تاريخ : چهارشنبه 31 خرداد 1396  | 2:27 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

مظنه قیمت باتری 80 آمپر در بازار

باتری 80 آمپری در بازار با قیمت 245 هزار تومان بفروش می رسد.

به گزارش خبرنگارنبض بازار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،قیمت انواع باتری خودرودر بازار به شرح زیر است:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ 


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 31 خرداد 1396  | 2:27 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

سکه طرح قدیم گران شد/ دلار سه هزار و 745 تومان

امروز سکه طرح قدیم یک میلیون و 211 هزار و 650 تومان و سکه طرح جدید یک میلیون و 177 هزار تومان به فروش رسید.

به گزارش خبرنگاربورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، امروز سکه طرح قدیم یک میلیون و 2111 هزار و 650 تومان و سکه طرح جدید یک میلیون و 1777 هزار تومان به فروش رسید.

همچنین نیم سکه با قیمت 640 هزار و 50 تومان ، ربع سکه 372 هزار و 500 تومان و سکه یک گرمی 2511 هزار تومان داد و ستد شد.

ارزش هر گرم طلای ۱۸ عیار ساخته نشده در بازار طلای تهران، 114 هزار و 71 تومان و هر اونس طلای جهانی یک هزار و 246 دلار و 300 سنت است.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 31 خرداد 1396  | 2:26 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

پیشرفت ۹۳ درصدی واحد‌های مسکن مهر در شهر‌های جدید

 نریمان گفت: مشکلات سخت افزاری پردیس برطرف شده و در حال حاضر ما دچار اشکالات نرم افزاری هستیم که امیدواریم هرچه سریعتر با همکاری دستگاه های مربوطه این مشکلات نیز برطرف شود.

پیشرفت ۹۳ درصدی واحد‌های مسکن مهر در شهر‌های جدیدبه گزارش خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی در تشریح مراسم افتتاح واحدهای مسکن مهر در پردیس با اشاره به اینکه حدود 40 هزار واحد مسکن مهر در پردیس به مرحله نازک کاری رسیده است،  گفت: تنها خدمات زیربنایی و محوطه سازی را در این پروژه‌ها انجام دادیم و امسال واحدهای مسکن مهری که فاقد معارض هستند را به بهره برداری خواهیم رساند. 

وی در خصوص اینکه مشکلات سخت افزاری پردیس برطرف شده و در حال حاضر با مشکلات نرم افزاری مواجه هستیم، گفت: مشکلات این واحدها با بیمه و مالیات به زودی حل می شود، اما ما در حال حاضر نیازمند همکاری دستگاه‌هایی مانندوزارت نیرو و وزارت راه و شهرسازی هستیم تا هرچه سریعتر خدمات زیربنایی را  تکمیل کند. 

نریمان با اشاره به اینکه در تمامی استانهای کشور به زودی واحدهای مسکن مهر متقضایان تحویل داده می شود، گفت: تنها دو استان تهران و البرز باقی مانده که تحویل این واحدها نیز منوط به همکاری خود متقاضیان است، در صورتیکه متقاضیان تعهدات خود را به موقع عملیاتی کنند، این واحدها تکمیل خواهند شد. 

نریمان به واحدهای فاقد متقاضی نیز اشاره کرد و گفت: متأسفانه برخی از متقاضیان تنها 30 میلیون پرداخت کرده و واحد خود را نیمه کاره، رها کرده اند که ما به این واحدهابه عنوان متقاضی غیر مؤثر لقب داده‌ایم زیرا پرداخت نکردن آورده آنها باعث شده به کلیه واحدها در تمامی پروژه ها دچار مشکل شود. 

وی افزود: ما اصرار داریم هر جور شده این واحدها را حتی از طریق همکاری با بهزیستی و کمیته امداد تکمیل کرده تا بتوانیم سایر واحدهای باقیمانده را نیز به اتمام برسانیم. 

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید تأکید کرد: مشکلات فاز 9 در پردیس برطرف شده و هفته پیش تعدادی از این واحدها را به متقاضیان تحویل داده‌ایم  و مشکلاتی که مربوط به ساخت وساز و دیوارهای حائل در این پروژه وجود داشت برطرف شد. 

وی در پایان یاد آور شد: تعداد کل واحدهای مسکن مهر در شهرهای جدید حدود 400 هزار واحد است که در مجموع پیشرفت فیزیکی 93 درصدی داشته است.

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 31 خرداد 1396  | 2:26 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

بی‌میلی کارمندان دولت به سود سهام عدالت

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: کارکنان دستگاه‌های اجرایی کشور کماکان کمترین آمار ورود و ثبت شماره شبا بانکی در سامانه سهام عدالت را دارند.

بی میلی کارمندان دولت به سود سهام عدالتجعفر سبحانی در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار داشت: مشمولانی که برگه ثبت نام سهام عدالت آنها گم شده است، نگران نباشند؛ چراکه می‌توانند با ورود به سامانه سهام عدالت پیگیر امور سهامداری خود باشند و اگر کد ملی را وارد کرده و وارد سامانه نشود، بدین معناست که مشمول سهام عدالت نیستند.


وی در پاسخ به این پرسش که از ۴۷ میلیون مشمول چه تعداد از صورتحساب سهام عدالت خود مطلع می‌شوند، تصریح کرد: بیش از ۳۶ میلیون مشمول به سامانه سهام عدالت مراجعه داشته و توانسته‌اند صورتحساب خود را دریافت کنند، این درحالی است که نزدیک به ۵.۲۷ میلیون نفر شماره شبای خود را به سامانه وارد کرده اند.


سبحانی ادامه داد: در تابستان اولین مرحله از سود سهام عدالت انجام می‌شود و از ۵.۲۷ میلیون مشمول حدود ۵۸ درصد مشمول به سامانه مراجعه کرده و شماره شبای خود را ثبت کرده‌اند. 

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی در پاسخ به این پرسش که بی میلی کارمندان دولت به سود سهام عدالت صحت دارد یا خیر عنوان کرد: تصور می‌شد که روستائیان به دلیل دسترسی کمتر به اینترنت ثبت نام کمتری داشته باشند اما با این وجود کارکنان دستگاه‌های اجرایی کشور کماکان کمترین آمار ورود و ثبت شماره شبا بانکی در سامانه سهام عدالت را دارند.

لازم به ذکر است که ۱۹ گروه شغلی مشمول سهام عدالت اند. 

گفتنی است؛ برای آن دسته از افراد که شماره شبای حساب بانکی آنها تائید نشده است، پیامکی جهت اطلاع ارسال می‌شود تا دوباره یک شماره شبای جدید در سامانه سهام عدالت به ثبت برسانند.

همچنین به دلیل این که سهام عدالت، طرحی برای سهامدار شدن و مالکیت دارایی توسط آحاد مردم است، نمی‌توان مثل طرح توزیع یارانه سهام هر فرد را به سرپرست همان خانوار تخصیص داد و شماره شبای حساب هر یک از مشمولان باید جداگانه در سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir ثبت شود.

انتهای پیام/

مراجعه ۳۶ میلیون مشمول به سامانه سهام عدالت


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 31 خرداد 1396  | 2:26 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

رشد تولید ایران بیش از میانگین جهانی است

انجمن جهانی فولاد در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد، تولید فولاد خام ایران در ماه مه 2017 (11 اردیبهشت تا 10 خرداد ماه ) نسبت به ماه قبل از آن (آوریل) 8.8 درصد رشد داشته که از میانگین رشد پنج درصدی تولید دنیا، پیشی گرفته است.

رشد تولید ایران بیش از میانگین جهانی استبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، برپایه آمار انجمن جهانی فولاد درباره عملکرد کشورهای جهان در دوره پنج ماهه 2017 ( 11 دی 95 تا 10 خرداد 96 ) در زمینه تولید فولاد خام ، میزان تولید شمش فولاد خام ایران در ماه مه یک میلیون و 620 هزار تن بوده است.


برپایه این بررسی، عملکرد تولید فولاد خام ایران نسبت به رشد تولید تجمعی 2017 که رشد 13.1 درصدی است، اندکی کاهش نشان می دهد، اما رشد تولید فولاد خام ایران یکی از سریع ترین ها در سطح دنیا ارزیابی می شود.


جمهوری اسلامی در افق 1404 دستیابی به ظرفیت 55 میلیون تن فولاد خام را در برنامه دارد که در پایان سال گذشته ظرفیت این بخش به بیش از 27 میلیون تن رسید و انتظار می رود با برنامه ریزی لازم در دوره 1404 - 1396 به این مهم برسد .


برابر آمار انجمن جهانی فولاد، رشد تولید در ماه مه 2 درصد بود، درعین حال رشد میانگین تولید جهانی در دوره پنج ماهه 2017 بالغ بر پنج درصد ثبت شده است.


همچنین رشد تولید چین به عنوان بزرگترین فولاد ساز جهان 1.8 درصد در ماه مه نسبت به ماه قبل ( آوریل ) بوده و در عین حال میزان رشد تولید پنج ماهه این کشور در مقایسه با پنج ماهه نخست 2016 به میزان 4.4 درصد گزارش شد.


واقعیت اینکه چین با تولید 808 میلیون و 400 هزار تن در سال 2016 رتبه نخست را در بین 67 کشور مورد بررسی و تولید کننده عمده فولاد، به خود اختصاص داد.


