کد ِکج شدَنِ تَصآویر

کداهنگ برای وبلاگ

چشمه سلطان ولی کریز
چشمه سلطان ولی کریز
 
نويسندگان
شعر زیبا:غفلت از مولاي خوبان... 
 
 
ﻏﻔﻠﺖ ﺍﺯ ﻣﻮﻻﯼ ﺧﻮﺑﺎﻥ ﺗﺎ ﺑﻪ ﮐــــِـﯽ؟

 

ﺍﯾﻦ ﭼﻨﯿﻦ ﻣﺒﻬﻮﺕ ﻭ ﺣﯿﺮﺍﻥ ﺗﺎ ﺑﻪ ﮐـــﯽ؟

ﺍﯼ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺁﻝ ﻋﺒﺎ ﺩﻡ ﻣﯽﺯﻧﯽ

ﺩﻡ ﺯ ﻣﻬﺪﯼ (عج) ﭘﺲ ﭼﺮﺍ ﮐﻢ ﻣﯽﺯنی؟

ﻣﻬـﺪﯼِ ( عج ) ﺯﻫﺮﺍ، حسینی ﺩﯾﮕﺮﺳﺖ.

ﺁﺧﺮﯾﻦ ﻣﻌﺼﻮﻡ ﻧﺴﻞ ﺣﯿﺪﺭ ﺍﺳﺖ

ﻏﯿﺒﺖ ﺍﻭ ﮐﺮﺑﻼﯾـــــﯽ ﺩﯾﮕﺮ ﺍﺳﺖ

ﺑﻬﺮ ﺷﯿﻌﻪ ﺍﺑﺘﻼﯾﯽ ﺩﯾﮕﺮ ﺍﺳﺖ

ﮐﻞُّﻋﺮﺽٍﮐﺮﺑـــــﻼ ﯾﻌﻨﯽ ﻫﻤﯿﻦ

ﺧﺎﻟﯽ ﺍﺯ ﺣﺠّﺖ ﻧﻤﯽﻣﺎﻧﺪ ﺯﻣﯿﻦ!

شیعیاﻥ«ﻫﻞﻣﻦﻣﻌﯿﻦ» ﺁﯾﺪ ﺑﻪ ﮔﻮﺵ

ﺑﺸﻨﻮﯾﺪ ﺍﯼ ﺣﻖ ﭘﺮﺳﺘﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﺳﺮﻭﺵ:

ﮐﯿﺴﺖﻣﻬﺪﯼ( عج ) ﺭﺍ ﮐﻨﻮﻥ ﯾﺎﺭﯼ ﮐﻨﺪ؟

ﺍﺯ ﺍﻣـــــﺎﻡ ﺧﻮﺩ ﻃﺮﻓﺪﺍﺭﯼ ﮐﻨﺪ؟

ﮐﻮ ﺑُﺮﯾﺮ ﻭ ﮐﻮ ﺯﻫﯿﺮ ﻭ ﮐﻮ ﺣﺒﯿﺐ؟

ﺗﺎ ﻧﻤـــــــﺎﻧﺪ ﻣﻬـــــﺪﯼ ِﺯﻫﺮﺍ ﻏﺮﯾﺐ

ﮐﻮ ﺍﺑﻮﻓﺎﺿﻞ ﻋﻠﻤﺪﺍﺭ ﺷﻬﯿـــــﺪ؟

ﺳﯿﺼﺪ و ﺍﻧﺪﯼ ﺻﺤﺎﺑـــــﯽِ ﺭﺷﯿﺪ

ﻋﻮﻥ ﻭ ﺟﻌﻔﺮ، ﺍﻫﻞ ﻭﻻ ﻭ ﺩﺭﺩ، ﮐﯿﺴﺖ؟

ﺍﻧﺪﺭ ﺍﯾﻦ ﻭﺍﺩﯼِﻏﺮﺑﺖ، ﻣﺮﺩ ﮐﯿﺴﺖ؟

ﺻﺒﺢ ﻋﺎﺷﻮﺭﺍﺳﺖ، ﺩﯾﻦ ﺑﺎﻭﺭ ﺷﻮﯾﺪ

ﺑﺮ ﺍﻣـــــﺎﻡ ﻋﺼﺮ ﺧﻮﺩ، ﯾﺎﻭﺭ ﺷﻮﯾﺪ

ﻣﯽﺭﺳﺪ ﺍﺯ ﺭﻩ ﻭﻟﯽّ ﮐﺮﺩﮔﺎﺭ

ﻭﺍﺭﺙ ﺣﯿﺪﺭ، ﺑﻪ ﺩﺳﺘﺶ ﺫﻭﺍﻟﻔﻘﺎﺭ....

الّلهُـــمَّ عَجِّـــلْ لِوَلِیِّکَــــ الْفَــــرج


🌹 @rahrovaneheydar👈


ادامه مطلب[ جمعه 31 اردیبهشت 1395  ] [ 11:21 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
شعر زیبا ی مهدوي 
 
سبک شور طوفانی امام زمان(عج)...

 


مست سبوی مهدی ام
سائل كوی مهدی ام
عمریِ در آرزوی
دیدار روی مهدی ام

ای تو قرارم دار و ندارم
بی تو آقاجون بی کس و کارم

تویی مولایم همه دنیایم
یا اباصالح بی تو رسوایم

یا اباصالح ادرکنی(۴)

صاحب الزمانی آقا
آرامش جانی آقا
تو دین و ایمان منو
تو روح قرآنی آقا

ای شه غائب بر همه صاحب
داری به سینه کوه مصائب

ولی اللهی به شبم ماهی
از دلم آقا شما آگاهی

یا اباصالح ادرکنی(۴)

امید دارم که میآیی
با هیبتی مرتضایی
به دستت پرچم عباس
به سر سربنده زهرایی

وعده ی تو حق ای حق مطلق
داری به دستت پرچم و بیرق

منتقم هستی از بلا رستی
به کمر آقا ذوالفقار بستی

یا اباصالح ادرکنی(۴)

کاشکی سرباز تو باشم
مست اعجاز تو باشم
مثل اصحاب تو آقا
مَحرم راز تو باشم

میخوام فداتشم خاک پاهاتشم
کنار کعبه محو نگاتشم

داری تو اَرتش میدی آرامش
میکُنی نابود سعود و داعش

یا اباصالح ادرکنی(۴)

دلهای شیعه شاد میشه
دنیا همه آباد میشه
بقیع و قبر مجتبی
با دست تو آزاد میشه

تو منا میری سامرا میری
هم نجف و هم کربلا میری

تویی روضه دار زآن در و دیوار
قبر زهرا رو میکُنی آشكار

یا اباصالح ادرکنی(۴)

 " ولادت با سعادت مهدی موعود (عج)مبارک باد"


ملتمس

 

التماس دعا


baghdasht1.blogfa.com
🔷🔷🔷🔷وبلاگ چهارباغ کریز🔷🔷


ادامه مطلب[ جمعه 31 اردیبهشت 1395  ] [ 11:20 PM ] [ احمد ]
نظرات 0

سرویس سیاسی | کد خبر: ۶۰۵۶۸

 

تاریخ انتشار: ۱۳۹۵/۰۲/۳۱ - ۱۵:۳۳:۱۹

امام جمعه موقت بجنورد:

شرایط انتظار ظهور را فراهم نکرده ایم/قوه قضاییه با اخلالگران آرامش نظام برخورد کند

امام جمعه موقت بجنورد با بیان اینکه کسی که منتظر ظهور امام زمان (عج) باید از نظر روحی و جسمی خودش را آماده کند، گفت: شرایط انتظار ظهور را فراهم نکرده ایم.

به گزارش اترک نيوز ، حجت الاسلام محمدرضا ابوالفضلی امام جمعه موقت بجنورد در خطبه های این هفته نماز جمعه در محل مصلی امام خمینی (ره) بجنورد ضمن تبریک نیمه شعبان اظهارکرد: اگر از امر به معروف و نهی از منکر خجالت بکشیم یعنی شرایط انتظار را فراهم نکرده ایم.

حجت الاسلام ابوالفضلی تاکید کرد: امام زمان مختص شیعه نیست و در همه ادیان و مذاهب به آمدن یک منجی و عدالت گستر بشارت داده شده است.

وی گفت : حتی رئیس فرقه بهائیت که امروزه بسیاری از مشکلات جوامع اسلامی از همین افراد است نیز در کتاب خود به آمدن حضرت مهدی اشاره کرده است.

وی عدالت محوری را را از دیگر شرایط انتظار ظهور برشمرد و افزود: تا زمانی که در ادارات ما و مسئولان ما سیاست محوری را جایگزین عدالت محوری کنند یعنی ما منتظر نیستیم.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در خراسان شمالی تحمل سختی ها، ریشخندها و کنایه ها را جزو ذات انتظار بیان کرد و گفت: حضرت مهدی منتظرانی می خواهد که مثل کوه ثابت قدم باشند و هرکجا احساس کردند ارزشهای اسلام به خطر افتاده جلو بیایند.

حجت الاسلام  ابوالفضلی تصریح کرد: بسیاری از علما ، رزمندگان، ایثارگران و طلاب خوبی داشتیم که از یاران و پیروان راستین امام راحل بودند اما متاسفانه این روزها برگشته اند.

وی  گفت: آنچه الان جامعه نیازمند آن است حفظ وحدت و یکپارچگی بین مردم و مسئولان نظام است.

امام جمعه موقت ادامه داد: متاسفانه هر از چندگاهی شاهد این هستیم که یکی از منسوبین بعضی از مسئولان کارهایی سر می زند که سبب تشویش جامعه می شود.

وی با مطرح کردن این سئوال که آیا اگر این اقدام از سوی فردی عادی انجام می شد نیز آیا قوه قضاییه همین برخورد را داشت، تاکید کرد: از قوه قضاییه می خواهیم این مسائل را تعقیب کند و در صورت لزوم برخورد کند.

وی در پایان با تبریک سالروز فتح خرمشهر خاطرنشان کرد: پیروزی ما در صحنه های مختلف تاکنون نتیجه گوش به فرمان ولایت بودن بوده و تا زمانی که ایمانمان را حفظ کنیم و پیروی از رهبری داشته باشیم در تمام جبهه ها مثل گذشته پیروز می شویم.احمد اسما عیلی کریزی
baghdasht1.blogfa.com
انتهای پیام


ادامه مطلب[ جمعه 31 اردیبهشت 1395  ] [ 11:16 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
 

نماز جمعه بجنورد این هفته به امامت حجه الاسلام والمسلمین ابوالفضلی برگزار شد

نماز جمعه بجنورد این هفته به امامت حجه الاسلام والمسلمین ابوالفضلی برگزار شد

حجه الاسلام والمسلمین ابوالفضلی مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت خراسان شمالی خطیب این هفته نماز جمعه بجنورد بود

امام جمعه موقت بجنورد با تأکید بر رعایت خطوط قرمز هسته ای از سوی تیم مذاکره کننده ایران، افزود: ملت مقتدر ایران به هیچ عنوان توافق هسته ای همراه با ذلت را نخواهد پذیرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدرضا ابوالفضلی در خطبه های نماز جمعه این هفته مرکز خراسان شمالی که در محل مصلای امام خمینی(ره) بجنورد برگزار شد، با اشاره به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع پاسداران در دانشگاه امام حسین(ع)، اظهار کرد: چند سخنرانی اخیر رهبری در جمع مسئولان مختلف جهت دار و دارای روند مشخص بوده است.

