کد ِکج شدَنِ تَصآویر

کداهنگ برای وبلاگ

چشمه سلطان ولی کریز
چشمه سلطان ولی کریز
 
نويسندگان
 
 

 

 

مرحوم مغفوررزمنده دوران دفاع مقدس حاج غلامحسین

 

اسماعیلی کریزی/

 

 

Image result for ‫حاج غلامحسین اسماعیلی کریزی ها/تصاویر‬‎
Image result for ‫حاج غلامحسین اسماعیلی کریزی ها/تصاویر‬‎Image result for ‫حاج غلامحسین اسماعیلی کریزی ها/تصاویر‬‎Image result for ‫حاج غلامحسین اسماعیلی کریزی ها/تصاویر‬‎
1391 × 1149 - barrud.rasekhoonblog.com
640 × 640 - barrud.persianblog.ir

img_20160618_121932.jpg

مرحوم مغفور حاج غلامحسین اسماعیلی کریزی

 

 

 

 

  •  

  •  

  • امروز 29/02/1395مصادف است بابیست ویکمین سالگردر حلت مرحوم مغفوررزمنده دوران دفاع مقدس حاج غلامحسین اسماعیلی کریزی/روحش شاد و یادش گرامی باد. احمد اسماعیلی کریزی

 

 

 

 


ادامه مطلب[ جمعه 30 مهر 1395  ] [ 11:30 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
 
 
جمعه 30 مهر 1395 :: نويسنده : احمد 

ســخـن گـفـتــن از شـخـصــيـــت جـامـع‌الاطـرافي همچون مرحوم آيت‌الله مهدوي كني(قده)، امر ساده‌اي نيست، چه اينكه ايشان در تمامي عرصه‌هاي سياسي، فرهنگي و اجتماعي نقش خود را به شايستگي تمام ايفا كرد. در عين حال كه يكي از ستون‌هاي اصلي انقلاب بود، هيچ‌گاه به شائبه خودبيني و تكبر آلوده نشد و همواره با رويي گشاده و تواضعي مثال‌زدني و اخلاصي يگانه به خدمتگزاري مشغول بود و از اداي تكليف ذره‌اي فروگذار نكرد.

آيت‌الله مهدوي كني نماد تمام عيار اعتدال و پرهيز از افراط و تفريط بود، لذا هر گاه قرار بود درباره شخصيتي اظهار نظر يا راجع به مسئله‌اي بيانيه‌اي صادر كند، بارها سخن خود را مرور مي‌كرد تا جانب انصاف را نگه دارد و از جاده اعتدال خارج نشود، از همين رو همواره تأكيد مي‌كرد هر قدر هم كه با كسي از جنبه سياسي اختلاف نظر داريد، جانب اعتدال را نگه داريد و با بي‌انصافي جنبه‌هاي خوب او را بد جلوه ندهيد يا از قلم نيندازيد. او در ظرف 50 سال كار سياسي و در اوج بحران‌ها و شدائد، هرگز پا را از جاده اصول و موازين شرعي بيرون ننهاد و از خط قرمزهاي نظام عبور نكرد.

از ديگر ويژگي‌هاي اين عالم بزرگوار عدم وابستگي به عناوين، پست و مقام‌ها بود. با اينكه پس از پيروزي انقلاب تا پايان عمر، عهده‌دار حساس‌ترين و مهم‌ترين مسئوليت‌ها و مناصب بود، ذره‌اي تغيير در روحيه و اخلاق وي مشاهده نشد. هر گاه مسئوليتي را مي‌پذيرفت، با قدرت، صلابت و استواري و دقتي به تمام آن را انجام مي‌داد و هر گاه مسئوليت از او گرفته مي‌شد، با خوشرويي مي‌پذيرفت و از اينكه مسئوليتي از گردن او برداشته شده است شكر مي‌كرد.

آيت‌الله مهدوي كني عالمي روشن‌بين و سياستمداري هوشمند بود، از همين رو همگان به او اعتماد داشتند و او را تكيه‌گاه محكم خود مي‌دانستند. اين فقيه عالي‌قدر همواره در خط ولايت حركت كرد و حتي اگر در جايي نظر مخالف هم داشت، با ارائه مشورت، پايبندي خود را به خط ولايت حفظ مي‌كرد و وفاداري و پايبندي وي به خط ولايت چه در دوره زعامت امام خميني و چه پس از آن همواره ثابت و خلل‌ناپذير بود.

ايشان به‌رغم سوابق طولاني در مبارزات سياسي، همواره دغدغه فرهنگي داشت و به‌‌رغم آنكه يك عالم سنتي بود، به دليل زمان‌آگاهي و اشراف بر امور جاري ايران و جهان و درك ضرورت تربيت كادر مناسب براي اداره امور انقلاب اسلامي، در كنار اداره مدرسه مروي و تربيت طلاب فاضل و متعهد، دانشگاه امام صادق(ع) را هم براي پرورش نيروهاي مؤمن، متقي، توانا و وفادار به انقلاب اسلامي تأسيس كرد و مسئوليت كادرسازي براي نظام اسلامي را عهده‌دار شد. آيت‌الله مهدوي كني يك انقلابي حق‌محور و فراجناحي بود كه همه توان خود را براي ايجاد وحدت و تقويت آن در بين نيروهاي مؤمن به انقلاب به كار گرفت. بسياري از جريانات سعي داشتند از وجاهت و مكانت وي سوء‌استفاده كنند، ولي ايشان به عنوان عالم و مجاهدي بصير و آگاه، همواره در خط ولايت حركت كرد و تا پايان در اين صراط مستقيم ثابت‌قدم ماند. حيات سياسي، اجتماعي و فرهنگي آيت‌الله مهدوي كني مشحون از درك عميق و والايي بود كه به ايشان جايگاه ممتازي مي‌بخشيد. وي همه عمر خود را صرف فهم دين و دريافت گوهر ايمان كرد و به چنان درك عميقي از دين دست يافت كه نه زندان و تبعيد و شكنجه و نه قرار گرفتن در بالاترين مناصب نظام كمترين آسيبي بدان وارد نساخت و اين همه ميسر نشد مگر با اخلاص، پاك‌انديشي، اخلاق حسنه و انطباق كردار و گفتار. آيت‌الله مهدوي الگويي تمام عيار از يك مسلمان متدين، دلسوز، شجاع و انقلابي بود كه در تمامي بحران‌هايي كه انقلاب اسلامي را تهديد مي‌كرد، مردانه پايمردي و با ايفاي نقشي بي‌بديل انقلاب را از آسيب‌هاي مختلف حفظ كرد. روحيه آزادگي اين فقيه عالي‌قدر موجب مي‌شد همواره استقلال رأي خود را حفظ كند و فشارهاي فضاي سياسي، به‌ويژه در مواقعي چون انتخابات‌هاي حساس تأثيري بر رأي و نظر او نگذارد، از همين روي در حالي كه نهايت احترام را براي نظر ديگران قائل بود، اما هرگز تحت تأثير اين افكار قرار نمي‌گرفت.

آيت‌الله مهدوي كني بسيار صبور، خوش‌خلق، خوش‌محضر و شوخ‌طبع بود و در عين حال كه از صلابت و هيبت يگانه‌اي برخوردار بود، همواره سخنانش آراسته به نكات ظريف و طنزي لطيف بود كه مصاحبت او را حتي براي كساني هم كه با آراي او موافق نبودند، دلپذير مي‌ساخت. اين مرد بزرگ از شخصيتي جامع، مستحكم، با‌صلابت، زمان‌آگاه، بصير، مدير و مدبر بهره‌مند بود و از همين روي فقدان او صدمه بزرگي براي انقلاب است كه مشكل جبران شود.


ادامه مطلب[ جمعه 30 مهر 1395  ] [ 12:05 AM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
 
 
 

قصر دار الاماره یا مقر والی کوفه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این بنای شیطانی در سال 17 هجری قمری پس از ساختمان مسجد کوفه به دست سعدبن ابی وقاص ساخته شده است وابعاد آن 36/110متر در 24/110 متر است جمعا حدود 100/12 متر مربع است که در حال حاضر تخریب شده وبرخی دیوار های فروریخته آن باقی است ودرون آن باتلاق ونیزاری است که آب آنرا فرا گرفته، وچهره کریه آن یاد آور حوادث تلخی است ،درون این قصر با مسلم وهانی ومختار ومیثم وبسیاری از یاران علی( ع) پرخاش گری واهانت شده است ، درپشت بام این قصر مسلم بن عقیل وهانی بن عروه به شهادت رسیده اند وسر مبارک امام حسین( ع) وشهدای کربلا داخل این کاخ به نمایش گذاشته شده است،این قصر شاهد اسارت اهل بیت عصمت وطهارت ع) بوده ، درودیوار آن فریاد مظلومیت زینب (س) را شنیده است، ونظاره گر، غل وزنجیر برگردن حجت خدا امام سجاد (ع) بوده است، سر های منحوس قاتلان آن بزرگواران نیز به این قصر راه پیداکرده اند ،وسرهای انتقام گیرندگان یعنی مختار ویارانش توسط ظالمان بریده ودر آن قصر به نمایش گذاشته شده است .ای کاش قصری ساخته نمی شد وای کاش زود تر ویران می گردید،تاشاهد این همه جنایت نباشد .

8- مسجد سهله

یکی از مساجد مهم تاریخ اسلام مسجد سهله است وپس از مسجد کبیر کوفه مسجدی به فضیلت مسجد سهله در آن عرصه وجود ندارد وآنجا خانه حضرت ادریس( ع) وحضرت ابراهیم(ع) ومحل ورود حضرت خضر( ع) ومسکن آن حضرت است .از امام صادق ع) به ابوبصیر نقل شده است که فرمودند: ای ابا محمد گویا من می بینم حضرت صاحب الامر (ع) را که در مسجد سهله فرود می آید با اهل وعیالش وآنجا منزل آن حضرت باشد ، وحق تعالی هیچ پیغمبری نفرستاده است مگرآنکه در آن مسجد نماز خوانده است . وهرکس آنجا بماند، مانند کسی است که در خیمه رسول الله (ص) اقامت نموده است ودرآن مسجد سنگی وجود دارد،که در آن صورت هر پیغمبری است ، وهیچ کس در آن مکان با نیت صادقانه نماز ودعا نمی کند مگر آنکه ،باحاجت برآمده شده برمی گردد، وامام صادق (ع) فرمودند: از جمله بقعه هائی است که خداوند دوست دارد، اورا در آنجا بخوانند .عرض کردم فدایت شوم حضرت قائم (ع) همیشه در آن مسجد خواهند بود ،فرمود : بلی،در نزدیکی همان مکان (وسط مسجد ) بقعه ای است معروف به مقام مهدی ع) [1]

مسجد سهله در فاصله دوکیلومتری غرب مسجد کوفه واقع شده است واز صحنی به ابعاد 140 متر در 125 متر بادیواری مرتفع تشکیل گردیده است ، جمعا 500/17 هفده هزار وپانصد متر مربع است ،در این مسجد محرابهای متعددی وجود دارد که منسوب به معصومان( ع) است ودرمیانه سمت جنوب مسجد جایگاه بزرگی است که به مقام حضرت حجت (ع) مشهور است .

اعمال مسجد سهله

1- آداب ورود

این جا مسجد سهله است، قدمگاه، صالحان،انبیاء واولیاء خدا است ،جائی که صدای یاقدوس آنها فضارا عطر آگین کرده است ،مهبط حجت خدا مهدی آل محمد ص عج است،بدان، کجا وارد می شوی، اینجا وادی مقدس است،سرعت کم کن ،آهسته برو، توقف کن، نعلین خود بیفکن ،زبانت را به ذکر خدا مزین فرماودعای :بسم الله وباالله..... را زمزمه کن ،سپس آیه الکرسی ، قل اعوذ برب الناس ،و قل اعوذ برب الفلق بخوان، هفت بار : سبحان الله بگو،هفت مرتبه: الحمد لله بخوان وهفت بار :لا اله الا الله بگو،وهفت مرتبه :الله اکبر بگو، زیرا به فرمایش امام صادق( ع) ، بنای اسلام براین چهار کلمه است ،به خاطر آن کلمات عرش خدا مربع است وبنای بیت المعمور در آسمانها به این جهت مربع ساخته شده است وکعبه را نیز ،خداوند بر این منوال مربع قرار داده است [2] وپس از آن: جملات زیبای : اللهم لک الحمد ..... را قرائت کن،سپس وارد شو ،ودورکعت نماز تحیت مسجد بخوان وپس از آن دستهارا به طرف آسمان بالاببرودعا کن،سربه سجده بگذار و از خداحاجت بخواه واگربرایت مقدوربود شب چهارشنبه اول مغرب واردشو وپس از نماز مغرب ونافله آن به این اعمال به پرداز، [3]

2- دورکعت نماز تحیت آن طور که بیان شد .

3- پس از آن به طرف شمال غربی مسجد برو، که آنجا خانه ابراهیم خلیل (ع) است، ومحراب عبادت وی،جایگاه آغاز نبرد ورزم ابراهیم( ع) با دشمن است و میدان جهاد او، واز آنجا به جنگ عمالقه رفت ،آنها قومی بودند، باستانی،ساکن شمال حجاز ، از فرزندان سام بن نوح ،امتی بزرگ دراز قامت وتنومند، که درعهد فراعنه،مصر را گشودند وبین سالهای 2213 تا 1073 قبل از میلاد در آن کشور فرمان روائی می کردنددرنهایت مصریان بر آنان غلبه کرده وبه ناچاربه جزیره العرب برگشتند،ودر یمن وحجاز ودیگر مناطق این جزیره دولتهائی تأسیس کردند. [4] ابراهیم علاوه بر جنگ با عمالقه وسایر جباران وستمگران ، پیروز صحنه امتحان الهی در اهداء فرزند به درگاه احدیت بود، اومؤسس کعبه است وعارف عرفات ،ومبارز خستگی ناپذیر در جنگ باشیاطین سه گانه منی ، تو نیز به او تأسی کن هم رزم اوباش ابراهیم وار باشیطان درون وبرون بجنگ ودرجایگاه عبادت وی دورکعت نماز بخوان و تسبیح بگوی ،تامورد لطف خاص خداوندقراگیری،برنفست غالب شوی ،شیطان را مغلوب نمائی وخواسته هایت مورد اجابت قرار گیرد.

4- حال که توفیق هم گامی باابراهیم (ع) را پیدا کردی ودرقدمگاهش نماز خواندی عبادت کردی،روحت را صیقل دادی ، پیمان بستی ، تعهد سپردی،به سمت مغرب وقبله مسجد حرکت کن ،درآن گوشه مسجد نیز دورکعت نماز بخوان وتسبیح حضرت فاطمه س)بگوی ،دست به درگاه بی نیازش دراز کن ،دعا بخوان ،سجده کن، دوطرف صورت برخاک بگذار وازاو حاجت بخواه.

5- ای زائر خانه خدا، ای عارف وادی سهله ، ای گوینده تسبیح وتکبیر، ای کسی که گونه های نازکت را برخاک نهادی وبا اشک وآه وناله ات به درگاه او التماس کردی ورفع گرفتاری خواستی ،مغرب را رها کن وبه سوی نور مشرق گام بردارودر گوشه شرقی مسجد نیز دورکعت نمازبخوان وتسبیح حضرت فاطمه س) را زمزمه کن وبار دیگر دست برآسمان گشا ودعاکن وحاجت بخواه .

6- حال، که دعا خواندی نماز بجای آوردی ،سجده کردی ،صورت برزمین سائیدی ، مناسب است که به یاد سید الساجدین حضرت امام زین العابدین( ع) باشی ،به خانه ای که وسط مسجد قرار دارد توجه کن آنجا معروف به مقام امام زین العابدین( ع) است، بامعرفت در آن وادی قدم نه ، به آن حضرت توسل کن ، شفای همه را از او بخواه ، دورکعت نمازبخوان وتسبیح حضرت فاطمه( س) را چاشنی کارت قرار ده که از هزار رکعت نماز افضل است ودعا کن واز خداوند حاجت بخواه ،

7- پس از آن به مقام امام صادق( ع) رفته ودورکعت نماز بخوان واز تسبیح پربرکت مادرشان غافل مباش وحاجت های خود را از خدا طلب کن .

8- مقام دیگری در سمت چپ مسجد به نام حضرت ادریس نبی ع) به یاد و احترام ایشان در آن موقعیت روبه درگاه خدای آورده ودورکعت نماز وتسبیحات حضرت فاطمه (س) صدیقه را به جای آور واز خدا حاجت بخواه .

9- یکی از مقامات مسجد شریف سهله که آن هم در سمت چپ قرار گرفته است، مقام حضرت خضر ع) است در آن مکان نیز دورکعت نماز بخوان وپس از آن تسبیح حضرت فاطمه زهراس) را قرائت کن واز خداوند حاجت بخواه .

10- مکانی در این مسجد وجود دارد که به مقام صالحین ( همه انبیاء وپیامبران الهی) مشهور است، از درب مسجد که وارد شدی سمت راست قرار می گیرد در آنجا نیز دورکعت نماز بخوان وتسبیح حضرت فاطمه( س) را بجا آور وحاجات خود را از خداوند بخواه .

11- آخرین اقدام درمورد ، این کار نامه در خشان عبادت وذکر ودعا ونیایش در مسجد سهله، عرضه آن به صاحب ومراد همه شیعیان ومحبین اهل بیت (ع) امام زمان حضرت مهدی موعود (عج) است تاشاید بتوانیم مهر قبولی وی را بر کارنامه خود داشته باشیم وآن را پیش ایشان به امانت بسپاریم تادر روز وانفساه به فریاد ما برسد، بنا بر ا ین بشتا ب به جایگاهی که مشهور به مقام مهدی (ع) است . آنگاه دو رکعت نماز بخوان ،دعا کن، سجده نما ، تسبیح حضرت فاطمه( س) بخوان ،دست های خود را به آسمان بلند کن ،سفره گدائی دل را بگشای ، د عای فرج بخوان ،برای سلامتی او دعا کن ، دعای عهد بخوان ،پیمان ببند، خودت را به لشکر ایشان معرفی کن،تعهد خدمت بسپار ،بعد از مرگ نیز اعلام آمادگی کن واز خدا بخواه، چنانچه قبل از ظهور مولایم مرگ به سراغ من آمد،مرا باهمان حالت کفن از قبر خارج کن و با شمشیرکشیده لبیک گویان در رکاب او قرارده تادرمعیت او بجنگم.

یاد آوری : هیچ کدام از اعمال مسجد کوفه ومسجد سهله ، واجب نیست واگر آماده گی برا ی خواند ن دعا ونماز نداشتی یا هوا مساعد نبود یا وقت کافی برای انجام آنها وجود نداشت می توانی فقط به دورکعت نماز تحیت مسجد( که آن هم واجب نیست) اکتفا کنی یا درگوشه ای بنشینی وبه خواندن دعا بپردازی ،زیرا برخی از زائرین به گمان اینکه همه این نماز ها ودعا ها واجب است ،خودرا به زحمت انداخته وبرای خود تکلیف می دانند همه اعمال را انجام دهند ،طوری که گاهی ، لذت عبادت ، وشیرینی حضور در این اماکن مقدس ومهم از آنها گرفته می شود ، وهنگامی که کاروان اعلام می کند فردا زیارت مسجد کوفه یا سهله است بعضی از زائرین دلهره پیدا کرده واز انجام اعمال ابراز نگرانی می کنند.

 

[1] -امیری پور ،احمد ،آشنائی با یاران چهارده معصوم (ع) ص 171

[2] - بحار الانوار ج 99 ص 57

[3] - پیشین

[4] - دهخدا،لغتنامه ،


ادامه مطلب[ پنج شنبه 29 مهر 1395  ] [ 10:44 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
 
 
 


 
 
رئیس اتاق اصناف ایران در همایش سراسری مدیران سازمان تعزیرات حکومتی اعلام کرد
که اختلاف سلیقه هایی در نحوه اجرا وجود دارد اما با قوت در حال همکاری با تعزیرات
هستیم.


 
به گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان تعزیرات حکومتی، علی فاضلی رئیس اتاق اصناف ایران در همایش سراسری مدیران سازمان تعزیرات حکومتی ضمن قدردانی از تعزیرات حکومتی، تصریح کرد: در اتاق اصناف ابزار اجرایی لازم برای متخلفان را نداریم و برای برخورد با تخلفات باید با تعزیرات حکومتی همکاری کنیم و امروز آمده ام که از تعزیرات حکومتی کمک بخواهم تا ما را همراهی کنند.
وی تصریح کرد: اگرچه منابع ما محدود است اما فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) باید اجرایی شود و اجازه ندهیم که برای دولت دردسر ایجاد شود و قبول دارم که به دنبال ایجاد دردسر نیستیم و تقاضا می کنم که به ما در راستای انجام وظایف سازمانی کمک کنید.
فاضلی در ادامه با بیان این مطلب که اتاق اصناف با تعزیرات تعامل خوبی دارد، اظهار داشت: تمهیدات سازمان تعزیرات حکومتی در سطح کشوری در حال انجام است و ممکن است اختلاف سلیقه کمی داشته باشیم اما رسما از تعزیرات حکومتی برای همکاری و تعامل سازنده تشکر می کنم.
وی در ادامه گفت: در تهران حدود 600 هزار بنگاه صنفی داریم یعنی به ازای هر 7 نفر یک بنگاه صنفی که این با استاندارد جهانی هیچ همخوانی ندارد؛ پس باید چه کنیم؟ 5 برنامه توسعه نوشته شده که در هر 5 برنامه آمده به خصوص برنامه پنجم در بند ب ماده 101 آمده که دولت مکلف است در پایان برنامه پنجم بنگاه های صنفی بدون پروانه را جمع آوری کند در حالی که 750 هزار واحد بدون پروانه در حال فعالیت هستند و متاسفانه دولت نتوانسته این بنگاه های غیرقانونی را جمع آوری کند.
به گفته رئیس اتاق اصناف ایران، 3 میلیون بنگاه صنفی در سراسر کشور داریم که متاسفانه در کنار این عدد، پدیده ای نوظهور به نام دستفروشی و از طرف دیگر روزبازارها را به عنوان تهدید برای بنگاه های صنفی حساب می کنیم و چندین برنامه برای ساماندهی اصناف هماهنگ شده اما هنوز بستر لازم برای این اقدام وجود ندارد.
فاضلی با بیان این مطلب که ساماندهی اصناف نیازمند نظام آموزشی است، تصریح کرد: نتوانستیم این بخش را از سنت به مدرنیته نزدیک کنیم چراکه نظام آموزش این بخش تقریبا در حد صفر است وهیچ بنگاه صنفی اعم از بخش تولید، خدمات فنی و توزیع متاسفانه از هیچ تمهیداتی استفاده نکرده و در چنین فضایی قصد داریم که با قاچاق برخورد کنیم.
فاضلی در ادامه گفت: در مبارزه با قاچاق باید طوری عمل کنید که بازار از خودش واکنش نشان ندهد اگرچه این جراحی حتما خونریزی در پی خواهد داشت اما با تعاملی که بین مجموعه ما و شما هست، کار را به نوعی مدیریت کردیم که بازار دچار تنش نشده است.

وی به اجرای طرح مبارزه با قاچاق در سطح عرضه تاکید کرد و گفت: بسیاری از بنگاه های صنفی کالای قاچاق را از دید عموم حذف کرده است و برخی هم مقاومت می کنند که باید یک کار خوب فرهنگی در مجموعه ساختاری انجام بدهیم.
رئیس اتاق اصناف در پایان سخنان خود برای همکاری همه جانبه با تعزیرات حکومتی اعلام آمادگی کرد. 
 
 
 

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 29 مهر 1395  ] [ 10:44 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
 
1395/7/29 پنجشنبه

دیدار رئیس سازمان قضایی استان با فرماندار شهریار

بررسی راهکارهای استقرار دادسرای نظامی در غرب تهران

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران با حضور در فرمانداری شهریار با فرماندار این شهرستان دیدار و گفت وگو کرد.

حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی فراتی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران و دکتر ناجی فرماندار شهریار در این دیدار، ضمن بررسی راهکارهای استقرار دادسرای نظامی در در غرب تهران، نحوه تعامل بیشتر فرمانداری شهریار در این زمینه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این دیدار دکتر غلامعباس ترکی دادستان نظامی استان تهران و سعید زراعتی مدیرکل طرح و برنامه سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز حضور داشتند.

 


 

ادامه مطلب[ پنج شنبه 29 مهر 1395  ] [ 10:43 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
 
1395/7/29 پنجشنبه

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

اقتدار نیروی انتظامی نباید به هیچ عنوان کاهش یابد

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه امنیت موجود در ایران را مرهون حضور سپاه، ارتش و نیروی انتظامی هستیم، گفت: اقتدار نیروی انتظامی نباید به هیچ عنوان کاهش یابد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شکرالله بهرامی در همایش سراسری روسای کوپ فرماندهی انتظامی گیلان در سالن شهدای ناجا در این شهر با بیان اینکه بیشترین آموزش‌های ضابطان در نیروی انتظامی انجام شده است، اظهار کرد: مردم همواره مشوق نیروی انتظامی هستند.

وی نیروی انتظامی را در خط مقدم ارتباط با مردم دانست و افزود: بزرگ‌ترین وظیفه نیروی انتظامی حفظ ارزش‌هاست و چنین نیرویی باید در ارزش‌ها الگو باشد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با بیان اینکه نیروی انتظامی باید خود را برای کارهای بزرگ آماده کند، ادامه داد: وظیفه مهمی به‌عهده نیروی انتظامی گذاشته شده است.

وی نیروی انتظامی را در بسیاری از مسائل در خط مقدم دانست و یادآور شد: نیروی انتظامی یکی از مظلوم‌ترین نیروها در بین نیروهای مسلح است.

حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی برخورد فیزیکی را اقتدار ندانست و گفت: به نیروی انتظامی برای حضور در عرصه‌های مختلف آموزش‌های متفاوت ارائه شده است.

وی با تصریح بر اینکه باید آموزش‌های برخورد با مردم به نیروی‌های انتظامی داده شود، خاطرنشان کرد: این نیرو باید بتواند مسائل کوچک را قبل از تبدیل به موضوع بزرگ‌تر به ‌خوبی حل و فصل کند.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه نیروی انتظامی در ارتباط مستقیم با مردم است، اظهار کرد: کمترین جرایم در نیروی انتظامی اتفاق می‌افتد.

وی امنیت موجود در ایران را مرهون حضور سپاه، ارتش و نیروی انتظامی است، یادآور شد: سرزمینی که امنیت نداشته باشد باید آن را سرزمین بد دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی امنیت و سلامت را دو نعمت بسیار بزرگ دانست و گفت: یکی از وظایف مهم نیروی انتظامی برقراری امنیت است و مردم باید امنیت را احساس کنند.

وی با تاکید بر اینکه فضا باید برای بزهکاران ناامن شود، افزود: افراد دارای بزه‌های مختلف نباید در جامعه به‌راحتی تردد کنند و ناامنی روانی ایجاد شود.

این مقام مسئول اخلاص در نیروی انتظامی را نخستین اصل مهم خواند و گفت: اقتدار نیروی انتظامی یکی از مسائل مهم در ایجاد امنیت است.

وی با اشاره به اینکه کارهای پلیس باید بر مبنای علم و عمل انجام شود، متذکر شد: کاری که با عمل انجام شود امکان فساد و خلاف در آن بسیار کمتر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین بهرامی با بیان اینکه نیروی انتظامی باید قدرت خود را به نمایش بگذارد، خاطرنشان کرد: اقتدار نیروی انتظامی نباید به هیچ عنوان کاهش یابد و نمایش قدرت نباید تبدیل به ظلم شود بلکه باید تمام نکات مهم در این نیرو لحاظ شود

ادامه مطلب[ پنج شنبه 29 مهر 1395  ] [ 10:43 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
 

 

حجت الاسلام والمسلمین علی اسماعیلی کریزی/رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان رضوی/ تصاویر

 

 

 

 

 

 

http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2ef1f6b3-d0c9-4bef-9ad2-5316b8a4d786http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=fa97ba52-93b6-46d6-81d8-ce66db63b6adhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=c04d4cda-4aa4-462e-9355-1fd38b2b6829http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=acda476c-0fb4-4e81-b2bd-449ac3b47a78http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=ec36ad47-aff6-4d01-a4c6-eef5aad4f77fhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2d9edab6-04f8-4632-8856-d157ae5428ebhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=5dbd6d77-35d1-4c23-804f-bf33bec07c5fhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=175849aa-5d43-4052-a318-cb61bfe7ce7dhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=46243b98-ae4d-4f57-b445-325ecaf2a0a2http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=1694f602-62db-4901-a232-a8260db5324chttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=0e8c0dce-339e-4a70-a692-f7761aa49ce0http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=8779766a-7baa-41d2-9e95-1f51cbb3ddeehttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=5fbbd43f-2423-4bb2-b314-adf4ea139571http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=ae303272-df01-4f47-9c2a-1404fe29fe83http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=f7636369-e107-49c5-a652-1857da1b4099http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7679d099-4f78-4c39-9dc0-444194d20b0chttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=d424e0b6-e534-4cbb-9856-ff3e707a440dhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=c8ee8ff8-b703-440c-a67a-00ab90625b21http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7aefb5ba-bb43-422b-9886-dacd7ba7c474http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=9d77dec0-f76b-4bec-befb-b3ef8b11764bhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=b73dcf75-bc4d-4fce-b9bd-be46dd09c906http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=c843bec5-8991-414f-b4b2-5b037ed040a7http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=c73835db-a648-4f06-b93b-61b968bee31dhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=3fbdff7d-644b-4980-a756-1e2c674ef8f3http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=3fbdff7d-644b-4980-a756-1e2c674ef8f3http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=d20dac46-0d1a-4ad4-bf6c-28c9ea4e959ahttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=9c1358c9-2c0e-4081-927e-d2a25edada14http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=aaa034ee-a48b-48b5-9e62-c70a22c10dechttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=aaa034ee-a48b-48b5-9e62-c70a22c10dechttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=4de16ce3-7f3b-44c3-852c-219f08b31c9fhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=624f2d8c-987a-4070-a948-258950a3a441http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=eeda12dc-6f70-43e0-a86d-76fc848f0e50http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=eeda12dc-6f70-43e0-a86d-76fc848f0e50http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=6e5525b0-733e-4e9e-b047-1bec7dcbf39ahttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7c63ca85-5479-4d0f-8829-73ddc793d8d2http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7c63ca85-5479-4d0f-8829-73ddc793d8d2http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=cb69c29b-f687-4b02-aad4-c81520d8fb77http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=a9a081bb-4453-485b-a245-d960af2899b7http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=0a3846a4-7fae-478f-98d0-e7bb38ee01afhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=56e56e6a-0df7-4b7d-a106-1b2fe55a651bhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=56e56e6a-0df7-4b7d-a106-1b2fe55a651bhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=589de1a8-b8ce-41c2-b0c7-dd9f030d9238http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=8ef382ab-0a6b-4a34-81ed-bfce49f6202bhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=8ef382ab-0a6b-4a34-81ed-bfce49f6202bhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=f79f2cbf-ba38-4bf5-90bc-b0315dc602bdhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=f79f2cbf-ba38-4bf5-90bc-b0315dc602bdhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=3bd23cd8-4a3f-4b5c-b3ba-a79c8240603bhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=3bd23cd8-4a3f-4b5c-b3ba-a79c8240603bhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=1436276f-5fcb-4dc5-8080-5f6cc24901adhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=1436276f-5fcb-4dc5-8080-5f6cc24901adhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=e648f5f7-2ec8-49e6-8560-95f852ec3898http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2f52c14d-c2c9-44cf-9024-77c9a2aed46fhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=a08b963d-98d8-4127-98de-34bdfcd3db88http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=a08b963d-98d8-4127-98de-34bdfcd3db88http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=8df143f1-49c5-49be-ab89-c7c936900732http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=8df143f1-49c5-49be-ab89-c7c936900732http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=59940c7b-9789-4a1b-b353-c0737213ebd3http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=0075bbfd-653e-4647-bc5c-dbdadf9a9ad8http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7eecf7a9-289c-49a1-9485-444707aff2f0http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=296d1982-f221-4a3d-b2d5-215d38982b75http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=bb6be391-afa6-4d63-8e06-e91fd62cf127http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=340f010a-3699-4654-a97e-e73eb4702081http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=340f010a-3699-4654-a97e-e73eb4702081http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=347ffb55-4d53-4a24-ba5e-e492dfb6d329http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2f15f37c-248b-463f-90d5-8e73a08e11bfhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=3e052efe-f2b8-418a-98e9-c5ead5d54c26http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=e09f47ae-9083-432d-8805-d08ef05ca04chttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=e09f47ae-9083-432d-8805-d08ef05ca04chttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=91369070-eb14-445c-aca6-122b55217965http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=91369070-eb14-445c-aca6-122b55217965http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=e4a3c8e8-b692-49f5-bfbd-b6311f2d3fc1http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=e4a3c8e8-b692-49f5-bfbd-b6311f2d3fc1http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=3e052efe-f2b8-418a-98e9-c5ead5d54c26http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2f15f37c-248b-463f-90d5-8e73a08e11bfhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=347ffb55-4d53-4a24-ba5e-e492dfb6d329http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=bb6be391-afa6-4d63-8e06-e91fd62cf127http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=296d1982-f221-4a3d-b2d5-215d38982b75http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7eecf7a9-289c-49a1-9485-444707aff2f0http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7eecf7a9-289c-49a1-9485-444707aff2f0http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=0075bbfd-653e-4647-bc5c-dbdadf9a9ad8http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=59940c7b-9789-4a1b-b353-c0737213ebd3http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2f52c14d-c2c9-44cf-9024-77c9a2aed46fhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=e648f5f7-2ec8-49e6-8560-95f852ec3898http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=52bc7acc-01ed-4a6a-9e10-c18f78d2eb76http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=52bc7acc-01ed-4a6a-9e10-c18f78d2eb76http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=f79f2cbf-ba38-4bf5-90bc-b0315dc602bdhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7e8c4810-6a7c-4d01-a348-f8796610b89ehttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=0a3846a4-7fae-478f-98d0-e7bb38ee01afhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=f3bd3a93-48e2-48d0-988f-1887f5ae7bd6http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7d7954ba-5364-4145-9bfb-d46b5b5d877ehttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2ae1226f-3280-46f3-9618-09cade83a3efhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=67be395d-afe4-4c28-a98f-d237c4fa9453http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=a054c200-a66b-47f4-86f1-fcb7eb82d798http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=a9a081bb-4453-485b-a245-d960af2899b7http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=22d0a023-38d8-4179-8a3e-776d5bd1b171http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2516a758-5c89-4ac0-b3d0-93a10f6d895ehttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=6e5525b0-733e-4e9e-b047-1bec7dcbf39ahttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=a40264a8-31cf-4cd9-ac2d-d4ece8408babhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=04fd6139-b4f3-48a5-82fa-04ab047bc75fhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2094054f-6138-432e-9148-69cfd280585ehttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=362d3df2-b10d-44a9-9ec7-16f9b0d8e699http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=362d3df2-b10d-44a9-9ec7-16f9b0d8e699http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=113edb67-1486-4f61-a9d7-f60c622a04f6http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=113edb67-1486-4f61-a9d7-f60c622a04f6http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=624f2d8c-987a-4070-a948-258950a3a441http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=6dfd8e5b-046b-47cc-878a-5a258239ed95http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7b2b2c5d-2c28-44fe-a38b-0dcefd471da7http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=49164530-871c-47b8-9258-517fec236342http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=49164530-871c-47b8-9258-517fec236342http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=ce3a8d21-59da-4474-ad27-43306dfa26a6http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=4ec5c7f6-2d4b-4d80-bebb-6f659404aca4http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=ab7ff684-adf5-4c8a-a19f-6c7010084a36http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=a71fabfa-e0fe-4251-b790-438c42bfd265http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=cd5e1a19-5644-428b-8408-07e10ea8d3b4http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=a8c0e62e-2286-4b0b-8cf1-6a035f3275bbhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=ed93c6bf-e84a-44e9-8bf9-d83260c56567http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2cd7d26e-ba78-4e3b-8df4-b25afab94f32http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=cc1329a3-8008-4fbc-94de-4c0563523805http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=b8a4dc51-ef2d-4189-a3da-1cc92d31b8b4http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=d5343491-bf21-4db3-bad7-069ef7fe3cd7http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=27b0d042-942c-4fa4-b05c-322224fa8e5ehttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=f928aa2d-d382-4a16-8b15-ffbf55318003http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=ff130f71-25a7-488e-994d-6b51746b33dahttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=b2ed05d5-06cd-4054-9e47-479a66e0108bhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=4d2f4056-c45b-4a45-8b19-fff4f998405bhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=6bef21e6-1a96-4831-a4cf-9bdb3554811ahttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=64cf78ff-fddb-43e3-946f-488ee38bd7a3http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=64cf78ff-fddb-43e3-946f-488ee38bd7a3http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=46243b98-ae4d-4f57-b445-325ecaf2a0a2http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=54efa42b-fe7a-4117-a9cf-11e37db112d4http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=175849aa-5d43-4052-a318-cb61bfe7ce7d

 

  
 

 

حجت الاسلام والمسلمین علی اسماعیلی کریزی/رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان رضوی/ تصاویر

 

 

 

 

 