جمهوری اسلامی در سال گذشته ( 1395 ) با تولید نزدیک به 18.5 میلیون تن شمش فولاد خام خود را به عنوان چهاردهمین فولاد ساز جهان معرفی کرد .


براساس آمارهای انجمن جهانی فولاد، ترکیه رقیب منطقه ای ایران نیز در ماه گذشته میلادی ( می ) رشد تولید 9.7 درصدی داشت و پیش بینی شده، تداوم این رشد منجر به تقویت قیمت قراضه در بازارهای جهانی خواهد شد.


میزان تولید فولاد خام در سال 1391 پیش از شروع به کار دولت یازدهم رقم 14 میلیون و 361 هزار تن بود و در سال 1392 به 15 میلیون و 627 هزار تن رسید و برای سال 1395 بالغ بر 18 میلیون و 466 هزار تن اعلام شد .


پارسال میزان صادرات فولاد خام ایران بیش از 5.5 میلیون تن شد و در مجموع ارزش صادرات معدن وصنایع معدنی به 6.5 میلیارد دلار رسید که از نظر وزن و ارزش به ترتیب 30 و حدود 14 درصد رشد داشته است.


میزان صادرات زنجیره فولاد و محصولات پایین دستی در سال گذشته 6 میلیون و 697 هزار و 197 تن اعلام شد که به ارزش 2 میلیارد و 699 میلیون تن بود.


همچنین در مدت 2 ماهه 96 میزان تولید کنسانتره سنگ آهن شرکت های بزرگ معدنی نسبت به دوره مشابه پارسال رشد 43 درصدی را نشان داد.


تولیدکنندگان بزرگ سنگ آهن کشور در ماه های فروردین و اردیبهشت امسال در مجموع 6 میلیون و 53 هزار و 900 تن کنسانتره سنگ آهن تولید کردند، درحالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته، چهار میلیون و 225 هزار و 579 تن بود.

 انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 31 خرداد 1396  | 2:25 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

قیمت ویلاهای لوکس در شمال تهران

یک ویلای 800 متری واقع در زعفرانیه 40 میلیارد تومان قیمت گذاری شده است.

قیمت ویلاهای لوکس در شمال تهران+ جدولبه گزارش خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مظنهقیمت خرید وفروش ویلاهای لوکس  درشمال تهران  به شرح زیر است:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       قیمت ویلاهای لوکس در شمال تهران


  

                                    


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 31 خرداد 1396  | 2:25 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

افزایش 48 درصدی تولید طلای موته

میزان تولید شمش طلا در مجتمع طلای موته در 2 ماه نخست امسال، 48 درصد افزایش یافت.

افزایش 48 درصدی تولید طلای موتهبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،مجتمع طلای موته طی ماه  های فروردین و اردیبهشت، 65 کیلوگرم شمش طلا تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 44 کیلوگرم بود. همچنین میزان تولید مجتمع مذکور نسبت به برنامه (35 کیلوگرم)، 86 درصد افزایش یافت.


مجتمع طلای موته در ماه اردیبهشت 35 کیلوگرم شمش تولید کرد که نسبت به تولید مدت مشابه سال گذشته (24 کیلوگرم)، 46 درصد رشد نشان می دهد.


این مجتمع 3 برنامه شامل «استفاده از روش های استخراج طلا از کانی های کم عیار  معدن»، «اجرای روش های استحصال طلا از سد باطله قدیمی مجتمع» و نیز «جایگزینی روش های جدید شمش ریزی طلا با هدف کاهش آلودگی و افزایش کیفیت» در دست اجرا دارد.


بنا به این گزارش مجتمع طلای موته در 7 کیلو متری شمال غرب روستای موته از توابع شهرستان برخوار و میمه در استان اصفهان واقع است.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 31 خرداد 1396  | 2:24 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

کاهش بهای نفت در بازار آسیا

بهای نفت خام به علت چشم اندازهای منفی در ارتباط با مازاد عرضه، روز چهارشنبه به روند نزولی خود در بازار آسیا ادامه داد.

کاهش بهای نفت در بازار آسیا به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، صبح امروز در معاملات الکترونیک بازار آسیا، هر بشکه نفت خام سبک شیرین آمریکا (وست تگزاس اینترمدییت/ نفت پایه آمریکا) برای تحویل در ماه ژوئیه، با هفت سنت کاهش، 43 دلار و 44 سنت خرید و فروش شد.


هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال (نفت پایه اروپا) نیز برای تحویل در ماه اوت با 12 سنت کاهش به 45 دلار و 900 سنت رسید.


بهای نفت خام در معاملات روز سه شنبه به علت عرضه بیش از حد نفت به علت از سرگیری تولیدات نفتی لیبی و نیجریه و همچنین پویایی نفت شیست آمریکا، به پایین ترین سطح خود در سال رسید.


برآوردهای دلگرم کننده فدراسیون خصوصی موسسه نفت آمریکا (امریکن پترولیوم) مبنی بر احتمال کاهش ذخایر هفتگی نفت خام آمریکا، در نهایت برای معکوس کردن این روند نزولی بهای نفت در بازار کافی نبود.


سرمایه گذاران امروز منتظر انتشار ارقام رسمی مربوط به ذخایر هفتگی نفت خام آمریکا از سوی وزارت انرژی این کشور هستند.


بنا بر اعلام موسسه S&P Global Platts ، انتظار می رود که ذخایر نفت خام آمریکا دو میلیون بشکه کاهش داشته باشد.


با این حال، حتی کاهش ذخایر نفت خام آمریکا که به منزله افزایش تقاضا در  بزرگترین اقتصاد جهان است، نمی تواند به احیای بازار کمک کند.


به گزارش خبرگزاری فرانسه از سنگاپور، گرِگ مک‌کِنا، تحلیلگر موسسه اکسی تریدرگفت: هر چند که کشورهای عضو اوپک (سازمان کشورهای صادرکننده نفت)  سهم خود را در کاهش تولید رعایت می کنند، اما روند کاهش ذخایر نفت آمریکا کافی نیست. سرمایه گذاران در واقع احساس می کنند که کاهش تولید اوپک تاثیری ندارد.

انتهای پیام/


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 31 خرداد 1396  | 2:23 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

تب کریمه گنگو تا کی ادامه دارد؟/ دامداران هشیار باشند

یک مقام مسئول گفت: همه ساله با فعالیت کنه‌ها در فصل گرما این ویروس از دامی به دام دیگر و درنهایت انسان شیوع می‌یابد و به دلیل پایداری ویروس در طبیعت امکان مهار آن وجود ندارد.

شیوع تب کریمه گنگو تاکی ادامه دارد؟/ دامداران هشیار باشندکریم امیری معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری دامی سازمان دامپزشکی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در  خصوص آخرین وضعیت شیوع تب کریمه کنگو اظهار داشت: براساس آخرین آمار تا کنون از 56 نفری که مبتلا به این بیماری شدند تنها سه نفر از آنها جان خود را از دست داده‌اند.

وی افزود: همه ساله با فعالیت کنه‌ها در فصل گرما این ویروس از دامی به دام دیگر و در نهایت انسان شیوع می‌یابد که به دلیل پایداری ویروس در طبیعت امکان مهار آن وجود نداشته و تنها با سرد شدن هوا بیماری فروکش می‌کند.

به گفته امیری شایعاتی که در فضای مجازی مبنی بر شیوع تب کریمه کنگو در تهران منتشر شده بود، از سوی مرکز بهداشت رد شد.

معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری دامی با هشدار به دامداران گفت:  دامداران تا حد امکان تماس خود با دام را کاهش دهند و در صورت رویت کنه بر روی بدن دام اقدام به سم پاشی اسطبل ها نمایند.

وی با اشاره به نگرانی های افراد مبنی بر مصرف گوشت تصریح کرد: با خرید گوشت از قصابی‌های مجاز داخل شهر، جای هیچ گونه نگرانی برای خریداران وجود ندارد.

انتهای پیام/

شیوع تب کریمه کنگو در تهران صحت ندارد


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 31 خرداد 1396  | 1:59 PM | نویسنده : مهدی گلشنی

وزیر سابق لبنانی نماینده سازمان ملل در لیبی شد

وزیر سابق لبنانی به عنوان نماینده سازمان ملل در لیبی منصوب شد.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه تلویزیونی العالم گزارش داد: منابع دیپلماتیک اعلام کردند که شورای امنیت سازمان ملل متحد با تعیین غسان سلامه، وزیر سابق فرهنگ لبنان به عنوان فرستاده و نماینده جدید این سازمان به لیبی موافقت کرد.

 

کمیساریای عالی آوارگان سازمان ملل متحد روز سه شنبه از احتمال جان باختن دهها مهاجر از جمله کودکان در حادثه غرق شدن شناورهای جدید در ساحل لیبی در دریای مدیترانه خبر داد.

این آژانس سازمان ملل متحد همچنین شمار مهاجرانی را که از ابتدای امسال در تلاش برای رسیدن به اروپا در مدیترانه جان باختند حدود 2000 نفر اعلام کرد.

همچنین سازمان بین المللی مهاجرت روز دوشنبه از ناپدید شدن دست کم 126 مهاجر بعد از غرق شدن چند شناور در ساحل لیبی خبر داد.

 

 

انتهای پیام/  


ادامه مطلب
نظرات 0

تعداد کل صفحات : 19 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >