نگرانی مقامات آفریقایی از بازگشت 2500 تروریست به قاره سیاه

کمیسیونر صلح و امنیت اتحادیه آفریقا از احتمال بازگشت 2500 تروریست به این قاره ابراز نگرانی کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از از الجزیره، 'اسماعیل شرقی' کمیسیونر صلح و امنیت اتحادیه آفریقا طی سخنانی در نشست مرکز تحقیقات و پژوهش های تروریسم الجزایر افزود: اطلاعاتی وجود دارد که حاکی از ورود شمار زیادی از تروریست ها از خاک یمن به سومالی است.

وی گفت: نگرانی هایی نیز درخصوص فرار هزاران تروریست از سوریه، عراق و یمن به کشورهای خود در اروپا و آفریقا وجود دارد.

کمیسیونر صلح و امنیت اتحادیه آفریقا همچنین بر ضرورت همکاری میان کشورهای آفریقایی برای مبارزه با تررویسم تاکید کرد و افزود: منطقه دریاچه چاد، شاخ آفریقا و منطقه ساحل شاهد تهدیدات امنیتی بزرگی است که باید به آن توجه کرد.

وی با اشاره به آزادسازی شهر سرت لیبی از تروریست های داعش گفت: مقام های لیبی باید با توجه بیشتری از مرزهای این کشور به ویژه از مرزهای ساحلی آن محافظت کنند.

'اسماعیل شرقی' از همکاری پلیس کشورهای سازمان همکاری های پلیس آفریقا (آفریپل) از سال جدید میلادی با هدف افزایش کنترل و حفاظت کشورهای آفریقایی از خطر تروریسم خبر داد که پس از تصویب آن در اجلاس آتی سران کشورهای اتحادیه آفریقا که قرار است در اوایل ماه ژانویه برگزار شود ؛ اجرایی خواهد شد. 

وی افزود: در این زمینه اقدامات خوبی از جمله آموزش نیروهای ویژه در زمینه جمع آوری اطلاعات و شناسایی تروریست ها و مبارزه با گروه های افراطی انجام شده است.

بسیاری از سرکرده های گروه های تروریستی در سوریه، عراق و یمن از اتباع کشورهای آفریقایی و اروپایی هستند که انتظار می رود با شکست تروریست ها در سوریه، عراق و یمن آن ها بار دیگر به کشورهای خود بازگردند.
 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : پنج شنبه 25 آذر 1395  | 8:31 AM | نویسنده : مهدی گلشنی

امیدواری اربیل به جذب شرکت های خارجی برای 20 بلوک نفتی

وزارت منابع طبیعی دولت اقلیم کردستان عراق در تلاش برای بازگرداندن اعتماد شرکت های نفتی برای حضور در اقلیم است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ بدنبال انصراف شرکت های نفتی از 19 میدان نفتی در اقلیم کردستان عراق، وزارت منابع طبیعی دولت اقلیم کردستان عراق در تلاش برای بازگرداندن اعتماد شرکت های نفتی برای حضور در اقلیم است.

'بلال سعید' کارشناس امور نفتی در اقلیم کردستان عراق در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اربیل با تایید این خبر گفت: در دو سال گذشته شرکت های نفتی از 19 میدان نفتی انصراف دادند که آخرین آن به انصراف شرکت های 'اکسون موبیل' آمریکا از سه میدان نفتی در استان سلیمانیه و شرکت 'شورون' آمریکا از میدان نفتی «روفیا» در شمال اربیل برمی گردد.

وی افزود: دولت اقلیم کردستان عراق در ماه جاری کنفرانس خود را در شهر لندن برگزار کرد به این امید که شرکت های نفتی را به کار در 20 میدان در سال جدید میلادی ترغیب کند.

'آشتی اورامی' وزیر انرژی و منابع طبیعی دولت اقلیم کردستان عراق در کنفرانس اخیر این وزارتخانه در لندن اظهار داشت: شماری از شرکت های نفتی نتوانستند براساس برنامه ریزی های صورت گرفته اقدام به استخراج نفت کنند، لذا قراردادهای آنها مورد تجدیدنظر قرار گرفت.

'بیژن رحمانی' مدیر اجرایی شرکت نفتی (D.N.O) نروژ اخیرا در مطلبی در کنفرانس نفت و گاز اقلیم کردستان عراق در لندن اظهار داشت: شرکت «آفرین» در بلوک نفتی «برده ره ش» ورشکست شد و نتوانست هیچ نفتی استخراج بکند، همزمان شرکت «مولی» مجارستان درصدد بود از میدان نفتی «آکری- بجیل» روزانه 400 هزار بشکه نفت تا پایان سال 2015 میلادی استخراج کند اما برغم صرف بیش از یک میلیارد دلار، بدلیل اینکه این میدان نفتی از نفت پیش بینی شده برخوردار نبود از ادامه فعالیت انصراف داد.

براساس گزارش های رسمی وزارت انرژی و منابع طبیعی دولت اقلیم کردستان عراق، کاهش قیمت نفت، جنگ داعش و دستمزد شرکت های استخراج کننده نفت سبب شده است بسیاری از شرکت های نفتی از ادامه فعالیت در اقلیم کردستان عراق سرباز بزنند.

دولت اقلیم کردستان عراق از سال 2014 میلادی تلاش کرد فروش نفت خود را بصورت مستقیم انجام دهد که در دوره نخست وزیر نوری مالکی با اعتراض شدید بغداد روبرو شد اما در دوره نخست وزیر حیدرالعبادی به رغم ادامه این فروش اما اقلیم نتوانست بودجه مورد نیاز خود را تامین بکند.

دولت اقلیم کردستان عراق براساس گزارش متخصصین نفتی تلاش وافری دارد تا دستمزد شرکت های نفتی فعال در اقلیم را پرداخت کند که بدلیل کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی و هزینه بالای تولید نفت در اقلیم عملا درآمد چندانی برای اقلیم کردستان عراق باقی نمی ماند.

به گفته وزیر منابع طبیعی دولت اقلیم کردستان عراق در کنفرانس لندن محدوده تمامی بلوک های نفتی مجددا تعیین شده است و هم اکنون 20 بلوک نفتی آماده عرضه به شرکت های نفتی برای فعالیت هستند.
 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : پنج شنبه 25 آذر 1395  | 8:30 AM | نویسنده : مهدی گلشنی

شیوع ویروس آنفلوانزای پرندگان در 13 کشور اروپایی

ویروس آنفلوانزای پرندگان در 13 کشور عضو اتحادیه اروپا از جمله فرانسه شیوع پیدا کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه از پاریس، استفان لوفول وزیر کشاورزی فرانسه روز چهارشنبه گفت ویروس آنفلوانزای پرندگان در 13 کشور عضو اتحادیه اروپا از جمله فرانسه شیوع پیدا کرده است.

لوفول در سخنانی در مجمع ملی فرانسه گفت "19 کانون تجمع ویروس H5N8 در مزارع پرورش مرغ و طیور در جنوب غرب فرانسه شناسایی شده است. 

در حال حاضر 13 کشور اروپایی تحت تاثیر این ویروس قرار دارند، البته تدابیر پیشگیرانه و امنیتی هم قطعا اتخاذ خواهد شد؛ در دیگر کشورهای اروپایی هم موارد بیشمار معدوم کردن طیور آلوده به ویروس و بیمار گزارش شده است."

بر اساس پژوهش های مرتبط با نظارت بر بهداشت جانوری در کشورهای اروپا، به جز فرانسه، در 12 کشور اروپایی مواردی از آنفلوانزای پرندگان، علاوه بر مرغ و طیور، در پرندگان وحشی نیز مشاهده شده است؛ این در حالی است که در 3 کشور در مزارع پرورش طیور و در 3 کشور در باغ وحش ها یا مناطق محافظت شده جانوری نیز این ویروس مشاهده شده است.

در یک کشور هم از هر سه رده (مزارع پرورش طیور، باغ وحش ها، پرندگان وحشی) دیده شده است.مجارستان کشوری است که بیشترین مورد آلودگی به ویروس آنفلوانزای پرندگان در آن شناسایی شده است.
 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : پنج شنبه 25 آذر 1395  | 8:30 AM | نویسنده : مهدی گلشنی

تجاوز هواپیماهای جنگی اسرائیل به حریم هوایی لبنان

فرماندهی ارتش لبنان از تجاوز هشت هواپیمای جنگی ارتش صهیونیستی به حریم هوایی این کشور خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری دولتی لبنان، روابط عمومی ارتش لبنان چهارشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد در ادامه نقض حاکمیت هوایی لبنان و قطعنامه 1701 شورای امنیت از سوی رژیم صهیونیستی،‌ هشت فروند هواپیمای جنگی ارتش این رژیم در ساعات مختلف روز گذشته با تجاوز به آسمان لبنان اقدام به گشت زنی در حریم هوایی این کشور  کردند.

 

در این بیانیه تاکید شده است که حریم هوایی ‌مناطق رمیش،‌ شکا،‌ بیروت، روستای علما الشعب،‌ کفرکلا و روستای الناقوره از مناطقی بودند که هدف تجاوز جنگنده‌های ارتش صهیونیستی قرار گرفتند.

 

شایان ذکر است که نیروهای بین‌المللی یونیفل مستقر در جنوب لبنان واکنشی به تجاوز صهیونیست‌ها نشان ندادند.

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

سفیر چین در آمریکا: واشینگتن باید برای تقویت روابط خود با پکن تلاش کند

سفیر چین در آمریکا گفت پکن هرگز با واشینگتن بر سر مسائلی نظیر حاکمیت ملی یا یکپارچگی ارضی خود معامله نخواهد کرد.

سفیر چین در آمریکا: واشینگتن باید برای تقویت روابط خود با پکن تلاش کند

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ خبرگزاری رویترز گزارش داد: سفیر چین در آمریکا در هشداری تلویحی به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب آمریکا، روز چهارشنبه گفت چین هرگز با آمریکا بر سر مسائلی نظیر حاکمیت ملی یا یکپارچگی ارضی خود معامله نخواهد کرد.

 

کوی تیان کای این اظهارات را در دیدار با مدیران اجرایی شرکتهای بزرگ آمریکا عنوان کرد.

 

وی گفت آمریکا باید برای تقویت روابط خود با چین تلاش کند.

 

وی افزود: «بنیان سیاسی روابط چین و آمریکا نباید تضعیف شود. مبانی بین‌الملل باید رعایت شود و این مساله چیزی نیست که بشود بر سر آن معامله کرد. قطعا حاکمیت ملی و پکپارچگی ارضی موضوع چانه‌زنی نیستند.»

 

سفیر چین اشاره خاصی به موضوع تایوان نکرد.

 

وی به اظهارات ترامپ در یکشنبه گذشته نیز اشاره‌ای نکرد که گفته بود آمریکا ضرورتی ندارد به سیاست دیرینه خود برای به شناسایی تایوان به عنوان بخشی از چین واحد پایبند بماند.

 

اما اظهارات وی در راستای اعتراض اخیر وزارت خارجه چین است که اصل «چین واحد» را «مبنای سیاسی» روابط چین و آمریکا خوانده بود.

 

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : پنج شنبه 25 آذر 1395  | 8:26 AM | نویسنده : مهدی گلشنی

امام راحل پرچمدار و آموزگار وحدت اسلامی بودند

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: امام راحل پرچمدار و آموزگار وحدت اسلامی بودند.

امام راحل پرچمدار و آموزگار وحدت اسلامیبه گزارش  خبرنگار سیاست خارجیگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوانعلمای شیعه و سنی شامگاه چهارشنبه 24 آذر ماه ضمن حضور در مرقد مطهر امام راحل، با آرمان‏های ایشان تجدید بیعت کردند.

پس از این مراسم، نشستی با سخنرانی آیت‎الله "محسن اراکی" دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و حجت‎الاسلام والمسلمین "سید حسن خمینی" تولیت مرقد مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد.

آیت‏ الله اراکی، طی سخنانی، حضور میهمانان غیر ایرانی در کنفرانس بین‏ المللی وحدت اسلامی را افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: امام راحل پرچمدار و آموزگار وحدت اسلامی بودند.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) پرچمداری وحدت را زمانی بر عهده گرفتند که امت اسلامی در سخت‎ترین شرایط بود. ما نیز امروز باید گوش به تعالیم ایشان بوده و به آموزه‏ هایش عمل کنیم. همچنین در جهت تحقق منویات بنیانگذار کبیر انقلاب گام برداریم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، در بخش دیگری از سخنان خود از جایگاه حجت‏ الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی، تولیت حرم امام(ره) تقدیر کرد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : پنج شنبه 25 آذر 1395  | 8:26 AM | نویسنده : مهدی گلشنی

وحدت تنها راه رسیدن به عزت اسلامی است

تولیت آستان مقدس امام خمینی (ره) با تأکید بر این‏که وحدت یک تاکتیک کوتاه مدت نیست، وحدت را تنها راه رسیدن به عزت اسلامی دانست.

وحدت تنها راه رسیدن به عزت اسلامیبه گزارش خبرنگار سیاست خارجیگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوانحجت‏ الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی تولیت آستان مقدس امام خمینی (ره)، با تأکید بر این‏که وحدت یک تاکتیک کوتاه مدت نیست، وحدت را تنها راه رسیدن به عزت اسلامی دانست و عنوان داشت: عزت اسلامی مهم‏ترین دستور خدا برای مسلمانان است.

وی افزود: وحدت سیاست کلی و استراتژی برای تمام مسلمانان در تمام زمان‏ها و مکان‎ها است. مسلمانان امت واحده بوده و باید در کنار یک‎دیگر زندگی کنند. عزت، هیمنه و ارزش امت باید پاس داشته شود که وحدت راه انحصاری وصول این هدف است.

تولیت مرقد امام خمینی(ره)، با انتقاد از درگیری‎های مختلف در کشورهای اسلامی، یادآور شد: امروز اگر نبی اکرم(ص) در میان امت اسلامی بودند، روزهای سختی را سپری می‎کردند.

وی اضافه کرد: امروز خودمان در میان خودمان آتش روشن کردیم و نفت بی تدبیری بر این آتش می‎پاشیم. خودمان دشمن خودمان شده ‏ایم. امروز اگر چشمان خودمان را باز کنیم، باید خون گریه کنیم. چرا که تکفیر و نزاع در میان امت اسلامی زیاد شده و راه سختی در پیش داریم.

حجت ‏الاسلام والمسلمین خمینی، با اشاره به این‏که وحدت امت اسلامی یکی از مظلوم‏ ترین مسائل جامعه اسلامی است، گفت: متأسفانه افراط و تفریط میان اهل‎تسنن، تشیع و دیگر گروه‏های اسلامی وجود دارد و دشمن نیز از همین راه به عزت اسلام ضربه وارد می‏ کند.

وی یادآور شد: وحدت میان تمام گروه‏ها، اقوام و مسلمانان یکی از بنیادی‏ ترین شعارهای انقلاب اسلامی ایران است که متأسفانه در جوامع اسلامی مورد غفلت قرار گرفته است که چنین اجلاس‏ هایی باید به این وعده تاریخی توجه کنند.

تولیت مرقد امام(ره)، نتیجه نزاع میان مسلمانان را از بین رفتن هیمنه اسلام و شخصیت حضرت محمد(ص) برشمرد و تصریح کرد: نباید از اسلام برداشت تعصبی داشت و آن را تنها در کالبد فکر خود معرفی کرد.

وی ادامه داد: دین پیامبر(ص) دین جهان شمولی بوده و یکی از ویژگی‎های بارز آن این است که قابلیت انطباق با سنت‏های دیگر را دارد. قدرت فرهنگ و تمدن اسلامی در این است که از دل آن سنت‏های مختلفی به وجود می‎آید. البته بدین معنا نیست که اسلام هویت خود را از دست بدهد، بلکه با دیگر سنت‏ ها قابلیت انطباق دارد.

حجت‏ الاسلام والمسلمین خمینی، بیان داشت: اسلام دین اعتدال و سازگاری است و در دل و جان مردم نفوذ می‏ کند. به همین دلیل نباید تردید کرد که افراط، تفریط و محدود کردن اسلام به یک زمان و مکان خاصی چیزی جز نابودی آن نخواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، ضمن تبریک میلاد مسعود نبی اکرم(ص)، ایشان را شخصیتی ناب و جلوه‏ای کامل از وجود ربوبی بیان کرد و گفت: خداوند در روز میلاد پیامبر(ص) نعمت خود را بر مؤمنان و مردم تمام کرد. نعمتی که فراتر از گفته ها و شنیده ها است.

تولیت مرقد امام(ره) در بخش پایانی سخنان خود از آیت‏الله اراکی به سبب تلاش در جهت وحدت امت اسلامی تقدیر کرد. 

انتهای پیام/ 


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : پنج شنبه 25 آذر 1395  | 8:25 AM | نویسنده : مهدی گلشنی

ترکان: از نتایج گزارش سانحه قطار در سمنان دفاع می‌کنیم

مشاور رئیس جمهور گفت: نظر بنده به عنوان مسئول رسیدگی به حادثه قطار مسافربری در سمنان همانی است که اعلام شد و کاملا از آن دفاع می‌کنیم.

صادرات تولیدی منطقه آزاد باید سالانه 30 درصد افزایش یابد/از نتایج گزارش سانحه قطار در سمنان دفاع می‌کنیم

اکبر ترکان دبیر شورای عالی مناطق آزاد در گفت‌وگو با خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جواندرباره روند صادرات مناطق آزاد کشور اظهار داشت: سال گذشته صادرات مربوط به مناطق آزاد 640 میلیون دلار بود و امسال باید نسبت به این میزان، رشد صادرات 30 درصد افزایش یابد.

 

وی افزود: سال آینده با شیب مناسبی صادرات تولیدات منطقه آزاد افزایش می‌یابد.

 

ترکان گفت: به عنوان مثال صادرات مرز شملچه 1 میلیارد و 200 میلیون دلار است که صادرات سرزمین اصلی محسوب می‌شود، اما صادرات دیگر مربوط به تولیدات منطقه است لذا آنچه در مناطق آزاد هدفگذاری شده افزایش صادرات تولیدات منطقه بوده که باید سالانه 30 درصد افزایش یابد.

 

مشاور رئیس جمهور همچنین در واکنش به اظهارنظرهای نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره گزارش‌های مربوط به حادثه دو قطار مسافربری در هفت خوان گفت: هرسازمانی وظیفه خود را انجام می‌دهد، با این حال وظیفه‌ای از سوی معاون اول رئیس جمهور بر عهده بنده محول شد و به همراهی مسئولان مربوط به این امر جوانب مختلف آن مورد بررسی قرار گرفت.

 

وی افزود: نظر بنده به عنوان مسئول رسیدگی به حادثه قطار مسافربری در سمنان همانی است که اعلام شد، بنابراین آن نظر مورد قبول است و کاملا از آن دفاع می‌کنیم.

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

قیومی: چهره‌های سیاسی برای برقراری وحدت باید روی منافع ملی توافق کنند

عضو حزب مردم‌سالاری گفت: بهتر است چهره‌های سیاسی ما دست از اختلاف با یکدیگر بردارند و بر سر منافع ملی با هم توافق کنند.

سحسین قیومی، عضو حزب مردم‌سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان با بیان اینکه متاسفانه در میان برخی از شخصیت‌های سیاسی و احزاب کشور وحدت مورد غفلت قرار گرفته است، اظهار داشت: جامعه ما اسلامی است و نباید در آن تفرقه‌افکنی‌، افشاگری‌ و اتهام زنی وجود داشته باشد.

 

وی با اشاره به اینکه متاسفانه بسیاری از مشکلات ما نشأت گرفته از این است که برخی از شخصیت‌های سیاسی با یکدیگر وحدت ندارند، ادامه داد: بهتر است چهره‌های سیاسی ما دست از اختلاف با یکدیگر بردارند و بر سر منافع ملی با هم توافق کنند. 

 

قیومی با انتقاد از برخی چهره‌های سیاسی که جامعه را به سمت اختلاف و تفرقه می‌کشانند، خاطر نشان کرد: راه حل برون رفت از چنین مشکلاتی این است که همگی به خاطر منافع ملی و مذهب‌مان دست از تفرقه‌ برداریم.

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : پنج شنبه 25 آذر 1395  | 8:24 AM | نویسنده : مهدی گلشنی

برخی اصلاح‌طلبان به دنبال گروکشی انتخاباتی هستند

عضو حزب مؤتلفه معتقد است طرح موضوع نامزد دوم یا نامزد در سایه از سوی برخی اصلاح‌طلبان با هدف امتیازگیری بیشتر از روحانی است.

برخی اصلاح‌طلبان به دنبال گروکشی انتخاباتی از روحانی هستندمحمد لاسجردی، عضو حزب مؤتلفه در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه از صحبت‌های اکثر چهره‌های اصلاح‌طلب این‌چنین برمی‌آید که آنان تمایل دارند در انتخابات آتی از روحانی حمایت کنند، اظهار داشت: به احتمال زیاد تنها نامزد اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری 96، روحانی است. 

 

عضو حزب مؤتلفه با بیان اینکه مطرح کردن نامزد دوم یا نامزد در سایه از سوی برخی اصلاح‌طلبان با هدف امتیازگیری بیشتر از روحانی است، گفت: جریان میانه‌رو یا معتدل اصلاح‌طلبان هیچ علاقه‌ای به طرح موضوع نامزد دوم یا در سایه ندارند و می‌خواهند با روحانی ادامه دهند.

 

لاسجردی با اشاره به اینکه برخی از تندروهای جریان اصلاحات تمایل دارند که برای انتخابات 96 در کنار روحانی گزینه‌های دیگری هم داشته باشند، تصریح کرد: از آنجایی که دولت روحانی به جریان تند و افراطی اصلاحات میدان نداد و آنان را در جایگاه‌های کلیدی به کار نگرفت، این جریان با مطرح کردن گزینه‌هایی در کنار روحانی به دنبال امتیازگیری و گروکشی انتخاباتی از وی هستند.

 

 

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0

تعداد کل صفحات : 21 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >