تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 9:48 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
آیین معارفه استاندار کرمانشاه برگزار می‌شود

آیین معارفه استاندار جدید کرمانشاه بدون حضور وزیر کشور فردا اول مهرماه برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: آیین معارفه استاندار کرمانشاه برگزار می‌شود
 

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، آیین معارفه اسدالله رازانی استاندار جدید کرمانشاه فردا یکم مهرماه ساعت 9 صبح برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، وزیر کشور در این مراسم حضور نخواهد داشت و مراسم با حضور یکی از مقامات وزارت کشور صورت می‌گیرد.

در این مراسم اسدالله رازانی به‌عنوان پانزدهمین استاندار کرمانشاه معرفی و از زحمات ابراهیم رضایی‌بابادی استاندار پیشین کرمانشاه تقدیر به‌عمل می‌آید.

انتهای پیام/2700/ب10/ض1002


ادامه مطلب
نظرات 0
نیروهای مسلح خراسان شمالی توان رزمی خود را به نمایش گذاشتند

همزمان با نخستین روز از هفته دفاع مقدس نیروهای مسلح خراسان شمالی توان رزمی خود را به نمایش گذاشتند.

خبرگزاری فارس: نیروهای مسلح خراسان شمالی توان رزمی خود را به نمایش گذاشتند
 

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، در این آیین که با حضور فرماندهان نیروهای مسلح، اعضای شورای تامین، مسئولان خانواده شهدا و عموم مرکز خراسان شمالی در بلوار مصلی بجنورد برگزار شد، یگان‌های نمونه بسیج، سپاه، ارتش و نیروی انتظامی از مقابل جایگاه و تمثال مبارک حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری رژه رفتند.

استاندار خراسان شمالی در این مراسم با اشاره به اینکه امروز ایران اسلامی در اوج عزت و اقتدار قرار دارد، گفت: پیشرفت‌های زیادی در عرصه‌های نظامی نصیب نظام جمهوری اسلامی شده است.

سیدعلی اکبر پرویزی با اشاره به حضور مردم در عرصه‌های دفاع از انقلاب اظهار کرد: این روحیه همچنان باید حفظ و دستاوردهای نظام تقویت شود.

رئیس شورای تامین خراسان شمالی گفت: دفاع مقدس برگ زرینی بر افتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی است که با مجاهدت‌های شهدا و رزمندگان سال‌های دفاع مقدس به نفع نظام اسلامی رقم خورد.

وی با اشاره به شرایط حساس کشور گفت: باید وفاق و همدلی برای توسعه و پیشرفت کشور تقویت شود.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به توافق هسته‌ای ایران با کشورهای غربی بیان داشت: اساسا این مذاکرات با نظارت رهبری انجام شده است.

امام جمعه بجنورد نیز در این مراسم تصریح کرد: امروز ایران اسلامی مقتدرتر و عزتمندتر از همیشه بوده و این به برکت خون شهداست.

ابوالقاسم یعقوبی بیان داشت: با وجود تهدیدهای دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی اما به سبب حضور مردم در صحنه این تهدیدها بی‌اثر است.

فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) خراسان شمالی هم یکی از مهم‌ترین عوامل پیروزی ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی علیه رژیم بعث عراق را وفاق و همدلی خواند.

سید حسین مرتضوی تصریح کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران مفاهیم و ارزش‌های انقلاب صادر شده است و باید همواره از آن پاسداری کرد.

به گزارش فارس، بعد از این مراسم نیروی‌های مسلح خراسان شمالی توان رزمی خود را به نمایش گذاشتند.

در این مراسم پرشور، بار دیگر نیروهای مسلح استان با فرماندهی کل قوا تجدید بیعت کرده و آمادگی رزمی و دفاعی بسیار بالای خود را در حفظ و صیانت از مرزهای کشور و دفاع از انقلاب و نظام اسلامی به جهان نشان دادند.

به گزارش فارس، همچنین خبرنگاران و عکاسان رسانه‌های گروهی خراسان شمالی با حضور در آیین رژه نیروهای مسلح صحنه‌هایی تماشایی، زیبا و به یادماندنی را از این مراسم به تصویر کشیدند.

انتهای پیام/63002/ب30


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 9:48 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
کشت سورگوم علوفه‌ای در مزارع الگویی شهرستان زنجان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زنجان از کشت سورگوم علوفه‌ای به صورت الگویی در مزارع این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: کشت سورگوم علوفه‌ای در مزارع الگویی شهرستان زنجان
 

حسام‌الدین امیرمقدمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با اشاره به کشت سورگوم در شهرستان زنجان گفت: سورگوم علوفه‌ای طی سال زراعی جاری به صورت الگویی در این شهرستان کشت شده است.

وی سورگوم علوفه‌ای را از جمله محصولات با نیاز آبی کمتر برشمرد و تصریح کرد: سورگوم علوفه‌ای همچنین از دوره رشد کمتری برخوردار است که این دو مزیت در مجموع سبب شده تا در شرایط کنونی که با محدودیت منابع آبی مواجه هستیم کشت این محصول در شهرستان زنجان در دستور کار قرار گیرد.

این مسئول افزود: در سال جاری هفت هکتار از مزارع شهرستان زنجان به مزرعه‌های الگویی سورگوم علوفه‌ای اختصاص داده شده که در حال حاضر چین نخست آن برداشت شده است.

وی با اشاره به اینکه کشاورزان زنجانی موفق شدند در 26 مردادماه سال جاری از چین نخست 46 تن سورگوم علوفه‌ای برداشت کنند، افزود: دومین چین آن نیز طی روزهای آینده قابل برداشت خواهد بود.

امیرمقدمی خاطرنشان کرد: از این پس محصول سورگوم علوفه‌ای به دلیل مزایای ذکر شده به عنوان جایگزین مناسب برای ذرت علوفه‌ای به صورت گسترده به کشاورزان شهرستان زنجان معرفی خواهد شد.

وی تصریح کرد: محدودیت منابع آبی امروزه در تمام مناطق کشور از جمله استان زنجان وجود دارد و معرفی الگوی کشت مناسب و متناسب با شرایط کنونی که نیاز آبی کمتر و مقاومت بیشتری به خشکی داشته باشد در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/73010/ز20/ژ1001


ادامه مطلب
نظرات 0
محل جدید بازار پرنده‌فروشان اردبیل تعیین و ساماندهی می‌شود

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: تلاش می‌کنیم تا با همکاری کسبه و صنوف مرتبط محل جدیدی را برای بازار پرنده‌فروشان تعیین کرده و نسبت به سر و سامان دادن وضعیت نامناسب فعلی اقدام کنیم.

خبرگزاری فارس: محل جدید بازار پرنده‌فروشان اردبیل تعیین و ساماندهی می‌شود
 

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، زکی‌الله خوشبخت پیش از ظهر امروز در جریان بازدید اعضای مدیریت واحد پیشگیری از تخلفات شهری از محل «کهنه بازار» اردبیل اظهار کرد: ما در این بازدید سعی کردیم تا با هدف ساماندهی از محلی که به نام «کهنه بازار» در میدان قیام اردبیل معروف است محل فعالیت و تجمع پرنده‌فروش‌ها را ارزیابی کرده و نسبت به سر و سامان دادن این وضعیت اقداماتمان را با همکاری دستگاه‌های ذیربط در حوزه بهداشت محیط، حفاظت محیط زیست، اصناف و اماکن انجام دهیم.

وی افزود: وضعیت موجود در مکان فعلی بازار پرندگان متاسفانه به گونه‌ای است که هم برای عموم شهروندان و هم برای ساکنان و کسبه محل مشکل ایجاد می‌کند، بنابراین باید با همکاری تمامی دستگاه‌های مرتبط راهکاری برای این مشکلات پیدا کنیم.

رئیس شورای شهر اردبیل یادآور شد: ضرورت تامین رفاه و آسایش شهروندان و خود کسبه ایجاب می‌کرد تا با حضور مسئولین تمامی دستگاه‌های دخیل در این امر وارد عمل شویم و با گفت‌و گوی رودررو و با علم و آگاهی نسبت به تعیین تکلیف وضعیت این مکان تصمیم‌گیری کنیم.

خوشبخت بیان کرد: در ابتدای کار و از سوی ادارات تخصصی مربوطه باید صلاحیت حضور یا عدم حضور صنف پرنده‌فروشی در خیابانی در محدوده مرکزی شهر از ابعاد مختلف بهداشتی، زیست محیطی و ... تعیین شود و سپس در صورت تعیین صلاحیت، کسبه فعال بر اساس ضوابط شناسایی شده و برای آنها شناسنامه فعالیت صادر شود.

این مسئول ادامه داد: با پیشبرد قانونی مسائل پیرامون حضور بازار پرنده‌فروشی در محدوده کهنه بازار میدان قیام و در صورت تشخیص مراجع صلاحیت‌دار مبنی بر مناسب نبودن حضور این صنف در مرکز شهر، شورای اسلامی شهر و شهرداری اردبیل آماده است تا با همکاری کسبه نسبت به تعیین محل جدید برای بازار پرنده‌فروشان در مکانی بلامانع اقدام کند.

رئیس اداره پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل و نماینده دادستان در مدیریت واحد پیشگیری از تخلفات شهری نیز در این بازدید بیان کرد: با توجه به گزارش‌های متعدد رسیده از سوی شهروندان و نهادهای مختلف که از وضعیت کهنه بازار واقع در میدان قیام اردبیل اعلام نارضایتی کرده بودند، به همراه دستگاه‌های مرتبط و عضو در مدیریت واحد پیشگیری از تخلفات شهری در این مکان حاضر شدیم.

محمدباقر حاجیلر افزود: با توجه به اقدام کسبه «کهنه بازار» به فروش برخی حیوانات اهلی و وحشی در این محل، در همین بازدید از دستگاه‌های مرتبط خواستیم تا پس از بررسی‌های کارشناسی لازم در خصوص امکان و یا عدم امکان حضور صنف فروشنده پرنده و سایر حیوانات در محدوده میدان قیام اعلام نظر کنند.

وی با ضروری خواندن ورود دستگاه‌هایی نظیر اداره بهداشت و دامپزشکی به موضوع بررسی ابعاد بهداشتی حضور بازار پرندگان در مرکز شهر ادامه داد: در این بازدید مقرر شد تا شورای اصناف و اداره نظارت بر اماکن نیز نسبت به بررسی صنف‌های فاقد پروانه و دارای پروانه اقدام کنند تا بتوانیم نسبت به ساماندهی اولیه این بازار اقدام کنیم.

رئیس اداره پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل تبدیل شدن این مکان به مأمن و پاتوق افراد معتاد و متخلف را یادآوری کرد و گفت: علاوه بر مشکلات مشهود در ارتباط با ایجاد سد معبر، احتمال فروش اموال مسروقه نیز در این محل متصور است بنابراین از معاونت خدمات شهری و مدیر منطقه یک شهرداری نیز خواستیم تا در اسرع وقت نسبت به سالم‌سازی محیط و روان‌سازی معبر اقدام کند.

حاجیلر تصریح کرد: با جدیت تمام پیگیر ساماندهی «کهنه بازار» اردبیل هستیم و به شهروندان این قول را می‌دهیم که اجازه نخواهیم داد تا مجرمان و متخلفان با پنهان شدن در سایه فعالیت کاسبان، این محل را به محیطی امن برای خود تبدیل کنند.

این مسئول همچنین افزود: در این بازدید از کسبه و اهالی محل درخواست کردیم تا در این راستا و در جهت تامین امنیت محل با مامورین مجموعه دستگاه‌های اجرایی، قضایی و نیروی انتظامی همکاری نزدیک داشته باشند.          

