروگانگیران شدند، مهدي ٩ ساله بر اثر شکنجه‌های فراوان وضع وخیمي پيدا كرده بود. به همین دلیل گروگانگيران مهدي را به صورت برهنه در محله حسن‌آباد شهر زابل رها كردند و اهالی نیز با تماس با ۱۱۵ او را به بیمارستان انتقال دادند. خانواده اين پسر نوجوان وقتي متوجه می‌شوند و به بیمارستان مراجعه می‌کنند، به دلیل شکنجه‌های زياد به سختی فرزند خود را شناسایی می‌کنند.

 درنهایت او به دلیل جراحات وارده ناشی از خاموش کردن سیگار روی بدنش و داغ کردن با سیم و ضربه‌هایی که به سرش وارد شده است در بخش ‌آی سی یو بیمارستان امیر زابل بستری شد که از وضع بسیار نامطلوبی برخوردار است تا جايي كه به گفته پدر این نوجوان پزشکان بیمارستان نیز از بازگشت او اظهار ناامیدی کرده‌اند.

پدر این نوجوان در اين‌باره مي گويد:  «پیش از این نیز به دفتر فرماندار مراجعه کرده‌ام، اما حالا از فرماندار و ارگان‌های امنیتی درخواست دارم با توجه به شماره تلفن‌هایی که با ما در این رابطه تماس می‌گرفته‌اند يعني یک شماره ایرانسل و ۴ شماره از افغانستان این موضوع را رسیدگی كنند تا مشخص شود که گروگانگیران چه کسانی بوده‌اند. پسر من که از بین رفته و دیگر امیدی به زنده بودنش ندارم، اما از همه خواهش می‌کنم در این مورد با ما همکاری کنند تا خون فرزندم پایمال نشود.»

ادامه مطلب
نظرات 0
توافق ایران و 1+5 زمینه تکمیل پروژه خط لوله صلح را فراهم می‌کند

دبیر حزب مسلم لیگ شاخه قائد اعظم گفت: توافق مذاکرات هسته‌ای ایران با غرب و برداشته شدن تحریم‌ها، زمینه تکمیل پروژه خط لوله صلح و دریافت گاز از ایران فراهم می‌شود.

خبرگزاری فارس: توافق ایران و 1+5 زمینه تکمیل پروژه خط لوله صلح را فراهم می‌کند
 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد به نقل از رادیو پاکستان، «سناتور مشاهد حسین سید» رئیس شورای اجرایی مجمع پارلمان‌های آسیا و دبیر حزب «مسلم لیگ» شاخه «قائداعظم» امروز در جمع خبرنگاران گفت: توافق هسته‌ای ایران با شش قدرت جهانی بر امنیت و اقتصاد منطقه تاثیر گذار است.

وی افزود: با برداشته شدن تحریم‌ها از ایران زمینه تکمیل پروژه خط لوله صلح و دریافت گاز از این کشور فراهم می‌شود.

مشاهد حسین سید تأکید کرد: توافق مذاکرات هسته‌ای ایران با غرب تأثیرات مثبت بر فعالیت‌های اقتصادی منطقه نیز دارد.

وی با اشاره به حضور تروریسم در ایالت بلوچستان پاکستان گفت: توافق هسته‌ای ایران علاوه بر تکمیل نیازمندی‌های پاکستان در مورد بحران انرژی، تاثیر مثبتی بر وضعیت مجموعه امنیتی ایالت بلوچستان این کشور نیز خواهد داشت.

دبیر مرکزی حزب مسلم لیگ شاخه قائد اعظم گفت: برخی از قدرت‌های خارجی بدنبال بی‌ثباتی ایالت بلوچستان پاکستان هستند اما اسلام‌آباد امیدوار است که پس از توافق هسته‌ای ایران، این قدرت‌ها از چنین فعالیت‌هایی پرهیز کنند.

مشاهد حسین سید اظهار داشت: توافق مذاکرات هسته‌ای ایران با غرب همچنین بر اجرای بهتر پروژه‌های کریدور اقتصادی پکن- اسلام‌آباد» از منطقه «گوادر» در ایالت بلوچستان تاثیرگذار خواهد بود.

انتهای پیام


ادامه مطلب
نظرات 0
توافق هسته‌ای وحشت عربستان، ترکیه، قطر و اسرائیل را برانگیخت

کارشناس لبنانی گفت: توافق هسته‌ای ایران موجب از سرگیری روابط دیپلماتیک غربی‌ها با ایران شده و این امر ترس و وحشت عربستان، ترکیه، قطر و اسرائیل را برانگیخته است.

خبرگزاری فارس: توافق هسته‌ای وحشت عربستان، ترکیه، قطر و اسرائیل را برانگیخت
 

«جورج علم» کارشناس امور بین‌الملل لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیروت در خصوص جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 در وین اظهار داشت: بی‌تعارف باید گفت ایران از مذاکرات هسته‌ای سربلند و پیروز درآمد و به آنچه که از یک توافق می‌خواست، رسیده است.

وی افزود: ایران حضور خود را در مقام کشوری بزرگ ثابت کرد که در موجودیت خود در عرصه خاورمیانه با آمریکا و پنج قدرت بزرگ دیگر از جمله آلمان که غول اقتصادی در اتحادیه اروپا شمرده می‌شود، برابر است.

علم افزود: ایران در نتیجه مذاکره، جایگاه خود به عنوان کشوری بزرگ در خاورمیانه را ثابت کرد و توانست از قدرت‌های بزرگ اعتراف بگیرد که هسته‌ای شدن ایران و تاکید رهبر معظم انقلاب ایران مبنی بر اینکه ایران قصد ساختن بمب اتم را ندارد، به رسمیت بشناسند.

این تحلیلگر لبنانی افزود: توافق هسته‌ای ایران موجب از سرگیری روابط دیپلماتیک غربی‌ها با ایران شده و این امر ترس و وحشت عربستان، ترکیه، قطر و اسرائیل را برانگیخته است.

وی افزود: بی‌تردید حل پرونده هسته‌ای ایران و پیوستن این کشور به باشگاه قدرتمندان هسته‌ای بسیار مهم برشمرده می‌شود و در آینده نیز اگر عربستان، مصر، ترکیه یا دیگر کشورهای منطقه بخواهند به انرژی هسته‌ای مسالمت‌آمیز دست یابند باید شفاف و دقیق عمل کنند.

علم تصریح کرد:توافق هسته‌ای ایران دستاورد بزرگی برای اوباماست که 2 دستاورد بزرگ دیگر را هم در کنار این توافق محقق کرده و آن قانون پوشش بیمه بهداشتی در داخل آمریکا و گشایش روابط با کوباست؛ به گونه‌ای که شاهد برافراشته شدن دوباره پرچم کوبا در آمریکا و پرچم آمریکا در کوبا هستیم.

وی افزود: توافق هسته ای ایران دید تازه‌ای برای ارزیابی نقش ایران در منطقه باز می‌کند، یکی از موضوع های مهم مطرح، محل‌های عبور خط لوله های نفت و گاز از منطقه به سرتاسر جهان است، ایران اکنون تامین امنیت دو آبراهه مهم تنگه باب المندب و تنگه هرمز را برعهده دارد، در هر حال از این پس روابط با ایران بر اساس احترام متقابل و نه بر اساس رویارویی است.

تحلیلگر لبنانی گفت: مطمئنا اوباما هم قبل از ترک کاخ سفید سفر تاریخی به ایران خواهد داشت، اگرچه تعیین زمان این سفر دشوار است و در نهایت بهای توافق هسته‌ای ایران از سرگیری روابط آمریکا با ایران است.

وی درباره سیاست خارجی ایران پس از توافق هسته‌ای در قبال کشورهای منطقه گفت:منطقه به نقش آفرینی ایران برای رسیدن به ثبات نیاز دارد، حضور حزب الله در لبنان یا انصار الله در یمن سیاست ایران نیست، این ها واقعیت‌هایی هستند که باید پذیرفته شوند، مساله مهم این است که ایران حامی تروریسم نیست و در سوریه و عراق هم به دولت‌هایشان در مبارزه با تروریسم کمک می‌کند.

وی افزود: باید به یاد آوریم که اوباما چگونه از رهبران ایران خواستار پیوستن به ائتلاف بین‌المللی مبارزه با تروریسم شد و ایران هم تاکید کرد که نخست باید برنامه هسته‌ای آن به رسمیت شناخته شد،در هر حال باید گفت که افکار عمومی جهان در قبال قلدری اسرائیل در منطقه کجا رفته‌اند.

علم در پایان سخنان خود تاکید کرد:در پی توافق هسته‌ای ایران بحران‌های منطقه دیر یا زود حل و فصل می‌شود تعیین زمان آن دشوار است اما مشخص است که ایران در این تسویه حساب‌ها نقش جدی و خوبی خواهد داشت به گونه‌ای که منطقه را از این هرج و مرج‌ها بیرون خواهد کرد.

انتهای پیام/.


ادامه مطلب
نظرات 0
هیأت دفاع از مرسی تا اول آگوست به احکام حبس ابد و اعدام اعتراض می‌کند

هیأت دفاع از رهبران اخوان المسلمین از جمله محمد مرسی اعلام کرد که تا اول آگوست به احکام صادر شده اعتراض خواهد کرد.

