کد ِکج شدَنِ تَصآویر

کداهنگ برای وبلاگ

چشمه سلطان ولی کریز
چشمه سلطان ولی کریز
 
نويسندگان
 
کد خبر: ۲۸۳۲۹۱
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۲ -


عکس/ اینجا مدفن کسی است که آرزوی نابودی اسرائیل را داشت


محسن رفیق‌دوست وزیر اسبق سپاه می گوید: «شهید طهرانی مقدم 6 ماه قبل از شهادت آمد اتاق من و گفت ما الان موشکی داریم که اسرائیل را می‌زند.دعا کن ما روزی چند تا از این موشک‌ها را به اسرائیل شلیک کنیم.»
عکس/ اینجا مدفن کسی است که آرزوی نابودی اسرائیل را داشت
روی سنگ مزار پدر موشکی ایران این چنین حک شده است:
«روی سنگ قبرم بنویسید اینجا مدفن کسی است که می‌خواست اسرائیل را نابود کند»

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 22 بهمن 1394  ] [ 7:35 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
کد خبر: ۲۶۷۷۹۲
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۸
ارسال
چاپ
 
همسر شهید تهرانی مقدم:


برخی به رهبری می‌گفتند تهرانی مقدم بودجه مملکت را هدر می‌دهد

عمه‌ام شیمی خوانده بود و می‌گفت پدرم از نوجوانی به این بحث‌ها علاقه داشت. زمان انقلاب سؤال می‌کرد چطور می‌شود یک کوکتل مولوتوف را تقویت کرد و قدرت انفجارش را بالا برد.

گروه فرهنگی مشرق- سال ها در گمنامی و بی نامی، بی مزد و بی ادعا، پای پادگان و آزمایشگاه و تحقیق و تجربه عرق بریزی و موسپید کنی و دست آخر جانت را بگذاری تا امروزحتی بچه حزب اللهی های لبنان هم تکیه بدهند به موشک های حاج حسن و به ریش سپر موشکی صهیونیست ها بخندند چه برسد به جوان های خودمان که تا قلدرهای مضحک ینگه دنیا از گزینه های روی میز حرف می زنند موشک های حاج حسن را در پیش رو می گذارند و نشانشان می دهند. آنچه می خوانید بخش دوم گفت و گو با همسر و دختر شهید حاج حسن طهرانی مقدم است.

در مسائل سیاسی موضع شان چطور بود خصوصا در سالهای اخیر ؟
همسرشهید: اوجش در فتنه ۸۸ بود. حاج حسن اعتقاد داشت هر آن چیزی که در مسائل سیاسی اتفاق می‌افتد باید از مقام معظم رهبری تبعیت کنیم و کسی که مرادش رهبری باشد با گوش دادن دقیق به صحبت‌های آقا آن چیزی که باید بگیرد، می‌گیرد. قضیه فتنه ۸۸ دائم با فامیل و بستگان خصوصا جوان‌هاصحبت می‌کردند ومی گفتند همه رفتنی هستند، هیچ کس نمی‌ماند، شما ببینید آقا چه می‌گویند. دقیق صحبت های ایشان را گوش دهید. تکیه‌گاهشان رهبر معظم انقلاب بود. من در ۲۸ سالی که با ایشان زندگی کردم هرگز ندیدم از هیچ فرد خاص، گروه خاص و حزب خاصی دفاع کنند. می‌گفتند همه لغزش دارند. بالاخره مال دنیا یقه افراد را می‌گیرد همه امتحان پس می‌دهند. شما فقط مقام معظم رهبری را ببینید که چه می‌گویند. ملاقات‌های خصوصی هم با رهبری داشتند. بعضی روزها آن قدر خوشحال می شدند که ما کاملا حس می‌کردیم و وقتی سؤال می‌کردیم می‌گفت امروز با آقا ملاقات داشتم.

پس زیاد می‌رفتند خدمت آقا ؟
همسر شهید: هر وقت که نیاز بود. کسی نبود که وقت آقا را بگیرد. مثبت نگر بود. جایگاه رهبری طوری ست که همه می‌روند منفی‌ها را می‌گویند و گله‌گذاری کنند، یا دنبال حل مشکلی هستن اما ایشان می‌گفتند من وقتی آقا را ملاقات می کنم که دستم پر باشد، باید ایشان را خوشحال کنم. چون ایشان مشکلات و سختی ها را می‌داند، هنر آن است که من با دست پر خدمت ایشان برسم. یعنی اگر دست پر نبودند، نمی رفتند ملاقات. من ندیدم در این چند سال که حاج حسن گله ای از جایی داشته باشد و برود این گله را به رهبری کند.

دختر شهید: خیلی هم می رفتند پشت سر ایشان به آقا می‌گفتند. ما بعد از شهادتشان متوجه شدیم. خیلی‌ها بودند که نمی توانستند این سرعت و پیشرفت را از ایشان ببینند و حتی ...

همسرشهید: حالا این حرف ها گفتن ندارد ...متاسفانه بعضی آدمها که می خواستند سریع به جایی برسند جلو راهش سنگ می‌انداختند.
یعنی چه حرفهایی می زدند؟

همسر شهید: می‌گفتند کاری که حسن طهرانی مقدم می‌کند بودجه مملکت را به هدر می‌دهد. اصلا چه نیازی هست که کشور موشک داشته باشد. باید پولش جای دیگر صرف شود. در حالی که ایشان سعی می کردند با کمترین نیرو و با حداقل امکانات کار کنند اما باز برخی نمی‌توانستند موفقیت‌هایشان را ببینند. اینکه گفتم ۶ ماه قبل از شهادت ایشان دلهره‌های عجیبی داشتم چون حرف‌هایی می‌شنیدم که احساسم این بود که عزت ایشان را می خواهند ببرند زیر سؤال. دیگران به ایشان می‌گفتند شما علم و تخصص ندارید و نمی توانید پیشرفت کنید اما آقادر مورد ایشان فرمودند دانشمند برجسته.

در زمینه موشکی ایشان جهادی جلو رفته بودند. زمان برای دانشگاه نگذاشت که بشود پرفسور و وقتی ۵۰ سالش شود تازه برود تجربه کند. پله‌ها را با مدرک طی نکرد. ایشان فوق لیسانسش را در دانشگاه علم و صنعت بعد از جنگ ادامه دادند. وقتی رفتند دانشگاه بعد از یک ترم می‌گفتند این دانشگاه برای من خسته کننده و تکراری است. می‌گفت آن قدر عمر ما کوتاه است که ما باید ثمره‌های بزرگ و عالی داشته باشیم تا یک جامعه شیعه بتواند پیشرفت کند. اگر ما خودمان را محدود به دانشگاه کنیم نمی‌شود پیشرفت کرد باید سرعتمان بیشتر باشد دانشگاه هم باید باشد.

دخترشهید: به خاطر پژوهش هایی که کرد دکترای افتخاری هوا فضا از تربیت مدرس گرفت، دانشگاه صنعتی شریف هم دکترای افتخاری شیمی دادند. مبدع سوخت جامد موشک بود. سوخت مایع موشک مشکل دارد و بعد از پرتاب سریع عملیاتی نمی شود، می خواستند سوخت جامد را راه اندازی کنند. رفتند اساتید دانشگاه را بیاورند که با تحقیق این سوخت جامد را به دست بیاورند اما به خاطر شرایط مالی که آنها گذاشته بودند امکان همکاری پیش نمی‌آید. پدرم خودش دست به کار می‌شود به آزمایشگاه می‌رود و شروع می‌کند به تحقیق. دیگران می‌گفتند از کنار سوله که رد می شدیم به دلیل بوی مواد شیمیایی نمی توانستیم تحمل کنیم. پدرم ماسک می‌زد و کار می‌کرد. شب‌ها که می‌آمد منزل چشم‌هایش کاملا قرمز بود ظاهرا مواد کارشان بسیار آزار‌دهنده بود اما با همه سختی‌ها بالاخره خودشان توانستند مبتکر سوخت جامد شوند.

اطلاع دارید چطور شد که وارد این فضای علمی شد؟ به هر حال او یک نظامی بود.

دختر شهید: عمه‌ام شیمی خوانده بود و می‌گفت پدرم از نوجوانی به این بحث‌ها علاقه داشت. زمان انقلاب سؤال می‌کرد چطور می‌شود یک کوکتل مولوتوف را تقویت کرد و قدرت انفجارش را بالا برد.

بازتاب فعالیت‌ها و موفقیت‌های شهید طهرانی مقدم بعد از شهادت ایشان در بین مردم چطور بود؟

دختر شهید: همین تازگی ها که مستندی ساخته شد با عنوان مردی با آرزوهای دوربرد که اطلاعات موشک را کامل می‌داد من پیامک‌های این برنامه را دیدم تعداد زیادی پیامک آمده بود و مردم گفته بودند که ما روحیه‌مان از صفر رسید به صد. خیلی‌ها نوشته بودند ما رشته‌مان را عوض می‌کنیم. باعث شده بود اعتماد به نفس و عزت مردم زیاد شود. آن‌موقع که این پیامک‌ها را می‌خواندم یاد حرف پدرم می‌افتادم که می‌گفت ما داریم کاری می‌کنیم که الان قدر ما را نمی‌دانند کمی بگذرد معلوم می‌شود ما چه خدمتی انجام می‌دهیم.

یعنی حتی گزارش این کار باعث می شود مردم به این برسند که می‌توانند پیشرفت کنند و این باعث غرور ملی می‌شود. ایشان به جوان‌ها می‌گفتند شما که کنار من کار می‌کنید با آن کسی که در هاروارد و آکسفورد کار می‌کند فرقی نمی‌کنید. اگر آنها می‌توانند ما هم می‌توانیم. ما یک چیزی داریم که آنها ندارند و آن هم تمسک به اهل بیت است. خیلی توسل به حضرت زهرا داشتند و در منزل همیشه مراسم روضه برگزار بود و این ها نشان می داد که عمل و عقیده شان گره خورده است.

بازخوردهای خارجی چطور بود ؟

دختر شهید: اولین بازخورد در روزنامه‌های اسرائیلی بود که تیتر اولشان شد. در بی بی سی اعلام کرده بودند بعد از شهادت شهید صیاد هدف اصلی منافقین و امریکا حسن طهرانی مقدم بوده‌است. از همان سال ۷۶ به بعد ما جای ثابتی زندگی نکردیم من نیمی از سال را در یک مدرسه بودم و نیم دیگر را در مدرسه‌ی دیگر. خانه به دوش بودیم، گاهی اصلا تهران نبودیم. دشمنان ایشان را بهتر می‌شناختند تا ما. خیلی ها مأمور شده بودند برای این‌که ایشان را ترور کنند. بعد از شهادت ایشان هم شادی و خوشحالی شان را نشان دادند. اما چیزی که مستقیما مربوط به ایشان باشد فعالیتشان در بحث کمک به شیعه بود، در هر جای جهان که باشد. خیلی نیرو تربیت کردند و به کشورهای مختلف فرستادند. هم فلسطین هم سوریه هم لبنان. سید حسن اشاره کرد همه این ها از آموزه‌های حاج حسن است. یعنی تجهیزات ابتدایی و علمش رو منتقل کردند. خیلی‌ها هم آمدند ایران و آموزش دیدند.کسی که حیاتش پر برکت باشد قطعا بعد از شهادتش هم برکاتی خواهد داشت. بعد از شهادت ایشان بعد معنوی یا فضای جدیدی را حس کردید که برایتان باز شده باشد؟

همسر شهید: شهادت ایشان باعث رشد خانواده شد. به ظاهر می‌گوییم که ایشان الان نیست، اما من خودم شخصا حضور ایشان را درک می‌کنم.

قبلا اگر ایشان نبودند، مثلا چند هفته ماموریت بودند، نبودند ما خیلی با مشکل روبه رو می‌شدیم. پیچ و خم‌های زندگی که شاید برایم سخت بود از پس آن بر بیایم اما بعد از شهادت ایشان خللی را حس نکردم. یعنی وجود ایشان را در تمام جریانات زندگی حتی در کمرنگ ترین قسمت‌ها حس می‌کردم و دربرهه‌های مختلف می‌دانستم که اگر ایشان بودند نظرشان چه بود. ما ۲۸ سال فراز و نشیب‌های زندگی را با هم طی کردیم و این زمان کمی نبود. شناخت کافی در مورد هم داشتیم به خصوص که ایشان توجه خیلی زیادی نسبت به خانواده داشتند.

یعنی با صبوری همه صحبت ها را می شنیدند و به رفتارها توجه داشتند به من اعتماد داشتند و این اعتماد باعث به تکامل رسیدن من می‌شد. امور زندگی را به من واگذار کرده بودند و این واگذار کردن بعد از شهادتش خیلی به ما کمک کرد. دیگر اینکه ما بعد از شهادتشان شخصیت ایشان را بهتر شناختیم. کسی با این جایگاه شغلی قطعا باید اطرافیانش اشخاص مهم و همسطح خودش باشند اما همکاران ایشان اغلب جوان‌های بسیجی دهه شصتی بودند و این نشان دهنده این است که نسبت به جوان ها توجه ویژه‌ای داشت. همیشه می‌گفت هر کار بزرگی را اگر برای خدا باشد باید چراغ خاموش انجام داد و از در پشتی خارج شد اصلا منتظر نباشید کسی از شما تشکر کند. این صحبت هایی ست که ظاهرا کوچک است اما در کار خیلی ها می خواهند خودشان را نشان دهندو حتی کار دیگران را بگویند ما کردیم چه برسد به کاری که خودشان انجام می دهند.

کدام یک از ابعاد شخصیتی و توانمندی‌های ایشان را کاربردی می‌دانید برای جامعه؟

همسر شهید: حاج آقا می‌گفت آن قدر توانایی دارم که اگر مرا با هواپیما ببرند وسط یک بیابان بدون هیچ وسیله ای رها کنند سال دیگر بیایند ببیند من چقدر تغییر ایجاد می‌کنم. آقا هم به این موضوع اشاره کردند. مدیریت جهادی ایشان فوق العاده بود.وقتی در مسئله موشکی یا کلا نظامی یک آدمی اینطوری تحول ایجاد می‌کند قطعا در اقتصاد هم اگر یک آدمی قوی بیاید متحول می‌شود. یعنی اصلا این روش مدیریت را پیاده کند. چند نفر از دانشجویان آمده بودند می‌گفتند می‌خواهیم تز دکترایمان را نحوه مدیریت ایشان قرار دهیم. با کسانی که زیر دستشان بودند رئیس و مرئوسی نبود دوست بود اما در عین حال قاطع بود شبانه روز پروژکتورها در پادگان مدرس روشن بود و کار می کردند فقط آنجا هم کار نمی کردند جاهای دیگر هم بود.

حالا شما ببینید در اقتصاد سیاست فرهنگ اگر امثال حاج حسن باشند و گروهها را با اخلاق تواضع و اخلاص جمع کنند چه اتفاقی در پیشرفت کشور می‌افتد. خودش هر روز می‌رفت روی مواد سوختی می ایستاد، نمی‌ترسید، وقتی همه می‌دیدند خودش می‌رود و کار می‌کند انرژی می‌گرفتند. خودش می‌رفت در دل خطر . اینکه حضرت آقا تاکید دارند بر روحیه جهادی، همین است.

مردم هم چنین آدم‌هایی را دوست دارند و کمک می‌کنند اما تا همه بنشینند و کسی وسط نیاید پیشرفتی هم نخواهد بود. یکی گفته بود بهتر نیست به جای اینکه کارهای موشکی بکنیم اقتصاد را درست کنیم. خوب یکی بود مثل حاج حسن تحول ایجاد کرد در توانایی موشکی.ره صد ساله را پنج- شش ساله طی کرد. این را یکی از امرای ستاد مشترک می‌گفت که ما به واسطه ایشان ره صد ساله را طی کردیم. حالا اگر کسانی در عرصه های دیگر این پشتکار و جانفشانی را داشته باشند قطعا به نتیجه می‌رسیم.
دختر شهید: هرکس با پدرم بود رشد می کرد به خاطر اینکه آن ویژگی های مثبتی که شاید خودش هم آن را زیاد نمی دید و باور نداشت پدرم به آن ها توجه می‌کرد و برایش بزرگ می‌کرد از کارگری که کوچه مان را جارو می‌کرد تا دژبان جلوی در مجتمع. پدر من سردار بود و سرباز‌ها باید به او احترام می‌گذاشتند و رابطه تعریف شده ای داشتند اما همین سردار در اعیاد، توقف می‌کرد از ماشین پیاده می شد و با دژبان های جلوی در روبوسی و احوالپرسی می‌کرد.

از ابتدای جنگ دوستان خیلی زیادی بودند و کار می‌کردند اماشما به نحوه شهادتش توجه کنید، با چند بسیجی که مرتبه و منصب نظامی نداشتند با این ها شهید می شود.

همسر شهید: موقعی که اوایل دهه شصت در ذهنش طرح رسیدن به خودکفایی در موشک نقش بسته است این ها به دنیا آمده‌اند بعد به اوج جایی که میرسد این بچه ها می‌آیند در کنارش همه هم بچه های ملارد و اطراف تهران بودند. بعد از شهادت حاج حسن خانواده‌های شهدای همراه ایشان را جمع کردیم و ماهیانه جلسه داریم و ارتباط بسیار خوبی برقرار شد.

در پایان اگر حرفی هست ...

همسر شهید: من از همسر رهبر معظم انقلاب پرسیدم روز شهادت حاج حسن چه اتفاقی افتاد؟ ایشان گفتند آقا آمده بودند منزل برای صرف ناهار که صدای انفجار بلند شد ما از سر سفره بلند شدیم بیرون را نگاه کردیم آقا کمی استراحت کردند وبعد رفتند سرکارشان. شب که برگشتند خیلی ناراحت بودند من گفتم چه اتفاقی افتاده ایشان فرمودند که یکی از بهترین عزیزانم را از دست دادم.
منبع: کیهان


ادامه مطلب[ پنج شنبه 22 بهمن 1394  ] [ 7:34 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
 
کد خبر: ۵۳۴۳۲۲
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۷
ارسال
چاپ
 


آیا انقلاب اسلامی ایران همچنان پیشرو است؟

اگر دو مولفه‌ آرمان و کارآمدی را عوامل زنده بودن انقلاب بدانیم؛ مشاهده می‌کنیم که انقلاب اسلامی ایران در طول حیات خود بعد از نظام‌سازی و ساختاری که ایجاد کرد؛ امروز امنیت و ثبات سیاسی را هم در این منطقه پر از آتش و تنش برقرار کرده است.
به گزارش مشرق، اگر کسی فکر کند که انقلاب اسلامی ایران در ۲۲ بهمن ۵۷ تمام شد یا گمان کند انقلاب فرانسه با فتح قلعه باستیل در سال ۱۷۸۹م کارش به پایان رسید؛ ماهیت انقلاب را نشناخته است. در واقع انقلاب حادثه‌ی دفعی نیست که جرقه‌ای بزند و پایان یابد. «انقلاب [یک موجود] زنده است... [که] بتدریج انجام می‌گیرد.»(۱۳۹۴/۱۱/۱۹) این تدریج در حرکت انقلابی را می‌توان در سه مرحله بررسی کرد و آن‌وقت دید که آیا آن انقلاب افول کرده یا روبه‌جلو پیش می‌رود؟

در مرحله‌ی اول، انقلاب ساختار و کلیشه قبلی را برهم می‌زند. بعد برای رسیدن به اهدافش «نظام انقلابی» تشکیل می‌دهد و در مرحله‌ی سوم و مبتنی بر آن نظام، شروع به دولت‌سازی و اصلاح ساختار می‌کند. انقلاب‌ها اما برای حیاتشان باید تلاش کنند تا دو عنصر را در خود زنده نگه‌ دارند. عنصر اول آرمان‌ها و اصول انقلاب و عنصر دوم کارآمدی و پاسخ به مسائل و مشکلات جامعه است. انقلاب اگر نتواند آرمان‌هایش را حفظ و کارآمدیش را ایجاد کند؛ افول می‌کند و از بین می‌رود. مثل انقلاب‌های منطقه که بهترین مثال آن مصر بود. انقلابیون مصر «این راه را نشناختند... برای اینکه دل مستکبرین را به‌دست بیاورند از اصول خودشان گذشتند و شعارهای اساسی خودشان را فراموش کردند، ملاحظه می‌کنید که به چه روزی افتادند؛ دیکتاتور سی ساله‌ی ذلیل‌کننده‌ی ملّت مصر از زندان آزاد بشود و آن کسانی که با رأی مردم انتخاب شده بودند، احتمال محکومیّت به اعدام درباره‌ی آنان برود.»(۱۳۹۲/۰۴/۱۶) این انقلاب در همان مراحل اول حرکتش سرکوب و «در نطفه خفه شد.»

یا مثلا انقلاب بزرگ و مهم دیگری که در غرب منشأ تحولات بسیار شد؛ انقلاب فرانسه در اواخر قرن ۱۸م بود. "انقلاب در فرانسه جنگی ایدئولوژیک و تازه میان مردم و پادشاهان برای خاتمه به عمر نهادهای کهن و تحقق رویای نو در اروپا بود. انقلاب فرانسه در واقع انقلاب اروپا بود." این انقلاب در ابتدای امر توانست ساختار پادشاهی حکومت فرانسه را برهم بزند و جمهوری را به‌جای آن بنشاند. اما «بیست سال بعد از انقلاب کبیر فرانسه... چیزی که از فرانسه‌ی دوران لوئی شانزدهم تغییر پیدا کرده، شخص پادشاه است! در سال ۱۸۰۹م، پادشاهی به‌نام ناپلئون بر سر کار است؛ یک امپراطور، تاجگذاری کرده و به معنای واقعی کلمه، پادشاهی می‌کند! آرای مردم و آزادی به آن معنایی که انقلاب کبیر فرانسه برایش تلاش کرد؛ در زندگی و در حکومت مطلقه‌ی ناپلئون، یک ذرّه وجود ندارد!»(۱۳۷۷/۱۲/۱۵) انقلاب فرانسه که نقطه‌ی برجسته‌ای از تاریخ غرب جدید است و غرب به آن می‌بالد؛ به دلیل دور شدن انقلابیون از دو مولفه‌ی سازنده‌ی انقلاب چنین وضعی را در همان بیست سال اول عمرش تجربه می‌کند.

کلیشه‌ی غرب و شرق
اما حدود دویست سال بعد و در سال ۱۳۵۷ ه. ش مصادف با ۱۹۷۹م مردم تحت لوای دین اسلام، به نام و برای "خدا" انقلابی را به‌وجود آوردند. این انقلاب از زمان تأسیس نظامش تا امروز ۳۷ بهار را گذرانده است. یعنی ۱۷سال بیشتر از آن زمانی‌که انقلاب فرانسه با همه‌ی تاثیرش بر اروپا عمر کرد. انقلاب اسلامی در بدو امر و ظهورش توانست ساختارهای فکری و ذهنی ایجاد شده در عالم را برهم بزند و کلیشه‌های غالب بر جوامع غرب و شرق را بشکند. اولین کلیشه‌ای که این انقلاب شکست این بود که برخلاف تبلیغ‌های این دو بلوک که از مرگ خدا در جوامع سخن می‌گفتند؛ نشان داد "دین" توانایی ایجاد حرکت اجتماعی را دارد. دومین کلیشه‌ی مهمی را که انقلاب شکست این بود که انقلاب دینی می‌تواند ساختار و نظام به‌وجود آورد. قانون اساسی را انقلابیون در مجلس خبرگان نوشتند و مهر ابطال بر آن حرف‌ها زدند. با شکل‌گیری جمهوری اسلامی حرف دشمنان تغییر کرد. آن‌ها این بار می‌گفتند، این نظامی که انقلاب به‌وجود آورده است، زود از بین می‌رود و توانایی حفظ خود را در مقابل تهدیداتش ندارد. تجزیه‌طلبی به‌راه انداختند، مردم را ترور کردند، جنگ به راه انداختند اما انقلاب ماند و رو‌به‌جلو رفت.

عوامل زنده‌بودن انقلاب
اگر دو مولفه‌ی آرمان و کارآمدی را عوامل زنده بودن انقلاب بدانیم؛ مشاهده می‌کنیم که انقلاب اسلامی ایران در طول حیات خود بعد از نظام‌سازی و ساختاری که ایجاد کرد؛ امروز امنیت و ثبات سیاسی را هم در این منطقه پر از آتش و تنش برقرار کرده است. در علم که یکی از پایه‌های مهم پیشرفت است؛ به چنان حدی می‌رسد که حتی «مرکز تحقیقاتی رژیم صهیونیستی از پیشرفت علمی ایران ابراز نگرانی می‌کند.»(۱۳۹۴/۰۸/۲۰) در حوزه‌ی فرهنگ علی‌رغم تمام تلاش‌هایی که دشمنان انقلاب انجام‌ داده‌اند تا آرمان و فرهنگ انقلابی از بین برود، اما تمرکز امروز آن‌ها بر روی این موضوع نشان می‌دهد که فرهنگ انقلابی همچنان زنده و موثر است. وزیر خارجه‌ی سعودی حدود سی روز پیش در نیویورک تایمز به صراحت می‌نویسد که "جهان امیدوار است که ایران از یک کشور سرکش انقلابی به یک عضو محترم جامعه جهانی تغییر کند." یا اوباما در نطق سازمان مللش به ایرانی‌ها می‌گوید که "شعار مرگ بر امریکا" را باید کنار بگذارید. حرفی که چند روز بعدش کری هم تکرار می‌کند و بعد از او هم مرکل می‌گوید که "ایران، تغییری در مواضع و لحن خود در قبال اسراییل نداده و این ناامید کننده است. " همین بیان دشمن دلیلی است بر اینکه آرمان‌ها ‌و اهداف انقلاب زنده و برای آن‌ها آزار دهنده است.

انقلاب امروز و روزگار فوق‌العاده حساس
اما بعد از آنکه انقلاب اسلامی ایران ثابت کرد که می‌ماند و ثبات دارد؛ امروز باید کلیشه و ساختار دیگری را هم برهم بزند. کارآمدی و حل مسئله‌ی اقتصادی چهارمین کلیشه‌ی مهمی است که انقلاب اسلامی باید به آن پاسخ دهد و ساختار وابسته و تک محصولی اقتصادی ایران را کنار گذارد. به‌همین دلیل امروز حل مسائل اقتصادی و «مقاوم‌سازی کشور در قلمرو اقتصاد»(۱۳۹۴/۱۱/۱۹) که «یکی از مهم‌ترین مسائل کشور است» در صدر اولویت‌ها و دستور کار انقلاب اسلامی است.
از سویی دیگر، امروز دشمنان هم به آرمان‌ها و هم به اقتصاد حمله می‌کنند تا بین مردم و انقلاب فاصله بیندازند و «دوقطبیِ خطرناک بین مردم و نظام به‌وجود بیاید.»(۱۳۹۴/۱۱/۱۹) تا از طریق آن انقلاب را شکست دهند. انقلابی که توانسته با عبور از موانعش پیش برود اما «یک دستگاه پیگیر و یک جبهه‌ی فراگیر علیه انقلاب اسلامی مشغول کارند؛ پول به بازار می‌آورند، سلاح به بازار می‌آورند... دائم دارند کار می‌کنند؛ علّت هم این است که احساس خطر می‌کنند چون فکر اسلامی از محدوده‌ی نظام جمهوری اسلامی خارج شده. خودش خارج شده... تفکّر انقلابی، تفکّر اسلامی ناب، تفکّر اسلامی که دارای حاکمیّت است.» «روزگار، روزگار فوق‌العاده حسّاسی است.»(۱۳۹۴/۱۰/۱۴) باید هوشیار و آماده بود.
 
منبع: Khamenei.ir

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 22 بهمن 1394  ] [ 7:34 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
کد خبر: ۵۳۴۳۲۳
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۲
ارسال
چاپ
 
مشرق


عکس/ امیر فرزاد اسماعیلی در راهپیمایی

 

امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص)
عکس/ امیر فرزاد اسماعیلی در راهپیمایی

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 22 بهمن 1394  ] [ 7:33 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
 

مراسم هفتمین روز درگذشت امیر «سرلشکر محمد سلیمی» فرمانده سابق ارتش جمهوری اسلامی در مسجد نور میدان فاطمی تهران برگزار شد

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 22 بهمن 1394  ] [ 5:11 PM ] [ احمد ]
نظرات 0

کد خبر: 133792

تاریخ انتشار: 09:59 - 22 بهمن 1394 - 2016 February 11
 
 
عید انقلاب/10

  حضور حاج قاسم سلیمانی در راهپیمایی 22 بهمن + عکس 

 

    عکس خبرگزاری میزان-     سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در راهپیمایی صبح امروز 22 بهمن در تهران حضور یافت.
 
              خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان ، سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه در راهپیمایی صبح امروز 22 بهمن در تهران حضور یافت.
 
حضور حاج قاسم سلیمانی در راهپیمایی 22 بهمن + عکس
 
انتهای پیام/

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 22 بهمن 1394  ] [ 1:12 PM ] [ احمد ]
نظرات 0

سردارنقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین کشور/تصاویر

 

 

 

|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

 

 

 

 

||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

 

 

 

 

 

||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

 

 

 

 

|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

 

 

 

 

 

|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

 

 

 

 

 

 

||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

 

 

||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

 

 

 

 

|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

 

 

 

 

 

 

 

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 22 بهمن 1394  ] [ 1:05 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
حجت الاسلام رئیسی:
امروز بیعت با امام و رهبری بدون تردید بیعت با پیامبر است/ مقاومت مردم یمن آل‌سعود را زمین‌گیر کرده است
تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۲:۲۳ ب٫ظ
 
 
دادستان کل کشور گفت: بیعت با امام و رهبری بدون تردید امروز بیعت با پیامبر است. میثاق با رهبری، میثاق با وجود خاتم‌الانبیا است.
IMAGE634286179875468750

 به گزارش صبح توس، حجت الاسلام ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور ظهر امروز در سخنرانی پایانی

۲۲ بهمن مشهد مقدس در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: ۲۲ بهمن یادآور خاطرات و عبرت‌های فراوان است، ۲۲ بهمن و بهار سی و هشتیمن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی جشن است اما نه مثل جشن‌های متداول در همه جای دنیا.

وی گفت: ۲۲ بهمن جشنی است توام با ذکر و عبادت و یاد خدا و یاد پیروزی‌ها و نصرت‌های الهی است و توام با جهاد، اعلام موضع، ایستادگی و مقاومت، دشمن شناسی و دشمن‌ستیزی.

دادستان کل کشور با اشاره به اینکه ۲۲ بهمن روزی پیروزی اولیای خدا است تاکید کرد: این روز نماد پیروزی اراده الهی بر اراده شیاطین است.

حجت الاسلام رئیسی تأکید کرد: ثمره تمامی مجاهدات در تمامی اعصار، این انقلاب اسلامی و این پیروزی عظیم است، قدرتی که در پرتو این انقلاب اسلامی نصیب ملت ایران شد، با قدرت‌های متداول در عالم متفاوت بوده و مولفه‌های آن هم متفاوت است.

دادستان کل کشور با اشاره به مولفه‌های قدرت در نظام اسلامی یادآور شد: نخستین مولفه قدرت در نظام ما “ایمان به خدا” است، قدرت از آنِ خداوند است و هرکس دنبال قدرت باشد، باید به قدرت لایزال الهی متصل باشد.

وی با اشاره به اینکه اگر ایمان و باور به خدا باشد و اتصال به وجود حضرت حق باشد، اقتدارآفرین است، افزود: آنچه ظهور و بروزش در ۲۲ بهمن ۵۷ تاکنون بوده، به‌عنوان یکی از مولفه‌های قدرت، ایمان و خداباوری ملت بزرگ ایران است.

حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه دومین مولفه قدرت نظام ما “دین و آموزه‌های دینی” است اظهار داشت: نحوه ارتباط ما با ذات مقدس حضرت حق، وحی و فقه است، فقه به معنی فقه اکبر یعنی احکام و بایدها و نبایدهای الهی. نحوه ارتباط ما با ذات پروردگار در گروی فقه و دین و اجرای باید و نبایدهای الهی است، این یکی از مولفه‌های مهم قدرت در نظام ما است.

وی با تاکید براینکه عمل به دین به‌عنوان آنچه مردم فریاد زدند، همان است که استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی نامیده شد، خاطرنشان کرد: فلسفه‌ای در این کشور شکل گرفت که با فلسفه‌های سیاسی دنیا و لیبرال دموکراسی غربی متفاوت است، مردم‌سالاری دینی دو عنصر مردم و دین را دارد که بسیار متفاوت است. هنر امام راحل پیوند میان سیاست و معنویت بود. سیاست بدون معنویت و دین در عالم و مغرب زمین، مفاسد ایجاد می‌کند.

حجت الاسلام رئیسی گفت: محصول دین‌ستیزی مغرب زمین، جنگ جهانی اول و دوم است و کشورگشایی‌ها نیز بخش دیگری از این دین‌ستیزی است، فلسفه سیاسی و اجتهاد تمدن‌ساز که در نظام ما شکل گرفته، مردم‌سالاری دینی یعنی نظامی و سخنی نو و جدید است.

دادستان کل کشور ادامه داد: دموکراسی توأم با آرمان می‌تواند ایجاد شود، در آفریقا شخصی به عنوان نزدیک‌ترین رفیق نلسون ماندلا می‌گفت تمام قوانین را مطالعه کردم و قانونی مترقی‌تر از قانون شما ندیدم چراکه قانون شما میان آرمان و دموکراسی را پیوند زده است.

وی با اشاره به اینکه به‌گفته آن فرد قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مترقی‌ترین قانون اساسی عالم است، تصریح کرد: مولفه قدرت در نظام ما مردم متدین هستند، امام حقیقتاً مردم را باور داشت، اگر می‌فرمود: “میزان رای ملت است”، این یک بحث تشریفاتی نبود بلکه میزان را رای ملت می‌دانستند و بر این قضیه اصرار داشتند.

حجت الاسلام رئیسی افزود: رای و نظر انسان برای امام راحل مورد توجه بود و آنچه مقام معظم رهبری به‌عنوان عمل به این گفتمان در سال ۸۸ فریاد زدند، دفاع از جمهوریت نظام و رای مردم بود.

دادستان کل کشور با اشاره به مولفه چهارم قدرت به‌عنوان رهبری تصریح کرد: بر چه کسی امروز پوشیده است که آنچه از برکات، بصیرت‌آفرینی و مقاومت و ایستادگی و افتخارات در این نظام وجود دارد، به برکت هدایت‌های پیامبرگونه دیروز امام و امروز مقام معظم رهبری است؟

وی بیان کرد: از مولفه‌های قدرت در نظام ما آنچه در عالم می‌بینیم و از فشارهای بسیاری که دشمن بر مردم ما دارد، ایستادگی است که مرهون بصیرت مردم و رهبری بصیرت‌آفرین رهبری این نظام است.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه ولایت فقیه به‌معنای مهندسی نظام اسلامی به‌عنوان بهره‌گیری از تمامی نیروها برای دستیابی به ارزش‌ها است، گفت: این گفتمان و این رهبری که در جایگاه نگهبانی و دیدبانی و حفظ نظام است، از هرگونه گرایش به شرق و غرب، کشور را حفظ کرده و این یکی از مولفه‌های مهم قدرت در نظام جمهوری اسلامی است.

وی افزود: بیعت با امام و رهبری بدون تردید امروز بیعت با پیامبر است. میثاق با رهبری، میثاق با وجود خاتم‌الانبیا است، از مولفه‌های قدرت در نظام ما توانایی ملت در علم و فناوری، اقتصاد، داشته‌ها است. این از مولفه‌های قدرت است. امروز توانمندی ما در حوزه علم و دانش و اقتصاد و تکیه بر داشته‌های ملت ایران، از مولفه‌های قدرت است.

دادستان کل کشور با اشاره به تاکید روزافزون رهبری بر اقتصاد مقاومتی گفت: این یکی از مولفه‌های مهم قدرت در تمامی عالم است و باید بر این توانمندی افزود، از مولفه‌های دیگر قدرتِ جهانی‌بودن پیام انقلاب اسلامی است.

وی افزود: در دهه نخست پیروزی انقلاب دشمن سعی داشت ساختار نظام شکل نگیرد، یک قلم از دشمنی‌های دشمن هشت سال جنگ تحمیلی بود، دشمن در دهه دوم تلاش کرد نظام را ناکارآمد جلوه دهد اما کارآمدی دین و تشکیلات نظام بر همه مشخص شد و در دهه سوم تلاش کرد پیام انقلاب به دیگر ملل مسلمان نرسد، اما علی‌رغم خواست آن‌ها، ملت‌ها بیدار شدند و بیداری اسلامی شکل گرفت.

حجت الاسلام رئیسی افزود: مردم مسلمان هویت اسلامی خود را بازیافتند، بیداری اسلامی مسئله‌ای نیست که از بین برود، ممکن است در مصر و تونس و لیبی حکومت جابه‌جا شود اما بیداری را نمی‌توان از میان برد، زیرا بیداری هویت‌یابی مردم مسلمان در عالم است.

وی گفت: امروز یمن قهرمان قریب یک‌سال است که فقط نیروی زمینی دارد و آن هم مبتنی بر اراده قوی و ایمان به خدا است، آل‌سعود که امتداد راهبردی نظام استکباری است بر سر مردم یمن بمب می‌ریزد و زن و کودک را می‌کشد اما مقاومت مردم یمن به برکت بیداری در پرتو دین شکل گرفته و آل‌سعود را زمین‌گیر کرده و حقیقتاً در این سیاست خود دچار بن بست شده است.

دادستان کل کشور بیان کرد: امروز ملت‌های مسلمان پیام انقلاب اسلامی را دریافت کردند، شعارهای شما در خیابان‌های شهر مشهد و همه شهرهای استان خراسان بزرگ شنیده می‌شود، این‌ها امتداد راهبردی نظام اسلامی است.

وی افزود: ما یک امتداد راهبردی داریم و دشمن یک امتداد دیگر. امتداد راهبردی دشمن آل‌خلیفه و آل‌سعود است و امتداد ما هم حق‌خواهان و خداخواهانی هستند که علیه استکبار می‌شورند، امروز پیام انقلاب شکوهمند اسلامی و پیام روز پیروزی انقلاب اسلامی بیداری را در عالم رقم زده است.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه وحدت از مولفه‌های قدرت است، گفت: دشمن تفرقه را راهبرد خود می‌داند و ما ایجاد وحدت را راهبرد خود می‌دانیم و هرگونه تفرقه در صفوف به هم پیوسته خواست دشمنان اسلام است، وحدت از مولفه‌های قدرت در نظام اسلامی است که امام و رهبری بر آن تاکید دارند.

وی بیان کرد: دشمن یک مدل‌سازی کرد و یک مدل قلابی و دروغین ایجاد کرد زیرا احساس خط کرده بود، اسلام‌خواهی در میان مردم مسلمان و به‌ویژه در میان جوانان مغرب زمین گسترش یافته و این را تمامی آمارها تائید می‌کند.

دادستان کل کشور تاکید کرد: کسانی که ایجادکننده آل‌سعود در عربستان بودند همان‌ها ایجاد کننده داعش نیز بودند. تمام سخن من این است که مقام معظم رهبری چند روز پیش اعلام خطر کردند و فرمودند مولفه‌های قدرت مورد دشمنی دشمنان است؛ مولفه‌های قدرت ما این‌ها است، ۲۲ بهمن روز خاطره و عبرت است، خط امام راحل، خط ولایتمداری و توجه به مردم و قانون‌مداری است، حافظان خط امام(ره) باید بدانند امروز تاکید بر خط امام(ره) تاکید بر توجه به ارزش‌های الهی است.

حجت الاسلام رئیسی در خاتمه خاطرنشان کرد: همه نهادهای نظام اسلامی مبتنی بر رای مردم است، در عید ۲۲ بهمن حضور باشکوهی داشتید و انشاءالله حضور دشمن شکنی در انتخابات ۷ اسفند که جلوه امنیت ملی است، نیز داشته باشید.

انتهای پیام/

 

کد مطلب: 328890

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ادامه مطلب[ پنج شنبه 22 بهمن 1394  ] [ 12:53 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
  • .

مردم با حضور و فریادهای مرگ بر آمریکا توطئه های استکبار را خنثی کردند

مردم با حضور و فریادهای مرگ بر آمریکا توطئه های استکبار را خنثی کردند

در سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، بار دیگر دنیا حیرت زده از حضور گسترده مردم در رفراندمی دیگر شد و ترفندهای استکبار جهانی را نقش برآب کرد.

به گزارش نسیم نیوز، امروز استکبار جهانی شاهد حضور گسترده و شرکت پرشور و شعور مردم در راهپیمایی بیست و دوم بهمن‌ماه، بود، آمریکا و ایادی جیرخواری ‌که در قالب نفاق و نفوذ و در قالب جریان های وابسته به این نظام چشم طمع داشتند امروز با سیل خروشان ملت مومن و همیشه درصحنه خراسان شمالی و با فریادهای مرگ برآمریکا و مرگ بر انگلیس آنان، فهمیدند که هیچ جایی در ایران اسلامی ندارند.

امروز مردم ولایت مدار و مومن این استان در گرامیداشت یوم الله 22 بهمن، سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتند و مرد و زن، پیر و جوان، کارگر و کارمند، روحانی و بازاری، دانش آموز و دانشجو و شیعه وسنی با حضور گسترده و کم نظیر خود، در سوز سرما به خیابان آمدند و با برپایی مراسم راهپیمایی و تظاهرات 22بهمن‌ماه، بار دیگر با آرمان‌های امام راحل و شهدای اسلام و انقلاب تجدید پیمان کردند.

امروز مردم و مسئولان خراسان شمالی و فعالان اجتماعی و سیاسی، احزاب و گروه های مختلف در پیروی از فرمایشات مقام معظم رهبری و به منظور تحقق شعار همدلی و همزبانی، دوشادوش یکدیگر حماسه دیگری آفریدند و با نمایش این اتحاد و این حضور، دشمنان و بدخواهان نظام را مأیوس کردند.

در این راهپیمایی مردم با شعارها و فریادهای کوبنده «الله اکبر»،«شهیدان زنده اند الله اکبر»، «مرگ برآمریکا»، «مرگ براسرائیل»، «و«استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی»، ایجاد حکومت اسلامی و جمهوری اسلامی را به رهبری حکیمانه بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام(ره ) جشن گرفتند و با شکرگزاری به خاطر نعمت اسلام و انقلاب و دست یابی ملت سرافراز ایران اسلامی به پیشرفت، اقتدار و امنیت و رهایی از ظلم و ستم نظام شاهنشاهی و حکومت وابسته و منحوس پهلوی، سالروز تاسیس حکومت اسلامی را گرامی داشتند.

راهپیمایان با حضور گسترده خود در سی و هفتمین سالگرد انقلاب اسلامی، در آستانه انتخابات هفتم اسفندماه امسال، این حضور را نشانه ای برای آمادگی مردم در حضور حداکثری در پای صندوقهای رای دانسته و آن را رفراندوم تایید جمهوری اسلامی و خواست ملت ایران عنوان و بار دیگر با آرمانهای امام راحل، مقام معظم رهبری و شهدای عزیز انقلاب اسلامی تجدید پیمان کردند.

مسیر راهپیمایی مردم که از میدان شهید این شهر تا میدان قائم این شهر تعیین شده بود، سیل خروشان جمعیت موج می زد و این حضور در سالروز سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام دینی در این کشور، امید را در دل مردم آزادی خواه و ملت های مظلوم ستمدیده جهان تقویت کرد.

مردم بصیر و هوشمند خراسان شمالی در این راهپیمایی امروز به رهنمودها و فرامین مقام معظم رهبری لبیک گفته و بر جلوگیری از نفوذ دشمنان در تمامی مراکز حساس و کلیدی کشور به ویژه مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری تاکید کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم یوم الله 22 بهمن همزمان با سراسر کشور در45 نقطه شهری و روستایی این استان به ویژه مراکز هشت گانه شهرستانهای خراسان شمالی با شکوه خاصی برگزار و مردم با پیشگامی و حضور مستحکم خود، حمایت قاطع خود از نظام جمهوری اسلامی به نمایش گذاشتند.

این مراسم با سخنرانی سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین و قرائت بیانیه پایان یافت.

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 22 بهمن 1394  ] [ 12:52 PM ] [ احمد ]
نظرات 0
   کد خبر: 67696 چهارشنبه، 21 بهمن 1394 - 22:55
 
 
دعوت مراجع تقلید از مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن
 
شهیدخبر(شهیدنیوز): تعدادی از مراجع عظام تقلید در آستانه فرارسیدن یوم الله ۲۲ بهمن، از مردم برای حضور پرشکوه و حماسی در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن دعوت کردند.
  

حضور گسترده و میلیونی ایرانیان در بیعت مجدد با آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی و رهبری در راهپیمایی ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب، در رسانه‌های بین‌المللی بازتابی گسترده‌ای دارد و هر یک از رسانه‌های بین‌المللی خبر این روز عظیم ملت ایران را در صدر اخبار خود قرار می‌دهند.

مراجع عظام تقلید و علما نیز در این میان، هر ساله مردم را به راهپیمایی علیه استکبار و صهیونیسم جهانی دعوت می‌کنند.

باید به راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن اهمیت بیشتر داده شود

آیت الله العظمی مکارم شیرازی امسال در حاشیه درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم اظهار داشتند: امیدوارم همه به صورت جدی و متحد در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند.

ایشان با اشاره به شرایط حساس و خاص امسال کشور تصریح کرد: باید به مسئله راهپیمایی روز پیروزی انقلاب (یوم الله ۲۲ بهمن) اهمیت بیشتر داده و انشا الله برکات آن نصیب همه هموطنان شود.

همه وظیفه داریم دشمن را مأیوس کنیم

آیت الله العظمی جوادی آملی نیز در این باره گفتند: همه وظیفه داریم با حضور با شکوه خود در این راهپیمایی، دشمن را از اهداف خود مایوس کنیم و نگذاریم نظام اسلامی آسیب ببیند.

مفسر برجسته قرآن کریم با بیان اینکه هم باید درراهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت کنند، افزودند: مردم در راهپیمایی و انتخابات با وضو و قصد قربت شرکت کنند و با این عمل خود، بر بقاء نظام تا رسیدن آن به دست صاحب اصلی‌اش حضرت ولیعصر(عج) کمک کنند.

ایشان اظهار داشتند: این قدرت و اقتدار و عظمت نظام جمهوری اسلامی، به برکت اسلام و خون شهدا و امام شهدا است این قدرت باعث شد تا ما شجاعانه در مقابل دشمن قدار بایستیم و بر عهد خود با امام و شهدا وفا کنیم.

هوشیاری خود را به رخ جهانیان بکشانید

آیت الله العظمی سبحانی نیز در سخنانی ۲۲ بهمن را روز تاریخی و بسیار مهم دانسته و از مردم برای شرکت در راهپیمایی این روز دعوت کردند.

همچنین آیت الله علوی گرگانی طی بیانیه‌ای تأکید کردند: اینجانب همه ملت و دلسوزان نظام و انقلاب را دعوت می‌کنم که در روز ۲۲ بهمن حضور حماسی خود را نشان داده و با وجود همه مشکلات، هوشیاری خود را به رخ جهانیان بکشانند.

متن این بیانیه به این شرح است:

بسمه تعالی

قال الله تعالی: «ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم»

در آستانه سالگرد سی و هشتمین بهار انقلاب اسلامی قرار داریم و این در حالی است که در صحنه بین المللی، ملتهای مستضعف جهان در زیر بار ظلم‌ها و فشار استکبار جهانی هستند و هر روز مصیبتی جدید را تجربه می‌کنند و در صحنه داخلی هم دشمنان به فکر نقشه کشیدن برای ناامید کردن ملت هستند.

یقینا ملتی که در طول بیش از سه دهه مقاومت و ایستادگی خود را نشان داده و پاسدار خون شهدا بوده است، بیش از پیش پای تمامی ارزش‌های انقلابی و اسلامی خویش ایستاده و تمام قد دفاع می‌نماید و هنوز نیز ایستاده و مقاوم خواهد بود.

اینجانب همه ملت و دلسوزان نظام و انقلاب را دعوت می‌کنم که در روز ۲۲ بهمن حضور حماسی خود را نشان داده و با وجود همه مشکلات، هوشیاری خود را به رخ جهانیان بکشانند و این حضور آن‌ها مقدمه‌ای برای حضور پر شور‌تر ملت در پای صندوق‌های رأی باشد.

امید است که این حضور آگاهانه شما موجب دلگرمی بیشتر مسئولین و عزم جدی آن‌ها در حل مشکلات مردم و خدمت صادقانه به آن‌ها شود.

حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن بر تمام مردم لازم است

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی نیز از تمام قشر‌ها، گروه‌ها و جریان‌ها و آحاد مردم برای حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه دعوت کردند.

مرجع عالیقدر در ابتدای درس خارج خود در مسجد اعظم قم گفتند: حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن بر تمام مردم لازم است تا وحدت و انسجام خود و عظمت نظام اسلامی را به رخ جهانیان بکشند.

معظم له با اشاره به وضعیت فعلی کشور اظهار داشتند: مردم باید با حضور گسترده خود به جهانیان اعلام کنند که مبارزه با استکبار و صهیونیست‌ها که از اصول انقلاب بوده و آن را امام راحل (ره) به ما آموختند، همچنان زنده است. 
ایشان افزودند: ملت ایران باید نسبت به شعارهایی که موجب سقوط خاندان پهلوی و برقراری نظام اسلامی و ولایت فقیه شد، پایبند بوده و آن را فریاد بزنند.

   

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 22 بهمن 1394  ] [ 6:57 AM ] [ احمد ]
نظرات 0
   کد خبر: 66761 دوشنبه، 19 بهمن 1394 - 14:19
 
 
22 بهمن و انتخابات دو عید پرمضمون ملت ایران است
 
22 بهمن و انتخابات دو عید پرمضمون ملت ایران استشهیدخبر(شهیدنیوز): حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار فرماندهان و جمعی از پرسنل نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی، 22 بهمن و انتخابات را دو عید پرمضمون ملت ایران خواندند و با تأکید بر حضور چشمگیر و دشمن شکن مردم در راهپیمایی 22 بهمن امسال افزودند: حضور همگانی مردم در انتخابات 7 اسفند نیز، به عنوان خونی تازه، عزت و اقتدار ایران و نظام را بیمه می کنند و اهداف دشمن حیله گر غدار را خنثی می کنند.
  

ایشان با تجلیل از حضور مردمی در مراسم 22 بهمن هر سال خاطرنشان کردند: حضو مردم در راهپیمایی 22 بهمن در سی و هفت سال گذشته، حضور جسمی همراه با اراده و عزم و محبت و پشتیبانی بوده است و امسال نیز به فضل الهی حضور مردم در خیابانها، چشمگیر و دشمن شکن و مأیوس کننده بدخواهان خواهد بود.
حضرت آیت الله خامنه ای برگزاری راهپیمایی 22 بهمن را تکرار شادمانه عید انقلاب دانستند و با تأکید بر اینکه چنین مراسم مردمی مستمری در جهان بی نظیر است، افزودند: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، مردم در هر شرایطی اعم از شرایط سخت جوی و در دل مشکلات، همواره در مراسم عید انقلاب در 22 بهمن حاضر بوده اند.
ایشان افزودند: بخش قابل توجهی از کسانی که در سالهای اخیر در راهپیمایی شرکت کرده اند به اقتضای سن خود روزهای انقلاب و 22 بهمن 57 را ندیده اند و این سلسله تمام نشدنی نشان دهنده قدرت بازآفرینی انقلاب است.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه نباید گذاشت خاطره این حادثه عظیم و به فراموشی سپرده شود، گفتند: باید حقیقت انقلاب همواره در ذهن مردم زنده بماند زیرا انقلاب اسلامی در نیمه راه خود است و برای استحکام پایه ها و رسیدن به اهداف والای خود، نیازمند زنده نگه داشتن اهداف اصلی است.

تمام تلاش جبهه گسترده بدخواهان نظام اسلامی، بازداشتن جمهوری اسلامی از ادامه حرکت به سمت هدفهای عزت آفرین و قدرت آفرین و بازگرداندن سلطه بیگانگان بر کشور است

حضرت آیت الله خامنه ای تشکیل جامعه اسلامی برخوردار از علم، عدل، اخلاق، عزت و پیشرفت را اهداف اصلی نظام اسلامی برشمردند و تأکید کردند: هدف اساسی جبهه دشمن، به فراموشی سپرده شدن این اهداف والا، و در نهایت تغییر رفتار و «تغییر درونی نظام جمهوری اسلامی» است.
ایشان با تأکید بر اینکه هدف اصلی دشمن «تغییر ماهیت و هویت انقلابی نظام جمهوری اسلامی» است، افزودند: تمام تلاش جبهه گسترده بدخواهان نظام اسلامی، بازداشتن جمهوری اسلامی از ادامه حرکت به سمت هدفهای عزت آفرین و قدرت آفرین و بازگرداندن سلطه بیگانگان بر کشور است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اینکه احتمال جنگ سخت بر ضد ایران، در شرایط کنونی بعید است ولی محال نیست، تأکید کردند: امروز اصلی ترین برنامه برای مقابله با نظام اسلامی، جنگ نرم است تا نظام و مردم ایران را از مؤلفه های قدرت تهی کنند.
ایشان تهی شدن یک ملت از مؤلفه های قدرت را به معنای تسلیم پذیر شدن دانستند و گفتند: اگر ملت ضعیف شد، برای مقابله با او دیگر احتیاجی به جنگ سخت نیست.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: تنها راه جلوگیری از چنین وضع دهشتناکی، حفظ و حراست از تفکر انقلابی در «عمل و رفتار و جهت گیریها و ضوابط و قوانین» است.
رهبر انقلاب در ادامه سخنانشان انتخابات را تزریق روح و خون تازه و نفسی نو برای ملت و کشور خواندند و افزودند: ملت با استفاده از حق طبیعی خود، در موعد های مقرر، به صحنه می آید تا تصمیم گیری کند چه کسانی از مسئولانی که قبلاً انتخاب کرده، بمانند یا بروند.
ایشان انتخابات را «تجدید قوای ملت و بیعتی تازه با اهداف انقلاب» برشمردند و افزودند: اصرار بنده بر حضور همه در انتخابات به این دلیل است که مشارکت همگانی، کشور و نظام را عزت می بخشد و بیمه می کند لذا شرکت در این حادثه عظیم، فریضه ای برای همه مردم است.
حضرت آیت الله خامنه ای ایجاد شکاف و دو قطبی کاذب و خطرناک میان ملت و نظام را از اهداف همیشگی جبهه دشمن و در رأس آن امریکا خواندند و تأکید کردند: حضور ملت در انتخابات و تجلی دوباره ارتباط مستحکم مردم و نظام، به معنای نصرت جمهوری اسلامی و ناکام ماندن این اهداف دشمن است و این حضور براساس وعده صدق الهی، نصرت و یاری پروردگار را به همراه می آورد.
ایشان با یادآوری سلسله تحرکات و توطئه های دشمنان از اول پیروزی انقلاب از جمله طرح تجزیه ایران، کودتا، 8 سال جنگ تحمیلی و تحریم های روز افزون خاطرنشان کردند: ملت در مقابله با همه توطئه ها به یاری نظام اسلامی آمد و پروردگار نیز با نصرتی متقابل، جمهوری اسلامی و ملت ایران را به قدرتی منطقه ای و در برخی مسائل به یک قدرت مؤثر و نافذ جهانی تبدیل کرده است.

ایشان در جمع بندی این بخش از سخنانشان خطاب به ملت تأکید کردند: عزت و افتخار و اقتدار میهن و ملت، در گرو عمل به وظایف انقلابی است که شرکت در انتخابات از مهمترین این وظایف به شمار می رود.
حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه سخنان خود درباره انتخابات با اشاره به برخی حرفهای غلط و نامناسب که این روزها مایه تشویش و تردید مردم می شود افزودند: این حرفها فقط با نگاه سیاسی و به علت دوری از انگیزه های خدایی بیان می شود اما اکنون قصد ندارم به آنها بپردازم.
رهبر انقلاب در بحث انتخابات، خطاب به مسئولان نیز چند نکته مهم بیان کردند که اصلی ترین آنها، مشغول نشدن به مسائل تبلیغاتی و روزنامه ای بود.

مسئولان به یاری پروردگار مشغول کار و تلاشند اما مراقب باشند که جنجالهای روزمره انتخاباتی آنها را سرگرم نکند و از پرداختن به مسائل مهم به ویژه اقتصاد غافل ننماید

ایشان افزودند: مسئولان به یاری پروردگار مشغول کار و تلاشند اما مراقب باشند که جنجالهای روزمره انتخاباتی آنها را سرگرم نکند و از پرداختن به مسائل مهم به ویژه اقتصاد غافل ننماید.
حضرت آیت الله خامنه ای، انتخابات را موضوعی در نهایت اهمیت خواندند اما خاطرنشان کردند: این مسئله با همه اهمیتش مقطعی است و آنچه بعد از چند هفته باقی می ماند مسائلی اساسی کشور از جمله مقاوم سازی اقتصاد است.
رهبر انقلاب با اشاره مجدد به ظرفیت عظیم نیروی انسانی تحصیلکرده و پرانگیزه، ویژگی های اقلیمی و منابع و ذخائر طبیعی ایران به مسئولان تأکید کردند: با تکیه بر این سرمایه های بی نظیر، اقتصاد کشور را به گونه ای مقاوم کنید که دشمن از فکر فشارهای اقتصادی برای تحمیل خواسته هایش منصرف شود.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: مسئولان با هدایت سرمایه ها به سمت تولید صنعتی و کشاورزی، رونق تولید و حل مشکل رکود، به پیشرفت کشور شتاب دهند تا دشمن بالاجبار بفهمد که تحریم بی فایده است.
حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری سخنان «ده، 12 ساله اخیر خود» به مسئولان درباره ضرورت مقاوم سازی درونی اقتصاد افزودند: اگر این هدف تحقق یابد برای اشتغال جوانان، بیکاری، و دیگر مشکلات اقتصادی نیز راه حلهای مناسبی پیدا می شود.
رهبر انقلاب در نکته مهم دیگری، توجه کامل و همیشگی به نقشه ها و اهداف جبهه وسیع دشمنان را ضروری خواندند و خاطرنشان کردند: کسانی که از دشمنان خود غافل می شوند و دلشان به آنها خوش است، هیچ گاه مورد تمجید مردم قرار نمی گیرند.
ایشان افزودند: دشمن لبخند می زند، شما هم لبخند می زنید، اما باید مراقب بود که پشت لبخند دشمن چه حیله ای نهفته است.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: باید نقشه های دشمن را در مسئله امنیت، معیشت، فرهنگ، جوانان، آسیبهای اجتماعی و دیگر مسائل درک کرد و با هدف مقابله با آن، سیاست گذاری، قانون‌گذاری و اقدام کرد و حرف زد.
رهبر انقلاب با اشاره به سخنی از شاعر شیرین سخن، سعدی شیرازی خاطرنشان کردند: دشمن وقتی سلسله دوستی بجنباند، درلباس دوست کاری می کند که هیچ دشمنی نمی تواند.
ایشان با یادآوری وقاحت و نابکاری دشمن، مسئولان را به مراقبت مضاعف فراخواندند و افزودند: امریکاییها به ساده‌ترین سؤالات افکار عمومی جهان درباره علت حمایت از عوامل جنایات وحشیانه در یمن پاسخ نمی دهند و وقیحانه به حمایت از کسانی ادامه می دهند که بی‌رحمانه‌ترین شکل تروریسم دولتی را در کشتار مردم بی گناه یمن انجام می‌دهند.
حضرت آیت الله خامنه ای ادعای دفاع امریکاییها از حقوق بشر و دموکراسی را به سخره گرفتند و خاطرنشان کردند: آنها از رژیم کودک‌کش صهیونیستی و هم‌پیمانان منطقه‌ای خود که کوچکترین آشنایی با انتخابات ندارند و اصلاً انتخابات را نمی فهمند، حمایت می کنند!
رهبر انقلاب افزودند: هیئت حاکمه امریکا به قدری وقیح است که وحشیانه‌ترین کارها را انجام می‌دهد و بعد به شما لبخند می زند، آیا نباید در مقابل چنین دشمنی، با حواس جمع رفتار کرد؟

حواس ملت در مقابل دشمن به یاری پروردگار جمع بوده و هست و حرکت عظیم ملت، تاکنون توطئه‌های این دشمن غدّار و حلیه گر را ناکام گذاشته و بعد از این هم او را خوار خواهد کرد

حضرت آیت الله خامنه‌ای در جمع بندی این بخش از سخنانشان تأکید کردند: حواس ملت در مقابل دشمن به یاری پروردگار جمع بوده و هست و حرکت عظیم ملت، تاکنون توطئه‌های این دشمن غدّار و حلیه گر را ناکام گذاشته و بعد از این هم او را خوار خواهد کرد.
رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود بیعت نیروی هوایی با امام خمینی در نوزدهم بهمن سال 1357 را پدیده ای مهم و تأثیرگذار و ستاره ای راهنما در تاریخ انقلاب خواندند و گفتند: نیروی هوایی ارتش در روز نوزدهم بهمن با پیوستن به مردم، معادلات کشور را تغییر داد و این حرکت بلافاصله از طرف مردم نیز پاسخ داده شد و این نشان می دهد با «مردم بودن»، حمایت مردم را به دنبال می آورد.
حضرت آیت الله خامنه ای عملکرد نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی را در طول 37 سال گذشته، واقعاً خوب خواندند و افزودند: امروز نیروی هوایی ارتش مجموعه ای مستحکم، مقتدر، مبتکر و در کنار مردم است و باید روز بروز بر این استحکام و قدرت و توانایی و ارتباط با مردم افزوده شود.
در ابتدای این دیدار امیر سرتیپ خلبان شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش ضمن گرامی‌داشت 19 بهمن، روز نیروی هوایی، به اقدامات این نیرو در حوزه های دفاعی، علمی و فرهنگی اشاره و تاکید کرد: نیروی هوایی ارتش با درک آرایش جدید منطقه و در چارچوب راهبرد دفاعی جمهوری اسلامی ایران اهداف ابلاغی را با قدرت و انگیزه ای مضاعف دنبال می کند.

 


ادامه مطلب[ پنج شنبه 22 بهمن 1394  ] [ 6:55 AM ] [ احمد ]
نظرات 0
   کد خبر: 67423 پنجشنبه، 22 بهمن 1394 - 00:08
 
 
عکس/ شهدای ۲۲ بهمن ۵۷
 
عکس/ شهدای ۲۲ بهمن ۵۷شهیدخبر(شهیدنیوز): مزار شهدای انقلاب که در ۲۲ بهمن ۵۷ به شهادت رسیده و در بهشت زهراء (س) تهران به خاک سپرده شده اند.
  
   
  


اضافه نمودن به:


ادامه مطلب[ پنج شنبه 22 بهمن 1394  ] [ 6:48 AM ] [ احمد ]
نظرات 0
.: Weblog Themes By themzha :.

تعداد کل صفحات : 65 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

درباره وبلاگ


استان خراسان رضوی:شهرستان مشهدمقدس

آمار سايت
كل بازديدها : 3486647 نفر
تعداد نظرات : 49 عدد
تاريخ ايجاد وبلاگ : پنج شنبه 14 خرداد 1394  عدد
كل مطالب : 13380 عدد
آخرين بروز رساني : یک شنبه 3 فروردین 1399 
کد موزیک آنلاین برای وبگاه
امکانات وب