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این بازدید استعلام از دامپزشکی و نظارت مسئول فنی این نهاد برای پیشگیری از شیوع بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان، لزوم تهیه پروانه کسب مرتبط با نوع فعالیت، تعیین یک نماینده از بین کسبه محل برای پیگیری بررسی‌های صورت گرفته از سوی دستگاه‌های دخیل، لزوم تامین امنیت و آسایش خانواده‌ها در زمان عبور از این محل و روان‌سازی مسیر با حذف عواملی که سد معبر را تشدید می‌کنند از دیگر مصوبات اعضای مدیریت واحد پیشگیری از تخلفات شهری بود.

انتهای پیام/62003/ی40/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 9:48 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
گنجینه دفاع مقدس نباید ابزار سیاسی و تبلیغاتی شود

فرماندار اردبیل گفت: گنجینه عظیم دفاع مقدس ابزار دست برخی از احزاب و گروه‌های سیاسی قرار گرفته تا به این وسیله بتوانند خودشان را تطهیر و یا در جامعه تایید کنند.

خبرگزاری فارس: گنجینه دفاع مقدس نباید ابزار سیاسی و تبلیغاتی شود
 
  •  

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، جواد زنجانی پیش از ظهر امروز در گرامیداشت هفته دفاع مقدس در اردبیل اظهار کرد: نسل جوان ما باید به شکل واقعی و تحریف نشده تمام حقایق دوران دفاع مقدس را دریافت کنند تا در صیانت و پاسداشت آن با احساس مسئولیت بیشتر ورود پیدا کنند.

وی با بیان اینکه نسل دوران دفاع مقدس در انتقال این دستاوردها به نسل جدید کمتر تلاش کرده و کمتر توانسته‌اند با نسل جدید انقلاب ارتباط برقرار کنند، گفت: با پرهیز از نگاه‌های جناحی، حزبی و سیاسی و رفتارهای سلیقه‌ای می‌توانستیم بهتر از این دستاوردهای دفاع مقدس را به نسل‌های آینده انتقال دهیم اما به دلایل مختلف این اتفاق به شایستگی نیفتاده و تجزیه و تحلیل دقیق از دوران دفاع مقدس رخ نداده است.

رزمنده دوران دفاع مقدس بهره‌گیری جناحی از دستاوردهای دفاع مقدس را آفتی مخرب با نتایج تمام‌نشدنی توصیف کرد و افزود: ما به جای آنکه با دیدگاه‌های سیاسی و جناحی بتوانیم دستاوردهای ارزشمند هشت سال جنگ تحمیلی را به عنوان دفاع مقدس به نسل‌های بعدی انتقال دهیم باید کارکردهای معنوی و ارزشی این دوران را برای نسل‌های آینده به درستی تبیین کنیم.

زنجانی تصریح کرد: متاسفانه تفسیرهای غلط با نگرش‌های سیاسی و جناحی و برخی سوءاستفاده‌های شخصی سبب شده است تا ما نتوانیم آنگونه که درخور و مناسب بوده در این حوزه حرکت کنیم و به جای تبیین واقعیت‌ها از این دستاوردها برای کوبیدن یکدیگر همچون چماقی بر سر همدیگر استفاده کردیم در حالی که برگ برنده ما تبیین واقعیت‌ها به دور از هرگونه تحلیل از دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس بوده که به راحتی می‌توانستیم آنها را به شایستگی انتقال دهیم.

این مسئول در بیان علل و عوامل گریزان بودن نسل جوان از موضوع دفاع مقدس افزود: انتقال تجربیات سرنوشت‌ساز ملت به ویژه مقطع ارزشمند دفاع مقدس بر عهده اهل قلم و هنر است و به نظر می‌رسد اگر خاطرات و دستاوردهای دفاع مقدس به شکل مطلوب انتقال می‌یافت بسیاری از مشکلات و نارسایی‌های امروز را شاهد نبودیم.

پیشکسوت دوران دفاع مقدس یادآور شد: بنده معتقدم باید با امانتداری سرمایه‌های هشت سال دفاع مقدس و دستاوردهای آن به نسل‌های بعدی انتقال یابد تا همه بدانند که با معیار مقاومت پیروز میدان شدیم و این روحیه باید همچنان حفظ شود.

زنجانی با تاکید بر ضرورت انتقال غیرهدف‌دار و پالایش شده خاطرات دفاع مقدس عنوان کرد: عده‌ای با تفسیر سیاسی و جناحی سعی کردند از گنجینه عظیم دفاع مقدس سوءاستفاده شخصی و حتی انتخاباتی کنند.

وی ضرورت مطالعه دقیق نسل آینده را از این دستاوردهای بیان کرد و گفت: ما به راحتی می‌توانیم به دور از نگرش‌ها و باورهای سلیقه‌ای، جناحی و سیاسی گنج عظیم و با ارزش دفاع مقدس را به خوبی شناخته و نسبت به اهمیت و جایگاه آن تلاشی واقعی انجام دهیم تا با تحلیل درست نسل آیِنده بتواند دید منصفانه و قضاوت درستی را از هشت سال سلحشوری فرزندان این ملت را شاهد باشیم.

فرماندار اردبیل یادآور شد: قطعا دوران دفاع مقدس خط قرمزی برای منافع ملی و سرمایه‌های عظیم این کشور خواهد بود و هیچ کس حق ندارد این سرمایه را به جیب ریخته و آن را خرج کند تا در دعواهای سیاسی و انتخاباتی بتواند از این ابزار برای سرکوب دیگران استفاده کند.

زنجانی با بیان اینکه رزمندگان در هشت سال جنگ تحمیل شده به ایران دفاع کردند، چراکه گزینه دیگری نداشتند، گفت: ما در نقطه مقابل تسلیم، دفاع جانانه را انتخاب کردیم و امروز به این دفاع با ارزش به عنوان گنجینه عظیم افتخار می‌کنیم و بر این باوریم از این سرمایه ملی و بین‌المللی می‌توانیم بیشتر و بهتر استفاده کرده و در سرکوب دشمن نه سرکوب رقیبان و مدعیان داخلی بلکه برای از بین رفتن اندیشه‌های ظالمانه استفاده کنیم.

انتهای پیام/62001/ی40/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 9:48 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
دشمن درصدد فاصله انداختن بین جوانان و روحانیت است

معاون هماهنگ‌کننده تیپ 48 فتح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: دشمن قصد دارد با فاصله انداختن بین جوانان و روحانیت به اهداف شوم خود برسد اما با هوشیاری مردم و روحانیت این امر محقق نخواهد شد.

خبرگزاری فارس: دشمن درصدد فاصله انداختن بین جوانان و روحانیت است
 

به گزارش خبرگزاری فارس از باشت، عبدالصفا نجاتی صبح امروز در مراسم رژه حماسی هفته دفاع مقدس اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی و ملت ایران توانست امید را در بین ملت‌های ستمدیده جهان زنده کند و بتوانند با الگو قرار دادن انقلاب اسلامی ایران در برابر استعمارگران مقاومت و آنها را از پا درآورند.

معاون هماهنگ‌کننده تیپ 48 فتح کهگیلویه و بویراحمد با متفاوت برشمردن جمهوری اسلامی ایران یا سایر حکومت‌ها افزود: انقلاب اسلامی ایران از جهت هدف و انگیزه با تمام حکومت‌ها متفاوت است و ارزش‌های دینی و انسانی در اولویت حرکت انقلاب اسلامی است.

وی تصریح کرد: دشمن در ابتدا با حربه نفوذ به ایران به میدان آمد و پس از ناکام شدن در این مسیر به دلیل هوشیاری رهبر کبیر انقلاب و مردم به سمت جنگ مستقیم روی آورد.

وی جنگ هشت ساله را جنگی نابرابر دانست و بیان کرد: در این جنگ قدرت‌های مستکبر دنیا با تمام امکانات در برابر ملت ایران ایستادند اما به یاری خداوند، رهبری امام و پشتیبانی مردم، پیروز میدان ملت بزرگ ایران بود.

نجاتی با اشاره به ایجاد تفرقه بین جوانان و روحانیت افزود: دشمن می‌داند یکی از ارکان مهم انقلاب و نظام، روحانیت است و می‌خواهد با فاصله انداختن بین جوانان و روحانیت به اهداف شوم خود برسد اما با هوشیاری مردم و روحانیت این امر محقق نخواهد شد.

وی افزود: امروزه جنگ نرم دشمن، اسلام، ولایت‌ فقیه و فرهنگ غنی جهاد و شهادت همچنین اعتقادات جوانان ما را نشانه گرفته تا با تخریب این بنیان‌ها اهداف استعماری خود را بار دیگر بر ما تحمیل کند.

انتهای پیام/82017/ط30


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 9:48 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
برگزاری نماز عید سعید قربان در مسجد جامع کرمانشاه

نماز عید سعید قربان هم‌زمان با سراسر کشور ساعت 8 صبح روز پنج‌شنبه در کرمانشاه برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: برگزاری نماز عید سعید قربان در مسجد جامع کرمانشاه
 

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تبریک عید سعید قربان، اعلام کرد که نماز باشکوه و پر صلابت عید سعید قربان راس ساعت 8 صبح روز پنج‌شنبه برگزار می‌شود.

نماز عید سعید قربان به امامت آیت‌الله شیخ مصطفی علما نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در محل مسجد جامع کرمانشاه برگزار خواهد شد.

در این اطلاعیه از عموم مردم مومن و خداجوی کرمانشاه دعوت شده است که در این مراسم معنوی حضوری به‌موقع و پرشور داشته باشند.

انتهای پیام/2700/ب/ض1002


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 9:48 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
سه جشنواره تئاتر در کرمانشاه برگزار می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه از برگزاری جشنواره‌های تئاتر خیابانی، عروسکی و قصص قرآنی در کرمانشاه خبر داد.

خبرگزاری فارس: سه جشنواره تئاتر در کرمانشاه برگزار می‌شود
 

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، ابراهیم رحیمی زنگنه لحظاتی پیش در آئین رونمایی پوستر جشنواره‌های تئاتر،‌ اظهار کرد:‌ سه جشنواره تئاتر در کرمانشاه برگزار می‌شود.

رحیمی زنگنه با بیان اینکه جشنواره‌های تئاتر رویکرد تازه‌ای به خود گرفته و سیاست وزارتخانه برگزاری جشنواره‌های متعدد نیست، گفت:‌ تأکید بر اجراهای عمومی تئاتر و ارتباط با مردم است.

وی از افزایش اجراهای عمومی توسط گروه‌های تئاتر خبر داد و گفت: گروه‌های تئاتر باید در سامانه مربوطه ثبت شوند تا اعضای این گروه‌ها رئیس انجمن نمایش استان را انتخاب کنند.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان کرمانشاه سایت تئاتر استان باید فعال و فروش بلیت انجام شود تا بتوانیم شاهد اجراهای عمومی و آشتی مردم با تئاتر باشیم.

این مسئول از برگزاری جشنواره ملی تئاتر مرصاد در تاریخ 9 مهر ماه سال جاری خبر داد و بیان داشت: 120 اثر به این جشنواره ارسال شده و جشنواره تئاتر استانی با اعلام آمادگی 36 گروه شروع شده که 7 گروه به مرحله پایانی راه می‌‌یابند.

وی با اشاره به اینکه جشنواره تئاتر خیابانی نیز با 7 گروه و جشنواره تئاتر عروسکی با حضور گروه‌های صحنه‌ای میدانی و عروسکی دی‌ماه انجام می‌شود، تصریح کرد: کرمانشاه میزبان هفته‌های قرآنی است و هفته آخر دی‌ماه جشنواره تئاتر خیابانی بر اساس قصص قرآنی انجام می‌شود.

انتهای پیام/2700/ب20/ض1002


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 9:48 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
برترین‌های جشنواره بدمینتون پسران قم معرفی شدند

رئیس هیئت بدمینتون استان قم از معرفی نفرات اول تا سوم رقابت‌های سه رده سنی جشنواره بدمینتون قهرمانی پسران قم خبر داد.

خبرگزاری فارس: برترین‌های جشنواره بدمینتون پسران قم معرفی شدند
 

علی پنجه‌باشی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، اظهار کرد: برگزاری چنین رقابت‌هایی در سطح استان این امکان را فراهم می‌کند تا ما به دقت استعدادهای این رشته ورزشی را زیر نظر گرفته و برای پشتوانه‌سازی بدمینتون قم در سال‌های آینده روی آنها سرمایه‌گذاری کنیم.

وی ادامه داد: در تقویمی که برای تشریح فعالیت‌های هیئت بدمینتون استان قم در سال جاری به معاونت توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان ارائه کرده‌‌ایم‏، یکی از برنامه‌های ویژه هیئت به موضوع استعدادیابی از نخبه‌های این رشته اختصاص دارد.

رئیس هیئت بدمینتون استان قم بیان کرد:‌ برگزاری دوره‌های پیش‌بینی شده آموزشی در فصل تابستان، ساماندهی فعالیت‌های آموزشی به انجام رسیده و استعدادیابی از بازیکنان شاخص رده‌های سنی پایه توسط مربیان آگاه و با دانش بدمینتون قم مهمترین هدف‌های کمیته استعدادیابی هیئت بدمینتون است که خوشبختانه تا کنون به خوبی اجرا شده است.

وی خاطرنشان کرد: پیروی از مدل‌های پیشرفته ورزشی در برنامه‌های آموزشی برگزار شده در مراکز و دوره‌‌های آموزشی یکی از اهداف مهمی است که به منظور بالا بردن و افزایش کارآیی ورزشکاران فعال در این هیئت ورزشی مدنظر قرار دارد.

پنجه‌باشی که یکی از اعضای کمیته استعدادیابی فدراسیون بدمینتون محسوب می‌شود ابراز کرد: کسب عناوین قهرمانی تنها هدف مجموعه هیئت بدمینتون قم نیست بلکه یکی از اهداف مهم در حال پیگیری، ایجاد بستری مناسب به منظور توسعه روابط اجتماعی از طریق افزایش فعالیت‌های ورزشی است که با برگزاری این چنین جشنواره‌هایی به دنبال اجرایی کردن آن هستیم.

وی بیان کرد: برای افزایش حضور در فعالیت‌های ورزشی به عنوان یک مشارکت اجتماعی از خانواده‌های 54 شرکت کننده در جشنواره بدمینتون پسران استان قم از سوی این هیئت ورزشی دعوت به عمل آمد تا در جریان دقیق نحوه برگزاری این مسابقات قرار بگیرند.

رئیس هیئت بدمینتون استان قم افزود: در پایان این جشنواره پرشور و مهیج که با نمایش تحسین برانگیز شرکت کنندگان همراه بود، ‌رقابت‌ها ویژه متولدین سال‌های 1380 و 1381 و با حضور 16 بدمینتون‌باز مستعد به انجام رسید و در نهایت محمدحسام جیلانی، سبحان امینی‌مقدم و حسین چاووشی عناوین برتر را از آن خود کردند.

وی اضافه کرد: همچنین سیدمحمدایلیا‌ مدنی، مصطفی محقق و عرفان ابوذری در رقابت 18 بدمینتون‌باز حاضر در مسابقات رده سنی 1382 و 1383 این جشنواره توانستند سکوهای اول تا سوم را به دست بیاورند، ضمن اینکه در رقابت‌های رده سنی 1384 نیز شاهد رقابت جذابی بودیم.