وی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در این سخنرانی ها همانند دیدبانی که بر بلندی ایستاده و مسائل و خطرات را رصد می کند، مسائل مختلف منطقه ای و جهانی در رابطه با نظام جمهوری اسلامی را تحلیل کرده و هشدارها و راهنمایی های مختلف را به مسئولان می دهند.

حجت الاسلام ابوالفضلی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون نقشه دشمنان برای راه اندازی جنگ نیابتی در پشت مرزهای ایران اسلامی، افزود: ملت ایران بارها ثابت کرده اند که اگر دشمن بخواهد شیطنت کرده و پشت مرزهای کشور جنگ نیابتی راه اندازد آنها با سرب داغ و آتش سخت پاسخ دشمنان را می دهند.

وی تصریح کرد: ما ملت عاشورایی و محرمی هستیم و اگر روزی دشمن طمع به مرزهای ایران اسلامی بکند با یک اشاره رهبری همه بسیج شده و درس فراموش نشدنی به دشمنان می دهیم.

خطیب نماز جمعه بجنورد تصریح کرد: در موضوع مذاکرات هسته ای نیز مقام معظم رهبری بارها خطوط قرمز را اعلام کرده و در سخنرانی اخیر هم اعلام کردند که به هیچ عنوان بازرسی از مراکز نظامی و بازجویی از دانشمندان هسته ای کشور را نمی پذیرند.

حجت الاسلام ابوالفضلی اضافه کرد: ملت ایران با پیروی از رهبری از مذاکرات هسته ای و مذاکره کنندگان ایران حمایت می کنند اما این حمایت تا زمانی ادامه دارد که مذاکرات هسته ای منجر به ذلت ملت ایران نشود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اول خرداد، سالروز آغاز محاصره اقتصادی جمهوری اسلامی ایران از سوی آمریکا در سال ۵۹، اظهار کرد: بیش از سه دهه از محاصره اقتصادی ایران از سوی آمریکا می گذرد اما در تمام این سال ها ملت ایران روز به روز پیشرفت کرده اند.

امام جمعه موقت بجنورد با بیان این که تحریم ها و محاصره اقتصادی ملت ایران هیچ گاه به نتیجه نمی رسد، افزود: با وجود تمامی توطئه ها و نقشه های شوم دشمنان در این راستا، ملت ایران راه پرافتخار خود را ادامه داده و امروز در قلوب همه ملت های دنیا جای دارند و انقلاب اسلامی ایران نیز به اقصی نقاط جهان صادر شده است.

حجت الاسلام ابوالفضلی همچنین با اشاره به سالروز تولد امام حسین(ع) و روز پاسدار، با اشاره به خدمات پاسداران انقلاب اسلامی در طول سال های جنگ و پس از آن، اضافه کرد: پاسداران ایران در هر عرصه ای که حاضر شده اند، افتخارآفرینی و حماسه سازی کرده اند.

وی با تأکید بر لزوم الگوگیری پاسداران از امام حسین(ع)، افزود: امام سوم شیعیان به آن دلیل در قلوب همه مردم جای دارد که در کارها اخلاص، توکل به خدا و عمل به وظیفه و رسالت را مورد توجه قرار می داد و اکنون نیز پاسداران می بایست این سه اصل را رعایت کنند.

خطیب نماز جمعه بجنورد در ادامه با گرامیداشت سوم خرداد، سالروز آزادسازی خرمشهر، اظهار کرد: حماسه فتح خرمشهر نقطه عطف دفاع مقدس بود که با همت و فداکاری رزمندگان اسلام و مددهای الهی حاصل شد.

حجت الاسلام ابوالفضلی همچنین با گرامیداشت فرا رسیدن هفته جوان، با تأکید بر لزوم رفع مشکلات مربوط به جوانان در جامعه، اظهار داشت: مسئولان باید جوانان را باور داشته و آنها را در زمینه های مختلف یاری کنند.


ادامه مطلب[ جمعه 31 اردیبهشت 1395  ] [ 11:11 PM ] [ احمد ]
نظرات 0

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضاابوالفضلی کریزی

مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری

 

در امور حج و زیارت خراسان شمالی

 

وامام جمعه موقت شهرستان بجنورد

مرکزاستان خراسان شمالی/تصاویر

 

 

 

 

Image result for ‫حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضلی، امام جمعه موقت بجنورد‬‎

Image result for ‫حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضلی، امام جمعه موقت بجنورد‬‎Image result for ‫حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضلی، امام جمعه موقت بجنورد‬‎
 
 
Image result for ‫حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضلی، امام جمعه موقت بجنورد‬‎
 
Image result for ‫حجت الاسلام والمسلمین ابوالفضلی، امام جمعه موقت بجنورد‬‎

 

 

 

 


ادامه مطلب[ جمعه 31 اردیبهشت 1395  ] [ 11:03 PM ] [ احمد ]
نظرات 0

 

 
 
خاطرات دفاع مقدس ( 33) از کتاب خاطرات زیبا نوشته حجت الاسلام علی اسماعیلی کریزی
 
 
 
 
خاطرات دفاع مقدس ( 32) از کتاب خاطرات زیبا نوشته حجت الاسلام علی اسماعیلی کریزی

نهج البلاغه در جبهه

در یکی از ماموریتها به مناطق عملیاتی خوزستان آقای قالیباف که در آن زمان فرمانده لشکر پنج نصر بودند، از من خواستند؛ برای کادر فرماندهی جلسه‌ای فرهنگی داشته باشم. اینجانب ابتدا نپذیرفتم و عرض کردم: جلسه بحثها‌ی اخلاقی و عقیدتی باید منظم باشد و اینجا به طور طبیعی، تعطیلات و بی نظمی فراوان خواهد بود. زیرا سرکشی از خطوط مقدم، رساندن امکانات و تدارکات و سایر امور جبهه و جنگ با همین جمع شما یعنی فرماندهی و معا ونین خواهد بود. لذا هر روز با عذر موجه تعدادی در کلاس شرکت نخواهند کرد و مجبور می‌شویم، پس از چند روز‌ی کلاس را محترمانه تعطیل کنیم. من باب مثال در یکی دیگر از یگانها‌ی خراسان کلاس اخلا ق شروع کردم و حدوداً پس از یک هفته به دلایل فوق تعطیل شد. لکن ایشان اصرار داشتند و فرمودند من خودم شرکت می‌کنم و به بقیه هم دستور می‌دهم، منظم شرکت کنند. نهایتاً پذیرفتم و قرار شد جلسه صبح اول وقت باشد. متن و موضوع تدریس در کلاس را هم من انتخاب کردم: رفتار. گفتار. دستورات نظامی و عملکرد امیر المو منین(علیه السلام) در ارتباط با جبهه و جنگ در نهج البلاغه. این کلاس در آن ایام جنگ به صورت غیر قابل تصور‌ی از جهت نظم و انظباط برگذار شد. آقای قالیباف نیز طبق قولی که داده بود، هم خودش منظم شرکت کرد و هم جمع معاونین و کادر فرماندهی لشکر. جلسه حدود دو ماه طول کشید از نوزدهم تیر ماه شصت و چهار تا دوازدهم شهریور همان سال به نظر خودم مطالب خوب و مورد ابتلایی مطرح می‌شد. به تعبیر امروزی کاربردی بود و بعضا به قدری زنده بود که گویا مولا امیرالمومنین(علیه السلام) شرایط جبهه مارا می‌دید و رزمندگان ما را در خصوص مقاومت و پیشروی و ایستادگی در برابر دشمن و نهراسیدن از مرگ و شهادت مورد خطاب قرار داده بود. همه گوش می‌دادند و بعضاً یادداشت برداری می‌کردند. نظر سنجی نیز این را نشان می‌داد که مطالب مفید و مورد رضایت شرکت کننده‌ها است.
 •  
 
 

در خدمت شهید میثمی

 

جلسة توجیهی یک روزه‌ای در اهواز برای برای رابطین تیپ و لشکر‌ها‌ی منطقه جنوب گذاشتیم و همه مسئو لین بازرسی و قضایی مربوطه را دعوت کردیم و از شهید میثمی مسئو ل دفتر نمایندگی امام در سپاه (قرار گاه کربلا) نیز دعوت بعمل آمد، تا ضمن اینکه مسایل قضایی توسط اینجانب توضیح داده می‌شود؛ ایشان هم مسایل اخلاقی را متذکر شوند. ایشان پذیرفتند مجلس ما را باقدوم خودشان مزین فرمودند. پس از حضور مطالب بسیار زیبایی را در زمینه اخلاق و نحوة رفتار با ارباب رجوع و رعایت حال متهمین بیان فرمودند که با توجه به موقعیت معنوی و شغلی ایشان خیلی مؤثر بود.

 

با شهید یزدانی

 

 

 

سردار شهید محمد یزدانی کریزی
 •  
 •  

 

 

 

شهید محمد یزدانی که در زمان شهادت به عنوان معاون گردان کوثر بود، از دوران دبیرستان همیشه در جبهه حضور فعال داشت و چندین مرتبه مجروح شد ودر بیمارستانهای مختلفی من جمله بیمارستان بنت الهدا و شریعتی مشهد بستری بود ویک مرتبه براثر شدت جراحت چندین ماه روده‌های وی بیرون از شکم و در یک محفظة پلاستیکی روی شکم نگهداری می شد، لکن با روحیه‌ای وصف نشدنی تا زخمها مقداری التیام پیدا می‌کرد، مجدداً به جبهه بر می گشت. او در قنوت با حالت خاصی این دعا را می‌خواند: اللهم ارزقنی زیارت قبر الحسین فی الدنیا و شفا عته فی الآخره. چهرة معصوم او هرگز فراموش نمی‌شود.

منبع : کتاب خاطرات زیبا نوشته حجت الاسلام علی اسماعیلی کریزی

 


ادامه مطلب[ جمعه 31 اردیبهشت 1395  ] [ 7:31 AM ] [ احمد ]
نظرات 0
گزیده بیانات امام ورهبری درخصوص فتح خرمشهر
 
بررودکریز
فرهنگی،اجتماعی ،مذهبی،سیاسی
فتح خرمشه
جمعه 31 ارديبهشت 1395 :: نويسنده : احمد

باسم رب الشهداوالصدیقین

 

فرارسیدن سوم خردادماه، سالروز فتح شهرعشق

 

وشهادت ،خونین شهرعزیز،خرمشهر قهرمان

 

وروز مقاومت،ایثار و پیروزی برامت

 

مسلمان ایران اسلامی به ویژه ایثارگران معزز مبارک باد.

 

 

امورایثارگران اداره کل ... خراسان ...

 


 

ادامه مطلب[ جمعه 31 اردیبهشت 1395  ] [ 7:14 AM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
جمعه 31 ارديبهشت 1395 :: نويسنده : احمد
خاطرات دفاع مقدس ( 33) از کتاب خاطرات زیبا نوشته حجت الاسلام علی اسماعیلی کریزی

در خدمت شهید میثمی

 

جلسة توجیهی یک روزه‌ای در اهواز برای برای رابطین تیپ و لشکر‌ها‌ی منطقه جنوب گذاشتیم و همه مسئو لین بازرسی و قضایی مربوطه را دعوت کردیم و از شهید میثمی مسئو ل دفتر نمایندگی امام در سپاه (قرار گاه کربلا) نیز دعوت بعمل آمد، تا ضمن اینکه مسایل قضایی توسط اینجانب توضیح داده می‌شود؛ ایشان هم مسایل اخلاقی را متذکر شوند. ایشان پذیرفتند مجلس ما را باقدوم خودشان مزین فرمودند. پس از حضور مطالب بسیار زیبایی را در زمینه اخلاق و نحوة رفتار با ارباب رجوع و رعایت حال متهمین بیان فرمودند که با توجه به موقعیت معنوی و شغلی ایشان خیلی مؤثر بود.

