اسد: همکاری اقتصادی میان سوریه و ایران یکی از راهکارها برای مقاومت در برابر غرب است

رییس جمهوری سوریه گفت: تقویت همکاری‌های اقتصادی میان سوریه و ایران یکی از مهم‌ترین راهکارها برای مقاومت در برابر برنامه‌های غرب است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از تلویزیون المنار، بشار اسد-- رییس جمهوری سوریه -- گفت: تقویت همکاری های اقتصادی میان سوریه و ایران یکی از مهم ترین راهکارها برای مقاومت در برابر برنامه های غرب است.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : جمعه 28 اردیبهشت 1397  | 6:51 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

پوتین و مرکل درباره خروج آمریکا از برجام گفتگو کردند

رئیس‌جمهور روسیه گفت: با صداعظم آلمان درباره خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران گفتگو کرده است.

پوتین و مرکل درباره خروج آمریکا از برجام گفتگو کردندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان،ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، در نشست خبری مشترک با آنگلا مرکل، صداعظم آلمان، اعلام کرد با او درباره خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران گفتگو کرده است.

او در بخشی دیگر از اظهاراتش گفت تلاش‌هایی از طرف آلمان برای مشارکت در بازسازی سوریه وجود دارد.

 رئیس‌جمهور روسیه همچنین در این نشست اعلام کرد کشورش به صادرات گاز به اروپا از طریق اوکراین ادامه خواهد داد.

آنگلا مرکل نیز در این نشست خبری گفت: با روسیه برای دستیابی به راه حل‌های سیاسی برای بحران‌های منطقه تلاش می‌کنیم. روابط ما با آمریکا ادامه دارد و روابط راهبردی با روسیه را نیز حفظ می‌کنیم.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : جمعه 28 اردیبهشت 1397  | 6:51 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

سیاست آمریکا تداوم بحران‌افزایی در منطقه است

دستیار ویژه رئیس مجلس گفت: ایران از ابتدا نسبت به پایبندی آمریکا به تعهداتش بی‌اعتماد بود و روشن است که سیاست آمریکا تداوم بحران‌افزایی و ناامنی در منطقه است. 

سیاست آمریکا تداوم بحران‌افزایی و ناامنی در منطقه استبه گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسین امیر عبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امرو بین‌الملل در دیدار  تعدادی از اندیشمندان و صاحب‌نظران غربی و آمریکایی شرکت‌کننده در کنفرانس بین‌المللی افق نو، در سخنانی،  با انتقاد از نقض برجام توسط ترامپ و خروج آمریکا از یکی دیگر از توافقات بین‌المللی، عدم پایبندی واشنگتن به تعهدات خود را مغایر با صلح و ثبات در جهان توصیف کرد.

وی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با توجه به تجارب گذشته از ابتدا نسبت به پایبندی آمریکا به تعهداتش بی‌اعتماد بود و روشن است که سیاست آمریکا تداوم بحران‌افزایی، بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه است. 

دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتقاضه فلسطین در این دیدار با تشریح اوضاع منطقه، نقش مخرب آمریکا و برخی متحدان در ایجاد و حمایت مالی و لجستیکی از تروریست‌ها را عامل اصلی بی‌ثباتی و ناامنی در منطقه دانست.

‎امیر عبداللهیان با بیان اینکه بحران یمن فاجعه انسانی است، افزود: این کشور با تهاجم مشترک آمریکا و عربستان به مردم مظلوم و بی‌گناه یمن وارد سال چهارم مقاومت ارتش و مردم یمن شده است؛ رویکرد سیاسی تنها راه‌حل برای برون‌رفت از بحران در یمن و بحرین است.

همچنین در این دیدار، تحلیل‌گران غربی و آمریکایی ضمن تشریح دیدگاه‌های خود، اقدام آمریکا در نقض عهدهای بین‌المللی، سیاست جنگ‌طلبانه ترامپ و حمایت‌های کاخ سفید از رژیم جعلی صهیونیستی را نیز مطرح کردند.

شرکت‌کنندگان آمریکایی و غربی حاضر در ملاقات، اقدام آمریکا در انتقال سفارت به بیت‌المقدس و جنایات صهیونیست‌ها را محکوم و بر تبعات خطیر آن تأکید کردند.

امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل نیز در پایان، ضمن تبیین اقدامات مهم جمهوری اسلامی ایران و متحدین در خُرد کردن استخوان‌های تروریسم و داعش در منطقه، تأکید کرد: زمان به نفع رژیم صهیونیستی نیست، آینده نزدیک اثبات می‌کند که مقاومت فلسطین اجازه بقای سفارت آمریکا در بیت‌المقدس را نخواهد داد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : جمعه 28 اردیبهشت 1397  | 6:50 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

امروز آمریکا از هر زمان دیگری در جهان اسلام منفورتر است

رئیس‌جمهور گفت: انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف بر خلاف قوانین و مقررات بین‌المللی است و آمریکا از هر زمان دیگر در جهان اسلام منفورتر است.

امروز آمریکا از هر زمان دیگری در جهان اسلام منفورتر استبه گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز جمعه 28 اردیبهشت پیش از ترک تهران برای شرکت در اجلاس فوق العاده سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول، به خبرنگاران در فرودگاه مهرآباد گفت: انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف بر خلاف قوانین و مقررات بین المللی است و آمریکا از هر زمان دیگر در جهان اسلام منفورتر است.

رئیس جمهور با بیان اینکه سفر به استانبول به دعوت آقای اردوغان رئیس جمهور ترکیه و رئیس دوره ای سازمان همکاری اسلامی برای شرکت در اجلاس فوق العاده سران این سازمان انجام می گیرد، گفت: این اجلاس با هدف بررسی دو حادثه فاجعه بار انجام می گیرد که نخستین مورد به انتقال غیرقانونی و فاجعه‌آمیز سفارت آمریکا به بیت‌المقدس باز می گردد و حادثه دوم نیز موضوع کشتار بی‌رحمانه مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستی است.

روحانی انتقال سفارت آمریکا به قدس شریف را برخلاف مقررات و قواعد بین‌المللی و مصوبات شورای امنیت برشمرد و تاکید کرد: بی‌تردید این کار خشم کشورهای مسلمان جهان را برانگیخته و از هر زمان دیگر امروز آمریکا در دنیای اسلام و در افکار عمومی جهان اسلام ، منفورتر شده است.

رئیس جمهور گفت: موضوع دیگر کشتار وسیع مسلمانان فلسطین است که برای دفاع از سرزمین خود و بازگشت به خانه‌هایشان تلاش می کنند. صهیونیست ها مردم فلسطین را که در یک راهپیمایی مسالمت آمیز و غیرمسلحانه شرکت کرده بودند به خاک و خون کشیدند و ده‌ها فلسطینی را شهید و ‌هزاران نفر آنان را مجروح  کردند.

روحانی گفت: این جنایت اول صهیونیست‌ها نیست، چرا که در طول 70 سال گذشته پیوسته این جنایات را تکرار کرده اند و در حقیقت کشتار و مجروح کردن فلسطینی ها در روز نکبت ، تازه ترین جنایت رژیم صهیونیستی از سلسله جنایات 70 ساله صهیونیست ها علیه مردم مظلوم فلسطین است.

رئیس جمهور تاکید کرد: به نمایندگی از ملت بزرگ ایران، می‌خواهم به ملت بزرگ فلسطین تسلیت عرض کنم و بگویم که جمهوری اسلامی ایران همواره مدافع مظلومین بوده و یکی از آرمان‌های مهم این انقلاب، آزادی قدس شریف و فلسطین اشغالی است و ملت ما این آرمان را همچنان مد نظر دارد و این راه را ادامه می‌دهد.

روحانی اظهار کرد: در شرایط امروز، یک بار سنگین مسئولیتی بر دوش همه مسلمانان بویژه دولتمردان جهان اسلام قرار گرفته و آن موضوع دفاع از ملت فلسطین و قدس شریف است که هم دفاع از ارزش‌های اسلامی و هم دفاع از شرایط اندوهبار ملت بزرگ و متمدن فلسطین است.

رئیس جمهور اجلاس استانبول را فرصتی برای سران کشورهای اسلامی جهت اعلام نفرت خود از این اقدام صهونیست ها و بهره گیری از همه ساز و کارها جهت مقابله با آن از جمله در مجمع عمومی سازمان ملل و سایر نهادهای بین‌المللی دانست و تاکید کرد: بی‌تردید صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها دنبال این هستند که توجه دنیای اسلام را از فلسطین به مسایل دیگر منحرف کنند و با این هدف ، هر روز مشکلاتی را در دنیای اسلام بوجود می‌آورند.

روحانی اظهار کرد: آنان  تروریست‌ها را تشویق و حمایت می‌کنند و مسلمان‌ها باید متوجه باشند موضوع فلسطین و قدس همواره مسأله اول دنیای اسلام است و نباید بگذاریم صهیونیست‌ها کاری کنند که جنایت آنها عادی و حضور نامشروع آنها به تدریج مشروع جلوه کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم فلسطین صاحبان واقعی این سرزمین هستند و قدس حرم شریف و اولین قبله‌گاه مسلمان‌هاست و مورد احترام همه آنها است، گفت: بی‌تردید این اقدامات نابخردانه‌ای که در این روزها توسط رژیم صهیونیستی و آمریکایی‌ها انجام گرفته تأثیری در این مسیر و در این راه نخواهد داشت و  مسلمان‌ها را مصمم‌تر و مردم فلسطین را برای آزادی سرزمینشان از دست اشغالگران ، از هر زمان دیگر آماده‌تر می‌کند .

روحانی در پایان ابراز امیدواری کرد که اجلاس استانبول اجلاس مفیدی برای مردم مسلمان فلسطین و مسایل منطقه باشد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : جمعه 28 اردیبهشت 1397  | 6:50 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

ترامپ می‌خواهد با قلدری بگوید آمریکا قدرت اول است/مردم نباید تحت تاثیر فضاسازی‌های دشمنان قرار بگیرند

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور گفت: رئیس جمهور آمریکا سعی دارد با قلدری القا کند که آمریکا قدرت اول است که این تلاش تبعات و نتایج منفی زیادی برای این کشور دارد.

ترامپ می خواهد با قلدری بگوید آمریکا قدرت اول است/مردم نباید تحت تاثیر فضاسازی‌های دشمنان قرار بگیرند/امروز بیش از هر زمان دیگری آمریکا منزوی شده استمعصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با خبرنگار دولتگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: برجام توافقی بین المللی است که در تحقق صلح و امنیت در خاورمیانه و جهان تاثیرگذاری دارد.

وی ادامه داد: متاسفانه سیاست دولت آمریکا و به ویژه با روی کار آمدن ترامپ یک جانبه گرایانه تر شده است و آنان در مقابل توافقات متعدد بین المللی موضع گرفتند.

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور تاکید کرد: رئیس جمهور آمریکا سعی دارد با قلدری القا کند که آمریکا قدرت اول است که این تلاش تبعات و نتایج منفی زیادی برای این کشور دارد.

ابتکار با اشاره به برنامه ریزی و آمادگی دولت برای مدیریت وضعیت کشور، تصریح کرد: خوشبختانه اقتصاد ملی وضعیت امیدوار کننده را به وجود آورده است و مردم نباید تحت تاثیر فضاسازی ها و جوسازی های دشمنان قرار بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه مردم نباید اجازه بدهند فضا سازی های دشمن به وحدت و اعتماد آنان آسیب بزند، ادامه داد: امروز بیش از هر زمان دیگری آمریکا منزوی شده است و ما هم در داخل با وحدت و انسجام می توانیم این دوره را سپری کنیم و سربلندی و پیشرفت را برای کشور رقم بزنیم.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : جمعه 28 اردیبهشت 1397  | 6:50 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران موضوع جدیدی نیست

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: وضع تحریم‌های جدید آمریکا علیه کشورمان موضوع جدیدی نیست؛ باید تاکید مسئولان بر اقتصاد مقاومتی و تقویت تولید ملی باشد.

وضع تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران موضوع جدیدی نیست/تاکید مسئولان بر تقویت تولید ملیعلیرضا رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها به نوعی از فضای تایید برجام ظرف مدت هر سه ماه یکبار حداکثر استفاده را در سیاه‌نمایی علیه کشورمان انجام می‌دادند، گفت: آنها با کمک برخی کشورها به دنبال بازگرداندن فضای ایران هراسی هستند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها در این دوره با کمک عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی ظاهرا سناریوی جدیدی را علیه کشور ما کلید زده‌اند تا سیاه‌نمایی علیه ایران را به حداکثر برسانند و افکار عمومی را از مسائل مهم‌تر منحرف کنند.

رحیمی تاکید کرد: با توجه به این فضا اروپایی‌ها باید طی زمان مشخص شده به منظور راستی‌‌آزمایی خود ضمانت‌های اجرایی را برای حفظ برجام به ایران ارائه کنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر با بیان اینکه وضع تحریم‌های جدید از سوی آمریکا علیه کشورمان موضوع جدیدی نیست، اظهار کرد: تاکید بر اقتصاد مقاومتی، تقویت تولید ملی و مدیریت ارز می‌تواند برای خروج ایران از این فضای تحریم‌ها بسیار موثر باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌ خارجی مجلس گفت: باید اولویت اول مسئولان در تمامی سطوح وضعیت معیشتی مردم باشد تا از فضای پولی و بانکی برقرار شده با دنیا نهایت استفاده را ببرند.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : شنبه 22 اردیبهشت 1397  | 4:50 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

سیویلیکا

کانال رسمی اطلاع رسانی کنفرانسها و همایشها راه اندازی گردید 
با راه اندازی کانال رسمی اطلاع رسانی کنفرانسها و همایشها، از این پس می توانید اولین نفری باشید که فراخوانهای علمی گردهمایی ها و ژورنالهای تخصصی را دریافت می نمایید. برای عضویت در کانال تلگرام سیویلیکا، کافیست در نرم افزار تلگرام خود، عبارت civilicacom@ را وارد نمایید و یا به آدرسtelegram.me/civilicacom مراجعه نمایید. پس از ورود به کانال، گزینه JOIN را بزنید تا به عضویت کانال درآمده و اطلاع رسانی کنفرانسها را دریافت نمایید.

shadow_header_01.jpgدر این بخش سعی شده است تا کلیه راهنمایی های لازم برای استفاده از امکانات مجموعه سیویلیکا به کاربران ارائه گردد. نهایت تلاش برای طراحی ساده سایتها صورت پذیرفته است و معمولا نیازی به مطالعه راهنما نیست، ولی در صورتی که در هر قسمت مشکلی پیش بیاید، می توانید با مراجعه به هر بخش، دستورالعمل لازم را مشاهده نمایید. اگر پژوهشگری هستید که می خواهید از مقالات سیویلیکا استفاده نمایید به بخش پژوهشگرانمراجعه نمایید. مدیران محترم کتابخانه ها و مراکز تحقیقاتی به منظور ایجاد دسترسی عمومی به منابع سیویلیکا لطفا به بخش راهنمای کتابداران مراجعه نمایند. در صورتی که برگزار کننده کنفرانس هستید به بخش دبیرخانه کنفرانسها مراجعه نمایید. در صورتی که راهنمایی های ارائه شده پوشش دهنده نیازهای شما نیست و مشکل شما همچنان باقی است، می توانید از طریق بخش پشتیبانی کاربران مشکل خود را مطرح فرمایید تا راهنمایی کاملتر ارائه گردد.

برای شروع می توانید از اینجا آغاز نمایید.


سیویلیکا، به همین سادگی 
پایگاه سیویلیکا ارائه کننده مقالات کنفرانسهای تخصصی کشور است که بیش از 700 هزار عنوان مقاله علمی پژوهشی داخلی را در اختیار پژوهشگران و دانش پژوهان قرار میگیرد و از هر کجا که باشید به آن دسترسی دارید.

سایر پایگاههای علمی 
مجموعه سیویلیکا شامل تعدادی از پایگاههای علمی پژوهشی است که هر یک تامین کننده بخشی از نیازهای محققان و پژوهشگران می باشد. این مجموعه ها علاوه بر سیویلیکا عبارتند از:
-مرجع کتاب (LIBRARYA): ارائه کننده کتابهای الکترونیک زبان اصلی
-مقالات کنفرانسهای خارجی
-پایگاه فراخوانهای علمی پژوهشی کشور
-سایت پژوهش

لطفا بخش سوالات متداول را مطالعه نمایید.
صفحه رسمی سیویلیکا در فیس بوک
سیویلیکا در تویتر

دسترسی به مقالات

کاربران می توانند از سه طریق از مقالات استفاده نمایند.

1: خرید تک مقاله
2: کاربران مراکز عضو
3: عضویت سویلیکا

به اطلاع کلیه کاربران محترم می رساند، دسترسی به کتابهای موجود در لایبرریا، برای اعضای سایت سیویلیکا فراهم می باشد و کلیه کاربران می توانند با استفاده از حساب کاربری خود در سیویلیکا، اقدام به دریافت کتاب از پایگاه مرجع کتاب نمایند.


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : دوشنبه 17 اردیبهشت 1397  | 12:36 AM | نویسنده : مهدی گلشنی

وزير کشور پاکستان از سوء قصد جان سالم به در برد

منابع خبری اعلام کردند که سوء قصد به جان وزیر کشور پاکستان ناکام مانده و هم اکنون جان وی در خطر نیست.

منابع پاکستاني: جان وزير کشور پاکستان در خطر نيستبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه از اسلام آباد، در حالی که چند ماه دیگر تا انتخابات پارلمانیپاکستان باقی مانده است، احسان اقبال وزیر کشور پاکستان روز یکشنبه در آنچه که تلاش برای ترور او به نظر می‌رسد، به ضرب گلوله زخمی شد، اما جانش در خطر نیست.

دستیار وزیر کشور پاکستان به خبرگزاری فرانسه گفت: «احسان اقبال هدف قرار گرفت و از ناحیه بازو زخمی شد. اما خطری او را تهدید نمی‌کند، او به یک مرکز پزشکی در لاهور منتقل شده است.»

شاهد خاقان عباسی نخست وزیر پاکستان این حمله را محکوم کرد.

بیشتر بخوانید: وزیر کشور پاکستان ترور شد

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : دوشنبه 17 اردیبهشت 1397  | 12:35 AM | نویسنده : مهدی گلشنی

«میشل عون» خواستار حضور بیشتر مردم در پای صندوق‌های رای شد

رئیس‌جمهور لبنان از مردم این کشور خواست تا قبل از پایان مهلت برگزاری انتخابات پارلمانی به پای صندوق رای بروند.

«میشل عون» خواستار مشارکت بیشتر در انتخابات پارلمانی لبنان شدبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، «میشل عون» رئیس جمهور لبنان در نطقی تلویزیونی از مردم کشورش خواست تا پیش از پایان زمان انتخابات پارلمانی به پای صندوق رای بروند.

رئیس جمهور لبنان خطاب به مردم این کشور گفت: اگر می خواهید تغییری صورت گیرد باید به نامزدهای مورد نظر خود رای بدهید.

وی افزود: با وضع قانون جدید انتخابات که به موجب آن هر جریانی می‌تواند به پارلمان راه یابد، نباید این فرصت را از دست بدهید.

رئیس جمهور لبنان همچنین از  احتمال تمدید مهلت شرکت در رای‌گیری نیز خبر داد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

عضو پارلمان فرانسه: مکرون سیاست‌های جنگ‌طلبانه را در پیش گرفته است

عضو کميسيون روابط خارجي پارلمان فرانسه از سياست جنگ‌طلبانه امانوئل مکرون انتقاد کرد.

انتقاد عضو کميسيون روابط خارجي پارلمان فرانسه از سياست جنگ طلبانه مکرونبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، کلمانتین اوتن، عضو کمیسیون امور خارجی پارلمان فرانسه از حزب «فرانسه تسلیم‌ناپذیر» از سیاست جنگ طلبانه امانوئل مکرون، رئیس جمهور این کشور انتقاد کرد.

نماینده شهرستان سِن-سن-دونی در پارلمان فرانسه در مصاحبه‌ای با هفته نامه «ژورنال دو دیمانش»، به سیاست خارجی امانوئل مکرون تاخت و گفت: «مکرون ظرف چند ماه دیپلماسی ما را بیش از هر زمانی وابسته‌تر کرده است. اقدام بین المللی ما در حال حاضر کاملا وابسته به ناتو است. ناتو سازمانی منسوخ است که به قیمت از دست رفتن ثبات جهان، ما را به سمت اقدامات تحریک آمیز و ارعاب علیه هر کشوری که دشمن آمریکاست می‌کشاند.»

این مسئول فرانسوی همچنین گفت: «سفر اخیر مکرون به آمریکا از دکترین بین المللی واقعی وی که همان ارتقای آتلانتیسم بی قید و شرط است، پرده برداشت.»

«آتلانتیسم» یک جریان سیاسی مبتنی بر اتحاد نظامی دو سوی اقیانوس اطلس است که اوایل جنگ سرد مفهوم آن شکل گرفت.

کلمانتین اوتن گفت: «این دیپلماسی جنگجویانه با پشتیبانی یک نئولیبرالیسم دیوانه‌وار کشور ما را به سمت شرایطی متناقض هدایت کرده است. امانوئل مکرون نشان لژیون دونور را از بشار اسد، رئیس جمهور فرانسه پس می‌گیرد، اما در همین حال با شکوه بسیار زیاد از ولیعهد عربستان سعودی پذیرایی می‌کند.»

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

تعداد کل صفحات : 3 :: 1 2 3