پنجه‌باشی عنوان کرد: در پایان رقابت‌های این رده سنی که با حضور 20 بدمینتون‌باز به انجام رسید و در بیشترین شرکت کننده در این جشنواره را به خود اختصاص داده بود، امیرحسام شاملی قهرمان شد، سهیل سزاوار به مقام نایب قهرمانی رسید و عنوان سومی را سیدمحمدطاها عارف به دست آورد، ‌ضمن اینکه با حضور رو‌ح‌الله رمضانی معاون توسعه امور ورزش و حمید نریمان رئیس گروه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای اداره کل ورزش و جوانان استان قم از برترین‌های این جشنواره تجلیل شد.

انتهای پیام/78002/و30/ض1002


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 9:48 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
نخستین همایش نماز ویژه مساجد ادارات و اصناف در خرمشهر

نخستین همایش نماز ویژه مساجد ادارات و اصناف خرمشهر با حضور مسئولان و روحانیون این شهر برگزار شد.

خبرگزاری فارس: نخستین همایش نماز ویژه مساجد ادارات و اصناف در خرمشهر
 

به گزارش خبرگزاری فارس از خرمشهر، نخستین همایش نماز ویژه مساجد، ادارات و اصناف با حضور مسئولان و روحانیون این شهرستان در اتاق بازرگانی خرمشهر برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدجواد عادل‌پور امام جمعه مینوشهر، ولی‌اله حیاتی فرماندار ویژه خرمشهر، امامان جماعت و روحانیون، فعالان مساجد و برخی مسئولان شهری در این مراسم حضور داشتند.

حجت‌الاسلام سیدجواد خطیبی دبیر ستاد اقامه نماز جماعت خرمشهر در سخنان خود در این همایش، این همایش را نخستین همایش نماز با جامعه هدف مساجد، ادارات و اصناف خواند و هدف از برگزاری این همایش را تجلیل از فعالان عرصه نماز شهرستان، در سطح مساجد و ادارات اعلام کرد.

در ادامه این همایش، کار‌شناس ارشد واحد بهداشت و روان شبکه بهداشت خرمشهر نیز به بیان مطالبی در مورد اهمیت بعد مذهبی و دینی در سلامت روح و جسم پرداخت.

سیدمهدی دلفی موسوی بر تاثیر سه مقوله تقرب، ایمان و تقوا بر اساس مطالعات علمی تاکید کرد و پایبندی به موازین دینی را عاملی عمده در کاهش اضطراب، افسردگی و سایر عارضه‌های روحی و روانی دانست.

وی با اشاره به تحقیقات انجام شده، آمار اضطراب را رقمی بیش از 15 درصد اعلام کرد و با بیان اینکه در خرمشهر در این رابطه تحقیق علمی به عمل نیامده است، از شیوع اضطراب با آماری بسیار بیشتر در این شهر خبر داد.

موسوی، تمسک به اعتقادات و مقوله توکل را راهکاری موثر در پیشگیری و مقابله با این امر دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس، در پایان این مراسم، از فرماندار ویژه خرمشهر برای همراهی در امر اقامه نماز و همچنین از پنج روحانی که در بحث اقامه سه وعده نماز جماعت، تداوم در اقامه نماز جماعت صبح در مساجد و روحانیونی که در کانون‌های فرهنگی مساجد فعالیت داشته و در روستا‌ها اقدام به کار فرهنگی می‌کنند، تقدیر شد.

همچنین از پیرغلام یکی از مساجد به نمایندگی از سایر پیرغلامان، هیئت امنای برخی مساجد، فعالان کانون‌های مساجد و اداراتی که در آن‌ها نماز به جماعت و به صورت مداوم اقامه می‌شود، تجلیل شد. 

انتها پیام/72021/ک30/پو3002


ادامه مطلب
نظرات 0

تعداد کل صفحات : 465 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >