تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 3:36 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
دشمنان توان مقابله با عظمت و اقتدار نیروهای مسلح را ندارند

استاندار البرزگفت: دشمنان توان مقابله با عظمت و اقتدار نیروهای مسلح را ندارند.

خبرگزاری فارس: دشمنان توان مقابله با عظمت و اقتدار نیروهای مسلح را ندارند
 

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، سیدحمید طهایی ظهر امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح که به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در البرز نیز برگزار شد اظهار داشت: امروز اقتدار و توان نیروهای مسلح در پیش چشم همگان به نمایش گذاشته شد.

وی ادامه داد: دشمنان که هر روز با ترفندی به گزینه‌های روی میز اشاره می‌کنند بدانند آنان هرگز توان مقابله با اقتدار و عظمت نیروهای نظامی کشور را نخواهند داشت.

استاندار البرز خاطرنشان کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس نیز دشمنان بر این باور بودند که طی چند ماه می‌توانند ایران را از پای درآورند اما این جنگ هشت سال به طول انجامید و پیروز واقعی مردم و کشور ایران اسلامی بود.

طهایی تأکید کرد: دشمن بعثی در دوران هشت سال دفاع مقدس از سوی تمامی کشورها مورد حمایت بود اما ایران اسلامی که تازه به پیروزی در مقابله با رژیم ستمشاهی دست پیدا کرده بود، با تکیه به خداوند و داشته‌هایش و با دستان خالی به نبرد با دشمن تا بن دندان مسلح پرداخت.

استاندار البرز تصریح کرد: در دوران هشت سال دفاع مقس شاهد از خودگذشتگی‌ها و رشادت‌هایی از سوی رزمندگان اسلام بودیم که وصف ناشدنی است لذا انتقال ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس به نسل امروز مهمترین وظیفه و رسالت است.

طهایی گفت: انقلاب اسلامی ایران فرزندانی را تربیت کرد و در دامان خود پرورش داد که در دوران هشت سال دفاع مقدس آنان بی پروا و با شجاعت در برابر دشمن ایستادگی کردند و اجازه ندادند که ذره‌ای از خاک کشور به دست بیگانگان بیفتد.

انتهای پیام/2302/س20


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 3:36 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
سد قشلاق صحنه تا پایان سال‌جاری به آب‌گیری می‌رسد

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه برای اتمام کامل سد قشلاق 70 میلیارد تومان اعتبار لازم است، گفت: این سد با اختصاص 25 میلیارد تومان تا پایان سالجاری به آبگیری می‌رسد.

خبرگزاری فارس: سد قشلاق صحنه تا پایان سال‌جاری به آب‌گیری می‌رسد
 

کیاست امیریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه با اشاره به تکمیل نشدن سد قشلاق صحنه، اظهار کرد: طی سال‌جاری هشت میلیارد تومان اعتبار بدنه و سه میلیارد تومان اعتبار شبکه برای این سد پیش‌بینی شده بود.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر مشکل اصلی سد قشلاق صحنه کمبود اعتبار است و در صورتی که اعتبار لازم به آن اختصاص داده شود، تا پایان سالجاری به آبگیری خواهد رسید.

امیریان با بیان اینکه موضوع تملک به‌صورت جدی دنبال می‌شود، گفت: هنگامی‌که کار سد آغاز می‌شود، برخی کشاورزان با کاشت درخت سطح را توسعه می‌دهند که همین هزینه تملک را بالا می‌برد.

وی هزینه مورد نیاز برای اتمام کامل سد قشلاق را 70 میلیارد تومان اعلام کرد و بیان داشت: پیشرفت فیزیکی سد در حال حاضر 59 درصد است که با شارژ 25 میلیاردی این پروژه تا پایان سالجاری یا ابتدای سال 95 به آبگیری می‌رسد.

این مسئول با اشاره به پیشرفت فیزیکی 68 درصدی سد گامیشان صحنه، اظهار کرد: مشکلات این سد به‌نسبت سد قشلاق کمتر است و اعتبار مناسبی به آن اختصاص داده شده است.

امیریان از آبگیری سد گامیشان در سال‌جاری خبر داد و افزود: به‌دلیل اینکه اعتبارت سد از محل صندوق توسعه تامین شده است، مراحل ساخت بدنه سد سال آینده به اتمام خواهد رسید.

انتهای پیام/2700/ب20


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 3:36 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
دفاع مقدس امتداد عاشورای حسینی بود

فرمانده سپاه ناحیه لنده با اشاره به ویژگی‌های قیام عاشورای حسینی گفت: دفاع مقدس ما در برابر دشمنان قسم‌ خورده نظام و انقلاب امتداد قیام سرخ عاشورای حسینی بود.

خبرگزاری فارس: دفاع مقدس امتداد عاشورای حسینی بود
 

به گزارش خبرگزاری فارس از لنده، علی محمدی صبح امروز در مراسم رژه نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان لنده با اشاره به حضور گسترده مردم شهرستان لنده در دفاع مقدس گفت: این شهرستان با تقدیم 90 شهید و ده‌ها رزمنده و جانباز و آزاده در دفاع مقدس نقش‌آفرینی کرده است.

وی افزود: مردم ولایتمدار و شهیدپرور شهرستان لنده با تأسی از امام و مقتدایشان در برابر ظلم و تجاوز ایستادند تا امروز کشور و میهن خود را در جهان سربلند و سرافراز ببینند.

فرمانده سپاه ناحیه لنده ضمن تقدیر از حضور مردم در این مراسم تصریح کرد: اقتدار نظام جمهوری اسلامی به حضور مردم در عرصه‌های مختلف و تکیه بر قدرت ایمان و توکل و رهبری آگاه و بصیر است.

محمدی یادآور شد: امسال در پایان هفته دفاع مقدس، مردم شهرستان لنده میزبان و برگزارکننده مراسم بازسازی واقعه بزرگ غدیر خواهند بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم دفاع مقدس را با عاشورای حسینی مقایسه کنیم خواهیم دید که هر دو در راه دفاع از ارزش‌ها و آرمان‌های اسلامی صورت گرفته است.

فرمانده ناحیه مقاومت لنده گفت: رضایت خداوند تنها رمز موفقیت و پیروزی هر دو قیام بوده و با تأسی از همین ویژگی تا سال‌ها و قرن‌ها نیز ثمرات خود را منتشر خواهد کرد.

محمدی افزود: آنچه سرلوحه پیروزی و موفقیت ما قرار گرفته داشتن رهبری پر صلابت و ولایی و آسمانی بوده است.

وی با اشاره به دستگیری حضرت امام در قم و انتقال وی به تهران گفت: ترس از وجود امام بطن رژیم شاهنشاهی را به هم ریخته بود و همین صلابت و استواری امام بوده که باعث شد بتواند در برابر دشمنان اسلام و نظام و انقلاب قد علم کند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده خاطرنشان کرد: اگر تاریخ را ورق بزنیم خواهیم دید هم دشمنان عاشورا و هم دشمنان دفاع مقدس پلیدترین دشمنان انسانیت بر روی کره خاکی بوده و هستند.

وی افزود: حال که می‌دانیم دشمنان نظام ما پلید هستند باید هوشیاری و بصیرت و آگاهی خود را نسبت به موضوعات مختلف تقویت کنیم و نگذاریم از غفلت هر چند کوتاه ما سوءاستفاده شود.

محمدی تصریح کرد: آنچه ما را به سر منزل مقصود خواهد رساند تبعیت از ولایت فقیه و حفظ وحدت و یکپارچگی خواهد بود که باید با استفاده از منویات مقام معظم رهبری در جهت حفظ آن کوشا باشیم.

انتهای پیام/82013/ط30


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 3:36 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
نیروهای مسلح اهداف انقلاب را دست‌کم نگیرند

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه نیروهای مسلح اهداف انقلاب را دست‌کم نگیرند، افزود: مردم باید راه شهدا و امام را ادامه بدهند و گوش به فرمان رهبر باشند.

خبرگزاری فارس: نیروهای مسلح اهداف انقلاب را دست‌کم نگیرند
 

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، حجت‎الاسلام و المسلمین علی رضایی صبح امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح خراسان جنوبی، با بیان اینکه باید در سراسر عالم خیر گسترش پیدا کند، اظهار داشت: تک‌تک مسلمانان باید یک کپسولی باشند که خیر و زیبایی را در جهان گسترش دهند.

وی با بیان اینکه از ناحیه خدا قرآن و نور آمده است، گفت: آن‌ها که دل به مستکبران بسته‌اند گوش به قرآن دهند که می‌گوید در مقابل مستکبران بایستید.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه نیروهای مسلح اهداف انقلاب را دست‌کم نگیرند، افزود: مردم باید راه شهدا و امام را ادامه بدهند و گوش به فرمان رهبر باشند.

رضایی با بیان اینکه امروز روز ایستادگی و شرف است، تصریح کرد: همچنین امروز روز ایستادگی در مقابل استکبار است.

وی با بیان اینکه عده‌ای فکر می‌کنند تقوا برای مجاهدان است، ادامه داد: کسانی که در صحنه جهاد هستند هیچ وقت از خط شهدا و امام انحراف پیدا نمی‌کنند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه سپر مستحکم خدا جهاد است، خاطرنشان کرد: جوانانی که با آگاهی و بصیرت و فتح قله‌های علمی در اختیار ملت اسلامی نباشد خدا لباس ذلت و خواری بر اندام آن‌ها می‌پوشاند.

رضایی با بیان اینکه باید یک جامعه بزرگ، رشدیافته و مفید داشته باشیم، اظهار داشت: سرنوشت مملکت، آینده، جوانان، اقتصاد و ایستادگی در مقابل استکبار در علم شکل می‌گیرد.

وی با بیان اینکه معلمان از فرزندان پاک قلب‌هایی بسازند که استکبار در آن نفوذ نکند، تصریح کرد: هر جوانی در فضای مجازی باید خلاقیت داشته باشد.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه امروز دشمن در منطقه حمام خون به راه انداخته است و در کشورهای اسلامی انسان‌ها را به راحتی سر می‌برند، گفت: باید در این مملکت قدر امام، نظام، نیروهای مسلح و امنیتی، بسیجیان و سپاه قدسی که در مقابل استکبار ایستاده دانست.

انتهای پیام/69034/س30


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 3:36 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
دریاچه حوض سلطان پس از 8 سال خشکسالی آبگیری شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: دریاچه حوض سلطان با توجه به بارندگی‌های اخیر در سطح حوزه آبخیز پس از هشت سال خشکسالی آبگیری شده است.

خبرگزاری فارس: دریاچه حوض سلطان پس از 8 سال خشکسالی آبگیری شد
 

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید رحمان دانیالی در خصوص آبگیری دریاچه حوض سلطان در سخنانی اظهار کرد: بحمدالله این تالاب ارزشمند که از سال 86 دچار خشکسالی شده بود، با توجه به بارندگی‌های اخیر در سطح حوزه آبخیز پس از هشت سال بار دیگر آبگیری شده است.

وی با بیان اینکه استان قم متاسفانه از سال 1380 وارد دوره خشکسالی شده است اظهار کرد: حجم بارندگی‌های اخیر در فصول گرم سال، سیلاب‌ها و از سوی دیگر کاهش شدید بارندگی‌ها در زمستان، به خوبی تغییر اقلیم در کشورمان را که ناشی از آلودگی‌های زیست محیطی است، نشان می‌دهد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به ارزش و اهمیت تالاب‌ها و گونه‌های خاص گیاهی و جانوری که در این اکوسیستم حیات دارند خاطرنشان کرد: تالاب حوض سلطان با بیش از 37 هزار هکتار وسعت از مناطق شکار ممنوع استان بوده و به لحاظ زیست محیطی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی در ادامه افزود: متاسفانه با وجود دریاچه نمک و چهار تالاب مهم حوض سلطان، مره، بهشت معصومه و غدیر که حداقل 10 درصد از مساحت استان را تشکیل می‌دهند، اعتبار ویژه‌ای به این تالاب‌ها اختصاص نیافته و اقدام علمی و عملی مناسبی برای حفاظت و احیای آنها نمی‌توان انجام داد.

دانیالی در پایان با اشاره به معضل جدی گرد و غبار و ریزگردها در استان قم و مرکز کشور، آبگیری و ممانعت از تخریب زمین و مراتع در تالاب‌ها و رودخانه‌های استان را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم بار دیگر شاهد بازگشت حیات به دریاچه نمک و دشت مسیله نیز باشیم تا از بار مشکلات و چالش‌های زیست محیطی استان کاسته شود.

انتهای پیام/2258/و


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 3:36 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
برگزاری مراسم ویژه دعای عرفه در مسجد جامع ملایر

مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر از برگزاری مراسم ویژه دعای پرفیض عرفه در مسجد جامع شهر ملایر هم‌زمان با روز عرفه خبر داد

خبرگزاری فارس: برگزاری مراسم ویژه دعای عرفه در مسجد جامع ملایر
 

حجت‌الاسلام‌ داود عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ملایر با اشاره به فضیلت ماه ذی‌الحجه و اعمال این ماه اظهار داشت: یکی از پر فضیلت‌ترین روزهای این ماه شب و روز عرفه است.

وی با اشاره به مهم‌ترین فضایل شب و روز عرفه گفت: طبق روایات کسی که در ماه رمضان آمرزیده نشود تا رمضان سال بعد آمرزیده نخواهد شد مگر در روز عرفه و مؤمنان باید از این فرصت برای ارتباط بیشتر با معبود و آمرزش گناهان نهایت بهره را ببرند.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر با اشاره به مهم‌ترین اعمال عرفه تصریح کرد: احیا و شب‌زنده‌داری شب عرفه، غسل عرفه، زیارت حضرت ابوالفضل(ع)، گرفتن روزه، خواندن دعای عرفه امام سجاد(ع) و نماز مخصوص، خواندن دعای عرفه و زیارت امام حسین(ع) در این روز بسیار سفارش شده است.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم پر فیض دعای عرفه در شهرستان ملایر گفت: هم‌زمان با سراسر کشور دعای پر فیض عرفه نیز در 14 نقطه شهرستان ملایر و سایر مساجد و بقاع متبرکه برگزار خواهد شد.

عباسی از برگزاری مراسم ویژه دعای عرفه با حضور کثیر مردم در مسجد جامع ملایر خبر داد و افزود: مراسم دعای عرفه در منطقه مسکن مهر ملایر نیز برای اهالی این منطقه برگزار می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مراسم در امامزاده‌های شاخص شهرستان ملایر گفت: مراسم دعای عرفه در امامزاده عبدالله(ع) ملایر، امامزاده ابراهیم(ع) طجر و تکیه حضرت ابوالفضل (ع) نیز برگزار خواهد شد.

مدیر اداره تبلیغات اسلامی ملایر با اشاره به برگزاری مراسم نماز عید قربان در ملایر خاطرنشان کرد: مراسم نماز عید قربان نیز در روز عید به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا فاضلیان در مسجد جامع ملایر برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/89013/خ20


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 3:36 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
راهیابی 17 اثر هنرمندان زنجانی به مرحله داوری

رئیس حوزه هنری استان زنجان از راهیابی 17 اثر تجسمی در رشته‌های تایپوگرافی، طراحی پوستر و تصویرسازی به مرحله داوری جشنواره تولیدات استانی حوزه هنری خبر داد.

خبرگزاری فارس: راهیابی 17 اثر هنرمندان زنجانی به مرحله داوری
 

حمیدرضا اسماعیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان گفت: چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری در 10 بخش مهرماه سال جاری در اصفهان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه جشنواره مذکور با هدف شناخت ظرفیت‌های مراکز استانی، ارائه آثار و تولیدات ماندگار و آشنایی با استعدادهای نو برگزار می‌شود، تصریح کرد: با انجام مرحله داوری هفت اثر از آثار خوشنویسان زنجانی به مرحله داوری چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری راه یافت.

رئیس حوزه هنری استان زنجان با بیان اینکه یک اثر خوشنویسی با گرایش شکسته نستعلیق از آثار استاد نقی ریاحی و دو اثر خوشنویسی با گرایش نستعلیق اثر استاد اصغر محمدی نیز به این جشنواره راه یافته است، اضافه کرد: همچنین اثر خوشنویسی علی عبدالحسین‌زاده نیز به خط ثلث در مرحله داوری چهارمین جشنواره آثار و تولیدات مراکز استانی حوزه هنری شرکت دارد.

وی خاطرنشان کرد: دو اثر خوشنویسی به خط نستعلیق اثر سیدهادی صادقی از دیگر آثار راه یافته به مرحله داوری چهارمین جشنواره تولیدات استانی است.

اسماعیلی در ادامه از راهیابی 17 اثر تجسمی در رشته‌های تایپوگرافی، طراحی پوستر و تصویرسازی از حوزه هنری استان زنجان به مرحله داوری جشنواره تولیدات استانی خبر داد و تصریح کرد: پس از مرحله نخست انتخاب آثار و اعلام اسامی آثار راه یافته به مرحله داوری نهایی توسط کمیته هنرهای تجسمی چهارمین جشنواره تولیدات مراکز استانی حوزه هنری مشخص شدند.

رئیس حوزه هنری استان زنجان با ارائه آمار تفکیکی از آثار راه یافته در این بخش تصریح کرد: در بخش تایپوگرافی مسعود تاران با چهار اثر، نقی واسعی با دو اثر و در بخش طراحی پوستر سمیه چنگیزی با دو اثر به مرحله داوری نهایی راه پیدا کردند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین سمیرا ابراهیمی، کاظم باقرنیا و نقی واسعی هر کدام با یک اثر و در بخش تصویرسازی کاظم باقرنیا با چهار اثر و عبدالرحمن مجیدی‌فر با یک اثر به مرحله داوری نهایی راه یافتند.

انتهای پیام/73005/ز30/ژ1001


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 3:36 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
تیم شهروند ساری مهمان میثاق تهران شد

تیم شهروند ساری در لیگ برتر فوتسال کشور در یک بازی خارج از خانه مهمان میثاق تهران است.

خبرگزاری فارس: تیم شهروند ساری مهمان میثاق تهران شد
 

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، در هفته یازدهم لیگ برتر فوتسال باشگاه‌های کشور تیم شهروند ساری عصر فردا یکم مهر در یک بازی خارج از خانه مهمان میثاق تهران است.

این بازی در حالی عصر فردا چهارشنبه از ساعت 17 برگزار می‌شود که تیم شهروند ساری در میانه‌های جدول برای کسب سه امتیاز این بازی به میدان می‌رود.

به گزارش فارس، تا پایان هفته دهم لیگ برتر فوتسال کشور تیم شهروند ساری با 14 امتیاز در رده هفتم و میثاق تهران با 12 امتیاز در مکان دهم قرار دارد.

انتهای پیام/86005/ت10


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 3:36 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
طرح دوچرخه اشتراکی در قزوین اجرایی می‌شود

نایب‌رئیس شورای اسلامی شهر قزوین گفت: طرح دوچرخه اشتراکی با هدف بهره‌مندی از شهری سالم و بدون آلودگی زیست‌محیطی و صوتی و در راستای ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری از مهرماه با اختصاص 90 دوچرخه در 6 ایستگاه در قزوین اجرایی می‌شود.

خبرگزاری فارس: طرح دوچرخه اشتراکی در قزوین اجرایی می‌شود
 

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، علی فرخزاد صبح امروز در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین که به بررسی و تصویب طرح دوچرخه اشتراکی اختصاص داشت، اظهار کرد: اصل موضوع در کمیسیون سرمایه‌گذاری مصوب شده و برای نرخ دوچرخه‌ها نیازمند مصوبه شورای اسلامی شهر هستیم که در جلسه امروز تعیین تکلیف می‌شود.

وی افزود: طرح دوچرخه اشتراکی با هدف بهره‌مندی از شهری سالم و بدون آلودگی زیست‌محیطی و صوتی و در راستای ترویج فرهنگ دوچرخه‌سواری از مهر ماه با اختصاص 90 دوچرخه در 6 ایستگاه از میدان جانبازان تا میدان آزادی با موافقت شورا در قزوین اجرایی می‌شود.

شهرداری مسیر مجهزی را برای دوچرخه‌سواران آماده می‌کند

رئیس کمیسیون ترافیک شورای اسلامی شهر قزوین نیز ضمن تشریح ابعاد و ویژگی‌های مختلف طرح دوچرخه اشتراکی و تصویب تعرفه‌های این طرح بیان کرد: فرهنگ‌سازی در جامعه برای استفاده قابل توجه مردم از این وسیله نقلیه کم‌خطر، ایجاد مسیری مشخص و کارشناسی شده برای استفاده دوچرخه‌سواران و تلاش برای نشاط و شادابی بیشتر جامعه از مهمترین اهدافی است که با اجرای این طرح در دستور کار قرار می‌گیرد.

حکمت‌الله داوودی از همکاری سرمایه‌گذار و به ویژه بانک شهر برای برگزاری طرح دوچرخه اشتراکی خبر داد و افزود: در مراحل ابتدایی کار، افراد با اخذ کارت اشتراک به ایستگاه‌ها مراجعه و از خطوط استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه در تمام ایستگاه‌ها پارکینگ‌های مشخصی برای پارک وسیله نقلیه دوچرخه‌سواران تعبیه شده است، گفت: آمادگی زیرساخت‌ها یکی از مهمترین ضروریات این موضوع است و از آنجایی که این طرح قرار است از میدان جانبازان تا میدان آزادی اجرایی شود، لازم است مسیر به نحو درستی آماده باشد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین با اعلام اینکه شرایط برای استفاده افرادی که از دوچرخه بهره‌مند هستند نیز در مسیر فراهم شده است، ادامه داد: برای مسیر دانشگاه آزاد به میدان جانبازان ایجاد مسیری مشخص برای دوچرخه‌سواران یک ضرورت به شمار می‌آید که اگر اجرایی شود، بسیار پاسخ‌گو و تأثیرگذار است.

داوودی همچنین پس از صحبت اعضای شورا از لحاظ کردن نظرات، انتقادات و پیشنهادات آنان در طرح دوچرخه اشتراکی سخن گفت و برخی از آنها را لحاظ شده در طرح اعلام کرد و در رابطه با لحاظ موارد ایمنی در مسیر ادامه داد: هر فردی که قصد استفاده از این ناوگان دارد، باید مسئول رفتار ترافیکی خود بوده و به قانون پایبند باشد.

وی با بیان اینکه تمام استفاده‌کنندگان از ناوگان دوچرخه‌سواری از سوی سرمایه‌گذار بیمه می‌شوند، اضافه کرد: اگر فردی قانون را رعایت نکرد شهرداری مسئول رفتار او نیست ولی در مقابل باید زیرساخت‌ها را در مسیر فراهم کرد و علایم و مقررات راهنمایی و رانندگی را به طور مشخص جانمایی و نصب کرده و پس از آن در راستای فرهنگ‌سازی تلاش کرد.

رئیس کمیسیون ترافیک شورای اسلامی شهر قزوین خاطرنشان کرد: برای ایجاد نشاط در بانوان شهر، دوچرخه‌هایی برای آموزش دوچرخه‌سواری و ورزش آنان در نظر گرفته می‌شود که امیدواریم این طرح با حمایت شورا اجرایی شود.

انتهای پیام/2667/الف30/پ3003


ادامه مطلب
نظرات 0
ایثار قم با بازیکن سابق تیم ملی بسکتبال با ویلچر به توافق رسید

تیم بسکتبال با ویلچر ایثار قم برای حضور پرقدرت در فصل جدید رقابت‌های لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور بازیکن سابق تیم ملی را به خدمت گرفت.

خبرگزاری فارس: ایثار قم با بازیکن سابق تیم ملی بسکتبال با ویلچر به توافق رسید
 

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، کسب عنوان قهرمانی در فصل قبل مسابقات لیگ برتر ایران موجب شده تا تیم بسکتبال با ویلچر ایثار قم انگیزه بیشتری برای حضور پرقدرت و با انگیزه‌تر در دوره جدید رقابت‌های سوپر لیگ این رشته ورزشی داشته باشد.

به همین دلیل مسئولان باشگاه ایثار قم از آغاز نقل و انتقالات لیگ جدید تلاش جدی خود را برای تقویت تیم ایثار برای حضور در فصل جدید لیگ برتر بسکتبال با ویلچر ایران آغاز کرده‌اند و بعد از جدایی چند مهره فصل گذشته، یک بازیکن جدید دیگر را برای بازی‌های فصل 1394 لیگ برتر به خدمت گرفتند.

بازیکن سابق تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان و یکی از چهره‌هایی که قبلا نیز سابقه همراهی تیم ایثار قم در مسابقات لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور را داشته است، یعنی موسی قضیبی بار دیگر با پیراهن تیم بسکتبال با ویلچر ایثار قم در سوپر لیگ ایران به میدان خواهد رفت.

با توجه به اینکه لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور به دلیل حضور تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان در رقابت‌های آسیایی و بازی‌های انتخابی پاراالمپیک 2016 کمی دیرتر نسبت به دوره‌های قبل آغاز می‌شود باشگاه ایثار قم نیز با هدف پر کردن جای خالی بازیکنانی که از این تیم جدا شده‌اند، یک مهره دیگر را به قم آورد.

این در حالی است که ایثاری‌ها با توجه به اینکه دوره قبل موفق به کسب نخستین مقام قهرمانی خود در مسابقات لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور شده‌اند، خوب می‌دانند که قطعا لیگی که در پیش دارند بازی‌های آن سخت‌تر از لیگ گذشته خواهد بود، به همین خاطر عباس خاکی سرمربی تیم بسکتبال با ویلچر ایثار قم تلاش می‌کند بازیکنان کارآمدی جذب تیم ایثار قم شوند.

با توجه به مهره‌هایی که ایثار قم تاکنون به خدمت گرفته است، به نظر می‌رسد این تیم در لیگ جدید بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های برتر کشور تیم خوبی خواهد بود، زیرا در این تیم چند بازیکن با تجربه و چهره‌های با انگیزه و جوان حضور دارند که ترکیبی کامل را برای یک تیم خوب لیگ برتری تشکیل داده‌اند.

موسی قضیبی خرید جدید ایثار قم از تیم هیئت خوزستان است که در فصل 1392 لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور نیز عضو تیم ایثار قم بود و در حالی که با پیراهن شماره هشت این تیم بازی می‌کرد همراه با ایثار به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر دست یافت، اما در لیگ 93 برای تیم هیئت خوزستان در لیگ برتر بسکتبال با ویلچر کشور به میدان رفت.

قضیبی بازیکنی اصالتا خوزستانی است که با توجه به سابقه بازی در تیم ملی بسکتبال با ویلچر کشورمان در مسابقات مختلف برون‌مرزی و با توجه به شناختی که کادر فنی تیم ایثار قم از این بازیکن دارد، به نظر می‌رسد نیاز کادر فنی به مهره‌‌ای کارآمد در لیگ جدید بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های برتر کشور را تامین خواهد کرد.

موسی قضیبی در لیگ جدید در حالی در جمع شاگردان عباس خاکی در تیم بسکتبال با ویلچر ایثار قم بازی می‌کند که نماینده بسکتبال با ویلچر قم بعد از نایب قهرمانی‌های سال‌های 91 و 92 مسابقات لیگ برتر و قهرمانی سال 93 لیگ برتر، در مسابقات امسال برای دستیابی به دومین عنوان قهرمانی بازی خواهد کرد.

بر اساس برنامه‌ریزی انجمن بسکتبال با ویلچر فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین کشورمان، ایثار قم در آبان‌ماه سال جاری نخستین مرحله رقابت‌های فصل جدید لیگ برتر بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های کشور را پیش رو دارد و تلاش می‌کند با قدرت برابر حریفان ظاهر شود.

انتهای پیام/78002/ب30


ادامه مطلب
نظرات 0

تعداد کل صفحات : 465 :: 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 >