 

با شهید یزدانی

 

شهید محمد یزدانی که در زمان شهادت به عنوان معاون گردان کوثر بود، از دوران دبیرستان همیشه در جبهه حضور فعال داشت و چندین مرتبه مجروح شد ودر بیمارستانهای مختلفی من جمله بیمارستان بنت الهدا و شریعتی مشهد بستری بود ویک مرتبه براثر شدت جراحت چندین ماه روده‌های وی بیرون از شکم و در یک محفظة پلاستیکی روی شکم نگهداری می شد، لکن با روحیه‌ای وصف نشدنی تا زخمها مقداری التیام پیدا می‌کرد، مجدداً به جبهه بر می گشت. او در قنوت با حالت خاصی این دعا را می‌خواند: اللهم ارزقنی زیارت قبر الحسین فی الدنیا و شفا عته فی الآخره. چهرة معصوم او هرگز فراموش نمی‌شود.

منبع : کتاب خاطرات زیبا نوشته حجت الاسلام علی اسماعیلی کریزی

 

 


ادامه مطلب[ جمعه 31 اردیبهشت 1395  ] [ 7:14 AM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
 
 
جمعه 31 ارديبهشت 1395 :: نويسنده : احمد
شعر زیبا...
 
 

دل به داغ بی‌کسی دچار شد، نیامدی

چشم ماه و آفتاب تار شد، نیامدی

سنگ‌های سرزمین من در انتظار تو

زیر سم اسب‌ها غبار شد، نیامدی

چون عصای موریانه خورده دست‌های من

زیر بار درد تار و مار شد، نیامدی

ای بلندتر ز کاش و دورتر ز کاشکی

روزهای رفته بی‌شمار شد، نیامدی

عمر انتظار ما، حکایت ظهور تو

قصه بلند روزگار شد، نیامدی

عبدالجبار کاکایی

🌺اللهم عجل لولیک الفرج🌺

♦♦♦میلاد با سعادت مهدی موعود(عج)مبارک باد.👇

 


ادامه مطلب[ جمعه 31 اردیبهشت 1395  ] [ 7:13 AM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
باغ ماکریز...
 
 
پرورش کرم ابریشم روستای کریز
 
 
چهارباغ روستای کریز
 
 •  
 •  
منظره زیبا روستای کریز
 
 •  
 •  
کال (نهر)طرق روستای کریز
 
 •  
 •  
 
 
طبیعت بهاری کریز اردیبهشت کال پلنگوان
 
 •  
 •  
 
 
 

بنام خداوند بخشنده مهربان :

 


کریز روستایی است ییلاقی با جاذبه های گردشگری

فراوان آب گرم باغ های سر سبز کوه های سربه فلک

کشیده وآبشاری زیبا در منتهی الیه منطقه کوهسرخ

ازتوابع شهرستان کاشمر سالهاپیش در آن خطه سرسبز

و به رسم زندگی روستایی. ماهم باغی داشتیم. معروف به

باغ آلو . مملو از درختان میوه، ازجمله انواع زردآلو،

گلابی، گیلاس، توت، به،شلیل،سیب لبنانی وسیب عباسی

و انگور های گونا گون،درختان گردو و همراه باغ سرایی

سنتی وآغلی برای گوسفند ان ولانه ای برای مرغ ، همه

ساله ازاوایل اردیبهشت محل سکونت را از روستا به باغ

منتقل می کردیم وتاحدود اواخر مهر آنجاساکن

بودیم،ضمنا وسیله روشنایی چراغ فانوس وگردسوز

بودوجهت خوراک پزی از والرنفتی وهیزم استفاده می

شد.این باغ ازچهار طرف بادیوارهای گلی محصور شده

بود. اینقدر این باغ زیبا بود که مرحوم ابوی به شوخی

می گفتند، بعد ازفوتم مرادرهمان باغ آلو دفن

نمایید،وچنانچه صحبت از فروش باغ می شد .ناراحت

می شدند .زیرا آنرا حاصل دست رنج چندین ساله خود

می دیدندولی صد افسوس پس از فوت آن مرحوم و

باتوجه به خشکسالی های پی درپی. نبودن فردی دلسوز

وعدم رسیدگی صحیح ، از آن باغ فقط یک قطعه زمین

واسکلت خانه های خرابه و...، چیزی باقی نمانده

است.وباید گفت .کاخی که دیدم چون ارم.خرم تر از روی

صنم دیوار او بینم بخم ماننده پشت شجن.

 

 

 

احمد اسماعیلی کریزی.

 

 

 

baghfasht1.blogfa.com

 


ادامه مطلب[ جمعه 31 اردیبهشت 1395  ] [ 7:11 AM ] [ احمد ]
نظرات 0

 

حجت‌الاسلام مهدی طائب:

 

نجاست بهائیت با هیچ آبی پاک می شود
یک کاشناس مسائل سیاسی با تأکید بر اینکه بهائیت همان اسرائیل و صهیونیست است، گفت: رفتار فائزه هاشمی غیرمعقولانه و چالش برانگیز بود.
نجاست بهائیت با هیچ آبی پاک می شود

 

به گزارش پایگاه اینترنتی بسیج، حجت‌الاسلام مهدی طائب کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به دیدار فائزه هاشمی با اعضای فرقه ضاله بهائیت اظهار داشت: به اعتقاد بنده رفتار خانم فائزه هاشمی برای این است که خودش را از انزوایی که با رفتارش ایجاد کرده خارج کند، چراکه رفتارهای او به قدری غلط بوده که هم‌جناحی‌های او نیز این رفتارها را نمی‌پسندند.

طائب ادامه داد: ما شاهد بودیم که هر کجا خانم فائزه هاشمی برای حمایت از کاندیداها رفت، آن افراد رأی نیاوردند، از این رو وی برای خروج از این انزوا دست به رفتارهایی می‌زند که او را مشهور کند، در حالی که بالاترین چالش را برای پدرش ایجاد کرده است.

وی با اشاره به سخنان آیت‌الله مکارم شیرازی درباره لزوم برخورد قضایی با این مسئله خاطرنشان کرد: سخنان آیت‌الله مکارم شیرازی  نسبت به موضع‌گیری آقای هاشمی رفسنجانی بسیار قابل تأمل است؛ چراکه ایشان از موضع‌گیری ضعیف پدر خانم فائزه هاشمی گلایه کرد، بنابراین این نکته نیز نشان می‌دهد که مجموعه علما چه نظری در مورد این پدر و دختر دارند.

طائب در ادامه تأکید کرد: بنده رفتار خانم فائزه هاشمی را دارای تحلیل سیاسی نمی‌دانم و معتقدم کار ایشان باید از لحاظ روانی بررسی شود؛ چراکه اقدام اخیر او یک رفتار نامعقول است.

این کاشناس مسائل سیاسی با تأکید بر اینکه بهائیت همان اسرائیل و صهیونیست است که این خون و نجاست با هیچ آبی پاک نمی‌شود، تصریح کرد: شبکه‌های ماهواره‌ای ضد انقلاب و معاند از سر درماندگی و برای خروج از انزوا دل به اقدامات فردی بسته‌اند؛ مگر وزن شخصی مانند خانم فائزه هاشمی چقدر است که بتواند جریان بهائیت را مطرح و مشهور کند؟

وی در پایان یادآور شد: رسانه‌های ضد انقلاب به قدری بدبخت شده‌اند که به هر خس و خاشاکی برای نجات خود متمسک می‌شوند.

 

انتهای پیام/


ادامه مطلب[ جمعه 31 اردیبهشت 1395  ] [ 6:34 AM ] [ احمد ]
نظرات 0

تصويركمترديده شده /حجت الاسلام علي اسماعيلي كريزي

 

خاطرات دفاع مقدس ( 32) از کتاب خاطرات زیبا نوشته حجت الاسلام علی اسماعیلی کریزی

نهج البلاغه در جبهه

در یکی از ماموریتها به مناطق عملیاتی خوزستان آقای قالیباف که در آن زمان فرمانده لشکر پنج نصر بودند، از من خواستند؛ برای کادر فرماندهی جلسه‌ای فرهنگی داشته باشم. اینجانب ابتدا نپذیرفتم و عرض کردم: جلسه بحثها‌ی اخلاقی و عقیدتی باید منظم باشد و اینجا به طور طبیعی، تعطیلات و بی نظمی فراوان خواهد بود. زیرا سرکشی از خطوط مقدم، رساندن امکانات و تدارکات و سایر امور جبهه و جنگ با همین جمع شما یعنی فرماندهی و معا ونین خواهد بود. لذا هر روز با عذر موجه تعدادی در کلاس شرکت نخواهند کرد و مجبور می‌شویم، پس از چند روز‌ی کلاس را محترمانه تعطیل کنیم. من باب مثال در یکی دیگر از یگانها‌ی خراسان کلاس اخلا ق شروع کردم و حدوداً پس از یک هفته به دلایل فوق تعطیل شد. لکن ایشان اصرار داشتند و فرمودند من خودم شرکت می‌کنم و به بقیه هم دستور می‌دهم، منظم شرکت کنند. نهایتاً پذیرفتم و قرار شد جلسه صبح اول وقت باشد. متن و موضوع تدریس در کلاس را هم من انتخاب کردم: رفتار. گفتار. دستورات نظامی و عملکرد امیر المو منین(علیه السلام) در ارتباط با جبهه و جنگ در نهج البلاغه. این کلاس در آن ایام جنگ به صورت غیر قابل تصور‌ی از جهت نظم و انظباط برگذار شد. آقای قالیباف نیز طبق قولی که داده بود، هم خودش منظم شرکت کرد و هم جمع معاونین و کادر فرماندهی لشکر. جلسه حدود دو ماه طول کشید از نوزدهم تیر ماه شصت و چهار تا دوازدهم شهریور همان سال به نظر خودم مطالب خوب و مورد ابتلایی مطرح می‌شد. به تعبیر امروزی کاربردی بود و بعضا به قدری زنده بود که گویا مولا امیرالمومنین(علیه السلام) شرایط جبهه مارا می‌دید و رزمندگان ما را در خصوص مقاومت و پیشروی و ایستادگی در برابر دشمن و نهراسیدن از مرگ و شهادت مورد خطاب قرار داده بود. همه گوش می‌دادند و بعضاً یادداشت برداری می‌کردند. نظر سنجی نیز این را نشان می‌داد که مطالب مفید و مورد رضایت شرکت کننده‌ها است.
 
 
 
 
برگزاری جلسه شورای قضایی خراسان رضوی در سازمان قضایی 

برگزاری جلسه شورای قضایی خراسان رضوی در سازمان قضایی 
1395/2/18 شنبه 
جلسه شورای قضایی استان خراسان رضوی به میزبانی سازمان قضایی نیروهای مسلح استان برگزار شد.  رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان خراسان رضوی در ابتدای این جلسه، پس از خیر مقدم و تشکر از حضور اعضای شورای معاونین در این جلسه، به تاریخچه تشکیل سازمان قضایی نیروهای مسلح اشاره کرد و در خصوص نحوه جذب کادر قضایی و کارکنان اداری توضیحاتی بیان کرد.
حجت الاسلام علی اسماعیلی اظهار داشت: سازمان قضایی نیروهای مسلح، پشتیبان قوی و بازوی قدرتمند فرماندهان در اجرای امنیت و آرامش در کشور است.
رئیس کل دادگستری استان نیز در این جلسه، با تقدیر از اعضای شورا به دلیل تلاش های بی وقفه در سال 94 در راستای احقاق حقوق عمومی و بسط و گسترش عدالت در جامعه، خواستار تلاش هر چه بیشتر با هدف تسهیل در ارائه خدمات به مراجعان و اجرای سیاست های ابلاغی از ناحیه ستاد و ریاست قوه قضاییه در سال جاری شد.
 حجت الاسلام و المسلمین مظفری در ادامه، به تشریح سیاست های مجموعه قضایی استان با تأکید بر تحقق شعار سال با محوریت مبارزه با مفاسد اقتصادی پرداخت

barrud.rasekhoonblog.com
 
 •  
 •  
احمد اسماعیلی کریزی، مسجد النبی، مدینه ی منوره
 
 •  
 •  
حجت الاسلام والمسلمین علی اسماعیلی کریزی رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان خراسان
 
 •  
 •  
حجت الاسلام والمسلمین دکتر مظفری رییس کل دادگستری خراسان رضوی وحجت الاسلام والمسلمین علی اسماعیلی کریری رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان رضوی
 
 •  
 •  
 
 
حجت الاسلام والمسلمین علی اسماعیلی کریزی رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان رضوی، مشهد مقدس
 
 •  
 •  
حجت الاسلام والمسلمین علی اسماعیلی کریزی رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان رضوی
 
 
حجت الاسلام والمسلمین علی اسما عیلی کریزی رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان رضوی
 
 •  
 •  
حجت الاسلام والمسلمین علی اسماعیلی کریزی رییس سازمان قضایی نیروها ی مسلح خراسان رضوی وجناب آقای مهدی اخلاقی معاون دادستان نظامی استان خراسان رضوی
 
 •  
 •  
حجت الاسلام والمسلمین علی اسماعیلی کریزی رییس سازمان قضایی نیروها ی مسلح خراسان رضوی وجناب آقای مهدی اخلاقی معاون دادستان نظامی استان خراسان رضوی
 
 •  
 •  
حجت الاسلام والمسلمین علی اسماعیلی کریزی رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان رضوی در لباس مقدس پاسداری، دوران دفاع مقدس
 
 •  
 •  
حجت الاسلام والمسلمین علی اسماعیلی کریزی رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان رضوی
 
 •  
 •  
حجت الاسلام والمسلمین علی اسما عیلی کریزی رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح خراسان رضوی
 
 •  
 •  
 
 •  
 •  
احمد اسما عیلی کریزی
 
 •  
 •  
 
 •  
 •  
 
 •  
 •  
🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈 " https://telegram.me/joinchat/AgHf1T38ZXmuBUhZIk7PDA. لطفا به گروه رضویون بپیوندید 🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈 🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈 @rahrovaneheydar 
لطفا به کانال رهروان حیدرکرار بپیوندید 🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈 🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈🎈 https://telegram.me/joinchat/AgHf1T2rAitLx9g0i4kMcQ. "لطفا به گروه شعروسخن بپیوندید"
 
 •  
 •  
دلمان گرم به خاطرات 
عزیزانی ست که
دیگر کنارمان نیستند
به یادآنهافاتحه ای 
ره توشه میکنیم
روحشان شاد یادشان گرامی
#بزن_رولینک👇👇
barrud.rasekhoonblog.com
 
 •  
 •  
مرحوم مغفور حاج غلامحسین اسماعیلی کریزی
 
 •  
 •  
خاطرات دفاع مقدس ( 30) از کتاب خاطرات زیبا نوشته حجت الاسلام علی اسماعیلی کریزی

منطقة عملیاتی والفجر مقدماتی

بعد از والفجر مقدماتی یک شب با آقای علی اکبر یزدی نژاد به دیدن رزمندگان خط مقدم واقع در تپه‌های رملی منطقة چومو رفتیم. شب عجیبی بود. تا صبح روی سر بچه‌ها خمپاره و منور زدند. ما هم مقداری رمل‌ها را عقب زدیم و جان پناهی برای خود درست کردیم و پس از سرکشی از سنگرها و احوالپرسی رزمندگان و صرف شام در جمع آنها آخر شب به استراحت پرداختیم و همان طورکه بیرون دراز کشیده بودیم، هر لحظه منتظر بودیم که یک گلوله هم روی شکم ما بیفتد. لکن لیاقت شهادت نداشتیم و حادثه‌ای پیش نیامد.

دیداری با شهید همت

بعد از عملیات والفجر یک باتفاق حجت الاسلام محسن قمی که در آن زمان به عنوان دادستان کل سپاه انجام وظیفه می‌کرد و جهت سرکشی از جبهه به منطقه آمده بود، در قرارگاه تاکتیکی خدمت شهید همت،که فرمانده عملیات سپاه بود، رسیدیم؛ تا هم خسته نباشیدی به ایشان بگوییم و هم از اوضاع عملیات مطلع شویم. ایشان ضمن توضیح وضعیت جنگ و عملیات انجام شده وتعداد تلفات دشمن و خودی فرمودند: شدت آتش دشمن طوری بود که حتی کمپوت وکنسروی در منطقه نبوده، مگر اینکه ترکشی به آن اصابت کرده است. لکن بچه‌ها مظلومانه مقاومت کرده‌اند.

منبع : کتاب خاطرات زیبا نوشته حجت الاسلام علی اسماعیلی کریزی. baghdasht1.blogfa.com
 
 
 
 •  
 •  
خاطرات دفاع مقدس ( 31) از کتاب خاطرات زیبا نوشته حجت الاسلام علی اسماعیلی کریزی

در جمع معنوی پادگان دو کوهه

قبل از عملیات والفجر مقدماتی شبی در جمع رزمندگان لشکر 27 محمد رسول الله (صلی الله علیه و آله) بودم. آنها غالبا بچه‌های تهران بودند. آن شب جمعه بود. دعای پر فیض کمیل از بلندگوهای میدان صبحگاه پخش می‌شد. ما هم به جمع افراد پیوستیم. برقها به خاطر شرایط خاص منطقه و جلوگیری از بمباران احتمالی دشمن خاموش بود. هرکسی تنهایی به طور پراکنده درگوشه‌ای توی تاریکی رو به قبله نشسته بود و جملات دعا را زمز مه می کرد. میدان صبحگاه وسیع و جمعیت فراوان بود. همه با خودشان بودند. ارتباط شان با خدا بود. هیچ کس بغل دستی را نمی‌شناخت. برخی از این جوانان کم سن و سال از اول دعا تا آخر سر به سجده گذاشته بودند و در حال سجده دعا را زمزمه می‌کردند. ناله می‌زدند. گریه می‌کردند. چنان یَارَبِّ ارحَم ضَعفَ بَدَنِی وَ رِِقّةََ جِلدی می‌گفتند که پادگان می‌لرزید. به زمین چسبیده و سفره دل را باز کرده بودند تا به دریای بی‌کران رحمت الهی به پیوندند. این قدر این صحنه شیرین بود که هرگز لذت آن را از یاد نخواهم برد.

منبع : کتاب خاطرات زیبا نوشته حجت الاسلام علی اسماعیلی کریزی
 
 
 
 •  
 •  
 
 •  
 •  
خاطرات دفاع مقدس ( 33) از کتاب خاطرات زیبا نوشته حجت الاسلام علی اسماعیلی کریزی

در خدمت شهید میثمی 
جلسة توجیهی یک روزه‌ای در اهواز برای برای رابطین تیپ و لشکر‌ها‌ی منطقه جنوب گذاشتیم و همه مسئو لین بازرسی و قضایی مربوطه را دعوت کردیم و از شهید میثمی مسئو ل دفتر نمایندگی امام در سپاه (قرار گاه کربلا) نیز دعوت بعمل آمد، تا ضمن اینکه مسایل قضایی توسط اینجانب توضیح داده می‌شود؛ ایشان هم مسایل اخلاقی را متذکر شوند. ایشان پذیرفتند مجلس ما را باقدوم خودشان مزین فرمودند. پس از حضور مطالب بسیار زیبایی را در زمینه اخلاق و نحوة رفتار با ارباب رجوع و رعایت حال متهمین بیان فرمودند که با توجه به موقعیت معنوی و شغلی ایشان خیلی مؤثر بود. 
با شهید یزدانی 
شهید محمد یزدانی که در زمان شهادت به عنوان معاون گردان کوثر بود، از دوران دبیرستان همیشه در جبهه حضور فعال داشت و چندین مرتبه مجروح شد ودر بیمارستانهای مختلفی من جمله بیمارستان بنت الهدا و شریعتی مشهد بستری بود ویک مرتبه براثر شدت جراحت چندین ماه روده‌های وی بیرون از شکم و در یک محفظة پلاستیکی روی شکم نگهداری می شد، لکن با روحیه‌ای وصف نشدنی تا زخمها مقداری التیام پیدا می‌کرد، مجدداً به جبهه بر  می گشت. او در قنوت با حالت خاصی این دعا را می‌خواند: اللهم ارزقنی زیارت قبر الحسین فی الدنیا و شفا عته فی الآخره. چهرة معصوم او هرگز فراموش نمی‌شود.
baghdasht1.blogfa.com
منبع : کتاب خاطرات زیبا نوشته حجت الاسلام علی اسماعیلی کریزی
 
 
 
 

 

 

 

 


ادامه مطلب[ جمعه 31 اردیبهشت 1395  ] [ 6:28 AM ] [ احمد ]
نظرات 0

حاج شیخ عنایت الله راد/تصویر

جهت شادی روح حاج شیخ عنایت الله راد کریزی مدفون در قبرستان بقیع شهر قم صلوات و فاتحه ای قرائت نمایید.

هرگاه عالمی بمیرد در اسلام رخنه ای ایجاد می شود که هیچ چیز آن را پر نمی کند. روحش شادویادش گرامی باد. احمد اسماعیلی کریزی. baghdasht1.blogfa.com
 
 
 
 
 • baghdashtkariz6338جهت شادی روح حاج شیخ عنایت الله راد کریزی مدفون در قبرستان بقیع شهر قم صلوات و فاتحه ای قرائت نمایید.

  هرگاه عالمی بمیرد در اسلام رخنه ای ایجاد می شود که هیچ چیز آن را پر نمی کند. روحش شادویادش گرامی باد. احمد اسماعیلی کریزی


ادامه مطلب[ جمعه 31 اردیبهشت 1395  ] [ 6:14 AM ] [ احمد ]
نظرات 0
.: Weblog Themes By themzha :.

تعداد کل صفحات : 75 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

درباره وبلاگ


استان خراسان رضوی:شهرستان مشهدمقدس

آمار سايت
كل بازديدها : 3487296 نفر
تعداد نظرات : 49 عدد
تاريخ ايجاد وبلاگ : پنج شنبه 14 خرداد 1394  عدد
كل مطالب : 13380 عدد
آخرين بروز رساني : یک شنبه 3 فروردین 1399 
کد موزیک آنلاین برای وبگاه
امکانات وب