 

http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2ef1f6b3-d0c9-4bef-9ad2-5316b8a4d786http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=fa97ba52-93b6-46d6-81d8-ce66db63b6adhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=c04d4cda-4aa4-462e-9355-1fd38b2b6829http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=acda476c-0fb4-4e81-b2bd-449ac3b47a78http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=ec36ad47-aff6-4d01-a4c6-eef5aad4f77fhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2d9edab6-04f8-4632-8856-d157ae5428ebhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=5dbd6d77-35d1-4c23-804f-bf33bec07c5fhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=175849aa-5d43-4052-a318-cb61bfe7ce7dhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=46243b98-ae4d-4f57-b445-325ecaf2a0a2http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=1694f602-62db-4901-a232-a8260db5324chttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=0e8c0dce-339e-4a70-a692-f7761aa49ce0http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=8779766a-7baa-41d2-9e95-1f51cbb3ddeehttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=5fbbd43f-2423-4bb2-b314-adf4ea139571http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=ae303272-df01-4f47-9c2a-1404fe29fe83http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=f7636369-e107-49c5-a652-1857da1b4099http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7679d099-4f78-4c39-9dc0-444194d20b0chttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=d424e0b6-e534-4cbb-9856-ff3e707a440dhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=c8ee8ff8-b703-440c-a67a-00ab90625b21http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7aefb5ba-bb43-422b-9886-dacd7ba7c474http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=9d77dec0-f76b-4bec-befb-b3ef8b11764bhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=b73dcf75-bc4d-4fce-b9bd-be46dd09c906http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=c843bec5-8991-414f-b4b2-5b037ed040a7http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=c73835db-a648-4f06-b93b-61b968bee31dhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=3fbdff7d-644b-4980-a756-1e2c674ef8f3http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=3fbdff7d-644b-4980-a756-1e2c674ef8f3http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=d20dac46-0d1a-4ad4-bf6c-28c9ea4e959ahttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=9c1358c9-2c0e-4081-927e-d2a25edada14http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=aaa034ee-a48b-48b5-9e62-c70a22c10dechttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=aaa034ee-a48b-48b5-9e62-c70a22c10dechttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=4de16ce3-7f3b-44c3-852c-219f08b31c9fhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=624f2d8c-987a-4070-a948-258950a3a441http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=eeda12dc-6f70-43e0-a86d-76fc848f0e50http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=eeda12dc-6f70-43e0-a86d-76fc848f0e50http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=6e5525b0-733e-4e9e-b047-1bec7dcbf39ahttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7c63ca85-5479-4d0f-8829-73ddc793d8d2http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7c63ca85-5479-4d0f-8829-73ddc793d8d2http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=cb69c29b-f687-4b02-aad4-c81520d8fb77http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=a9a081bb-4453-485b-a245-d960af2899b7http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=0a3846a4-7fae-478f-98d0-e7bb38ee01afhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=56e56e6a-0df7-4b7d-a106-1b2fe55a651bhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=56e56e6a-0df7-4b7d-a106-1b2fe55a651bhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=589de1a8-b8ce-41c2-b0c7-dd9f030d9238http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=8ef382ab-0a6b-4a34-81ed-bfce49f6202bhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=8ef382ab-0a6b-4a34-81ed-bfce49f6202bhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=f79f2cbf-ba38-4bf5-90bc-b0315dc602bdhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=f79f2cbf-ba38-4bf5-90bc-b0315dc602bdhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=3bd23cd8-4a3f-4b5c-b3ba-a79c8240603bhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=3bd23cd8-4a3f-4b5c-b3ba-a79c8240603bhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=1436276f-5fcb-4dc5-8080-5f6cc24901adhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=1436276f-5fcb-4dc5-8080-5f6cc24901adhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=e648f5f7-2ec8-49e6-8560-95f852ec3898http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2f52c14d-c2c9-44cf-9024-77c9a2aed46fhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=a08b963d-98d8-4127-98de-34bdfcd3db88http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=a08b963d-98d8-4127-98de-34bdfcd3db88http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=8df143f1-49c5-49be-ab89-c7c936900732http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=8df143f1-49c5-49be-ab89-c7c936900732http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=59940c7b-9789-4a1b-b353-c0737213ebd3http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=0075bbfd-653e-4647-bc5c-dbdadf9a9ad8http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7eecf7a9-289c-49a1-9485-444707aff2f0http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=296d1982-f221-4a3d-b2d5-215d38982b75http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=bb6be391-afa6-4d63-8e06-e91fd62cf127http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=340f010a-3699-4654-a97e-e73eb4702081http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=340f010a-3699-4654-a97e-e73eb4702081http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=347ffb55-4d53-4a24-ba5e-e492dfb6d329http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2f15f37c-248b-463f-90d5-8e73a08e11bfhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=3e052efe-f2b8-418a-98e9-c5ead5d54c26http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=e09f47ae-9083-432d-8805-d08ef05ca04chttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=e09f47ae-9083-432d-8805-d08ef05ca04chttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=91369070-eb14-445c-aca6-122b55217965http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=91369070-eb14-445c-aca6-122b55217965http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=e4a3c8e8-b692-49f5-bfbd-b6311f2d3fc1http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=e4a3c8e8-b692-49f5-bfbd-b6311f2d3fc1http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=3e052efe-f2b8-418a-98e9-c5ead5d54c26http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2f15f37c-248b-463f-90d5-8e73a08e11bfhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=347ffb55-4d53-4a24-ba5e-e492dfb6d329http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=bb6be391-afa6-4d63-8e06-e91fd62cf127http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=296d1982-f221-4a3d-b2d5-215d38982b75http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7eecf7a9-289c-49a1-9485-444707aff2f0http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7eecf7a9-289c-49a1-9485-444707aff2f0http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=0075bbfd-653e-4647-bc5c-dbdadf9a9ad8http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=59940c7b-9789-4a1b-b353-c0737213ebd3http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2f52c14d-c2c9-44cf-9024-77c9a2aed46fhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=e648f5f7-2ec8-49e6-8560-95f852ec3898http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=52bc7acc-01ed-4a6a-9e10-c18f78d2eb76http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=52bc7acc-01ed-4a6a-9e10-c18f78d2eb76http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=f79f2cbf-ba38-4bf5-90bc-b0315dc602bdhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7e8c4810-6a7c-4d01-a348-f8796610b89ehttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=0a3846a4-7fae-478f-98d0-e7bb38ee01afhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=f3bd3a93-48e2-48d0-988f-1887f5ae7bd6http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7d7954ba-5364-4145-9bfb-d46b5b5d877ehttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2ae1226f-3280-46f3-9618-09cade83a3efhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=67be395d-afe4-4c28-a98f-d237c4fa9453http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=a054c200-a66b-47f4-86f1-fcb7eb82d798http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=a9a081bb-4453-485b-a245-d960af2899b7http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=22d0a023-38d8-4179-8a3e-776d5bd1b171http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2516a758-5c89-4ac0-b3d0-93a10f6d895ehttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=6e5525b0-733e-4e9e-b047-1bec7dcbf39ahttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=a40264a8-31cf-4cd9-ac2d-d4ece8408babhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=04fd6139-b4f3-48a5-82fa-04ab047bc75fhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2094054f-6138-432e-9148-69cfd280585ehttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=362d3df2-b10d-44a9-9ec7-16f9b0d8e699http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=362d3df2-b10d-44a9-9ec7-16f9b0d8e699http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=113edb67-1486-4f61-a9d7-f60c622a04f6http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=113edb67-1486-4f61-a9d7-f60c622a04f6http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=624f2d8c-987a-4070-a948-258950a3a441http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=6dfd8e5b-046b-47cc-878a-5a258239ed95http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=7b2b2c5d-2c28-44fe-a38b-0dcefd471da7http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=49164530-871c-47b8-9258-517fec236342http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=49164530-871c-47b8-9258-517fec236342http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=ce3a8d21-59da-4474-ad27-43306dfa26a6http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=4ec5c7f6-2d4b-4d80-bebb-6f659404aca4http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=ab7ff684-adf5-4c8a-a19f-6c7010084a36http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=a71fabfa-e0fe-4251-b790-438c42bfd265http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=cd5e1a19-5644-428b-8408-07e10ea8d3b4http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=a8c0e62e-2286-4b0b-8cf1-6a035f3275bbhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=ed93c6bf-e84a-44e9-8bf9-d83260c56567http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=2cd7d26e-ba78-4e3b-8df4-b25afab94f32http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=cc1329a3-8008-4fbc-94de-4c0563523805http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=b8a4dc51-ef2d-4189-a3da-1cc92d31b8b4http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=d5343491-bf21-4db3-bad7-069ef7fe3cd7http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=27b0d042-942c-4fa4-b05c-322224fa8e5ehttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=f928aa2d-d382-4a16-8b15-ffbf55318003http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=ff130f71-25a7-488e-994d-6b51746b33dahttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=b2ed05d5-06cd-4054-9e47-479a66e0108bhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=4d2f4056-c45b-4a45-8b19-fff4f998405bhttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=6bef21e6-1a96-4831-a4cf-9bdb3554811ahttp://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=64cf78ff-fddb-43e3-946f-488ee38bd7a3http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=64cf78ff-fddb-43e3-946f-488ee38bd7a3http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=46243b98-ae4d-4f57-b445-325ecaf2a0a2http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=54efa42b-fe7a-4117-a9cf-11e37db112d4http://www.imj.ir/portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=175849aa-5d43-4052-a318-cb61bfe7ce7d

 

  

ادامه مطلب[ پنج شنبه 29 مهر 1395  ] [ 10:41 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
 

 

 

آیت الله «مهدوی کنی» 29 مهر 93 به رحمت ایزدی پیوست
 

ماجرایی که سبب سکته « آیت الله مهدوی کنی» شد

آیت الله «مهدوی کنی» 29 مهر 93 به رحمت ایزدی پیوست

قدس آنلاین : مجید تربت زاده : «محمد رضا» روی منبر ، اول مسأله شرعی گفت ، خطبه ای از امیر المؤمنین را خواند و بعد هم رفت سراغ روضه مختصر. از منبر که پایین آمد بدجوری عرق کرده بود . تا خواست روی زمین بنشیند، پیرمردی کنار گوشش گفت : منو می شناسی آشیخ؟

معلم ، همان روز اول با بچه ها اتمام حجت کرد که: من می خوام اول از همه نماز خوندن شما رو درست کنم...چند نفر بلدن حمد و سوره بخونن؟ چند نفری دست بلند کردند ، دست و پا شکسته خواندند تا نوبت به «محمد رضا» رسید. پیش تر در خانه حمد و سوره را خوب یاد گرفته بود اما با ترس و لرز شروع به خواندن کرد. خواندنش که تمام شد، معلم انگار گل از گلش باز شد. خندید ، دستی به سر «محمد رضا» کشید و گفت : آفرین...آفرین...تو یک روز ملّا می شوی.

12 سال بعد «محمد رضا» هر چند هنوز خیلی «ملّا» نشده بود اما عمامه به سر داشت و روحانی حسینیه محله «بزرگ» ، چسبیده بود که امشب تو باید منبر بروی! طلبه جوان جا زده بود. تا حالا منبر نرفته بود. اما روحانی هم ول کن ماجرا نبود: برو بالا و یه چیزی بگو...مهم شروع کردنه...الان بری ،یاد می گیری ...حالا بر فرض خراب شد، همه میدونن تازه کاری ....ناراحتی هم نداره اما اگه بیشتر درس خوندی و ملا شدی و بعد رفتی منبر و خراب کردی، تا آخر عمر نمی تونی بری منبر... . اینجوری طلبه جوان را برای منبر رفتن شیر کرد. «محمد رضا» روی منبر ، اول مسأله شرعی گفت ، خطبه ای از امیر المؤمنین را خواند و بعد هم رفت سراغ روضه مختصر. از منبر که پایین آمد بدجوری عرق کرده بود . تا خواست روی زمین بنشیند، پیرمردی کنار گوشش گفت : منو می شناسی آشیخ؟ «محمدرضا» حالی داشت که حتی چهره خودش را هم در آینه می دید ، نمی شناخت. پیرمرد خندید و گفت: کلاس اول که بودی ، بهت نگفتم تو یه روز ملّا می شی؟!

کشاورززاده

سال 1310 «کن» مثل حالا به تهران نچسبیده بود. «خواجه اسدالله حاجی باقری» در روستای «کن» برای خودش کلی زمین و باغ داشت و با اینکه سرش گرم به کشاورزی و باغداری بود،خانه اش اما به بهانه های مختلف شده بود محل رفت و آمد علما و روحانیان . «محمد رضا» نیز از همان کودکی با روحانیت حشر و نشر داشت و طبیعی بود که کم کم به این کسوت علاقمند شود. 7 یا 8 سال داشت که پای منبر علمای آن زمان در «کن» می رفت و عادت کرده بود وقتی به خانه می آید، چادر مادرش را مثل عبا بیندازد روی دوشش و برای مادرش تقلید منبر« آشیخ حسین واعظ» را بکند و حتی گاهی روضه هم بخواند. دوره ابتدایی که تمام شد ، بازی های دوران کودکی رنگ جدی به خود گرفت و « محمد رضا» با تشویق « حاج میرزا علی کنی» که نقش برجسته ای در لغو قرارداد«رویتر» داشت به تحصیل علوم دینی رو آورد.

عبای عاریه

همه چیز به صورت جدی از مدرسه علمیه «لرزاده» در تهران شروع شد. «محمد رضا» تا 17 سالگی فرصت پیدا کرد در این مدرسه پای درس آیت الله «برهان» بنشیند و پس از آن راهی «قم» شد. در حوزه علمیه قم برای درس های عالی فقه، اصول فقه ، تفسیر ، حکمت، کلام و درس های خارج پای درس استادانی چون: آیت الله مشکینی، حاج شیخ عبدالجواد سده‌ای (جبل عاملی)، شهید صدوقی، سلطانی، مجاهدی، رفیعی قزوینی، شعرانی، علامه طباطبایی، بروجردی، امام خمینی، گلپایگانی و ... نشست. طلبه ای که درس های دینی را در مدرسه ای کوچک که تنها 10 یا 12 تا حجره داشت آغاز کرده بود و در 15 سالگی در حالیکه هنوز چندان هم مکلف نشده بود ، به دست استادش « آیت الله برهان» معمم شده بود ، سال 1340 برای خودش روحانی با سوادی شده بود که در بازگشت به تهران در مدرسه «مروی» مشغول به تدریس شد . البته هنوز خاطره 15 سالگی را فراموش نکرده بود. به استادش گفته بود: برای معمم شدن من حتی لباس ندارم و استاد گفته بود : « من این عبا را به تو عاریه می دهم...برو یک عمامه هم برای خودت بخر و عید غدیر که آمد ، عمامه گذاری کن».

تهران – میدان فردوسی – سال 42

مسجد تازه تأسیس «جلیلی» در میدان فردوسی تهران تنها یک امام جماعت کم داشت. روحانی 32 ساله و استاد مدرسه «مروی» برای امامت این مسجد مناسب بود. البته مسجد تازه ساز هم جان می داد برای اینکه تبدیل بشود به پایگاهی برای فعالیت های فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی روحانی پر تلاش آن سالها. مبارزات جدی «آیت الله محمد رضا حاجی باقری» که به دلیل ابراز علاقه زیاد به امام زمان (عج) بعدها به «مهدوی کنی» معروف شد ، از سال 42 و در همین مسجد آغاز شد. هر چند در 18 سالگی و پس از آشنایی با امام «ره» یک بار طعم دستگیری ، شکنجه و زندانی شدن را چشیده بود اما مسجد «جلیلی» نیز پایگاهی شد که مقدمات دستگیری، زندانی شدن و شکنجه و تبعید های بعدی را فراهم کرد.اصراری که وی در منبرهایش به نام بردن از امام «ره» داشت ، شاخک های مأموران ساواک را حساس کرد و پس جند بار احضار، بازجویی ، بازداشت ، هجوم به منزل و زندانی کردن ، چون هشدارها مؤثر نیفتاده بود در سال53 به بوکان و مهاباد تبعید شد و چون فعالیت هایش در انجا هم ادامه پیدا کرد ، به تهران ، کمیته مشترک ضد خرابکاری منتقل شد تا بار دیگر شکنجه ها شروع شود. پایان کار هم محکومیت چهارساله بود که البته دو سال بعد در سال 55 رژیم مجبور شد با بسیاری دیگر از زندانیان سیاسی او را نیز آزاد کند.
 

مجتهد و فقیه طراز اول

پس از انقلاب به چهره سرشناس سیاسی تبدیل شد. از سوی امام «ره» به عضویت در شورای انقلاب انتخاب شد ، سرپرستی کمیته انقلاب اسلامی به او واگذار شد، به عضویت شورای نگهبان درآمد، مدتی وزیر کشور بود ، پس از شهادت شهید رجایی برای مدتی نخست وزیری را به عهده گرفت ، عضویت شورای انقلاب فرهنگی و شورای بازنگری قانون اساسی را داشت و به جز حضور در مجمع تشخیص مصلحت ، عضو و رئیس مجلس خبرگان رهبری نیز بود. اضافه بر اینها تأسیس و دبیری جامعه روحانیت مبارز تهران، تأسیس و ریاست دانشگاه امام صادق (ع)، ،تولیت مدرسه علمیه مروی تهران را نیز عهده دار بود.

آیت الله مهدوی کنی مجتهد و فقیه طراز اولی بود که در کنار فعالیت سیاسی آثار علمی متفاوتی چون «بیست گفتار» ، اصول و مبانی اقتصاد اسلامی در قرآن ، نقطه آغاز در اخلاق عملی و...» را نیز از خود برجا گذاشت.

ثابت قدم

به تمام معنا در مسیر پر افت و خیر انقلاب اسلامی ، ثابت قدم بود . حتی در سخت ترین دوران ها و با وجود اختلاف نظر با برخی از مسؤولان وقت ، هیچگاه مصلحت نظام و انقلاب را فدای منافع شخص و یا ماندن در پست و مقام های مختلف نکرد. اصولگرایی که اگرچه این اواخر طیف تندروهای جریان اصولگرایی او را به محافظه کاری و یا حتی اصولگرا نبودن متهم می کردند ، بیش از همه به انجام تکلیف و حفظ وحدت می اندیشید و از صراط مستقیم انقلاب و ماندن در کنار خط امام «ره» و رهبری روی برنگرداند. بارها و بارها در جریان حوادث و رویدادهای مختلف اگر لازم بود رو در روی جریانها و شخصیت هایی که گاه به حمایت از آنها متهم شده بود ایستاد و گاه اگر حق و حقیقت اقتضا کرد به حمایت از کسانی پرداخت که پیش از آن با برخی مواضع آنها به مخالفت برخواسته بود. صراحت در بیان مواضع از ویژگی او بود همچنانکه گاه اگر حقی را تشخیص می داد از مطرح کردن بر خلاف فضای حاکم بر جریانات سیاسی ابایی نداشت. فراموش نکرده ایم که وقتی عده ای ساز جوانگرایی در مجلس خبرگان را کوک کرده بودند ، ایت الله مهدوی کنی با صراحت مخالفت خود را اعلام کرد و گفت: « خبرگان، مجلس تجربه و اعتبار است. مجلس ریش سفیدانی است که سال های متمادی را در راه ترویج اسلام و قرآن و انقلاب گذرانده اند. جوانگرایی در مشاغلی که نیاز به کار میدانی و تلاش و دوندگی دارد، خوب است اما خبرگان جای دوندگی نیست، محل اعتبار و تجربه و سابقه درخشان در ترویج معارف اسلامی است».

روز آخر

حفظ «وحدت» هیچگاه برایش فقط یک شعار نبود و البته رعایت اخلاق هم در رقابت ها سیاسی آنقدر برایش مهم بود که شاید بشود گفت زودتر از موعد مقرر،جان را بر سر همین اخلاق مداری اش گذاشت. دختر ایشان در باره روز 14 خرداد سال 93 و سکته پدر گفته است: در قم جوان بی‌خردی نسبت به یکی از مسئولان کشور- که ما الان هم خیلی ارادتی نداریم- توهین کرد. پدر درگوشم گفتند من موظفم از کسانی که در انقلاب حق دارند، دفاع کنم ... اما انگار آن جوان صحبت‌هایی کرده و خیلی جسارت کرده بود و پدرم از همان روز احساس کردند قلبشان، ناراحت شده است . «مهدیه مهدوی کنی» در پاسخ به این سؤال که «یعنی به خاطر جسارت آن جوان به آقای هاشمی قلب دردشان به این شکل شد؟» گفت: بله؛ گفتند من از جسارت این جوان و از نوع حرف زدنش خوشم نیامد، شاید خیلی جاها اختلاف سلیقه بوده ولی باز هم هیچ وقت نه به ما نه به هیچ کسی اجازه جسارت نمی‌دادند و می‌گفتند اینها برای انقلاب زحمت کشیده اند و ما حق نداریم این جور حرف بزنیم.

آیت الله ، پس از بازگشت به خانه ، دچار حمله قلبی شد ، در بیمارستان به کما رفت و پس از چهار ماه ، روز 29 مهر ماه به رحمت حق رفت.

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 29 مهر 1395  ] [ 10:40 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
 
 
کد خبر : 1902966
تاریخ انتشار : ۲۹ مهر ۱۳۹۵در ۱۲:۱۱ ب.ظ
 
هم‌زمان با حرکت اسرای کربلا به‌سمت شام؛

اجتماع عظیم عزاداران مدافع حرم فردا در مشهد برگزار می‌شود

اجتماع عظیم عزاداران مدافع حرم و بزرگداشت سه فرمانده و 46 شهید مدافع حرم در مشهد برگزار می‌شود.
hosainieazamzanjan-19mehr95-azadar-emamhosain-hazratabas-30

به‌گزارش مشهدپیام، هم‌زمان با حرکت اسرای کربلا به‌سمت شام، اجتماع عظیم عزاداران مدافع حرم و بزرگداشت شهیدان محمدرضا خاوری، شهید سیدعلی عالمی و شهید حسین فدایی از فرماندهان لشکر فاطمیون و ۴۶ شهید مدافع حرم عملیات‌های ماه محرم و صفر، صبح روز جمعه ۳۰ مهر‌ماه مصادف با ۱۹ محرم‌الحرام برگزار می‌شود.


این برنامه به همت شهرداری مشهد، اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، سپاه امام رضا(ع) و هیات رزمندگان مدافع حرم تدارک دیده شده است.


بر اساس این گزارش این مراسم با قرائت ندبه توسط حاج مهدی منصوری از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت آغاز می‌شود و در ادامه خیل عظیم عزاداران حسینی با مداحی حاج مهدی رسولی به عزاداری سید و سرور سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) می‌پردازند.


این مراسم با حضور خیل عظیم عزاداران مدافع حرم در سالن ورزشی شهدای مدافع حرم در منطقه گلشهر، خیابان شهید شفیع ۵۰ برگزار می‌شود.


انتهای پیام/

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 29 مهر 1395  ] [ 10:39 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
 

قصر دار الاماره یا مقر والی کوفه

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

این بنای شیطانی در سال 17 هجری قمری پس از ساختمان مسجد کوفه به دست سعدبن ابی وقاص ساخته شده است وابعاد آن 36/110متر در 24/110 متر است جمعا حدود 100/12 متر مربع است که در حال حاضر تخریب شده وبرخی دیوار های فروریخته آن باقی است ودرون آن باتلاق ونیزاری است که آب آنرا فرا گرفته، وچهره کریه آن یاد آور حوادث تلخی است ،درون این قصر با مسلم وهانی ومختار ومیثم وبسیاری از یاران علی (ع) پرخاش گری واهانت شده است ، درپشت بام این قصر مسلم بن عقیل وهانی بن عروه به شهادت رسیده اند وسر مبارک امام حسین (ع) وشهدای کربلا داخل این کاخ به نمایش گذاشته شده است،این قصر شاهد اسارت اهل بیت عصمت وطهارت (ع) بوده ، درودیوار آن فریاد مظلومیت زینب(س) را شنیده است، ونظاره گر، غل وزنجیر برگردن حجت خدا امام سجاد (ع) بوده است، سر های منحوس قاتلان آن بزرگواران نیز به این قصر راه پیداکرده اند ،وسرهای انتقام گیرندگان یعنی مختار ویارانش توسط ظالمان بریده ودر آن قصر به نمایش گذاشته شده است .ای کاش قصری ساخته نمی شد وای کاش زود تر ویران می گردید،تاشاهد این همه جنایت نباشد .

8- مسجد سهله

یکی از مساجد مهم تاریخ اسلام مسجد سهله است وپس از مسجد کبیر کوفه مسجدی به فضیلت مسجد سهله در آن عرصه وجود ندارد وآنجا خانه حضرت ادریس( ع) وحضرت ابراهیم( ع) ومحل ورود حضرت خضر (ع) ومسکن آن حضرت است .از امام صادق( ع) به ابوبصیر نقل شده است که فرمودند: ای ابا محمد گویا من می بینم حضرت صاحب الامر (ع) را که در مسجد سهله فرود می آید با اهل وعیالش وآنجا منزل آن حضرت باشد ، وحق تعالی هیچ پیغمبری نفرستاده است مگرآنکه در آن مسجد نماز خوانده است . وهرکس آنجا بماند، مانند کسی است که در خیمه رسول الله( ص) اقامت نموده است ودرآن مسجد سنگی وجود دارد،که در آن صورت هر پیغمبری است ، وهیچ کس در آن مکان با نیت صادقانه نماز ودعا نمی کند مگر آنکه ،باحاجت برآمده شده برمی گردد، وامام صادق ع) فرمودند: از جمله بقعه هائی است که خداوند دوست دارد، اورا در آنجا بخوانند .عرض کردم فدایت شوم حضرت قائم( ع) همیشه در آن مسجد خواهند بود ،فرمود : بلی،در نزدیکی همان مکان (وسط مسجد ) بقعه ای است معروف به مقام مهدی (ع) [1]

مسجد سهله در فاصله دوکیلومتری غرب مسجد کوفه واقع شده است واز صحنی به ابعاد 140 متر در 125 متر بادیواری مرتفع تشکیل گردیده است ، جمعا 500/17 هفده هزار وپانصد متر مربع است ،در این مسجد محرابهای متعددی وجود دارد که منسوب به معصومان( ع) است ودرمیانه سمت جنوب مسجد جایگاه بزرگی است که به مقام حضرت حجت (ع) مشهور است .

اعمال مسجد سهله

1- آداب ورود

این جا مسجد سهله است، قدمگاه، صالحان،انبیاء واولیاء خدا است ،جائی که صدای یاقدوس آنها فضارا عطر آگین کرده است ،مهبط حجت خدا مهدی آل محمد ص عج است،بدان، کجا وارد می شوی، اینجا وادی مقدس است،سرعت کم کن ،آهسته برو، توقف کن، نعلین خود بیفکن ،زبانت را به ذکر خدا مزین فرماودعای :بسم الله وباالله..... را زمزمه کن ،سپس آیه الکرسی ، قل اعوذ برب الناس ،و قل اعوذ برب الفلق بخوان، هفت بار : سبحان الله بگو،هفت مرتبه: الحمد لله بخوان وهفت بار :لا اله الا الله بگو،وهفت مرتبه :الله اکبر بگو، زیرا به فرمایش امام صادق( ع) ، بنای اسلام براین چهار کلمه است ،به خاطر آن کلمات عرش خدا مربع است وبنای بیت المعمور در آسمانها به این جهت مربع ساخته شده است وکعبه را نیز ،خداوند بر این منوال مربع قرار داده است [2] وپس از آن: جملات زیبای : اللهم لک الحمد ..... را قرائت کن،سپس وارد شو ،ودورکعت نماز تحیت مسجد بخوان وپس از آن دستهارا به طرف آسمان بالاببرودعا کن،سربه سجده بگذار و از خداحاجت بخواه واگربرایت مقدوربود شب چهارشنبه اول مغرب واردشو وپس از نماز مغرب ونافله آن به این اعمال به پرداز، [3]

2- دورکعت نماز تحیت آن طور که بیان شد .

3- پس از آن به طرف شمال غربی مسجد برو، که آنجا خانه ابراهیم خلیل( ع) است، ومحراب عبادت وی،جایگاه آغاز نبرد ورزم ابراهیم (ع) با دشمن است و میدان جهاد او، واز آنجا به جنگ عمالقه رفت ،آنها قومی بودند، باستانی،ساکن شمال حجاز ، از فرزندان سام بن نوح ،امتی بزرگ دراز قامت وتنومند، که درعهد فراعنه،مصر را گشودند وبین سالهای 2213 تا 1073 قبل از میلاد در آن کشور فرمان روائی می کردنددرنهایت مصریان بر آنان غلبه کرده وبه ناچاربه جزیره العرب برگشتند،ودر یمن وحجاز ودیگر مناطق این جزیره دولتهائی تأسیس کردند. [4] ابراهیم علاوه بر جنگ با عمالقه وسایر جباران وستمگران ، پیروز صحنه امتحان الهی در اهداء فرزند به درگاه احدیت بود، اومؤسس کعبه است وعارف عرفات ،ومبارز خستگی ناپذیر در جنگ باشیاطین سه گانه منی ، تو نیز به او تأسی کن هم رزم اوباش ابراهیم وار باشیطان درون وبرون بجنگ ودرجایگاه عبادت وی دورکعت نماز بخوان و تسبیح بگوی ،تامورد لطف خاص خداوندقراگیری،برنفست غالب شوی ،شیطان را مغلوب نمائی وخواسته هایت مورد اجابت قرار گیرد.

4- حال که توفیق هم گامی باابراهیم (ع) را پیدا کردی ودرقدمگاهش نماز خواندی عبادت کردی،روحت را صیقل دادی ، پیمان بستی ، تعهد سپردی،به سمت مغرب وقبله مسجد حرکت کن ،درآن گوشه مسجد نیز دورکعت نماز بخوان وتسبیح حضرت فاطمه( س)بگوی ،دست به درگاه بی نیازش دراز کن ،دعا بخوان ،سجده کن، دوطرف صورت برخاک بگذار وازاو حاجت بخواه.

5- ای زائر خانه خدا، ای عارف وادی سهله ، ای گوینده تسبیح وتکبیر، ای کسی که گونه های نازکت را برخاک نهادی وبا اشک وآه وناله ات به درگاه او التماس کردی ورفع گرفتاری خواستی ،مغرب را رها کن وبه سوی نور مشرق گام بردارودر گوشه شرقی مسجد نیز دورکعت نمازبخوان وتسبیح حضرت فاطمه (س) را زمزمه کن وبار دیگر دست برآسمان گشا ودعاکن وحاجت بخواه .

6- حال، که دعا خواندی نماز بجای آوردی ،سجده کردی ،صورت برزمین سائیدی ، مناسب است که به یاد سید الساجدین حضرت امام زین العابدین (ع) باشی ،به خانه ای که وسط مسجد قرار دارد توجه کن آنجا معروف به مقام امام زین العابدین (ع) است، بامعرفت در آن وادی قدم نه ، به آن حضرت توسل کن ، شفای همه را از او بخواه ، دورکعت نمازبخوان وتسبیح حضرت فاطمه (س) را چاشنی کارت قرار ده که از هزار رکعت نماز افضل است ودعا کن واز خداوند حاجت بخواه ،

7- پس از آن به مقام امام صادق (ع) رفته ودورکعت نماز بخوان واز تسبیح پربرکت مادرشان غافل مباش وحاجت های خود را از خدا طلب کن .

8- مقام دیگری در سمت چپ مسجد به نام حضرت ادریس نبی (ع) به یاد و احترام ایشان در آن موقعیت روبه درگاه خدای آورده ودورکعت نماز وتسبیحات حضرت فاطمه( س) صدیقه را به جای آور واز خدا حاجت بخواه .

9- یکی از مقامات مسجد شریف سهله که آن هم در سمت چپ قرار گرفته است، مقام حضرت خضر ع) است در آن مکان نیز دورکعت نماز بخوان وپس از آن تسبیح حضرت فاطمه زهرا(س) را قرائت کن واز خداوند حاجت بخواه .

10- مکانی در این مسجد وجود دارد که به مقام صالحین ( همه انبیاء وپیامبران الهی) مشهور است، از درب مسجد که وارد شدی سمت راست قرار می گیرد در آنجا نیز دورکعت نماز بخوان وتسبیح حضرت فاطمه س) را بجا آور وحاجات خود را از خداوند بخواه .

11- آخرین اقدام درمورد ، این کار نامه در خشان عبادت وذکر ودعا ونیایش در مسجد سهله، عرضه آن به صاحب ومراد همه شیعیان ومحبین اهل بیت ع) امام زمان حضرت مهدی موعود (عج) است تاشاید بتوانیم مهر قبولی وی را بر کارنامه خود داشته باشیم وآن را پیش ایشان به امانت بسپاریم تادر روز وانفساه به فریاد ما برسد، بنا بر ا ین بشتا ب به جایگاهی که مشهور به مقام مهدی (ع) است . آنگاه دو رکعت نماز بخوان ،دعا کن، سجده نما ، تسبیح حضرت فاطمه (س) بخوان ،دست های خود را به آسمان بلند کن ،سفره گدائی دل را بگشای ، د عای فرج بخوان ،برای سلامتی او دعا کن ، دعای عهد بخوان ،پیمان ببند، خودت را به لشکر ایشان معرفی کن،تعهد خدمت بسپار ،بعد از مرگ نیز اعلام آمادگی کن واز خدا بخواه، چنانچه قبل از ظهور مولایم مرگ به سراغ من آمد،مرا باهمان حالت کفن از قبر خارج کن و با شمشیرکشیده لبیک گویان در رکاب او قرارده تادرمعیت او بجنگم.

یاد آوری : هیچ کدام از اعمال مسجد کوفه ومسجد سهله ، واجب نیست واگر آماده گی برا ی خواند ن دعا ونماز نداشتی یا هوا مساعد نبود یا وقت کافی برای انجام آنها وجود نداشت می توانی فقط به دورکعت نماز تحیت مسجد( که آن هم واجب نیست) اکتفا کنی یا درگوشه ای بنشینی وبه خواندن دعا بپردازی ،زیرا برخی از زائرین به گمان اینکه همه این نماز ها ودعا ها واجب است ،خودرا به زحمت انداخته وبرای خود تکلیف می دانند همه اعمال را انجام دهند ،طوری که گاهی ، لذت عبادت ، وشیرینی حضور در این اماکن مقدس ومهم از آنها گرفته می شود ، وهنگامی که کاروان اعلام می کند فردا زیارت مسجد کوفه یا سهله است بعضی از زائرین دلهره پیدا کرده واز انجام اعمال ابراز نگرانی می کنند.

 

[1] -امیری پور ،احمد ،آشنائی با یاران چهارده معصوم( ع) ص 171

[2] - بحار الانوار ج 99 ص 57

[3] - پیشین

[4] - دهخدا،لغتنامه ،


ادامه مطلب[ پنج شنبه 29 مهر 1395  ] [ 10:39 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
 
 
مشرق*
کد خبر:
۶۴۵۴۳۲
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۵
 

 

عکس/ تشییع پیکر شهید مدافع حرم در مشهد

پیکر پاک شهید محسن خاوری که در استان حلب سوریه به شهادت رسیده بود در مشهد مقدس تشییع شد.پیکر این شهید مدافع حرم از مقابل حسینیه پیروان دین نبوی مشهد تا حرم رضوی بر روی دست مردم این شهر تشییع شد و پس از برگزاری نماز میت در صحن آزادی و مراسم عزاداری در قطعه ۱۵ گلزار شهدای بهشت رضای مشهد مقدس به خاک سپرده شد.

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 29 مهر 1395  ] [ 10:37 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
 
 
امام خامنه‌ای در دیدار نخبگان علمی:

نظام اسلامی نیازمند «نسل انقلابی» است/ نخبگان موتور محرک نظام اسلامی در مسیر اهداف بزرگ

 
 
امام‌خامنه‌ای در دیدار جمع کثیری از نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور فرمودند: ایران با تکیه بر نخبگان و فرزانگان و در پرتو ایجاد نسلی جوان و پر تلاش به کشوری پیشرفته، قدرتمند، شریف، عزیز و برافرازنده پرچم تمدن نوین اسلامی تبدیل خواهد شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار بیش از هزار نفر از نخبگان و استعدادهای برتر علمی، جوانان نخبه را هدایای نفیس الهی و امانتی در دست مسئولان خواندند و با تأکید بر اینکه حتی لحظه ای در دفاع از جامعه علمی و نخبگان کشور کوتاه نمی آیند، افزودند: با تکیه بر نخبگان و فرزانگان و در پرتو ایجاد نسلی جوان و پر تلاش، ایران بزرگ به کشوری پیشرفته، قدرتمند، شریف، عزیز و برافرازنده پرچم تمدن نوین اسلامی تبدیل خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی، نخبگان بخصوص جوانان نخبه را هدایایی کم نظیر و نفیس و امانت های الهی به ملت و مسئولان خواندند و گفتند: وظیفه مسئولان در قبال این هدایای گرانقدر الهی، مراقبت از آنها و تلاش برای شناسایی و پرورش نخبگان بیشتر است.
ایشان تأکید کردند: نخبگان نیز در قبال این نعمت مسئول هستند و باید از طریق احساس مسئولیت و استفاده از این استعداد و توانایی در مسیر صحیح خود، شکر آن را به‌جا آورند.
رهبر انقلاب اسلامی دلیل اصلی تأکید مکرر بر لزوم قدر دانستن نخبگان جوان و حمایت از آنان را، تقویت باور «ما می توانیم» در جامعه خواندند و خاطر نشان کردند: متأسفانه در دوران طولانی قاجار و پهلوی، ژن «ناتوانی»، «نمی توانیم» و «وابستگی» را به مردم و جوانان تزریق و آن را در جامعه نهادینه کردند و در نهایت کشور بزرگ و پر از منابع انسانی و مادی و صاحب تاریخ و تمدن کهن، به صورت تحقیر آمیزی در ذیل غرب تعریف شد.
حضرت آیت الله خامنه افزودند: در چنین شرایطی انقلاب اسلامی ایران تحولی عظیم ایجاد کرد و در واقع، انقلابِ خودباوری و اعتماد به نفس، به جنگ وابستگی رفت.
ایشان، هشت سال دفاع مقدس را عرصه ای آشکار و غرور آفرین از «خودباوری و اعتماد به نفس» خواندند و تأکید کردند: اگرچه جنگ حادثه ای بسیار تلخ، خسارت بار و سخت بود، اما به جوان ایرانی ثابت کرد که می توان با توکل به خدا و تکیه بر استعدادها و توانایی های داخلی بر دشمنی که همه قدرتهای بزرگ از او حمایت می کنند، غلبه کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: با وجود آنکه انقلاب اسلامی، روحیه «ما می توانیم» را در مقابل روحیه «وابستگی» زنده کرد و خودباوری را در جامعه ترویج داد اما طرف مقابل به اقتضای طبیعت جنگهای عمیق که امروز جنگ نرم نامیده می شود، به باز تولید آفت فرهنگ وابستگی در شکل های جدید و به ظاهر جذاب روی آورده است.
ایشان، موضوع «جهانی شدن» و توصیه آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها به ایران برای پیوستن به «خانواده جهانی» را نمونه بارزی از بازتولید فرهنگ وابستگی دانستند و خاطر نشان کردند: مخالفت با پیوستن به آنچه طرف غربی جامعه جهانی می نامد، به معنای مخالفت با ارتباطات خارجی نیست بلکه به معنای مقاومت در مقابل فرهنگ تحمیلیِ قدرتهای بزرگ بر اقتصاد، سیاست و امنیت کشور است.
رهبر انقلاب اسلامی علت لزوم توجه ویژه و جدی مسئولان به موضوع نخبگان را، اهداف بزرگ پیش روی نظام اسلامی خواندند و گفتند: نخبگان، موتور محرک رسیدن به این اهداف بزرگ هستند، و مسئولان باید به موضوع نخبگان نگاه جدی، عملیاتی، دلسوزانه و پیگیرانه داشته باشند.
حضرت آیت الله خامنه ای سپس به بیان اهداف بزرگ نظام اسلامی پرداختند وافزودند: جمهوری اسلامی ایران باید به کشوری پیشرفته، قدرتمند، شریف، صاحبِ حرف نو، دارای عزت، برخوردار از احساس عزت، سرشار از معنویت و ایمان و برافرازنده پرچم تمدن نوین اسلامی تبدیل شود که لازمه رسیدن به این اهداف والا، اهمیت دادن به نخبگان و قدر دانستن این نعمت الهی است.
ایشان با اشاره به مصائب و مشکلات امروز بشریت و بن بست تفکر های مادی، جهان را نیازمند یک حرف نو در مسائل بشری و مسائل بین المللی دانستند و گفتند: رقابت های انتخاباتی در امریکا و موضوعات مطرح میان دو کاندیدا، نمونه ای بارز و آشکار از نتایج نبود معنویت و ایمان در صاحبان قدرت است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان کردند: در هفته های آینده، یکی از این دو کاندیدای فعلی انتخابات امریکا که حرفها و وضعیت آنها را می بینید، رئیس جمهوری کشوری خواهد شد که دارای قدرت و ثروت و بیشترین سلاح اتمی و بزرگترین رسانه های دنیا است.
حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه سخنانشان، رسیدن نظام اسلامی به اهداف بزرگ خود را نیازمند ایجاد نسلی شجاع، مؤمن، تحصیل‌کرده، مبتکر، پیشگام، خودباور، غیور، پرنشاط و پرانگیزه خواندند و افزودند: این نسل که بر خلاف برخی فضاسازی‌ ها به معنای حقیقی کلمه، نسلی انقلابی است، همه وجود خود را صرف پیشرفت ایران خواهد کرد.
ایشان، نقش نخبگان را در شکل دهی و انگیزه بخشی به این نسل جوان، بسیار مهم برشمردند و افزودند: نخبگان می توانند با تلاش نشاط آور خود به عنوان یک موتور محرکه، نسل جوان یعنی سرمایه های اصلی کشور را به کار و تلاش ترغیب کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تأکیدات مکررشان از پانزده سال قبل درباره نهضت علمی و نرم افزاری افزودند: این حرکت با استقبال نخبگان، اساتید و دانشجویان با نتایج خوبی همراه شده اما با موانعی روبرو است که باید آنها را شناخت و علاج کرد.
رهبر انقلاب اسلامی، کارشکنی‌های دشمنان را از جمله این موانع دانستند و افزودند: عده‌ای تا کلمه دشمن تکرار می‌شود، ناراحت می‌شوند اما این تکرار و هشدار، همچون تکرار کلمه‎‌ شیطان در قرآن مجید، با هدف ایجاد هوشیاری دائم انجام می‌شود و در واقع، «شناخت توطئه» است نه «توهم توطئه».
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، توقف حرکت علمی ایران را هدف اصلی دشمنان خواندند و خاطرنشان کردند: اگر در تحقق این هدف ناکام ماندند، برای به انحراف کشاندن آن، تلاش می‌کنند و اگر نشد، رویِ بدنام کردن و آلوده کردن آن سرمایه گذاری خواهند کرد، بنابراین همه باید مراقب باشیم با ناشی‌گری‌های خود به تحقق این اهداف کمک نکنیم.
ایشان، انحراف کارهای تحقیقاتی و پایان نامه ها از نیازهای واقعی ایران را نمونه ای از کمک به منحرف شدن حرکت علمی کشور برشمردند و در نمونه ای دیگر در زمینه بدنام کردن این حرکت افزودند: فردی را به اسم دانشمند به کشور دعوت می کنند و او با انتشار عکس تابلوی فروش پایان نامه ها در ایران جوانان نخبه کشور را بدنام می کند؛ آیا اینگونه افراد واقعاً دانشمندند؟
رهبرانقلاب اسلامی با استناد به اطلاعات پایگاههای جهانی افزودند: سرعت پیشرفت علمی ایران در مقطعی 13 برابر متوسط جهان شد، و این سرعت به هیچ وجه نباید کاهش یابد بلکه باید بیشتر شود، زیرا دچار عقب ماندگی های علمی فراوان هستیم.
ایشان افزودند: برخی مسئولان در مقابل کاهش سرعت پیشرفت علمی کشور می گویند جایگاه علمی ایران پایین نیامده است اما متوجه باشیم که قرار بود جایگاه علمی ایران بالاتر هم برود نه اینکه صرفاً پایین نیاید.
حضرت آیت الله خامنه ای، آسیب دیدن حرکت علمی کشور را موجب یأس نخبگان و نسل جوان خواندند وافزودند: این خسارت بسیار سنگین، به راحتی و به سرعت جبران نخواهد شد و موجب اقبال فرزانگان جوان به کشورهای دیگر خواهد شد.
رهبر انقلاب اسلامی، شناسایی و جذب استعدادهای جوان را از وظایف مهم دستگاهها برشمردند و تذکر دادند: قبل از اینکه بیگانگان در نمایشگاههای علمی داخل کشور یا با روشهای دیگر، این سرمایه های عظیم را کشف و جذب کنند، شما این جوانان فرزانه را شناسایی کنید و مورد حمایت قرار دهید.
رهبر انقلاب اسلامی با بیان نکاتی که می تواند به حرکت پر برکت علم و فناوری شتاب دهد، افزودند: «حمایت از شرکتهای دانش بنیان»، «گسترش کمّی و ارتقاء کیفی این شرکتها» و «دخالت دادن آنها در بخش ها و طرح های اصلی کشور» ضرورت هایی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
ایشان، «ترویج استفاده از محصولات شرکتهای دانش بنیان» را در تقویت این شرکت ها مهم دانستند و به مسئولان دولتی گفتند: مقرر کنید که نیازهای دستگاههای دولتی از محصولات شرکت های دانش بنیان تأمین شود.
«جدی گرفتن تشکیل هسته های نخبگانی در دانشگاهها» و «مراقبت وزارت آموزش و پرورش برای حل مشکلات سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان» دو نکته دیگری بود که حضرت آیت الله خامنه ای در تقویت حرکت علمی کشور مؤثر و مفید خواندند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اهمیت بنیاد ملی نخبگان، به توانایی ها و صحت عمل دکتر ستاری معاون علمی رئیس جمهور ابراز اعتماد عمیق کردند اما افزودند: درباره مشکلات موجود میان معاونت علمی و بنیاد نخبگان نگرانی وجود دارد و باید با جدا سازی آنها یا انتصاب مدیری قوی برای بنیاد، این مشکلات را حل کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای گزارشهای موجود درباره کُند شدن یا توقف طرح های کلان تحقیقاتی در عرصه های مهمی همچون هوافضا، ماهواره، هسته ای و برخی زمینه های دیگر را مایه نگرانی خواندند و تأکید کردند: مسئولان توجه کامل کنند که این گونه طرح های مهم مطلقاً نباید کُند، نیمه تعطیل یا متوقف شود، زیرا با ایجاد خسارت علمی، دانشمندان جوان را مأیوس می کند و این خطر بسیار بزرگی است.
ایشان با ابراز خرسندی از تشکیل معاونت فرهنگی در بنیاد نخبگان و تأکید بر ارتقاء فعالیتهای این معاونت، برگزاری اردوهای جهادی برای نخبگان را نیز مهم و مفید دانستند.
رهبر انقلاب اسلامی در نوعی جمع بندی از سخنانشان افزودند: هدف اصلی، تشکیل جامعه و کشوری است که ضمن برخورداری از شاخصهای جهانی مانند «پیشرفت علمی و قدرت و ثروت»، از «ایمان، معنویت و شرافت» نیز لبریز باشد و با جلب دلهای ملتها، بشریت را از جهالت و ضلالت کنونی برهاند و بدون تردید تحقق این مهم، از عهده ملت بزرگ ایران و جوانان عزیز، باهوش و پر انگیزه کشور برخواهد آمد.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به دشمنی قدرتهای شیطانی با هر حرکت مخالف، افزودند: چند روز قبل یکی از دولتمردان امریکایی گفت تا حمایت و طرفداری ایران از مقاومت باقی است، معلوم نیست تحریم ها به طور اساسی تکان بخورد که این همان واقعیتی است که بارها به مسئولان گفته ایم.
ایشان با اشاره به سخنان برخی مسئولان امریکایی در دیدار با مسئولان ایرانی مبنی بر «بدبینی رهبر انقلاب اسلامی به امریکا» افزودند: آیا با این گونه حرفها، می شود به شما خوشبین بود؟
حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری سخنانشان در جلسات خصوصی و عمومی به مسئولان گفتند: بارها گفته ایم که اگر در هسته ای عقب نشینی کنید آنها مسئله موشک را پیش می‌کشند، اگر باز هم عقب بروید بحث حمایت از مقاومت را مطرح می کنند، اگر به عقب نشینی ادامه دادید موضوع حقوق بشر را جلو می آورند، و بعد اگر معیارهای آنها را پذیرفتید سراغ حذف معیارهای دینی در حکومت می روند.
ایشان با اشاره به بیانیه اخیر اتحادیه اروپا که در آن به امکانات و ظرفیت های عظیم ایران پرداخته شده است، افزودند: سخنانی که درباره امکاناتِ پیشرفت و منابع انسانی و طبیعی ایران می گوییم، رجز خوانی نیست بلکه واقعیتی است که غربی ها هم به آن اذعان دارند.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: امریکایی ها حتماً با «ایرانی با چنین ظرفیت پیشرفت و برخوردار از حکومتی بر مبنای اسلام» مبارزه می کنند و درک و تحلیل این مهم در میان نخبگان جوان، آنها را در ایفای وظایف تاریخی شان کمک خواهد کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دیگری از سخنان خود، حادثه عاشورا را خورشیدی بی غروب خواندند و گفتند: حادثه عاشورا تصویری حقیقی از مبارزه نور با ظلمت، و جنگ شرافت با دنائت است که تکمیل کننده این مسیر، حضرت زینب سلام‌الله‌علیها و حضرت امام سجاد علیه‌السلام بودند.
ایشان با تشکر از مجموعه های اداره کننده هیأت های عزاداری عاشورا گفتند: حضور انبوه جوانان، سخنرانی های پر محتوا، برخی از نوحه ها و عزاداری های پر مغز، در مجموع سطح هیأت های عزاداری را ارتقا داده بود.
پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی آقای دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان با بیان گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان، گفت: سرمایه‌های انسانی مهمترین منابع کشور هستند و برای استفاده از توان آنها باید زیرساخت‌های لازم را ایجاد کرد.
همچنین آقایان:
- دکتر علیرضا باباخان، دکترای سیاست گذاری علم و فناوری و برگزیده جایزه تحصیلی بنیاد نخبگان
- مجتبی فیاض بخش، دانشجوی مهندسی کامپیوتر و دارنده مدال طلای المپیاد دانش آموزی در رشته کامپیوتر
- دکتر امیر شاملو، دکترای بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی
- دکتر علیرضا بازارگان، دکترای مهندسی شیمی و عضو بنیاد ملی نخبگان
- دکتر سیدجواد کاظمی‌تبار، دانش‌آموخته برق و مخابرات از دانشگاه کالیفرنیا و دارنده مدال نقره المپیاد ریاضی کشوری
وخانمها:
- انسیه سادات منصوری، دانشجوی رشته پزشکی و دارنده مدال برنز المپیاد دانش‌آموزی
- و دکتر زهرا داورپناه، دکترای فلسفه غرب و برگزیده جایزه تحصیلی بنیاد نخبگان
به بیان دیدگاههای خود پرداختند. نمایندگان نخبگان در این دیدار بر این محورها و مطالب تأکید کردند:
- لزوم تشکیل شبکه‌ای از شرکتهای دانش‌بنیان و نخبگان برای حل مسائل اصلی و راهبردی کشور
- ضرورت تأسیس ستاد اقتصاد مقاومتی در بنیاد ملی نخبگان
- لزوم توجه ویژه به استعدادهای برتر دانش‌آموزی و بازطراحی باشگاه دانش‌پژوهان
- انتقاد از شیوه اجرای طرح تحول سلامت و مسائلی همچون پرداختهای کلان در بخش سلامت و کم‌توجهی به درمان و طبّ سنتی
- ضرورت آموزش و تقویت روحیه و فرهنگ کارآفرینی بر پایه شرکتهای دانش‌بنیان از مدارس و ارائه مشوقهای لازم به این شرکتها
- نقش مؤثر زنان در تحقق اقتصاد مقاومتی از طریق مدیریت اقتصاد خانواده
- لزوم تمرکززدایی و توزیع متعادل فرصتها و امکانات از طریق توجه بیشتر به استعدادها و ظرفیتهای استانی
انتهای پیام/
د
کد مطلب: 352489
مرجع : تسنیم

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 29 مهر 1395  ] [ 10:36 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
 
کد خبر: ۴۰۸۱۱۶
۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۲
 

 

جای‌ خالی آیت‌ الله «میانجی‌ گر»

 

هنوز سال‌های زیادی از نبودن و درگذشت آیت‌الله اعتدال‌گرای اصول‌گرایان نمی‌گذرد اما جای خالی او هرآنجا که زمزمه انتخابات و وحدت است، آشکارا حس می‌شود. آیت‌الله مهدوی‌کنی نماد وحدت اصول‌گرایانه بود.
امتیاز خبر: 18 از 100 تعداد رای دهندگان 397
خبرآنلاین: هنوز سال‌های زیادی از نبودن و درگذشت آیت‌الله اعتدال‌گرای اصول‌گرایان نمی‌گذرد اما جای خالی او هرآنجا که زمزمه انتخابات و وحدت است، آشکارا حس می‌شود. آیت‌الله مهدوی‌کنی نماد وحدت اصول‌گرایانه بود.

اگر سیاست را از وجه درست و اخلاقی آن دنبال کنیم و آنگاه در میان سیاست ورزان معاصر دنبال افرادی باشیم که سیاست از نگاه آنان از همین رهگذر معنا می یابد حتما باید فردی مانند آیت الله مهدوی کنی را در صدر چنین فهرستی قرار داد.یک انقلابی که اخلاق را فدای سیاست نکرد.

او سیاستمدار الگوی زمانه ما بود. سوال این است؛ چرا آیت الله مهدوی کنی از یگانه های عصر ما شده است؟ چرا چنین شده که محبوبیت او تنها در یک جناح و یک طیف خلاصه نشده و هنوز که هنوز است وقتی می خواهند از چگونه بودن در دنیای سیاست مثال بزنند یک سو را که جانب اخلاق گرایان و فضیلت پیشگان است به او نسبت می دهند و آن سمت دیگرش را به اهل نقص و خسران ؟

پس در مقام سخن و تحلیل آنجا که بحث بر سر چگونگی زیست سیاسی و چرایی برتری این آیت الله اخلاق گراست باید به برجستگی‌های هویت سیاسی او اشاره کرد و البته به این پرداخت که اکنون اصولگرایان چگونه می توانند از میراث آیت الله برای سیاست ورزی خود بهره برند.
 
آیت الله از حوزه تا کارگزاری نظام
 
« کلاس اول که رفتم معلمم آذربایجانی و ترک زبان بود، روز اول گفت بچه ها من می خواهم نماز شما را درست کنم. معلم های آن زمان اکثرا آدمهای متدینی بودند. او به بچه ها گفت حمد و سوره را بخوانید. من چون در خانواده یاد گرفته بودم بهتر از بقیه خواندم حتی قرائتم هم تا حدودی خوب بود. وقتی همه بچه ها خواندند به من گفت تو ملا می شوی. گذشت تا روزی که من شاید 18 سال سن داشتم. اولین شبی که در کن در حسینیه محله خودمان( محله بزرگ کن- محله سرآسیا) منبر رفتم، یک روحانی بود که از اصفهان می آمد و منبر می رفت. آن شب به من گفت منبر برو، گفتم من بلد نیستم و تا حالا منبر نرفتم گفت حالا برو و یک چیزی بگو.
 
الان بروی یاد میگیری و اگر خراب هم بکنی همه میدانند تازه کاری، خودت هم ناراحت نمیشوی. اما اگر درس خواندی و ملا شدی و بعد منبر رفتی و خراب کردی دیگر تا آخر نمی توانی منبر بروی و آن موقع توقع مردم هم از تو بیشتر است. من منبر رفتم، یک منبر 8 دقیقه ای و یک مسئله شرعی گفتم و قسمتی از یک خطبه امیرالمومنین را خواندم و یک روضه هم خواندم و پایین آمدم. دیدم یک پیرمردی با فاصله زیاد به من می گوید: فلانی مرا می شناسی؟ گفتم نه یادم نیست.گفت من معلم کلاس اولت هستم، بهت گفتم ملا می شی.» این روایتی است به زبان آیت الله مهدوی کنی از زندگی خودش . روحانی با تقوا و اخلاق مداری که حالا دو سال از رحلتش می گذرد اما همچنان فضیلت هایش نقل محافل است.

محمدرضا مهدوی کنی در سال 1310 در قریه کن (حومه تهران) به دنیا آمد و پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی در کن و تهران و 3 سال دروس حوزوی در مدرسه علمیه مرحوم برهان، عازم قم شد. روحانی جوان تا سال 1340 در محضر استادان مبرز آن زمان همچون حضرات آیات: حاج شیخ عبدالجواد سده‌ای (جبل عاملی)، شهید صدوقی، سلطانی، مجاهدی، رفیعی قزوینی، شعرانی، علامه طباطبایی، آیت‌الله العظمی بروجردی، امام خمینی (ره)، آیه‌الله العظمی گلپایگانی تلمذ کرد.

با درگذشت آیت‌الله بروجردی، به تهران بازگشت و در ادامه مبارزات خود علیه طاغوت که از 18 سالگی و در زمان آیت الله بروجردی شروع کرده بود، در نهضت اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) شرکتی فعال و موثر داشت.آیت الله مهدوی کنی پیش از پیروزی انقلاب از سوی حضرت امام (ره) به عضویت شورای انقلاب درآمد و پس از پیروزی نیز عهده‌دار مسؤولیت‌‌های حساس و گوناگونی نظیر سرپرست کمیته انقلاب اسلامی، عضو شورای نگهبان، وزارت کشور در زمان نخست وزیری شهید رجایی و شهید باهنر، نخست وزیری پس از شهادت رجایی و باهنر، عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی، مسئول ستاد رسیدگی به مناطق جنگ زده، عضویت در شورای بازنگری قانون اساسی، عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام، ریاست مرکز رسیدگی به امور مساجد شد.

آیت الله در ادوار مختلف مورد اعتماد بود . همه او را قبول داشتند . هر جا که باید فرد امین و البته کاردان را بر می گزیدند او گزینه اول بود. همه می دانیم که امام راحل رحمت الله علیه در مورد افراد، بسیار با احتیاط نظر می دادند و کسی را مطلقاً تایید نمی کردند تا بعدها مورد سوء استفاده قرار نگیرد، اما در سال 1359 که آیت الله مهدوی کنی در کابینه شهید رجایی به وزارت کشور برگزیده شد، در مورد آیت الله مهدوی کنی جمله ای فرمودند که این کلام فقط به او منحصر بود و هرگز در مورد کسی دیگر تکرار نشد. حضرت امام در سخنان خود فرمودند: «وزارت کشور از وزارتخانه‏ هاى بسیار وسیع است و بحمد اللَّه در رأسش هم آقاى مهدوى واقع شدند که خوب ما از سابق ایشان را ارادت داشتیم و حالا هم ارادت داریم و بعدها هم ارادت خواهیم داشت به ایشان.»

آیت الله مهدوی کنی دبیری جامعه روحانیت مبارز تهران،رئیس دانشگاه امام صادق (ع)،عضویت و ریاست مجلس خبرگان رهبری،تولیت مدرسه علمیه مروی تهران؛ از سوی حضرت امام خمینی(ره) را نیز بر عهده داشت .
 
چرا آیت الله، ماندگار شد ؟
 
حالاباید به این پرداخت که آیت الله مهدوی کنی چگونه حتی بعد از رحلت همچنان به عنوان یک الگو برای اهل سیاست مطرح است و باید به دنبال پاسخی برای این سوال بود که آیت الله چه میراثی برای سپهر سیاست ایران به ارث گذاشته است. باید دوران سیاست ورزی او را مرور کرد و به این نتیجه رسید که آیت الله در شرایط مختلف چه روشی برگزیده است. یکی از نکات جالب زندگی سیاسی آیت الله مهدوی کنی نوع مواجهه او با رقیب است.
 
در فصل پنجم کتاب خاطرات آیت الله مهدوی کنی، موضع او پس از شکست اصولگرایان در انتخابات سال 76 چنین بیان شده : «من و جمعی از دوستان جامعه روحانیت بعد از انتخابات ریاست جمهوری هفتم و انتخاب رئیس جمهور، خدمت آقا رفتیم و صحبت کردیم. من خدمت آقا عرض کردم ما وظیفه‌ای داشتیم، کارمان را انجام دادیم. اینک که انتخابات برگزار شد و نامزد ما رای نیاورد ما در اینجا می‌توانیم یکی از این سه گزینه را انتخاب کنیم:یکی اینکه بایستیم، بگوییم ما این انتخاب را قبول نداریم، زیرا انتخابات مردود است و ما آن را قبول نداریم، رای مردم را هم قبول نداریم، به نظر می‌آید که این گزینه عقلایی نمی‌باشد بالاخره مردم رای داده‌اند، پس ما نمی‌توانیم بگوییم قبول نداریم.دوم اینکه ما بگوییم که مردم رای داده‌اند و رئیس جمهور منتخب هم رای آورده، رای مردم را هم قبول داریم و با ایشان همکاری می‌کنیم و از نظرمان هم برگشتیم.
 
این هم یک نظر یعنی در واقع اعتراف به اشتباه کنیم و از گناه و خطای خودمان توبه نماییم. ما چنین کاری را هم نمی‌کنیم، ما ایشان را گزینه‌ای برتر نمی‌دانستیم.گزینه سوم، آنکه طبق قانون به آرای مردم احترام می گذاریم تا حدی که لازم باشد برای احترام به آرای مردم و حفظ نظام، همکاری می‌کنیم ولی درعین حال از نظام اسلامی پاسداری می‌کنیم و در سنگرهای خود با دیده‌بانی دقیق، مراقب اوضاع هستیم و هرگاه برای انقلاب احساس خطر کنیم، شلیک خواهیم کرد.»

آیت الله مهدوی کنی صادق بود هم با خود هم با رقیب و هم با مردم. این مهمترین برداشتی است که میتوان از رفتار سیاسی او در نیمه دهه هفتاد داشت آنهم درست در شرایطی که برخلاف پیش بینی ها ، راستگرایان قدرت را در یک قدمی رسیدن به آن از دست داده بودند .
 
وحدت؛ کلید واژه مهم آیت الله
 
اگر بنا باشد به درستی و از سر صداقت به آسیب شناسی علت افول قدرت اصولگرایان در چند سال اخیر بپردازیم ، یعنی دقیقا آنچه که باعث شد اصولگرایان در پارلمان و دولت با وضعیت فعلی مواجه باشند حتما باید به زمینه های ایجاد چند نظری بپردازیم و اینکه چه کسانی و چکونه بر طبل اختلاف کوبیدند. باید به دوران مجلس نهم بازگردیم؛ زمانی که دامنه اختلاف میان اصولگرایان افزایش یافت. درست در همین شرایط بود که آیت‌الله مهدوی کنی هشدار جدی به جبهه پایداری داد و در تبیین وحدت اصولگرایان در آن مقطع زمانی گفت: «مراد بنده آن است که همه باید با هم باشند و از تفرقه بپرهیزند، لذا توصیه می‌کنم همه در مسیر وحدت قرار گیرند، هرچند تأکید می‌کنم که معنای وحدت، یکی شدن نظرات و سلیقه‌ها نیست»

اما پایداری آنان بر لیست مجزا باعث شد که اصولگرایان به دو گروه جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری انقلاب اسلامی تقسیم شوند و آیت‌الله مهدوی کنی در مرثیه اختلاف میان اصولگرایان اظهار داشت «ما ورود پیدا کردیم تا در راستای اتحاد برادران اصولگرا، جبهه متحدی تشکیل شود؛ لکن عده‌ای اجازه ندادند این اتفاق مبارک به‌درستی صورت پذیرد و این یک جبهه تبدیل شد به 13 جبهه.»

اصولگرایان اگر چه که در آن انتخابات اکثریت پارلمان را به دست آوردند اما ساز جدایی پایداری ها و عدم توجه آن ها به هشدارهای آیت الله مهدوی کنی موجب شد تا زمینه های شکاف میان اصولگرایان فراهم شود . شکافی که تعمیقش توسط پایداری ها موجب شد اصولگرایان هم انتخابات سال 92 را واگذار کنند و هم در انتخابات مجلس دهم در تهران با نتیجه غیر قابل تصور روبرو شوند.
 

حالا اینجا در آستانه انتخاباتی دیگر جای خالی آیت الله به عیان حس می شود. اصولگرایان اکنون مواجه اند با محصول بذر اختلافاتی که نوپدیدهایی مانند پایداری کاشتند و هرگز هم حاضر نشدند خود را با الگوی روحانی اخلاق گرا و سیاستمداری همچون آیت الله مهدوی کنی وفق دهند . هر چه هست اکنون اصولگرایان باید به روش های آیت الله بازگردند . صداهای عجیبی شنیده میشود . گویی نوپدیدهای اصولگرا باز نسخه واگرایی پیچیده اند و برای رفتن به راه دیگر بهانه های تازه تئوریزه می کنند . تا سخن از وحدت به میان می آید از کثرت می گویند و برهان ناچسب جور می کنند . اکنون حتما نوبت خردگرایان است . رسم سیاست ورزی آیت الله باید زنده شود . باید به دوران آیت الله مهدوی کنی بازگردیم. زنده باد اخلاق!

 

 

 

 

Image result
Image result
Image result

 

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 29 مهر 1395  ] [ 10:36 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
.: Weblog Themes By themzha :.

تعداد کل صفحات : 10 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

درباره وبلاگ


استان خراسان رضوی:شهرستان مشهدمقدس

آمار سايت
كل بازديدها : 3487392 نفر
تعداد نظرات : 49 عدد
تاريخ ايجاد وبلاگ : پنج شنبه 14 خرداد 1394  عدد
كل مطالب : 13380 عدد
آخرين بروز رساني : یک شنبه 3 فروردین 1399 
کد موزیک آنلاین برای وبگاه
امکانات وب