خبرگزاری فارس: هیأت دفاع از مرسی تا اول آگوست به احکام حبس ابد و اعدام اعتراض می‌کند
 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «محمد الدماطی» سخنگوی رسمی هیأت دفاع رهبران اخوان المسلمین به ویژه «محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر اعلام کرد که تا اول آگوست به احکام صادر شده برای مرسی اعتراض خواهند کرد.

پایگاه خبری «الیوم السابع»، گزارش داد که هیأت دفاع از مرسی اعتراضی را به احکام صادر شده برای مرسی برای پرونده‌های فرار از زندان و جاسوسی برای حماس و طرف‌های خارجی اعلام خواهد کرد.

الدماطی به الیوم السابع گفته که آخرین مهلت اعتراض به این حکم 16 آگوست خواهد بود و هیأت دفاع از مرسی همچنان درحال بررسی اعتراضیه خود به احکام صادر شده است.

«محمد مرسی» رئیس جمهور برکنار شده مصر در پرونده فرار از زندان وادی النطرون به حکم اعدام و در پرونده جاسوسی برای طرف‌های خارجی از جمله حزب الله، حماس و ایران به حبس ابد محکوم شده است.

در صورتی که دادگاه اعتراض به این احکام را بپذیرد این پرونده‌ها در دادگاه تجدید نظر قاهره بار دیگر بررسی خواهد شد و این مسأله به معنای لغو احکام پیشین صادر شده است.

انتهای پیام/ب


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 31 تیر 1394  | 4:16 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
محکومیت اقدامات تروریستی اخیر در الجزایر از سوی ایران

ایران اقدامات تـروریستی همزمان با عید سعید فطر در ولایت «عین الدفلی» الجزایر که منجر به کشته و زخمی شدن ۱۱ تن از نظامیان الجزایری شد را محکوم و مراتب همدردی خود را با ملت، دولت و خانواده‌های قربانیان این جنایت اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: محکومیت اقدامات تروریستی اخیر در الجزایر از سوی ایران
 

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، به دنبال اقدامات تـروریستی همزمان با عید سعید فطر در ولایت «عین الدفلی» الجزایر که منجر به کشته و زخمی شدن 11 تن از نظامیان الجزایری شد، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان ضمن محکومیت شدید این اقدامات تروریستی، مراتب همدردی جمهوری اسلامی ایران را با ملت، دولت و خانواده‌های قربانیان این جنایت اعلام کرد.

افخم همچنین با تأکید بر اینکه پدیده شوم تروریسم ساخته و پرداخته دشمنان امت اسلام است که از طریق آن درصدد گسترش ناامنی و دستیابی به اهداف ضد انسانی خود در منطقه می‌باشند، خواستار همکاری نزدیک و مستمر کشورهای اسلامی در رویارویی با این پدیده ضد انسانی و جلوگیری از گسترش زمینه‌های فعالیت گروه‌های تروریستی و تکفیری شد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 31 تیر 1394  | 4:15 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
وزیر دفاع آمریکا برای دیدار با ملک سلمان وارد جده شد

اشتون کارتر در ادامه سفر دوره‌ای خود به کشورهای خاورمیانه، وارد جده شد تا با پادشاه عربستان سعودی دیدار و درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و دیگر موضوعات گفتگو کند.

خبرگزاری فارس: وزیر دفاع آمریکا برای دیدار با ملک سلمان وارد جده شد
 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا پس از سفر به سرزمینهای اشغالی و اردن، امروز چهارشنبه وارد عربستان سعودی شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز،‌ اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا به منظور دیدار با پادشاه عربستان سعودی و مقامات این کشور وارد جده شد.

در این گزارش آمده است: «اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا بر اساس دیدارهای برنامه‌ریزی شده، روز چهارشنبه(امروز) با ملک سلمان و دیگر مقامات ارشد عربستان سعودی دیدار می‌کند تا آنها را درباره منافع توافق هسته‌ای ایران قانع کند».

این سفر پس از دیدار وزیر دفاع دولت باراک اوباما با مقامات رژیم صهیونیستی در تل‌آویو و سفر کوتاه وی به اردن انجام می‌شود؛ دیدارهایی که به گفته رسانه‌های غربی به منظور «قانع کردن اسرائیل درباره مذاکرات هسته‌ای ایران» صورت گرفت.

در همین ارتباط خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی درباره سفر کارتر به سرزمین‌های اشغالی، از «ناکامی او در قانع کردن» مقامات صهیونیستی در قبال مذاکرات هسته‌ای ایران خبر داده بود(جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 31 تیر 1394  | 4:15 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
بمب‌گذاری نزدیک ساختمان حزب عدالت و توسعه در آنکارا

نیروهای امنیتی ترکیه موفق شدند، یک بمب جاسازی شده در نزدیکی ساختمان حزب عدالت و توسعه در آنکارا را خنثی کنند.

خبرگزاری فارس: بمب‌گذاری نزدیک ساختمان حزب عدالت و توسعه در آنکارا
 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای امنیتی ترکیه لموفق شدند، یک بمب را در نزدیکی ساختمان حزب عدالت و توسعه در آنکارا شناسایی کنند.

پایگاه خبری «الیوم السابع» نوشت که کارشناسان مواد منفجره در نیروهای امنیتی ترکیه، این بمب را که در داخل یک صندوق جاسازی شده بود، خنثی کردند.

خبرگزاری آناتولی نوشت که چند شهروند ترکیه، شب گذشته به پلیس اعلام کردند که یک صندوق مشکوک را در زیر یکی از خودروهای تبلیغاتی برای انتخابات در نزدیکی ساختمان حزب عدالت و توسعه دیده‌اند.

بر اساس این گزارش، در پی این امر، نیروهای ویژه به محل اعزام شدند و با ایجاد یک کمربند امنیتی، مانع نزدیک شدن مردم عادی به محل شدند.

گفته می‌شود که یک بمب دست‌ساز حاوی ماده تی‌ان‌تی در این صندوق قرار داشت که خنثی شد و برای بررسی به آزمایشگاه جنایی ارسال شد. پلیس نیز تحقیقات خود در این زمینه را آغاز کرد و اکنون در حال بررسی تمامی دوربین‌های نصب شده در نزدیکی این محل است تا هویت عاملان را مشخص کند.

این بمب‌گذاری در حالی در آنکارا صورت می‌گیرد که دو روز پیش در محله کردنشین «سوروچ» در استان «شانلی اورفه» ترکیه نیز یک حمله تروریستی روی داد و طی آن 32 نفر کشته و 104 نفر زخمی شدند.

انتهای پیام/غ


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 31 تیر 1394  | 4:15 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
عملیات آزادسازی دانشگاه «الانبار» در الرمادی کلید خورد

نیروهای مسلح عراق، ظهر امروز، عملیات آزادسازی دانشگاه «الانبار» شهر الرمادی از دست داعش را کلید زدند.

خبرگزاری فارس: عملیات آزادسازی دانشگاه «الانبار» در الرمادی کلید خورد
 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای امنیتی، بسیج مردمی و عشائر استان الانبار، عملیات آزادسازی دانشگاه «الانبار» را آغاز کردند.

به نوشته پایگاه خبری «المیادین»، این عملیات علیه داعش از ظهر امروز (چهارشنبه) آغاز شده است.

این در حالی است که یک منبع امنیتی نیز به شبکه العربیه اعلام کرد که سرویس مبارزه با تروریسم با نیروی هوایی ارتش، امروز این عملیات را کلید زده‌اند و تاکنون پیشروی‌های زیادی انجام داده‌اند و در حال ورود به دانشگاه هستند.

وی افزود که درگیری‌ها با داعش در این دانشگاه ادامه دارد.

سرتیپ «عبدالامیر» فرمانده تیپ نیروهای طلایی در استان الانبار، پیش از این اعلام کرده بود که کنترل دو منطقه «الطاش الاول» و «الطاش الثانی» در جنوب شهر «الرمادی» کاملا به دست نیروهای امنیتی عراق افتاده است و نیروها در حال نزدیک شده به دانشگاه الانبار هستند.

انتهای پیام/غ


ادامه مطلب
نظرات 0
یک هیأت اماراتی برای بازگشایی سفارت ابوظبی در دمشق به سوریه می‌رود

یک وبگاه خبری عربی از سفر نزدیک هیأتی اماراتی به سوریه برای بحث درباره بازگشایی سفارت این کشور در دمشق خبر داد.

خبرگزاری فارس: یک هیأت اماراتی برای بازگشایی سفارت ابوظبی در دمشق به سوریه می‌رود
 

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع اماراتی اعلام کردند که یک هیأت از این کشور برای بازگشایی دوباره سفارت این کشور در دمشق بزودی به سوریه خواهند رفت.

بر اساس گزارش وبگاه خبری «الخلیج الان»، بحث و جدل‌های بسیاری درباره حمایت امارات از نظام کنونی سوریه وجود دارد زیرا بیم سقوط این نظام و قدرت گرفتن گروه‌های افراطی وجود دارد.

آمریکا برخی از شرکت‌های اماراتی را به دلیل تعامل با نظام سوریه تحریم کرده است.

بنابراین گزارش، امارات میزبان شخصیت‌های عالیرتبه سوریه بوده و گزارش‌ها حاکی از آن است که امارات در تسهیل امور مالی برای نظام سوریه سهیم بوده است.

انتهای پیام/م


ادامه مطلب
نظرات 0

تعداد کل صفحات : 598 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >