کد ِکج شدَنِ تَصآویر

کداهنگ برای وبلاگ

چشمه سلطان ولی کریز
چشمه سلطان ولی کریز
 
نويسندگان

تعریفی از بسیج

 

بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد و بسیجی شاخ برگ درختیست که با ایثار و فداکاری تمام مجاهدان از صدر اسلام تاکنون پیوسته مراقبت شده تا بوی دل انگیز آن بهار صلح و امنیت را برای میهن اسلامی مان به ارمغان بیاورد و بسیجی بر بالای آن حدیث عشق را سروده است .

 

بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش برگلدسته های رفیع آن، اذان شهادت و رشادت سرداده‌اند و بسیجی دانش آموخته مکتبی است که فارغ التحصیلان آن در جنت رضوان سکنی گزیده و ثمره رشادتهای خود را در لقاء پروردگار خویش یافته اند .

بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن، نام و نشان در گمنامی و بی نشان گرفته‌اند و بسیجی سرباز گمنان امام زمان(عج) است که در مکتب عاشورا تربیت یافته و در دفاع مقدس خود مدرس سلسه رهجویان شهادت گشت .

بسیج لشگر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضاء نموده‌اند و بسیجی آن رزمنده پاکبازیست که شبها در فراق مولای خود نجوا می کند و روز در جهادی حضور دارد که یک روز در برابر هجوم نظام سلطه ایستادگی کرده و اینک در برابر تهاجم فرهنگی اش خاکریز زده است .

و تشکیل بسیج در نظام جمهوری اسلامی ایران یقیناً از برکات و الطاف جلیة خداوند تعالی بود که بر ملت عزیز و انقلاب اسلامی ایران ارزانی شد . چرا که اگر بسیج نبود در دفاع مقدس نمی توانستیم در برابر دشمن تا دندان مسلح ایستادگی کنیم و هرجا که نوای دلنشین بسیج طنین انداز شده تحول عظیم ببار آورده که ثمرات آن در همه زمینه ها آشکار شده است .

بسیجی کسی است که شور و شعور را در هم آمیخته و پیوندی ناگسستنی با مولای خوبان دارد که در قالب زمان محدود نشده و همچنان ادامه دارد. تا زمانیکه کشور محتاج امنیت است حضور بسیج و بسیجی لازم و ضروری است و هیچ کشوری در هیچ زمانی بدون امنیت نمی تواند به حیات خود ادامه دهد .

بسیج یک نیروی مردمی است و به طبقه خاصی تعلق ندارد و بسیجی را می توان در هر قشری از اجتماع جستجو کردو یافت . بسیجی با ایمان عمیق توام با عواطفی که از خصوصیات ملت ایران سرچشمه می گیرد رفتار و عملکرد دشمن را رصد کرده و هرزمان لازم شد وارد میدان شده و با تفکری که از اسلام ناب محمدی(ص) نشات می گیرد به مقابله با خطرات می رود .

در یک کلام بسیجی نیرویی کارآمد و سرمایه ای گرانبها برای اسلام و انقلاب و کشور است که باوجود آن ، کشور از گزند دشمنان مصون مانده و راههای ترقی و پیشرفت با سرعتی بیشتر طی می شود و هرکس که این نیروی عظیم را انکار کند در خرد و یا صداقت او باید شک کرد .

 

بسیج لشکر مخلص خداست
 

 

 

امام خمینی (ره) در پنجم آذر سال 1358، فرمان تشکیل بسیج را صادر می کنند:

 

« باید همه قوایمان را مجتمع کنیم. برای نجات دادن یک کشور، باید اگر مسائلی برای ما پیش بیاید، هر چه هم سخت باشد تحمل کنیم... قوای خودتان را مجهز بکنید و تعلیمات نظامی پیدا کنید و به دوستانتان هم تعلیم دهید... مملکت اسلامی همه اش باید نظامی باشد و تعلیمات نظامی داشته باشد. همه جا باید این طور بشود که یک مملکتی بعد از چند سالی که بیست میلیون جوان دارد، بیست میلیون تفنگدار داشته باشد و بیست میلیون ارتش داشته باشد.... »

 

 

 

حضرت روح الله موسوی خمینی (ره):

 

« بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پر ثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می دهد، بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن، اذان شهادت و رشادت سر داده اند. بسیج میقات پا برهنگان معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن، نام ونشانی در گمنامی و بی نشانی گرفته اند. بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضا نموده اند. من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غبطه می خورم و از خدا می خواهم تا با بسیجیانم محشور گرداند، چرا که در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجی ام. »

 

« شما آیینه مجسم مظلومیت ها و رشادت های این ملت بزرگ، در صحنه نبرد و تاریخ مصور انقلابید. شما فرزندان مقدس و پرچمداران عزت مسلمین و سپر حوادث این کشورید. شما یادگاران و همسنگران و فرماندهان و مسؤولان بیداردلانی بوده اید که امروز در قرارگاه محضر حق مأوا گزیده اند. من به طور جد و اکید می گویم که انقلاب و جمهوری اسلامی و نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که بحث از بزرگ ترین سنگرهای دفاع از ارزش های الهی نظام ما بوده و خواهد بود، به وجود یکایک شما نیازمند است چه صلح باشد و چه جنگ. »

 

« سنگ بنای بسیج بر حکم فقهی و جهادی استوار است؛ جهادی که مبتنی بر روحیه دفاعی باشد و نه تهاجمی یا جهان گشایی، بسیج در نظر امام مولودی جدید است که کارشناسان جهانی نمی توانند آن را بشناسند، هر گاه قوه ایمان در ملتی زنده شود، همگان را به قیام الله فرا می خواند و می تواند سرتاسر یک کشور را بسیج نماید، معیار حرکت بسیج هم همین اسلام و درک مفاهیم عالیه آن است.»

 

« اگر بر کشوری ندای دلنشین بسیجی طنین اندازد، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید والا هر لحظه باید منتظر حادثه باشیم.»

 

« باید بسیجیان جهان اسلام در فکر ایجاد حکومت بزرگ اسلامی باشند و این شدنی است، چرا که بسیج منحصر به ایران نیست، باید هسته های مقاومت را در تمامی جهان به وجود آورد ودر مقابل شرق و غرب ایستاد... من دست یکایک شما پیشگامان رهائی را می بوسم و می دانم که اگر مسئولین نظام اسلامی از شما غافل شوند به آتش دوزخ الهی خواهند سوخت. بار دیگر تاکید می کنم که غفلت از ایجاد ارتش بیست میلیونی، سقوط در دام دو ابرقدرت جهانی را به دنبال 

 

 خواهد داشت....»

 

 

 

 

 

حضرت سید علی خامنه ای (حفظ الله):

 

« بسیج افتخار است و بسیجی مفتخر به آن »

 

« بسیج یکی از برکات انقلاب و از پدیده های بسیار شگفت آور و مخصوص این انقلاب است.»

 

« اگر بخواهیم بسیج را در یک تعریف کوتاه معرفی کنیم باید بگوئیم بسیج عبارت است از مجموعه ای که در آن پاکترین انسانها، فداکارترین و آماده به کارترین جوانان کشور، در راه اهداف عالی این ملت و برای رسیدن و به خوشبختی رساندن این کشور،جمع شده اند.»

 

« بسیج در حقیقت مظهر یک وحدت مقدس میان افراد ملت است.»

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ ارسال: دوشنبه 27 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 02:44 ب.ظ | نویسنده: محمد رضا | چاپ مطلب 0 نظر
 

خصوصیات یک بسیجی

 

مکتبی بودن:

 

مهمترین ویژگی بسیج ایمان به خدا و اعتقاد قلبی و باور درونی به خالق یکتا است. ایمان به خدا رابطه مستحکم نیروهای بسیجی با حق تعالی است زیرا بسیج رضایت حق تعالی را مبنای حرکت و فعالیت خود می داند. بنابراین مهمترین مشخصه بسیجی مکتبی بودن آن است. جهاد همه جانبه در راه خدا، نگهبانی از انقلاب ، دستاوردهای نظام مقدس اسلامی از دیگر جنبه های مکتبی بودن نیروهای بسیجی است.

 

 

 

 

اطاعت از ولایت فقیه:

 

اطاعت از ولایت فقیه و تبعیت پذیری از رهبری نظام یکی از شاخص ترین ویژگی های بسیج است. بسیج تابع محض ولایت فقیه است و سعادت خود و جامعه را در پیروی از ولایت فقیه می داند، زیرا از معمار انقلاب و موسس بسیج آموخته است که ««من به همه ملت، به همه قوای انتظامی اطمینان می دهم که امر دولت اسلامی اگر بانظارت فقیه و ولایت فقیه باشد، آسیبی بر این مملکت وارد نخواهد شد.»

 

 

 

اخلاص:

 

بسیج عاشق خدا است و اخلاص به خدا مهمترین خصوصیات و ویژگی بسیجیان است. زیباترین حرکت بسیجیان خمینی و فعالیت بسیجیان ، داشتن رنگ خدائی در کارها است. برای همین است که امام بسیجیان ، خمینی کبیر (ره) فرموده اند:

” بسیج لشکر مخلص خدا است که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضاء نموده اند.“

مساله اخلاص بسیار دقیق و ظریف است که قبولی اعمال بستگی به مقدار خلوص انسان دارد و هر چه اخلاص بیشتر و کاملتری داشته باشد، عمل او ارزشمندتر است . امام صادق علیه السلام در ضرورت توجه به موضوع اخلاص می فرمایند:

” هیچ نعمتی بالاتر از این نیست که در دل بنده چیزی جز خدا نباشد.“

 

تواضع و فروتنی:

 

 

فروتنی و شکستن نفس از مهمترین فضایل انسانی است که نیروهای بسیجی موصوف به چنین اخلاقی می باشند. بسیج علاوه بر اینکه در مقابل خدا خاشع و فروتن است در برابر مردم متواضع می باشد. قرآن کریم ویژگی مؤمنان و مردان خدا را چنین بیان می کند:

” بندگان شایسته خدا کسانی هستند که با آرامش راه می روند و آنگاه که از نادانان حرف نامربوط می شنوند، نادیده می گیرند و اظهار محبت می کنند.“

 

 

 

 

غیرت دینی:

 

غیرت و جوانمردی از ویژگیهای هر بسیجی است . بطور کلی منظور غیرت دینی این است که نیروهای بسیجی نسبت به مسائل اخلاقی و دینی جامعه و ترویج احکام و معارف الهی حساسیت داشته باشند. اگر موضوعاتی در جامعه رخ داد که با احکام اسلامی و الهی مطابق نبود، در برابر آن عکس العمل نشان داده شود. موضوع غیرت ، در سیره معصومین (ع) و بزرگان دین به وضوح مطرح است . اگر بخواهیم نماد کلی و عینی غیرت دینی را در عصر حاضر از بزرگان دین مطرح کنیم ، موضعگیری شجاعانه حضرت امام (ره) در تألیف کتاب آیات شیطانی توسط سلمان رشدی است که فتوای تاریخی قتل سلمان رشدی را صادر فرموده اند. بنایراین بسیجی هرگز در مقابل ناهنجاریهای جامعه بی تفاوت نخواهد بود. در مقابل زشتی ها و ناپاکی های اخلاقی و اجتماعی اهل تسامح و تساهل نخواهد بود.


ادامه مطلب ...

تاریخ ارسال: دوشنبه 27 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 02:40 ب.ظ | نویسنده: محمد رضا | چاپ مطلب 0 نظر
 

بسیج در جنگ

بسیج یک نهاد انقلاب است که از توده مردم و آحاد جامعه تشکیل شده است. برخی از جامعه شناسان و صاحبان علم سیاست معتقدند. بسیج برای انقلاب بوجودمی آید، یعنی توده مردم بسیج می شوند تا انقلابی را به نتیجه برسانند. از همین روی به حرکت توده های مردم برای برپایی نظام حکومتی جدید، بسیج گفته می شود. اصولاً بر اساس چنین تفکری ، پس از تغییر نظام حکومتی و سیاسی، بسیج فلسفه وجودی خود را از دست می دهد و حرکت توده ها، جای خود را به نهادهای قانونی و اقدامات نهادینه می دهند. یعنی با ایجاد نظام حکومتی و تشکیل نهادهای قانونی، حرکت بسیجی متوقف می شود.

البته حکومتها به ویژه حکومتهای دموکراتیک، مشارکت مردم و مشارکت بسیجی را برای اداره امور می پذیرند. زیرا باعث استحکام و پایداری نظام حکومتی می شود و تلاش می نمایند تا مردم را در سرنوشت خود و اداره امور مملکتی به بازی بگیرند. این نوع اقدام را مشارکت مدرن می نامند که در سایه حضور مردم در انتخابات، شوراها و خدمات اجتماعی تعریف می شود. بنابراین چنین دیدگاهی بین حضور مردم در صحنه انقلاب ( مشارکت بسیجی) و حضور مردم در اداره مملکت (مشارکت مدرن) تفاوت قائل است.

در جمهوری اسلامی ایران، حرکت توده ها و حضور نیروهای مردمی قبل از پیروزی انقلاب ایجاد شد و در حین انقلاب، نقش مردم بسیار چشمگیر بود که انقلاب اسلامی، همان انقلاب مردم و ملت مسلمان بشمار می رود. این حرکت، پس از تشکیل نهادهای قانونی، دچار رکود نمی شود و فلسفه و منشاء چنین حرکتی عوض نمی شود، بلکه همین حضور و مشارکت و همین حرکت جمعی و مردمی ، تغییر کاربری می دهد و به جای انقلاب کردن، در جهت اصلاحات و سازندگی جامعه قدم برمی دارد. از دیدگاه اسلامی، حرکت مردمی انقلابی تحت رهبری و هدایت ولی امر انجام می گیرد و پس از آن نیز تحت ولایت فقیه عمل می کند.

ضرورت استمرار حرکت مردمی است که دستور تشکیل بسیج ، پس از پیروزی انقلاب و تشکیل شورای انقلاب صادر می شود. یعنی زمانی که کشور در حال نهادینه شدن و شکل یافتگی است، ضرورت حضور مردم احساس می شود. از این جهت حضور مردم، ضروری می شود که حرکت و جنبش اجتماعی مردم ، ایستا نشود و همان مردمی که برای اهداف بلند و آرمانی انقلاب کردند، همان مردم باید آن را حفظ نمایند و چنین تفکری را توسعه دهند. یعنی در جمهوری اسلامی ایران، سازمان بسیج برای حفاظت و حراست از دستاوردی است که خود مردم قیام نمودند و حکومت دلخواه خود را به وجود آوردند. چنین تفکری است که تهدیدات خارجی به کشور را تعرض به خود می داند و آن را وظیفه دولت نمی داند، بلکه وظیفه خویش می داند تا از آسیب وارده جلوگیری نماید و حمله را دفع می نماید.

هنگامی که دشمن سرسخت این مردم، وارد آبهای خلیج فارس می شود و خطر حمله به ایران نزدیکتر می گردد، فرمان بسیج عمومی در پنجم آذر ماه سال 1358 صادر می شود. روشن است در چنین وضعیتی بسیج عمومی باید کارکرد دفاعی و نظامی داشته باشد. زیرا کشور در وضعیتی است که ارتش آن آمادگی دفع چنین حمله ای را ندارد. اصولاً در چنین شرایطی ارتش دستخوش تحول می شود و توان رزمی آن بسیار پایین خواهد بود. دیگر نیروهای نظامی (سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ) و انتظامی (کمیته انقلاب اسلامی سابق، شهربانی سابق و ژاندارمری سابق) برای امنیت داخلی و جریانات سیاسی به وجود آمده اند و توان دفاعی اندک ندارد.

آنچه که در این هنگام، می تواند داروی شفابخش باشد، حضور گسترده مردم و آمادگی روحی و جسمی آنان برای دفاع از سرزمین و حکومت می باشد که در واقع بسیج عمومی نظامی است. با آغاز جنگ تحمیلی عراق علیه ایران حرکت نظامی بسیج شتاب بیشتری به خود گرفت. زیرا در هنگام تشکیل بسیج، صرفاً تهدید آمریکا علیه ایران، درخلیج فارس وجود داشت یعنی خطر در حد تهدید بود و هنوز به مرحله حمله و تجاوز نرسید، ولی در 31 شهریور 1359 تجاوز از جنوب و غرب کشور، از سوی عراق و کشورهای هم پیمان به صورت سراسری و گسترده انجام گرفت، از این نظر تشکیل هسته های مقاومت، جدی تر شد و کارکرد بسیج به عنوان، کاربردی نظامی و دفاعی مفهوم پیدا کرد

 

   

 

کارکرد بسیج در نظام اسلامی

تبیین کارکرد بسیج در جمهوری اسلامی ایران از این حیث دارای ارزش و اهمیت است که دارای رویکردی نوین و اختصاصی است. یعنی برخلاف نظریه جامعه شناختی که حرکت مردمی را برای انقلاب ضروری می داند و پس از تشکیل نهادهای قانونی، بسیج عمومی را لازم نمی دانند و جلوی هر حرکت اجتماعی و مردمی را خواهند گرفت. رویکرد نوین جمهوی اسلامی به بسیج، موجب گردید نخبگان و توده های انقلابی، پس از انقلاب، منفعل نشده بلکه همان نخبگان و همان توده مردم، در جهت حفاظت و حراست از انقلاب، به راه خود ادامه دهند.

 

اگر بخواهیم کارکرد بسیج را در طی دو دهه پس از تشکیل بسیج مورد مطالعه قرار دهیم، باید از نظر زمانی آن را به 4 دوره تقسیم کنیم:

دوره اول: 1358 تا 1360

دوره دوم: 1361 تا نیمه اول 1367

دوره سوم: نیمه دوم 1367 تا 1370

دوره چهارم: 1371 تا 1380

 

 

مختصری از دوره ی اول:

دوره اول: 1358 تا 1360

این مقطع از عمر بسیج ، دوران طفولیت و ولادت است. ولادت بسیج را می توان مصادف با صدور فرمان بسیج عمومی در آذرماه 1358 دانست. از صدور فرمان تا جنگ تحمیلی، بسیج عمومی به معنی لغوی واژه بسیج، رایج بود یعنی در طول مدت چند ماه (حدود 9 ماه) در مردم آمادگی بوجود آمد تا در برابر خطرات احتمالی مقاومت کنند. هنوز حمله ای صورت نگرفته تا بسیج به معنی واقعی و حقیقی آن ایجاد شود، عضویابی، آموزش و سازماندهی نیروهای بسیجی انجام گرفت ولی مرحله بکارگیری و انجام مأموریت ، جنبه عملی به خود نگرفت.

هدف از تشکیل بسیج و آموزش مردم، فراهم کردن زمینه و بستر دفاع در برابر تجاوز بود. هنوز از نوع، میزان و چگونگی تجاوز اطلاعات کافی در دست نبود. بنابراین هدف گذاری و برنامه ریزی بسیج، یک پیش بینی منطقی به حساب می آمد.

قسمت اول عمر بسیج ، بیشتر از نظر رویکرد دارای اهمیت بود. یعنی در این دوره، شرایطی فراهم آمد که بر اساس دیدگاه امام راحل (ره) پیرامون ضرورت تشکیل بسیج، اهداف بسیج و برنامه های آن زمینه کارکرد نظامی و دفاعی را بوجود آورد. ولی دستاورد مهم این مقطع، رویکرد مشترک به بسیج بود که دولت و ملت به ایجاد سازمان بسیج برای دفاع از انقلاب اسلامی پی برده بودند و از این جهت دیدگاههای دوگانه یا چندگانه مشاهده نمی شود. وحدت نظر و نگاه واحد، مشخصه مقطع اول عمر بسیج به حساب می آید.

پاره دوم این مقطع ، با شروع جنگ تحمیلی آغاز می شود که نیروهای آموزش دیده به صورت داوطلب به سوی جبهه ها حرکت می کنند و در جنگهای نامنظم و عملیاتهای کوچک علیه رژیم بعث عراق شرکت می کنند. چندان مهم نبود که نیروهای بسیجی و مردمی تحت چه سازمان و تشکیلاتی بسیج می شوند، نحوه اعزام آنان چگونه است، برنامه ریزی بسیج چگونه صورت می پذیرد و در عرصه نبرد، در چه قالب های نظامی سازماندهی می شوند، چگونه می جنگند و با چه ابزاری نبرد می کنند. آنچه مهم بود اینکه انگیزه دفاع مردمی و بسیج نظامی بسیار بالا بود و برای دفع متجاوز باید اقدام کنند و با سلاح یا بدون سلاح، جنگ را در زندگی خود وارد کردند.

اندکی از آغاز جنگ نگذشته بود که بسیج نیروها به عهده سپاه پاسداران گذاشته شد.

بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، در تاریخ دی ماه 1359، تشکیلات بسیج مستضعفین به سپاه پاسداران و انقلاب اسلامی محول گردید و سازمان بسیج ملی منحل شد.

به استناد ماده 9 اساسنامه سپاه، مصوب 1361 برنامه ریزی، سازماندهی ، اداری، فرماندهی و اجرای آموزشهای عقیدتی – سیاسی و نظامی اعضای بسیج مستضعفین به عهده سپاه پاسداران گذاشته شد و هدف از تشکیل واحد بسیج مستضعفین ایجاد تواناییهای لازم در کلیه افراد معتقد به قانون اساسی و اهداف انقلاب اسلامی، به منظور دفاع از کشور، نظام جمهوری اسلامی و همچنین کمک به مردم هنگام بروز بلایا و حوادث غیرمترقبه داشته شد. سپاه پاسداران که مسؤولیت امنیت داخل کشور را بر عهده داشت، با شروع جنگ به کمک ارتش جمهوری اسلامی ایران شتافت و از اولین روز جنگ ، عرصه نبرد را حوزه مأموریت خود در نظر گرفت و با پیوست واحد بسیج مستضعفین ، اعزام نیروهای بسیجی به جبهه ها از طریق سپاه پاسداران انجام می گرفت. در نتیجه برنامه ریزی برای آموزش، اعزام، بکارگیری و تجهیز، نسبت به اوایل جنگ، حالت بهتری به خود گرفت. از این زمان کارکرد دفاعی و نظامی نیروهای بسیجی تعریف دقیق تری به خود گرفت و رویکرد بسیج تا سال 1360، جنبه عملی، عینی و واقعی به خود گرفت و نیروهای بسیجی جزء نیروهای اصلی عمل کننده در مناطق جنگی به حساب می آمدند. اقدامات بسیجیان همرزم پاسداران، کارکردی مثبت و سازنده از خود به جای گذاشت زیرا عمده نیروهای اعزامی به جبهه، از میان افراد ذخیره و ویژه بسیج بوده که از نظر رفتار و عملکرد، شباهت زیادی با پاسداران انقلاب اسلامی داشته اند.

تاریخ ارسال: دوشنبه 27 آذر‌ماه سال 1391 ساعت 02:02 ب.ظ | نویسنده: محمد رضا | چاپ مطلب 0 نظر
 

بسیج دانش آموزی

هر سازمان، مرکز و یا نهادی به طور معمول دارای ویژه گی های خاص خود می باشد. سازمان بسیج دانش آموزی نیز متناسب با وضعیت سازمانی خویش دارای ویژه گی هایی به شرح زیر می باشد:

1- برنامه ها و فعالیت های دانش آموزان در مراحل مختلف سازمانی متناسب با سطح تحصیلی ، خصوصیات روحی ، سنی ، جنسیتی و جسمی آنان ارائه و اجرا می گردد.

2- دانش آموزان به عنوان رکن اصلی و عامل اجرایی در مسیر فعالیت ها مطرح می باشند که در نتیجه روحیه مسئولیت پذیری ، تعهد اجتماعی و رشد استعدادهای آنان تقویت می شود.

3- فعالیت ها از نظر علمی و تحرک آفرینی متناسب با نیازهای روحی و عاطفی دانش آموزان و تحرک پذیری آنان می باشد.

4- دانش آموزان با شرکت در فعالیت های بسیج مدارس با فرهنگ کار و تلاش ، جدیت و سازندگی ، ایثار و نوع دوستی ، تعاون و همیاری ، زندگی اجتماعی ، ابتکار و خلاقیت ، همکاری و کوشش جمعی و همچنین ارزش های دینی و ملی آشنایی بیشتری پیدا کرده و برای حصول بدان به آموزش ها و تمرین های عملی می پردازند.

5- از خصوصیات بارز فعالیت ها ، جنبه عملی، تحرک آفرینی و مهارت آموزی متناسب با نیازهای روحی و عاطفی دانش آموزان و تحرک پذیری و هیجانات طبیعی آنان می باشد.

6- دانش آموزان با عضویت در بسیج دانش آموزی می توانند با بسیج مساجد ارتباط مستحکمی برقرار نمایند.

 

7- هادیان و راهنمایان بسیج دانش آموزی از میان مدیران ، معلمان ، مربیان و کارمندان بسیجی وزارت آموزش و پرورش و کارکنان پر تلاش بسیج دانش آموزی انتخاب می گردند ، که کاملاً در اجرای صحیح و شایسته برنامه ها و فعالیت ها مورد اعتماد بوده و می توانند کارآیی مؤثری را به عنوان پرچمداران دفاع در مقابل تهاجم فرهنگی داشته باشند.

8- متناسب با کسب لیاقت و شایستگی در انجام فعالیت ها ، دانش آموزان از لباس ویژه و نشان مخصوص و درجات خاص بسیج دانش آموزی استفاده می نمایند که در جذابیت، حفظ و انسجام و توسعه رقابت های سالم و سازنده و شکل گیری تدریجی شخصیت آینده سازان انقلاب اسلامی و صیانت از جوانان و نوجوانان مؤثر می باشد.

9- اعضاء به طور تدریجی و متناسب با توان جسمی و آمادگی روحی با فنون دفاعی در حدی که قانون تعیین نموده است تحت عنوان آموزش آمادگی دفاعی آشنا شده و روحیه دفاع از انقلاب و کشور اسلامی در ایشان تقویت می گردد.

10- اعضاء متناسب با توان جسمی و آمادگی روحی برای همیاری و تلاش در کاهش سوانح ناشی از مقابله با حوادث غیر مترقبه مانند سیل ، زلزله، آتش سوزی و ... تحت آموزش و تمرینات عملی قرار می گیرند.

11- با ادامه تحصیل اعضاء در دانشگاه ها و یا اشتغال به کار ، پرونده سوابق عضویتی و فعالیت آنها به بسیج دانشجویی و یا بسیج ادارات یا بسیج مساجد و محلات  ارسال گردیده و امکان استمرار فعالیت آنان در آن مراکز مهیا می شود.

12- با توجه به اینکه مبنا و پایه  اصلی جذب و شکل گیری شخصیت بسیجی ، فرهنگ و تفکر بسیجی می باشد ،  لذا اولویت اصلی در نوع فعالیت ها در دوران دانش آموزی ، امور فرهنگی می باشد که جزو برنامه های اساسی برای تربیت بسیجیان محسوب می شود.

13- سازماندهی بسیج دانش آموزی امکان مشارکت اعضاء در فعالیت های مختلف فرهنگی ، اجتماعی ، سازندگی و ..... متناسب با سیاست های نظام و با ایجاد زمینه از سوی مراکز ذیربط را فراهم نموده و به عبارت دیگر یک روش عملی و سهل الوصول برای مشارکت جوانان در فعالیت های عمومی و اجتماعی محسوب می گردد.

14- با توجه به انواع عضویت های بسیج اعم از عادی و فعال و سازماندهی اعضاء که متناسب با شایستگی و میزان و نوع فعالیت آنان است جذب گسترده و بدون محدودیت دانش آموزان ،  از جمله خصوصیات بارز بسیج دانش آموزی می باشد.

15- یکی از مناسب ترین و عملی ترین روش های احیاء امر به معروف و نهی از منکر ، تقویت و توسعه بسیج دانش آموزی و بکارگیری این تشکل مردمی (با توجه به ویژگی های مربوطه و وجود نیروهای متعهد و با انگیزه در جهت این فریضه الهی) می باشد.


ادامه مطلب[ پنج شنبه 27 آبان 1395  ] [ 9:19 PM ] [ احمد ]
نظرات 0

 

بسیج برای جوانان، شور آفرین است،
برای دوستان، امید آفرین است،
و برای دشمنان بیم آفرین است.
(مقام معظم رهبری)

 

بسیج دلیر مردی است که خرمی خرمشهر , آزادی آبادان , محبت مهران , دل انگیزی دزفول , شیرینی قصر شیرین , سرور سوسنگرد , بهار بستان , مهر موسیان و خلاصه امنیت و آرامش ایران و دین مرهون شجاعت اوست .

 

basij8

”  هفته بسیج بر بسیجیان با بصیرت و همیشه در صحنه ایران اسلامی مبارک باد  ”

 

  بسیجی مــنـطقش حبّ حسین است
بسیجی عاشــق پـیـر خمین است
بسیجی در کامــش اقتدار است
بسیجی در مرامش ابتـکـار است
بسیجی سربلـند و سرفـراز است
برای کـشـورش آینده ساز است

بسیجی مـعــنـی صــبــر و قـناعت
بسیجی مکتــبـش نــور و شــهادت
بسیجی اسوه اش چمران و همت
بسـیـجــی معنی ایثـار و غــیرت
بسیجی شور و عشق است و رشادت
بسیجی رهـــسپار اســت با ولایت

 

ادامه مطلب[ پنج شنبه 27 آبان 1395  ] [ 9:12 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
کد خبر: 400088 |
حضرت آیت‌الله‌ علوی‌ گرگانی‌:شجره طیبه بسیج تقویت شود حوزه/دولت از بسیجیان برای پیشرفت کشور استفاده نموده و انتظار داریم مسئولین در توجه به بسیج کوتاهی نکنند.
 

 

به گزارش خبرگزاری«حوزه»، حضرت آیت الله علوی گرگانی امشب در دیدار رئیس سازمان بسیج مستضعفین   گفتند: بسیج مایه افتخار است و گزارش عملکرد بسیج مبشراتی است که باعث خشنودی ما گردید و به لطف الهی کشور به برکت بسیجیان زنده است و این بسیجیان هستند که کشور را حفظ کرده اند.

ایشان افزودند: فعالیت های بسیج خیلی خیلی قابل تقدیر است و باید شکر الهی را نمود که در این تشکل، اینگونه جوانان مخلصی حضور دارند.

حضرت آیت الله علوی گرگانی با اشاره به فعالیت های تربیتی بسیج اظهار داشتند: تربیت یافته‌گان ارزشمندی در شجره طیبه بسیج داریم و نیاز است این حرکت تربیتی بیش از پیش تقویت گردد.

استاد حوزه علمیه قم  با بیان حدیثی از امام رضا(ع) مبنی بر ویژگی های مومنین، تأکید کردند: بسیجیان همواره در سختی و راحتی جنگ و در صحنه های گوناگون انقلاب گوش به فرمان ولایت، آماده اجرای دستورات رهبری هستند.

ایشان اذعان کردند: باید برای بسیجیان فعالیت های تربیتی را مستمرا برنامه ریزی کرد تا ضمن تداوم خدماتشان به ملت، دانش و مهارت خویش را ارتقا بخشند.

حضرت آیت الله علوی گرگانی خطاب به دولت تأکید کردند: دولت بایستی با دیدن رشد بسیج، از بسیجیان برای پیشرفت کشور استفاده نموده و انتظار داریم مسوولین در توجه به بسیج کوتاهی نکنند و برای رفع نیازهای بسیجیان و کمک به فعالیت های بسیج از هیچ کوششی فروگذار نکنند.

ایشان در پایان گفتند: بنده همیشه و بویژه در نماز شب دعاگوی بسیجیان هستم، چرا که همواره از جانشان برای انقلاب گذاشته اند  بنابر این قدردان آنان و خانواده شهدا هستم.

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 27 آبان 1395  ] [ 9:06 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
کد خبر: 400029 | 2
 
آیت الله العظمی مکارم شیرازی:
مومنین واقعی هیچ گاه به آمریکا و دیگر ابرقدرتها تکیه نمی کنند
حوزه/ حضرت آیت الله مکارم شیرازی بیان داشتند: مومنین کسانی هستند که تنها تکیه گاه آنها به خدا است، بنابر این توکل به غیر خدا از جمله امریکا و دیگر ابرقدرت ها نمی کنند.
 

 

به گزارش خبرگزاری«حوزه» حضرت آیت الله مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار خواهران طلبه حوزه علمیه استان کردستان که در مدرسه امیرالمومنین(ع) قم برگزار شد، گفتند: قرآن دارای مزایایی می باشد یکی این است لازم نیست انسان همه آیات را عمل کند تا سعادتمند شود بلکه حتی عمل به یک آیه سعادت  را حتمی می کند.

این مرجع تقلید افزودند: خدا در قرآن فرموده مومنان دارای صفاتی هستند که عمل به این صفات از آنها مومن حقیقی می سازد، مومن واقعی کسی است که وقتی نام خدا برده می شود، احساس مسئولیت می کند و از کارهای خلاف دوری می کند، وقتی آیات خوانده می شود بر ایمان آنها افزوده می شود.

معظم له بیان داشتند: مومنین کسانی هستند که تنها تکیه گاه آنها به خدا است، بنابر این توکل به غیر خدا از جمله آمریکا و دیگر ابرقدرت ها نمی کنند.

 ایشان افزودند: خصلت دیگر مومنین این است که اهل اقامه نماز واقعی و حقیقی می باشند و هر چه دارند انفاق می کنند انفاق تنها به مال نیست گاهی با آبرو گاهی با مشاوره دادن نیز می باشد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی  با تاکید بر این که قرآن جامعیت دارد و عمل به این  آیه انسان را تضمین می کند در توصیه به جوانان و مردم منطقه کردستان عنوان کردند: منطقه کردستان از مناطق حساس و خاص کشور است، به همین دلیل افکار آلوده و تکفیری و مسائل شبهه انگیز نیز زیاد است، چون خودم در زمان تبعید در آن منطقه بودم.

ایشان افزودند: باید جوانان و اهالی آن منطقه مواظب افکار تفکیری و شیطانی باشند و از خود طوری مواظبت و مراقبت نمایند که حتی کوچکترین  فکرآلوده در آنها نفوذ نکند.

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 27 آبان 1395  ] [ 8:57 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
کد خبر: ۸۱۰۳۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴
 
 
 
 
 
 

 

رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود به زائران کربلا در آستانه اربعین حسینی توصیه‌هایی درباره خروج از کشور و مقرراتی که دولت مقر کرده است داشته اند، و بر رعایت آنها از سوی زائران تأکید کرده‌اند.
عقیق:پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ویدئویی از سخنرانی مقام معظم رهبری منتشر کرده است که در آن، ایشان توصیه‌هایی به زائران اربعین بیان می‌کنند.

آیت‌الله خامنه‌ای می‌فرمایند: «البته این عرایض ما موجب نشود که بعضی خارج از مقررات راهی شوند و حرکت کنند، نه. طبق همان مقرراتی که دولت اسلامی مقرر کرده است.»

ایشان ادامه می‌دهند: دوستان ما در دولت مقررات و ضوابطی برای این کار در نظر گرفته‌اند و این ضوابط حتما مراعات شود. طوری نشود که کسی خارج از این ضوابط بگویند برویم، حرکت کنیم، سر به بیابان بگذاریم. اینگونه مطلوب نیست؛ ضوابط را باید حتما رعایت کرد.

 

ادامه مطلب[ پنج شنبه 27 آبان 1395  ] [ 8:53 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
آیت‌الله علم‌الهدی:
عناصر ضد انقلاب می‌توانند در تمام قشرها نفوذ کنند/ حراست ادارات نباید در استخدام مدیر باشند
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۵ در ۹:۳۱ ق٫ظ
 
 
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: جریان حراست در هر مجموعه‌ای به عنوان چشم نظام است؛ لذا به هیچ قیمتی نباید در استخدام مدیر مجموعه واقع شود.
علم

به گزارش صبح توس به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، آیت الله سید احمد علم الهدی، نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در دیدار با مسئولان حراست‌های تابعه استانداری خراسان رضوی و یزد به همراه مدیران کل حراست استانداری‌های منطقه پنج کشور اظهار داشت: نیرنگ دشمن برای شکل گیری جریان نفوذ، مثل سابق مبتنی بر گذاردن جاسوس از خارج نیست بلکه استفاده از عناصر و عوامل داخلی است.

 

امام جمعه مشهد مقدس افزود: تاریخ انقلاب اسلامی ایران نشان می‌دهد که عناصر ضد انقلاب در تمام قشرها حتی بین افراد دیندار نیز رشد می‌کند.کسانی که با ولایت و رهبری زاویه پیدا می‌کنند، در گرایش به ضد ارزش‌ها مغلوب می شوند.

 

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: قدرت سیاسی کشور ایران از مرزهای خود گذشت و به منطقه رسید و اکنون در حال فراگیری مرزهای جهانی است.ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره مورد هجمه‌ها و بحران‌های سیاسی شکل گرفته از سوی دشمن بوده است، امروز می‌طلبد همه ما بسته به نوع بحران با تفکر و تعهد خود جزء مدافعین حریم ارزش های اسلامی باشیم.

 

امام جمعه مشهد مقدس از عناصر حراست در دستگاه‌ها و نهادها به عنوان بزرگترین و موثرترین پدافندچیان خاکریز جبهه امروز یاد کرد.

 

آیت الله علم الهدی با بیان این که سلامت و صیانت در حراست، خنثی کننده نفوذ دشمن است؛ تصریح کرد: عناصر حراست در دستگاه‌ها به نوعی متصل به لشکر سربازان گمنام امام زمان (عج) هستند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی خطاب به حاضران گفت: در صف خدمت به ارزش های اعتقادی و دینی کوتاهی نکنید که اگر چنین باشد؛ شکست حتمی است.اصل جبهه نظام اسلامی را با باورپذیری به خدا، معاد، نبوت، امامت و ولایت تقویت کنید تا در مواقع حساس رسالت خود را به سر منزل مقصود برسانید.

 

امام جمعه مشهد اظهار داشت: جریان حراست در هر مجموعه‌ای به عنوان چشم نظام است؛ لذا به هیچ قیمتی نباید در استخدام مدیر مجموعه واقع شود. حراست باید جریان ساز در مسیر حفظ ارزش‌های دستگاه و رسالت آن باشد.

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 27 آبان 1395  ] [ 8:52 PM ] [ احمد ]
نظرات 0

 

 

 

پنجشنبه است شاخه گلي

بفرستيم براي تموم آنهايي

كه دربين ما نيستند ولي

دعاهاشون هنوزكارگشاست

يادشون هميشه با ماست 
برای شادی روحشون 
صلوات و فاتحه بفرستیم 🌹🍃اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم 
baghdasht1.blogfa.com 👈

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پدرم دیده بسویت نگران است هنوز*

 

 

 

غم نادیدن تو بارگران است هنوز*

 

 

 

آنقدرمهرو وفابرهمگان کردی تو*

 

 

نام نیکت همه جا ورد زبان است هنوز*

 

 

Image result for ‫غلامحسین اسماعیلی کریزی‬‎Image result for ‫غلامحسین اسماعیلی کریزی‬‎Image result for ‫غلامحسین اسماعیلی کریزی‬‎Image result for ‫غلامحسین اسماعیلی کریزی‬‎Image result for ‫شادی روح درگذشتگان صلوات و فاتحه‬‎مرحوم مغفور حاج غلامحسین اسماعیلی کریزیImage result for ‫غلامحسین اسماعیلی کریزی‬‎مرحوم مغفور حاج غلامحسین اسماعیلی کریزیImage result for ‫حاج غلامحسین اسماعیلی کریزی ها/تصاویر‬‎

 

شادی روح رزمنده وبسیجی

 

دوران دفاع مقدس مرحوم

 

مغفورحاج غلامحسین

 

اسماعیلی کریزی صلوات

 

 

استان خراسان رضوی،شهرستان کاشمر،

 

 

بخش کوهسرخ روستای کریز

 

 

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 27 آبان 1395  ] [ 8:43 PM ] [ احمد ]
نظرات 0

یاد رفتگان

 

 

 

 

 

پنجشنبه است شاخه گلي

بفرستيم براي تموم آنهايي

كه دربين ما نيستند ولي

دعاهاشون هنوزكارگشاست

يادشون هميشه با ماست 
برای شادی روحشون 
صلوات و فاتحه بفرستیم 🌹🍃اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم 
baghdasht1.blogfa.com 👈

 

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 27 آبان 1395  ] [ 8:19 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
 

 

 

مهربانی زین جهان خندید و رفت

خسته بود از زندگی، شورید و رفت

 

 

گفتمش تا چند روزی صبر کن

راهش از من دور بود، نشنید و رفت

 

 

باور ما را نمی گنجید ناقوس اجل

بیخ  گوشی  زنگ  را  کوبید و رفت

 

 

گر چه  ما غافل بدیم از حال او 

حال ما از این و آن پرسید و رفت

 

 

روزگارم   خنده  خوش می نمود

خنده  ناگه  بر  لبم خشکید و رفت

 

 

راهی آمد پرس و جو از زندگی

اسب عمرش جفت پا کوبید و رفت


ادامه مطلب[ پنج شنبه 27 آبان 1395  ] [ 8:12 PM ] [ احمد ]
نظرات 0


 

به یاد درگذشتگان

 
ابن شهر آشوب مى‏گويد: بيشتر اوقات امام کاظم عليه‏ السلام اين دعا را مى‏خواندند:

«بار الها! راحت و آسانى هنگام مرگ، و بخشایش هنگام حساب را از تو مى‏خواهم».
و این دعا را تکرار مى‏نمودند.

منبع:مناقب ابن شهر آشوب 4: 318

دراین شب جمعه امواتمان را به فاتحه ای یا صلواتی خشنود کنیم که دست ایشان از دنیا خالی است .
و روزی خواهد آمد که منتظریم , تا ما رایاد کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پدرم دیده بسویت نگران است هنوز*

 

 

 

غم نادیدن تو بارگران است هنوز*

 

 

 

آنقدرمهرو وفابرهمگان کردی تو*

 

 

نام نیکت همه جا ورد زبان است هنوز*

 

 

استان خراسان رضوی،شهرستان کاشمر،

 

 

بخش کوهسرخ روستای کریز

 

 

Image result for ‫حاج غلامحسین اسماعیلی کریزی ها/تصاویر‬‎

 

شادی روح رزمنده وبسیجی

 

دوران دفاع مقدس مرحوم

 

مغفورحاج غلامحسین

 

اسماعیلی کریزی صلوات

 

 

Image result for ‫شادی روح درگذشتگان صلوات و فاتحه‬‎Image result for ‫غلامحسین اسماعیلی کریزی‬‎Image result for ‫غلامحسین اسماعیلی کریزی‬‎Image result for ‫غلامحسین اسماعیلی کریزی‬‎Image result for ‫غلامحسین اسماعیلی کریزی‬‎Image result for ‫غلامحسین اسماعیلی کریزی‬‎Image result for ‫غلامحسین اسماعیلی کریزی‬‎Image result for ‫غلامحسین اسماعیلی کریزی‬‎Image result for ‫غلامحسین اسماعیلی کریزی‬‎Image result for ‫غلامحسین اسماعیلی کریزی‬‎Image result for ‫غلامحسین اسماعیلی کریزی‬‎Image result for ‫غلامحسین اسماعیلی کریزی‬‎Image result for ‫شادی روح درگذشتگان صلوات و فاتحه‬‎

 

 

شب و جمعه و یادی از عزیزان سفر کرده

 

پنجشنبه است..    به رسم کهن، یاد میکنیم از آنها که وقتشان و مکانشان از ما جداست..   یاد میکنیم از آنها که دلتنگشان میشویم...   یاد میکنیم از آنها که هنوز دوستشان داریم...   دلمان گرم به خاطره پدرهایی که نیستند، مادرهایی که رفته اند...   دلمان گرم به یاد خواهرها و پدرهائیکه رفتند و دل ما پیش برادر بود وبرادرهایی که سفر کردند...   به یاد آن عشق های بار بسته.. .   فاتحه ای ره توشه میکنیم.. . باشد که پروردگار بیامرزدشان و بیامرزدمان

 

 

 

پنجشنبه است فاتحه برای اموات یاد ت نرهimg_20160618_121932.jpgImage result for ‫حاج غلامحسین اسماعیلی کریزی ها/تصاویر‬‎مرحوم مغفور حاج غلامحسین اسماعیلی کریزیمرحوم مغفور حاج غلامحسین اسماعیلی کریزی

 

 

 

 

 

ر حلت:29/02/1374

 

 

 

 

 
غزلی به یاد رفتگان

 

 

مهربانی زین جهان خندید و رفت

خسته بود از زندگی، شورید و رفت

 

 

گفتمش تا چند روزی صبر کن

راهش از من دور بود، نشنید و رفت

 

 

باور ما را نمی گنجید ناقوس اجل

بیخ  گوشی  زنگ  را  کوبید و رفت

 

 

گر چه  ما غافل بدیم از حال او 

حال ما از این و آن پرسید و رفت

 

 

روزگارم   خنده  خوش می نمود

خنده  ناگه  بر  لبم خشکید و رفت

 

 

راهی آمد پرس و جو از زندگی

اسب عمرش جفت پا کوبید و رفت

 

 

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 27 آبان 1395  ] [ 7:45 PM ] [ احمد ]
نظرات 0

 

 • چهار شاخصه منحصربه فرد ولایت از زبان رییس جمهور روسیه -----در پی دستور جناب پوتین برای جذب مترجم ، اعضای دفتر کاخ کرملین پرسیدند که مترجم را برای چه می خواهید؟
  ▪️پوتین می گوید که می خواهم صحبت های رهبر کبیر ایران را در لحظه اول و با ترجمه درست و با لهجه ایرانی برایم تنظیم کند.
  اعضای دفتر می گویند که می شود این سخنان را از طریق سایت های خبری و خبرگزاری های معتبر و رسانه های بین المللی دریافت کرد.
  ▪️پوتین می گوید من این سخنان را بلادرنگ و لحظه ای و دقیق می خواهم.
  اعضا دفتر می گویند دلیل تاکید شما بر این تنظیم سخنرانی ها برای چیست؟!
  ▪️پوتین می گوید که رهبر ایران 4 شاخصه خیلی منحصر به فرد دارد
  1/ دروغ نمی گوید
  2/حرف تکراری نمی زند
  3/صحبت های ایشان کاملا علمی و آینده نگرانه است و قطعا به وقوع می پیوندد
  4/سخنان ایشان برای سیاستمداران دنیا مهم و روی معادلات جهانی تاثیر سریع و مستقیم دارد.
  --من می خواهم اولین سیاست مداری باشم که از تحولات منطقه و پیش بینی های ایشان از جهان مطلع شوم. ❤️❤️❤️ آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم

  تا بوده همین بوده ... «آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا میکرد» حکایت کسانی هست قدر بزرگان زمانه در دسترس خود را نمیدانند چرا که دچار قیاس زمانی میشوند
  و البته باید گفت « گرفته روسیان احرام و مکی خفته در بطحا»
  😭😭😭😭 اللهم احفظ امام خامنه‌ای

  و ما را قدردان این نعیم ِ عظیم قرار ده
  که روزی که «لیسئلن یومئذٍ عن النعیم» برپا میشود،
  شرمسار نباشیم و ندای «یاحسرتا علی ما فرطتُ فی جنب الله» سر ندهیم
  آمین.. baghdasht1.blogfa.com

 

 

(تصاویر) هدیه پوتین به رهبر انقلاب
 

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 27 آبان 1395  ] [ 5:54 PM ] [ احمد ]
نظرات 0

 

1395/8/26 چهارشنبه

رئیس سازمان قضایی استان گلستان:

حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه، نقش مؤثری در اعتمادسازی مردم نسبت به دستگاه قضایی داشته است

نشست مسئولان حفاظت و اطلاعات دستگاه های تابعه قوه قضائیه در استان گلستان به میزبانی سازمان قضایی نیروهای مسلح استان برگزار شد.

در این جلسه، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گلستان گفت:حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه، نقش مؤثری در سلامت و صیانت از نیروها و اعتمادسازی مردم نسبت به دستگاه قضایی داشته است.
محمدیوسف حسنی به بیان اینکه دستگاه قضایی ملجاء و پناهگاه مردم ستمدیده و مظلوم است، اظهار داشت: مردم باید نسبت به دستگاه قضایی اعتماد داشته باشند و هرگاه این اعتماد به وجود آید هر حکم و تصمیمی که از مرجع قضایی صادر می شود مردم آن را می پذیرند.
وی افزود: مردم با تیزبینی، عملکرد قوه قضائیه از جمله صدور و اجرای آرا و بازدارندگی احکام صادره را رصد می کنند.
حسنی گفت: مقام معظم رهبری فرموده اند که دستگاه قضایی باید انقلابی بماند و خواسته و توقعی که ایشان از این دستگاه دارند فراتر از مراجع دیگر است.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش با تأکید بر اینکه عوامل حفاظت نباید از نگاه بالا به مجموعه نگاه کنند، اظهار داشت: مسئولین حفاظت و اطلاعات برخوردی شایسته و مناسب و درخور شخصیت افراد داشته باشند تا کارکنان را با این‌گونه رفتارها جذب نمایند.
حسنی تأکید کرد: در این میان لازم است ضمن حراست و صیانت از نیروی انسانی، آبرو و حیثیت افراد حفظ شود هر چند در مواقعی لازم است با متخلفان برخورد قاطع صورت گیرد.
این مقام قضایی در پایان گفت: در سازمان قضایی نیروهای مسلح استان در حد توانمان سعی کردیم با آموزش های لازم و توصیه های حفاظتی و اخلاقی، کارکنان را از خطا و آسیب محفوظ نماییم.

 
 

ادامه مطلب[ پنج شنبه 27 آبان 1395  ] [ 5:23 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
.: Weblog Themes By themzha :.

تعداد کل صفحات : 28 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

درباره وبلاگ


استان خراسان رضوی:شهرستان مشهدمقدس

آمار سايت
كل بازديدها : 3486620 نفر
تعداد نظرات : 49 عدد
تاريخ ايجاد وبلاگ : پنج شنبه 14 خرداد 1394  عدد
كل مطالب : 13380 عدد
آخرين بروز رساني : یک شنبه 3 فروردین 1399 
کد موزیک آنلاین برای وبگاه
امکانات وب