تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 9:58 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
فرزندان ملت مانند گذشته آماده دفاع از انقلاب اسلامی هستند

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‎جنوبی گفت: دشمنان بدانند فرزندان ملت همچون گذشته آماده برای دفاع از انقلاب اسلامی هستند.

خبرگزاری فارس: فرزندان ملت مانند گذشته آماده دفاع از انقلاب اسلامی هستند
 
  •  

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، احمد شفاهی صبح امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح خراسان جنوبی اظهار داشت: امام با حکمت‌های الهی در عصر پیچیده‌ترین توطئه‌ها با روح علوی و شجاعت حسینی خود از اعتبار و شخصیت مسلمانان دفاع کرده است.

وی با بیان اینکه دشمنان قسم خورده ما را رصد می‌کنند، گفت: نیروهای مسلح نسبت به گذشته آمادگی مطلوب و بهتری دارند.

جانشین فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه با تمام وجود به همه دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی اعلام می‌کنیم، آگاه باشید؛ فرزندان امت حزب‌الله با تمام تلاش، آمادگی خود را به قله‌های رفیع می‌رسانند، افزود: ما با آمادگی مطلوب گوش به فرمان رهبری هستیم و نیروهای نظامی با تمام وجود و امکانات موجود آماده خدمت به ملت هستند. 

شفاهی با بیان اینکه ما امروز آمادگی کامل داریم در هر زمان و هر مکانی دشمن قسم خورده انقلاب اسلامی را نابود کنیم، تصریح کرد: دشمنان آگاه باشند که فرزندان ملت همچون گذشته آماده برای دفاع از انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف هستند.

وی ادامه داد: دشمنان متوجه شده‌اند که فرزندان و سلحشوران این ملت در هیچ صحنه‌ای عقب‌نشینی نمی‌کنند.

انتهای پیام/69034/س20/ض1002


ادامه مطلب
نظرات 0
هیچ ملتی با کوچکی در برابر دشمن به بلندای عزت و شرف نمی‌رسد

معاون هماهنگ‌کننده دانشگاه افسری امام حسین (ع) گفت: هیچ ملتی با سازش و تسلیم در برابر دشمن به عزت و شرف دست پیدا نمی‌کند.

خبرگزاری فارس: هیچ ملتی با کوچکی در برابر دشمن به بلندای عزت و شرف نمی‌رسد
 

به گزارش خبرگزاری فارس در غرب استان تهران، سردار رضا مازندرانی پیش از ظهر امروز در مراسم رژه 31 شهریور شهرستان ملارد آغاز هفته دفاع مقدس را به تمام نیروهای مسلح، مردم و خانواده معظم شهدا تبریک گفت.

وی با اشاره به رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: امروز مسئولین ما مکلف هستند ادامه‌دهنده راه رزمندگان و شهیدان هشت سال دفاع مقدس باشند، چراکه ما به وسیله هشت سال دفاع مقدس انقلاب را به جهان صادر کردیم.

مازندرانی افزود: ما به‌وسیله ارزش‌ها و روش‌هایی که در هشت سال دفاع مقدس به کار گرفتیم توانستیم انقلاب اسلامی و تفکر اسلام ناب را به تمام نقاط جهان صادر کنیم.

وی با تأکید بر اهمیت استفاده از روش‌ها در هشت سال دفاع مقدس تشریح کرد: یکی از بزرگ‌ترین حربه‌های دشمنان ما که دنیا آنها را حمایت کردند، استفاده از سلاح شیمیایی در جنگ بود در حالی که ما حتی برای یک روز از سلاح شیمیایی در جنگ استفاده نکردیم، با وجود اینکه تمام معاهده‌های بین‌المللی مقابله به مثل را حق مسلم یک ملت می‌داند.

افزود: با اینکه شهدای بسیاری در هنگام استفاده دشمن از سلاح شیمیایی از دست دادیم، حضرت امام خمینی (ره) اجازه بمباران شهرها را نمی‌دادند.

رمضانی تصریح کرد: جنگ ما نه تنها جنگ ارزش‌ها بود بلکه جنگ روش‌ها هم بود، چراکه روش‌ها به همان اندازه ارزش‌ها اهمیت دارند.

وی گفت: بر اساس آموزه‌های دینی ما مجاز نیستیم برای رسیدن به یک هدف هرچند مقدس از یک روش نامقدس استفاده کنیم.

معاون هماهنگ‌کننده دانشگاه افسری امام حسین (ع) با اشاره به اهمیت به کارگیری روش‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس بسیجیان خطاب به نیروهای مسلح حاضر در مراسم اذعان کرد: بر اساس آنچه ما در هشت سال دفاع مقدس آموختیم، برای رسیدن به هدف هرچند مقدس نباید از حتی یک غیبت، یک دروغ و یا یک کار خلاف استفاده کنیم، این شیوه و منش رزمندگان دفاع مقدس بود.

رمضانی با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع) اظهار کرد: مرگ آن است که زنده باشید ولی ذلیل، مرگ آن است که زنده باشید ولی جیره‌خوار دشمن، مرگ آن است که زنده باشید ولی تسلیم در برابر دشمن و مرگ آن است که زنده باشید ولی مقهور و زیردست دشمن.

وی افزود: حیات و زندگی آن است که بمیرید اما پیروز، بمیرید اما عزتمند و بمیرید اما با شرف.  

معاون هماهنگ‌کننده دانشگاه افسری امام حسین (ع) با اشاره به اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی در منطقه و جهان گفت: امروز به حول و قوه الهی و به برکت خون شهیدان انقلاب اسلامی، ایران اسلامی عزتمندترین و باشرف‌ترین کشور دنیا است.

وی تصریح کرد: هیچ ملتی با سازش و تسلیم در برابر دشمن به عزت و شرف دست پیدا نمی‌کند، هیچ ملتی با کوچکی در برابر دشمن به بلندای عزت و شرف نخواهد رسید، ما اگر امروز عزیز، قوی و قدرتمند هستیم، به برکت مقاومت هشت‌ساله در دفاع مقدس است.

رمضانی در پایان اظهار کرد: آفرین و درود بر ملت بزرگ ایران، آفرین و درود بر شما بسیجیان و پاسداران و ارتشیان، آفرین و درود بر همه شما که ندای رهبرتان را لبیک می‌گویید، آفرین و درود بر شما که خودتان را برای مقابله با دشمن آماده کرده‌اید، آفرین و درود بر شما که آماده‌اید برای مبارزه با بزرگ‌ترین قدرت‌های جهانی و آفرین و درود بر شما که نام ایران و نام اسلام را زنده کردید.

انتهای پیام/67026/ی40/ض1002


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 9:58 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
دستگیری عامل شهادت چند مامور نیروی انتظامی در ایرانشهر

فرمانده انتظامی ایرانشهر گفت: یک شرور مسلح که عامل اصلی شهادت شش مامور انتظامی در 16 سال پیش بود، در بخش بمپور این شهرستان دستگیر شد.

خبرگزاری فارس: دستگیری عامل شهادت چند مامور نیروی انتظامی در ایرانشهر
 

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس سیستان و بلوچستان،  دوستعلی جلیلیان اظهار کرد: با افزایش پوشش اطلاعاتی، ماموران انتظامی پاسگاه دامن از تردد شرور معروف در این منطقه آگاه و او را در مخفیگاهش دستگیر و تحویل آگاهی ایرانشهر دادند.

فرمانده انتظامی ایرانشهر افزود: در تحقیقات مقدماتی از متهم و بررسی سوابقش مشخص شد او در سال 1378 فردی را در ایرانشهر به قتل رسانده است.

این مسئول انتظامی ادامه داد: این شرور به جرم‎های مختلف ازجمله به شهادت رساندن شش نفر از ماموران انتظامی پاسگاه دامن، سرقت مسلحانه یک خودرو و دو موتورسیکلت، سرقت مسلحانه خودرو تویوتا با انگیزه درگیری طایفه‌ای، راهبندان در جاده و سرقت اموال مسافران اتوبوس و مجروح کردن سه نفر از ماموران پلیس در این راهبندان و گروگانگیری دو پزشک اعتراف کرد.

وی افزود: این متهم به همراه پرونده شرارت به مراجع قضایی شهرستان ایرانشهر تحویل شد.

جلیلیان بیان کرد: پلیس برای تامین و گسترش امنیت در ایرانشهر از هیچ اقدامی دریغ نخواهد کرد و شهروندان نیز می‎توانند موارد مشکوک را از طریق سامانه 110 به نیروی انتظامی اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/3139/خ/ض1002


ادامه مطلب
نظرات 0
مردم از خرید گوشت قرمز بدون تأیید گروه‌های دامپزشکی خودداری کنند

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان‌های بهارستان و رباط کریم با تأکید بر اینکه مردم از خرید گوشت قرمز بدون تأیید گروه‌های دامپزشکی خودداری کنند، گفت: گروه‌های ثابت و سیار این شبکه در روز عید قربان بر نحوه ذبح بهداشتی دام نظارت می‌کنند.

خبرگزاری فارس: مردم از خرید گوشت قرمز بدون تأیید گروه‌های دامپزشکی خودداری کنند
 

به گزارش خبرگزاری فارس از غرب استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان بهارستان، مهدی خدابخشی اظهار کرد: کادر بهداشتی شبکه دامپزشکی شهرستان بهارستان در روز پنجشنبه هفته جاری (دوم مهرماه برابر با دهم ذی‌الحجه عید سعید قربان) از ساعت هفت صبح تا 13 آماده ارائه خدمات رایگان به مردم از جمله معاینه لاشه دام‌های قربانی شده است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان‌های بهارستان و رباط کریم ادامه داد: مردم برای اطمینان از سلامت دام و ذبح شرعی لازم است تا دام مورد نیاز خود را از محل‌های مطمئن خریداری کنند و علاوه بر خودداری از ذبح دام در معابر عمومی باید نکات بهداشتی در هنگام ذبح دام ازجمله استفاده از دستکش و ماسک را مورد توجه قرار دهند.

وی افزود: نظارت و بازرسی بهداشتی از دام‌های ذبح‌شده از سوی دامپزشکی در عید سعید قربان موضوعی بسیار حیاتی و ضروری است که در این رابطه از مردم درخواست می‌شود با نیروهای دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند.

خدابخشی همچنین به مردم توصیه کرد نسبت به خرید گوشت و فرآورده‌های خام دامی از مکان‌های غیرمجاز و افراد سودجو در معابر عمومی خودداری کنند، چراکه بیماری‌های میکروبی و انگلی مشترک میان دام و انسان از طریق دام و فرآورده‌های دامی آلوده به انسان منتقل می‌شود.

وی از همشهریان خواست تا به‌منظور اطمینان کامل از سلامت دام‌های قربانی ترجیحاً با مراجعه به کشتارگاه‌های دام شهرستان نسبت به تهیه دام قربانی با خدمات رایگان اقدام کنند همچنین به‌منظور پیشگیری از بیماری‌های مشترک انسان و دام به‌ویژه بیماری تب کریمه کنگو و حفظ سلامت خود و همشهریان، مصرف گوشت 24 ساعت پس از نگهداری در یخچال انجام پذیرد.

انتهای پیام/3154/ی/ض1002


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 9:58 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
دفاع جانانه پولادمردان مسجدسلیمانی از قهرمانی

وزنه‌برداران مسجدسلیمانی قهرمان مسابقات مناطق نفتخیز جنوب شدند.

خبرگزاری فارس: دفاع جانانه پولادمردان مسجدسلیمانی از قهرمانی
 

به گزارش خبرگزاری فارس از مسجدسلیمان، دومین جشنواره فرهنگی ورزشی ورزشکاران زیر 15 سال مناطق نفتخیز با قهرمانی تیم نفت مسجدسلیمان در رشته وزنه برداری برای دومین سال متوالی پایان یافت.

این رقابت‌ها با حضور چهار تیم شامل آغاجاری، مسجدسلیمان، گچساران و اهواز در مدت زمان دو روز در شهرک نفت اهواز برگزار شد.

طی این مسابقات که در 9 وزن 45، 50، 56، 62، 69، 77، 85، 94 و 94+ کیلوگرم برگزار گردید، تیم نفت مسجدسلیمان با 230 امتیاز قهرمان شد.

تیم‌های نفت آغاجاری و نفت گچساران نیز به ترتیب با 222 و 197  امتیاز به مقام دوم و سوم مسابقات دست یافتند.

اسامی نفرات شرکت کننده تیم نفت مسجدسلیمان عبارت از: علی رضایی، پارسا محمدی، علی اسکندری، رضا محمدی، میلاد رستمی، محمد مهدی رضایی، ابوالفضل مطلق، ابوالفضل منصوری و محمد رضایی بود.

مربیان تیم نیز: افشین صالحی‌پور و آیت اورامه؛ و سرپرست: مهران مطلق بود.

انتهای پیام/72001/ح10


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 9:58 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
زنگ شکوفه‌ها برای 3000 کلاس اولی در بانه نواخته شد

زنگ شکوفه‌ها برای 3000 دانش آموز کلاس اولی در شهرستان بانه نواخته شد.

خبرگزاری فارس: زنگ شکوفه‌ها برای 3000 کلاس اولی در بانه نواخته شد
 

به گزارش خبرگزاری فارس از بانه، رئیس اداره آموزش و پرورش بانه پیش از ظهر امروز در مراسم نواخته‌شدن زنگ آغاز سال تحصیلی برای دانش‌آموزان کلاس اولی در مدرسه دخترانه شهید بهشتی این شهرستان، اظهار داشت:  سال تحصیلی 94-95 با حضور 3 هزار دانش‌آموز کلاس اولی مدارس شهری و روستایی این شهرستان آغاز می‌شود.

رضا خضری عنوان کرد: با شروع سال تحصیلی جدید 26 هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی و در 282 مدرسه سطح شهرستان وارد کلاس‌های درس می‌شوند.

وی همچنین با اشاره به برگزاری جشن جوانه‌ها برای دانش‌آموزان مقطع اول متوسطه اول، عنوان کرد: یک هزار و 980 دانش‌آموز در سال جاری وارد کلاس هفتم می‌شوند و در 44 واحد آموزشی تحصیلات خود را ادامه می‌دهند.

رئیس اداره آموزش و پرورش بانه از افتتاح 9 مدرسه تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: 6 مدرسه به مناسبت هفته دفاع مقدس در نیمه اول مهرماه امسال افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

خضری با اشاره به اینکه مدارس مذکور به دو شیوه مشارکتی و یا توسط خیرین ساخته شده‌اند، بیان کرد: همچنین 3 مدرسه دیگر تا پایان آبان‌ماه سال جاری افتتاح می‌شود.

وی گفت: با افتتاح و آغاز به کار این تعداد مدرسه، 45 کلاس به فضای آموزشی شهرستان بانه افزوده می‌شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش بانه بیان کرد: با اضافه شدن این تعداد مدرسه مسئله کمبود فضای آموزشی در سطح شهرستان بانه تا حدودی برطرف می‌شود.

انتهای پیام/79023/ک20/ژ1001


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 9:57 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
پیکر جانباز 70 درصدی محمودآبادی صبح فردا تشییع می‌شود

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران محمودآباد از تشییع پیکر جانباز شهید محمودآبادی صبح فردا خبر داد.

خبرگزاری فارس: پیکر جانباز 70 درصدی محمودآبادی صبح فردا تشییع می‌شود
 

سید اسماعیل حسینی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس  در محمودآباد با تسلیت شهادت‌ «پسند پهلوان »جانباز 70 درصد سرخ‌رود این شهرستان اظهار کرد: این جانباز سرافراز هشت‌ سال دفاع‌ مقدس پس از تحمل 27 سال‌ درد و رنج ناشی از جراحات وارده در جنگ، سرانجام در سن 44 سالگی همزمان با نماز صبح امروز دعوت حق را لبیک گفت.

وی افزود: این شهید بزرگوار  ماه پس از پایان خدمت مقدس سربازی در سپاه و با گذشت چهل روز از شهادت برادر شهیدش رضا بار دیگر به جبهه‌ اعزام شد.

رئیس بنیاد شهید‌ و امور ایثارگران محمودآباد خاطرنشان کرد: شهید پهلوان در عملیات بیت‌المقدس هفت در سال 67 در منطقه شلمچه به درجه رفیع جانبازی نائل شد.

حسینی از همه مردم متدین و شهیدپرور محمودآباد و سرخ‌رود برای شرکت در مراسم تشییع شهید پهلوان دعوت کرد.

وی با اشاره به تمهیدات برگزاری مراسم تشییع و تدفین این جانباز شهید شهرستان اظهار کرد: مراسم تشییع شهید از ساعت 9:30 صبح فردا از بخشداری تا مهدیه سرخ‌رود برگزار می‌شود و براساس برنامه پیکر این شهید بزرگوار پس‌از تشییع در یادمان شهدای سرخ‌رود به خاک سپرده می‌شود.

به گزارش فارس، شهید پسند پهلوان سحرگاه امروز همزمان با آغاز هفته دفاع‌مقدس بر اثر ایست قلبی به خیل شهدای وطن پیوست.

انتهای پیام/86013/خ20/ظ1004


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 9:57 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
آماده مقابله با هرگونه شرارت دشمنان هستیم

فرمانده تیپ مستقل ۷۲ دوکوهه اندیمشک گفت: امروز آماده مقابله با هرگونه شرارت دشمنان هستیم و هرگونه اقدام آنان را با جواب دندان شکن پاسخ خواهیم داد.

خبرگزاری فارس: آماده مقابله با هرگونه شرارت دشمنان هستیم
 

به گزارش خبرگزاری فارس از اندیمشک، علیرضا بهرامی ظهر امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح در این شهرستان اظهار کرد: ایران اسلامی جایگاه مهمی در منطقه دارد و این جایگاه روز به روز بهتر و با اقتدارتر می‌شود.

وی افزود: در سایه الطاف الهی و رهبری با درایت و فرمانده معظم کل قوا و نیز پشتوانه ملی، مجموعه نیروهای مسلح همواره آماده دفاع از کیان و میهن اسلامی ایران هستند.

فرمانده تیپ مستقل 72 دوکوهه اندیمشک اضافه کرد: مردم ایران اسلامی اجازه ندادند که متجاوزان به اهداف پلید خود برسند، و امروز آماده مقابله با هرگونه شرارت دشمنان هستیم و هرگونه اقدام آنان را با جواب دندان شکن پاسخ خواهیم داد.

بهرامی یادآور شد: شکوفایی و وحدت نیروهای مسلح مایه عزت و افتخار ایران اسلامی است و این همدلی و وحدت نیروهای مسلح با ملت قهرمان موجب اقتدار و سربلندی کشور در صحنه‌های بین‌المللی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، در این مراسم گردان‌ها و یگان‌های نمونه تیپ مستقل 72 دوکوهه، نیروی انتظامی، گردان‌های امام حسین(ع)، تیپ حضرت مهدی (عج) و نیروهای بسیج و همچنین نیروهای ترابری و اورژانس از مقابل جایگاه رژه رفتند.

انتهای پیام/72020/ح20


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 9:57 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
اجرای حکم تخریب 14 سازه غیرمجاز در سواحل مازندران

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از اجرای حکم تخریب 14 سازه غیرمجاز در سواحل خبر داد.

خبرگزاری فارس: اجرای حکم تخریب 14 سازه غیرمجاز در سواحل مازندران
 

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، منوچهر تاتینا بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران ساماندهی سواحل استان را از اولویت‌های اداره‌کل بنادر و دریانوردی مازندران دانست و اظهار کرد: در این راستا اقدامات مناسبی با همکاری مسئولان ارشد اجرایی و قضایی مازندران به منظور آزادسازی سواحل و تخریب سازه‌های غیرمجاز دریایی صورت گرفته است ولی همچنان بخش قابل توجهی از سواحل به‌ویژه در غرب استان مازندران در تصرف اشخاص حقیقی و حقوقی قرار دارد.

وی افزود: با حمایت قاطع مسئولان ارشد اجرایی و قضایی مازندران تاکنون 14 حکم تخریب سازه‌های غیرمجاز در سواحل استان اجرایی شده است که این روند همواره ادامه دارد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران احداث راه دسترسی به بندر نوشهر را ضروری برشمرد و گفت: با احداث راه دسترسی بندر به کمربندی نوشهر بار مشکلات ترافیکی ناشی از تردد کامیون‌ها در سطح شهر برطرف می‌شود و زمینه‌های توسعه بیشتر بندر نوشهر به عنوان تنها قطب اقتصادی منطقه فراهم می‌شود.

وی تهیه و نصب دو باسکول در ورودی‌های بندر نوشهر را از دیگر اقدامات این ادار‌ه‌کل برای کاهش مشکلات ترافیکی و تسهیل ورود و خروج کامیون‌ها به محوطه بندر عنوان کرد و افزود: دیوارهای بتنی ضلع‌های جنوبی و شرقی بندر نوشهر نیز در راستای ایجاد فضای مناسب برای شهروندان و افزایش تعامل بندر با شهر برداشته شد.

تاتینا با بیان اینکه در بخش تخلیه و بارگیری کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر نوشهر در شش ماهه نخست امسال از رشد هشت درصدی نسبت به سال گذشته برخوردار بوده است، به کاهش واردات نفتی به بندر نوشهر در سال جاری اشاره کرد و گفت: امیدواریم با مشارکت و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، ترمینال نفتی احداث شود تا شاهد افزایش ظرفیت تخلیه مواد نفتی در بندر نوشهر باشیم.

انتهای پیام/86019/خ20/ظ1004


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 31 شهریور 1394  | 9:57 PM | نویسنده : مهدی گلشنی
حوزه‌های علمیه نقش بی‌بدیل را در دفاع از حریم ولایت دارند

امام جمعه شیروان گفت: حوزه‌های علمیه نقش بی بدیل را دفاع از حریم ولایت و پاسداری از ارزش‌های اسلامی به عهده دارند.

خبرگزاری فارس: حوزه‌های علمیه نقش بی‌بدیل را در دفاع از حریم ولایت دارند
 

به گزارش خبرگزاری فارس از شیروان، حجت‌الاسلام حسین کوثری ظهر امروز در آستانه سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس  در دیدار با طلاب حوزه‌های علمیه آیت الله حکیم و الزهرا شیروان با اشاره به نقش حوزه‌های علمیه بیان داشت: این مراکز نقش بی بدیل و مهمی را در دفاع از حریم ولایت و پاسداری از ارزش‌های اسلامی را برعهده دارند.

وی خطاب به طلاب درباره مسئولیت خطیر آنان افزود: امروز مسئولیت سنگین بر دوش حوزه‌های علمیه است که آن مبارزه به تهاجم فرهنگی و بالا بردن سطح فرهنگ زیر بنای همه کارهای خوب است.

 رئیس شورای فرهنگ عمومی شیروان تصریح کرد: امروز مردم دین دار هستند ولی باید جامعه را از دین فهم کرد که این رسالت بر عهده حوزه‌های علمیه است.

وی بیان داشت: اگر جامعه از فهم بالای دین برخوردار باشد روش‌ها و منش‌های آن در راستای دین قرار خواهد گرفت و هیچ گاه دین را با سلیقه خاص شخصی خود انجام نخواهد داد بلکه مدار عمل مردم دینی خواهد بود که بر مدار کتاب و سنت قرار می‌گیرد.

کوثری خاطر نشان کرد: امروزه طلاب و روحانیون باید پیش از این به نیازمندی‌های دینی مردم و طلاب حوزه‌های دینی باید پاسخگو باشند.

امام جمعه شیروان گفت: رتبه علمی حوزه‌های علمیه شیروان در استان بالاست که این رتبه‌ها طی چند سال اخیر همچنان تکرار می‌شود و باید کوشید که برای حفظ آن باید نسبت به گذشته تلاش‌های فراوانی انجام شود.

وی بهترین مکان و الگوی تربیتی نسل جوان را در جامعه وجود حوزه‌های علمیه عنوان کرد.

انتهای پیام/63002/س30


ادامه مطلب
نظرات 0

تعداد کل صفحات : 465 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >